Автор Тема: Циганско астрологично  (Прочетена 21744 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Циганско астрологично
« -: Юни 20, 2015, 08:16:48 pm »
Тема за циганите конкретно — какви са що са, по Юпитер ли са, по Нептун ли, по Меркурий ли… Аз си държа на Сатурн, но ако вляза в тон — по Луна и Венера са :012: Много емоционални, женят се рано, имат много чавета, всичко е ясно.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Циганско астрологично
« Отговор #1 -: Юни 20, 2015, 08:24:50 pm »
Аз мисля,че са по Марс и Сатурн-имат строга йерархия,ако не убият баща си  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #2 -: Юни 20, 2015, 08:32:11 pm »
Може и по Уран — традиционен занаят им е електричарството, все пак.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Циганско астрологично
« Отговор #3 -: Юни 20, 2015, 09:06:50 pm »
Има много неясноти какви са по произход,в Англия ги мислили,че са от Египет,те не отрекли ,изгодно им е било заради мистичната окраска когато гледали на ръка или карти,затова им викат джипси-египтяни,във Франция са се представяли като клана сиган,което се възприема в Б-я като цигани,на друго място са казвали,че са рома,което май означава ,,човек,,на цигански . В Европа дошли на различни вълни началото се предполага А.Македонски,заради умението да подковават конете,ценено  от военните тогава,заради същото идват в България при Симеон на по-голяма вълна за пръв път .Между другото копанарите в Б-я много са различни от другите,по-свестни са ,по-работливи,познавам от тях убедени евангелисти . Кардарашите са най-крадливите .За всички е характерен предимно марсов,холеричен темперамент,,,гореща кръв,, ,а един Марс,когато е бит често,се научава за оцеляване да бъде манипулатор като скорпиона /Плутон/ .Тъй като не докарват по-вече от 8 клас,го карат по първа сигнална система,инстинктите,животното .Сега,момента,че имат големи семейства,кланове и държат на традициите /на циганските /,е по Сатурн да,някои са грозни да-имало е близкородствено при някои по-изолирани табори-катуни предполагам .Може да са им дали Юпитер заради скитничество на таборите ,не мога да се каже ,че са щедри, по-скоро са фуклъофци-прахосници по време на сватбите ,пак традиция .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Циганско астрологично
« Отговор #4 -: Юни 20, 2015, 09:11:59 pm »
Рептил,не е електричарство :D а е металообработване-традиция покрай копанарството е калайджийство и ковачество ,а то е по Марс мисля,втори1чни суровини-по Плутон-отговаря на моята теория .

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Циганско астрологично
« Отговор #5 -: Юни 20, 2015, 09:13:20 pm »
Някъде бях чела, че са подвластни на луната, затова не могат да се впишат в нашата слънце - центрирана цивилизация.

Много бях впечатлена като гледах веднъж Цветелин Кънчев (за който се говори, че не е роден циганин, само е отгледан от цигани, не знам дали е вярно), да говори за баба си. Тя била нещо като шаман и му давала съвети кога какви действия да предприема в зависимост от положението на звездите. В клановете сигурно си имат запазена традиция, ритуали и знание, каквито никой не предполага и тъй като нямат писменост, се предава само устно, на избрани.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Циганско астрологично
« Отговор #6 -: Юни 20, 2015, 09:14:39 pm »
По Уран! :-\ Къде ги прати?
Калайджийството по Уран ли е? А, тези- от Дългопол, дето се занимават с метални въжета, са по Марс, струва ми се.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Циганско астрологично
« Отговор #7 -: Юни 20, 2015, 09:21:10 pm »
днес ми е наситен откъм неприятни гледки,след като минахме край катастофата, отидох да си платя мтел и навън стана челен сблъсък цигани- полиция,като скакалци са ,за нула време станаха мнозинство, продължило няколко минути,след идването на няколко патрулки и  се разтури седянката,за днес повече не излизам никъде

като аутсайдери ,трудно се интегрират в обществото,извън закона и потомствени безработни,неграмотни,социално слаби,,скитници,просяци,катуни - са ми нептунови
станалото нарицателното" лъже като дърт циганин"- меркурий$нептун,голям процент от тях са хитреци,измамници,крадци,джебчии/кардарашите/ и морни вода не пият
« Последна редакция: Юни 20, 2015, 09:24:53 pm от strelicka »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #8 -: Юни 20, 2015, 09:23:35 pm »
Всеки както му отърва, Опозите :) Широки души били — Юпитер. Невероятни музиканти — Нептун. Крадци и измамници — Меркурий. Ти казваш — калайджии, метали, значи Марс. Ама калаят е пак Юпитер :29: Плутонови, щото той бил по престъпленията. Обясних защо биха могли и по Венера да минат, отделно я има и асоциацията циганки—секс… Навсякъде обаче са били нежелани, често гонени, отритнати, скитници, обикновено бедняци. Обективно (според мен, де) погледнато, живи дяволи сатурнови :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Циганско астрологично
« Отговор #9 -: Юни 20, 2015, 09:27:56 pm »
Е, Рептил, това- с ранното раждане, струва ми се, че е по Луна (майчинство). Впрочем, те и по-рано съзряват в сравнение с българските момичета, което пак е свързано с Луна.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Циганско астрологично
« Отговор #10 -: Юни 20, 2015, 09:28:29 pm »
Може би наистина сатурн - нали той е сянката, поне според астропсихолозите. Т.е. те да са сянката на съвременното консуматорско общество.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Циганско астрологично
« Отговор #11 -: Юни 20, 2015, 09:30:33 pm »
Тери, че те са по- големи консуматори от нас. А по колко плюскат, не е истина?!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Циганско астрологично
« Отговор #12 -: Юни 20, 2015, 09:37:19 pm »
Навсякъде обаче са били нежелани, често гонени, отритнати, скитници, обикновено бедняци. Обективно (според мен, де) погледнато, живи дяволи сатурнови :)

сатурн иска отговорност- те живеят ден за ден,потребяват благата на обществото без да дават,Сатурн дава амбиция- те са неграмотни и мързеливи, иска да гради-те рушат
сатурн те кара да работиш много и бавно по стълбицата, те не работят нищо ,което не е далавера,за тях няма време- работно,има време разделно ,когато им отнемеш правата за соц.помощи
не копаят,не сеят,но жънат плодовете от труда на всички останали,не си плащат сметките и задълженията и им се разминава закона с пълна сила , безнаказаност при сатурн,само ако имаш власт,или си над нея - уран-нептун-плутон

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Циганско астрологично
« Отговор #13 -: Юни 20, 2015, 09:40:56 pm »
Да, Сатурн е строителство, а те нямат подобни  артефакти. "Културното" им наследство е устно- Меркурий. Сатурн е и времето- за тях не е от значение, освен ако не е в метеорологичен план.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #14 -: Юни 20, 2015, 09:46:45 pm »
В наталната карта това дава и изисква, ама тук се пробваме да ги закачим за някоя планета като типаж. Освен това, той може да иска, ама ти като си правиш оглушки — животът изведнъж става сурав и курав, цигански. Тук има загърбване на Сатурн като градивен принцип, последствията са явни. Ако щете, това е Тъмната страна.