Автор Тема: Циганско астрологично  (Прочетена 21766 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #105 -: Юни 21, 2015, 10:45:49 pm »
Аз ще се задоволя само с Кехлибарената стая само и само да съм по-беличка :012:

Мен и цигански барон ме устройва, но яйца на Фаберже да ми подарява за закуска  :29: ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #106 -: Юни 21, 2015, 10:49:17 pm »
Варени, пържени или бъркани?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #107 -: Юни 21, 2015, 10:53:48 pm »
Варени, пържени или бъркани?

Поширани  :012:

Ама хайде да не изместваме темата към кулинарни рецепти  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Циганско астрологично
« Отговор #108 -: Юни 21, 2015, 11:00:05 pm »
Лиле, циганите може да са дрипави, но не винаги са бедни, макар и дрипави.

Не ми се влиза в подробности. Но се сещам за един цигански младеж, който на ден може да си изкара по 400 лв, но зарежда колата си за 5 лв. парите ги изкарва не от кражба. А от събиране на билки/разни подобни, има и доходоносни корендаци.
Не говорим за инцидентни 400 лв. А да речем за седмица с дневен доход толкова. Това не му пречи да живее в коптор. Цяла нощ хвърля 20-таци по бонгосчиите из махалите, прави чалъми, на другия ден няма трица в задника си.
Та така.
И цигани с 6 сополиви и боси деца съм виждала. Дето заем искат, че нямали пари за лекарства за децата. И както нямат пари, така си купиха къща за 5 хил лв. в едно село. Така... Като за босоноги циглета... Не крадени пари. А събирани. Те си знаят от какво, къде продадена дъщеря, къде нещо друго. И кражбите умеят. Но и добре умеят да преценяват. Моя баба разменила стари римски монети за няколко златни пендари. Дали циганката е знаела, че са скъпи? Не, тя няма толкова акъл. Но добре е усетила, че ще има изгода, без да знае колко са ценни монетите. А дали баба ми е била глупава в случая - да. След време стана ясно колко ценни са били римските монети, които се предавали в рода от поколение на поколение.

Има и бедни, но циганите умеят да си изкарват пари без много труд. Не умеят да ги командят - широки пръсти.

Репс, цък-цък - язък.  ;D
Аз ти казвам, че Борисов ме затруднява, ти си знаеш твоето.  :85: Така да бъде. Нека е Бойко.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Циганско астрологично
« Отговор #109 -: Юни 21, 2015, 11:03:35 pm »
А кой е казал, че всички са бедни?

Спомням си как още в средата на 90те, покрай една позната, занимаваща се с изработка на булчински рокли, майка ми беше поканена на циганска сватба и в циганска къща. При богати "бели" цигани. Върна се много впечатлена. Тогава повечето българи работеха за по 20-30 долара заплата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #110 -: Юни 21, 2015, 11:05:13 pm »
С твоите модификации: цък-цък, бон-бон :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Циганско астрологично
« Отговор #111 -: Юни 21, 2015, 11:20:48 pm »
Циганите плащат много на сватбите си-затова търсят винаги бърза и лека печалба,лично доста съм научил от сръбски цигани в чужбина,в която и страна да съм първо бих погледнал какво правят циганите -там е леката печалба,не говоря за престъпления,кражби- с това само непълнолетни циганки се занимават .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Циганско астрологично
« Отговор #112 -: Юни 21, 2015, 11:39:11 pm »
Мен и цигански барон ме устройва, но яйца на Фаберже да ми подарява за закуска  :29: ;D
Фабержетата ме устройват в гащите,,,, иначе продължавам да настоявам за гатанката с ББ и ЦЦ-Бай Мангал е правителството в сянка ли :017: :017:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #113 -: Юни 21, 2015, 11:55:05 pm »
Бонбон с часовников механизъм. Цък, цък… :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Циганско астрологично
« Отговор #114 -: Юни 22, 2015, 03:16:56 pm »
За Сатурн и възлите съм плътно за, но под влияние на ведическата вероятно.
От класическата помня, че циганските занимания са основно по Меркурий - крадци, мошеници, тарикати, лъжци, баячки, врачки, лечители, занаятчии, и прочее дребна интелигенция са меркурианци, а въобще чергарите и безродниците са със сигурност по подвижния кръст и по-конкретно по оста Близнаци-Стрелец.


De omnibus dubitandum est

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Циганско астрологично
« Отговор #115 -: Юни 22, 2015, 09:40:18 pm »
За Сатурн и възлите съм плътно за, но под влияние на ведическата вероятно.
От класическата помня, че циганските занимания са основно по Меркурий - крадци, мошеници, тарикати, лъжци, баячки, врачки, лечители, занаятчии, и прочее дребна интелигенция са меркурианци, а въобще чергарите и безродниците са със сигурност по подвижния кръст и по-конкретно по оста Близнаци-Стрелец.

:012: :clap: Удоволствие е да те чете човек, честно.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Циганско астрологично
« Отговор #116 -: Юни 13, 2021, 04:01:47 pm »
Дали със Сатурн на МС е показателно, че се налага да работя с роми?
Между другото, уважават ме, помагам им и добре се разбираме. Приемам ги такива, каквито са.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Циганско астрологично
« Отговор #117 -: Юни 13, 2021, 05:18:26 pm »
Дали със Сатурн на МС е показателно, че се налага да работя с роми?
Между другото, уважават ме, помагам им и добре се разбираме. Приемам ги такива, каквито са.

И аз имам Сатурн на MC,едва ли е от това. При мен е в знак Водолей. По Плацидус се пада в 10-ти натален дом,а по равнодомната система(whole signs) се пада в 9-ти натален дом.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Циганско астрологично
« Отговор #118 -: Юни 17, 2021, 04:50:45 pm »
Дали със Сатурн на МС е показателно, че се налага да работя с роми?
Между другото, уважават ме, помагам им и добре се разбираме. Приемам ги такива, каквито са.
Възможно е ,да.При теб МС в стрелец,а Сатурн доколкото си спомням е в декада на Слънце.Стрелец освен с чужденци,религия,далечни пътешествия,се свързва и с други етноси.Циганите са по оста стрелец/близнаци,но има замесено и Слънце.Богати/учени цигани-Юпитер,бедни/неуки цигани-Меркурий.
Третата декада на стрелец е под управлението на Слънцето.

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Циганско астрологично
« Отговор #119 -: Юни 17, 2021, 05:41:27 pm »


В: Коя астрологична енергия е свързана с циганите?
О: Енергията на циганите е свързана с енергията на Луната.

В: Защо?
О: Защото Луната е единствената планета, която се вижда от Земята през цялото време.

В: И каква е връзката между тях и Луната?
О: Луната като обект е много красива. Това е нещо, на което може да се възхищаваме и да му се наслаждаваме като нещо с голяма красота и като го съхраняваме, циганите запазват осезаемо нещо от красотата.

В: Защо са толкова мръсни?
О: Защото те не се интересуват от нещата, които притежават. Това не е устойчив начин на живот.

В: Коя астрологична планета управлява българската нация?
О: Астрологичната енергия на планетата Уран управлява българската нация.
What you know about rolling down in the deep?