Автор Тема: Гледане с цитати  (Прочетена 21658 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #75 -: Август 22, 2014, 04:10:35 pm »
За каквото и да става въпрос, според мен надежда няма

 :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #76 -: Август 23, 2014, 12:31:42 am »
Че имаш привиден избор в някаква ситуация, така че няма значение какво толкова ще избереш, накрая последствията са все същите - така че положителното е поне, че няма за какво да се притесняваш.  ;)

Благодаря. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #77 -: Август 23, 2014, 10:11:59 pm »
Да допълня поредицата с моите странни цитати  :012:
 ''Х''  харесва ли ме?

''Обаче внимавай:
По-добре не се опитвай да ги правиш! Ако прочетеш една-едничка дума грешно, четката ти за зъби ще се превърне във вещерска метла, учителката ти — в зла измамница, сладоледът на клечка — в кисела краставичка. От съображения за сигурност Лили не разказа на никого за своята книга с чудеса. Може да се каже, че тя вече е една истинска тайна магьосница. Успя да опази тайната за книгата дори от своя малък брат Леон. А това си е сериозно постижение, защото Леон е много любознателен и понякога може направо да те изнерви. Въпреки това Лили много си го обича.''  :57:

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #78 -: Август 23, 2014, 10:22:32 pm »
Човека, за който питаш е много претенциозен, чак до болно и дори и да има някакви симпатии, много бързо биха се изпарили при най-малкото ти проявление като нормална, смъртна жена. Здравословно е да не се занимаваш с такива хора.  :012:

Ужас, опазил ме Господ! Такова чудо не мога да го изтрая. Въпеки, че не дава вид да е такъв. Благодаря, Тъндър  :-*

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #79 -: Август 23, 2014, 10:24:01 pm »
Лилито ще става Вещица значи.  :72:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #80 -: Август 23, 2014, 10:27:49 pm »
Перла, това същия човек от хорара ли е?
Ако да, то и тук ми се струва, че ще разбереш нещо, което ще те отблъсне. А тази Лили не разбра нищо от магии - т.е ти не знаеш с какво си има работа и не познаваш добре човека?

_perla_

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 148
Re: Гледане с цитати
« Отговор #81 -: Август 23, 2014, 10:35:11 pm »
Перла, това същия човек от хорара ли е?
Ако да, то и тук ми се струва, че ще разбереш нещо, което ще те отблъсне. А тази Лили не разбра нищо от магии - т.е ти не знаеш с какво си има работа и не познаваш добре човека?

Същия е  :) Наистина не го познавам добре и е възможно нещо от характера му да не ми се понрави. Още повече ако се мисли за Бог. Ще кажа какво е станало след време. Благодаря и на теб  :-*

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Гледане с цитати
« Отговор #82 -: Август 08, 2016, 01:59:26 pm »
Случайно открих темата и не мога да не се учудя от синхроничността- преди час с приятелка говорихме, че е време да си набавяме пари за Чехия, не че ще купуваме кой знае какво, но за хапване и пийване поне.
Ето и цитата, случайна творба от Читанка, разказ на К . Чапек:

"— Пий, пий, господин Хинек — канеше го усърдно той. — Виното, разбира се, е само нашенско, преди пет години ми го докара евреинът от Литомержице[1]. В Прага вие пиете и кипърско, нали?
— И кипърско, и друго — отвърна господин Хинек. — Ама да ви кажа ли, господин тъсте, няма нищо по-хубаво от доброто чешко винце. И от доброто чешко пиво, господине. Хората дори не знаят колко хубави неща има у нас и купуват де що чужд боклук намерят. Мислите ли, че някой от чужбина ще вземе да ни докара нещо свястно?"

И за отношения:

".. вместо да се погубват от желания, хората ще направят по-добре, ако се задоволят със своите потребности. В свят, където хюбрисът[1] на желанието бъде обуздан, може да се породи нова обществена организация, без борби, потисничество и зловредни йерархии.
— Който сее желание, жъне потисничество — на път съм да прошепна аз, сякаш само котаракът ми ме слуша."
« Последна редакция: Август 08, 2016, 02:05:05 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...