Автор Тема: практическо приложение на теорията за фрактала  (Прочетена 4145 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Това може да се пипне и го пипат:
http://megavselena.bg/chudesata-v-reshetkata/

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Това е влиянието на материалните форми в/у уж нематериалното пространство .Преди беше модерно да се говори за пирамидите,съите феномени са .За относително работещи сетива и съзнание вакуумът -етерът е празен,дали е така наистина ?Може дори да е обратното,зависи как се погледне/възприеме .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
http://www.jasondavies.com/primos/

Не метафизика, а математика, но с красиви картинки. Фрактално. Избираш си число, примерно 16, и виждаш ин-янчетата/делителите как се навръзват.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Енигма,тази тема като че ли е по-подходяща .Теорията за фрактала е частен случай на принципа на холограмата ми се струва,за съжаление нищо не отбирам от висша математика,но смятам да погледна .Фракталния принцип се разглежда доколкото забелязах само в посока строеж на материята,начин на структуриране,растеж на принципа на кристала .Но материята е и енергия-как се отразява фракталността на енергията-атомите на различните елементи не се ли образуват на този принцип в звездите?Как се отразява фракталността в различни мащаби на резонансното трептене на подходяща честота,което е интерес на астрологията .Принципно вибрацията не се предавала по вакуум-празно пространство,аз не вярвам-етерът не е празен,иначе нямаше да се предават електромагнитни вълни във вакуум,нямаше да има радиовръзка с космоса .За да има вълна нещо трябва да трепти ,както вълната във водата се пренася от трептенето на водните молекули .Има теория че се крие съществуването на ефира ,не всичко се публикува .Най-удобна за изследване на принципите на вибриране е музиката-това е вибрацията за която имаме най-добре развито сетиво и разбиране,най-подходяща за асоциативно разбиране .Всичко материално трепти-означава че фракталността на материята се следва от фракталност и на вибрацията .ние сме по следата на определен тон на определена планета примерно-Планетите ако са основната октава-модел,този модел се предава от ,,горе,, на долу,, по определени мащабни съотношения .Имам синтезатор-клавишите са подредени в групи по 8-октави /до-ре -ми....-до/Има едно периодизиране по честоти, а случайно сега правя връзка с периодичната таблиза на менделеев- и там има подредба по октави,елементите от всяка група са еквивалент на определен тон,но в различни октави :017: Е няма как да е случайно :o

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Bin , първият елемент от таблицата на Менделеев е бил етерът, после някой Боко е казал да се промени. От мен Кюри*Марията* очевидно не става, холограмата и фракталът са едно и също, и ти делиш нещо и аз така. :) Делението е по нула-инволюция, умножението е обратно -по плутон на 10 степен, пак е нула,тя е гориво което може да даде еволюция.
Вакуумът не  е празно пространство, ти сега си по-близо до това познание, аз не умея да мисля, между другото кристален пясък има и в епифизата-принципът на пиезокристала.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: практическо приложение на теорията за фрактала
« Отговор #5 -: Август 25, 2016, 06:51:44 pm »
http://drugitenovini.com/nepublikuvano-116-godini-intervyu-s-nikola-tesla-i-zapomnete-nikoj-chovek-kojto-e-sashtestvuval-ne-e-umiral/

Тука има обяснени неща по темата. Страхотно, направо се радвам, толкова отговори..... :012:
« Последна редакция: Август 25, 2016, 07:02:53 pm от enigma »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: практическо приложение на теорията за фрактала
« Отговор #6 -: Август 25, 2016, 09:00:35 pm »
Сега прочетох статията в началото на темата-ЕКС-ефектът на кухите структури .Нютон разлагал бялата светлина със стъклена пирамида -май е същия принцип -пречупване на ем вълни,полето-както светлината преминава през стъкло,така и вълните на етера-ем поле се пречупват от материя с различна форма,като се промени полето оказва влияние и на електричните токове ,промяната може и да е малка,но за слабия биоток е достатъчно .
« Последна редакция: Август 25, 2016, 09:52:58 pm от Bin »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
« Последна редакция: Септември 05, 2016, 03:55:20 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: практическо приложение на теорията за фрактала
« Отговор #9 -: Септември 06, 2016, 10:29:00 am »
https://novotopoznanie.com/избираме-ли-своята-реалност-или-сами-я/