Автор Тема: Венера и музиката  (Прочетена 14101 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Венера и музиката
« Отговор #45 -: Януари 23, 2017, 12:54:37 am »
Ще ъп-на темата, защото имам сладка история, свързана с питането на Веско на предната страница. Гледам аз МЕТ прожекцията на "Набуко"(ако още не сте, възползвайте се, това е една от най-добрите и общодостъпни културни инициативи у нас), 3-то действие, " Хорът на евреите" и изникналия спомен как дядо ми ми го пее като приспивна песничка с преправен в моя чест текст.)) Много се радвам, че, въпреки че съм от работническо семейство и съм родена в най-умрялото време, целият ми род е високообразован и с наистина богата култура. Реално, май всички в един или друг момент са искали да се занимават професионално с изкуства, надявам се аз да го направя в името на всички ни.
Първите ми музикални спомени са пеенето на мама и вечеринките с китара на баба и дядо:Д Купчина презаписани аудио касетки, на които понякога се чува как заръчвам да повторим песента. Мама, татко и аз пеещи на-вся-къ-де и по всяко време. Иначе, мама ми е споделяла как са я гледали лошо в парка, че не си гледа ревящото в количката бебе, пък тя си знаела, че пея на дърветата. И спирам тук, такова ми е настроението разнежено, явно, ще си го оставя текста тук:Д