Автор Тема: Пълнолуние 29 август 2015г.  (Прочетена 15301 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #60 -: Август 30, 2015, 10:53:05 pm »
Понякога се чудя каква е тая злоба и настървеност у някои майки към децата... и не намирам отговор. Все ми се ще да намеря оправдание в тежък характер, холеричен темперамент, труден живот... Но какъвто и да ти е характерът, поне минимални усилия би трябвало да положиш и да се опиташ да бъдеш малко по-добър с близките си. Какво е удоволствието да обиждаш и унижаваш собственото си дете?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #61 -: Август 30, 2015, 11:10:30 pm »
Но какъвто и да ти е характерът, поне минимални усилия би трябвало да положиш и да се опиташ да бъдеш малко по-добър с близките си.
Аз лично никога не съм усещала подкрепата на майка си .........за което ми е много болно. Луна в козирог имам ,а съм наследила нейната зодия ...не мога да си го обясня.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #62 -: Август 30, 2015, 11:19:59 pm »
Сестра ми е с Луна в Козирог в квадрат с Плутон. Моята е в Овен и няма аспект с малефици. Ако ни слушаш ще решиш, че имаме различни майки. Каквото и да направи майка ни тя го приема враждебно. Никога не я обичат достатъчно, не се грижат достатъчно за нея, не я разбират. А тя е първото дете и е невероятно глезена. Всички са треперили над нея. Аз съм саморасляк, от малка много самостоятелна. Никой не се занимаваше с мен, а и аз не допусках. Помня, че тя беше в осми клас, а аз в първи, когато й връзвах връзките на обувките, защото тя още не можеше.
Тя няма сензори за онова, което родителите ни и най-вече майка ни е правила за нея. Луната в женска карта може да въведе такива бариери за психиката, че да не може да се оцени истинската ситуация.
Майка ни е с Луна в Близнаци, родена на пълнолуние. Изключително либерална. Понякога по стрелчешки обича да претендира, че знае всичко, но аз само се усмихвам, кимам и правя, каквото съм решила. Винаги съм имала неограничена свобода и съм вземала решенията си сама. Според сестра ми обаче майка ни натоварва с амбициите си и постоянно й вменява какво да прави.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #63 -: Август 31, 2015, 01:45:48 am »
Благодаря ви за съболезнованията, много сте мили :58:

Аз по-скоро се разтревожих за баба, защото е на 82 години, вдига високо кръвно за нищо, а вече няколко дни не спирала да плаче за сестра си. Тъжна история, сестра ѝ си отиде на 87 годишна възраст, имаше пълноценен живот, беше добър човек, но на всеки му идва реда някога.

Стреличка, и аз това гледах, че Сатурн-а беше замесен в това пълнолуние, много буквално.
Рептил, ама и аз как го чакам с нетърпение да излезе от Скорпион най-сетне, дано просветне малко! Обаче кой знае какви поразии ще направи, докато е в анаретен градус в Скорпион, отмъщение като за последно :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #64 -: Август 31, 2015, 09:12:32 am »
Обаче кой знае какви поразии ще направи, докато е в анаретен градус в Скорпион, отмъщение като за последно :)

И аз това си мисля ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #65 -: Август 31, 2015, 10:14:40 am »
Снощи почина лелята на майка ми (сестра на баба ми).

Лоша новина, въпреки че аз лично не съм в кой знае колко близки отношения с роднини. Но пък майка ми и баба ми звъннаха, за да ми съобщят какво се е случило. Разбира се, и двете бяха много разстроени, баба ми е направо съкрушена горката :( А пък щом с майка ми нещо не е наред, значи и с мен, стана ми мъчно.


Мей, моите съболезнования .... но, живота продължава  :58:

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #66 -: Август 31, 2015, 11:51:13 am »
Сестра ми е с Луна в Козирог в квадрат с Плутон. Моята е в Овен и няма аспект с малефици. Ако ни слушаш ще решиш, че имаме различни майки. Каквото и да направи майка ни тя го приема враждебно. Никога не я обичат достатъчно, не се грижат достатъчно за нея, не я разбират. А тя е първото дете и е невероятно глезена. Всички са треперили над нея. Аз съм саморасляк, от малка много самостоятелна. Никой не се занимаваше с мен, а и аз не допусках. Помня, че тя беше в осми клас, а аз в първи, когато й връзвах връзките на обувките, защото тя още не можеше.
Тя няма сензори за онова, което родителите ни и най-вече майка ни е правила за нея. Луната в женска карта може да въведе такива бариери за психиката, че да не може да се оцени истинската ситуация.
Майка ни е с Луна в Близнаци, родена на пълнолуние. Изключително либерална. Понякога по стрелчешки обича да претендира, че знае всичко, но аз само се усмихвам, кимам и правя, каквото съм решила. Винаги съм имала неограничена свобода и съм вземала решенията си сама. Според сестра ми обаче майка ни натоварва с амбициите си и постоянно й вменява какво да прави.

А ти сигурна ли си, че майка ти мери с еднакъв аршин и двете ви? Аз мисля, че много малко родители имат съвсем аналогично отношение и поведение към всичките си деца. Дори да няма ярко изразен фаворит, въпреки че и това не е никак необичайно, прийомите, включително неосъзнато, са различни.
Картата на детето само отразява синастрията майка-дете и наталните аспекти не са случайни.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #67 -: Август 31, 2015, 12:59:21 pm »
Аз имам сестра, която е с година по-малка. Аз не боледувах, бях някак пробивна, оправяща се. Тя по-малка, все болна, мяу-мяу, с нужда от побутване, подкрепа... Така все изглеждаше, че тя има нужда от повече обгрижване. Според мен сме били еднакво обичани, но различно обгрижвани, според нуждите на всяка. И майка винаги е имала акцент над детето с повече нужда в момента. Рядко аз съм била по-нуждаеща се. По-често сестра ми е била с потребност. И изглеждаше, все едно нея я обичат повече. Говорили сме си за това - не е имало проблем между нас.

Обаче при сестра ми се разви зависимост - първо от моето мнение. После от одобрението на майка, което аз никога на съм търсила. Аз проблемите с майка ги реших, но тя все още не.

Действително аз бях по-буйна, по белите, отнасях наказанията. По-големия май винаги ги отнася  ;D защото му се вменява отговорност :)

И аз имам две деца, еднакво ги обичам. Дано нямат усещане, че едното е приоритетно :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Пълнолуние 29 август 2015г.
« Отговор #68 -: Август 31, 2015, 03:46:32 pm »
Стреличка, и аз това гледах, че Сатурн-а беше замесен в това пълнолуние, много буквално.
защото  Нептун и Юпитер са по оста на Пълнолунието, и в каре към Сатурн
карето Сатурн-Юпитер често се среща при тъжни събития,безвъзвратни