Автор Тема: Обратна връзка  (Прочетена 28710 пъти)

Liliq

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Обратна връзка
« Отговор #75 -: Октомври 29, 2015, 07:15:59 pm »
Здравейте! Обръщам се към вас с молба да погледнете наталната  карта.Майката на детенцето е изгубила надежда, че ще проговори.  Много ще съм благодарна за всякакви коментари.  :)
След куп изследвания и ходени по мъките най- сетне има диагноза, детенцето е с аутизъм , шанса да проговори е 70%.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Обратна връзка
« Отговор #76 -: Октомври 29, 2015, 07:31:23 pm »
70% вероятност да проговори? Това е обнадеждаващо, но другата диагноза /аутизъм/ - не особено.  ???
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Обратна връзка
« Отговор #77 -: Октомври 29, 2015, 07:55:50 pm »
Може и да не е-на едни приятели детето има поведението на аутист,а се оказа че му е къса връзката отдолу на езика,май му я срязаха и има подобрение .

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Обратна връзка
« Отговор #78 -: Октомври 29, 2015, 10:04:00 pm »

Дори ако делото е било губещо от самото начало, мразя фурнаджийски изпълнения. Мазно и лигаво, обърни палачинка.


Лили, да не твърдиш, че претенциите на пастрока ти, относно дарената гарсониера, са приети от съда като основателни? :o

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Обратна връзка
« Отговор #79 -: Октомври 29, 2015, 10:09:44 pm »
Абе то май вече работата с делото е окончателно решена? Тоест-и да се вайкаме, нищо не може да се направи?

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Обратна връзка
« Отговор #80 -: Октомври 29, 2015, 10:11:06 pm »
Абе то май вече работата с делото е окончателно решена? Тоест-и да се вайкаме, нищо не може да се направи?

В смисъл?
Любопитно ми е как се оспорва дарение на жилище придобито преди брака, което  не е било основно за ищеца? Не, че не е възможно- даренията се оспорват. Интересна ми е обосновката за накърнените му права на "наследник".
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 10:15:42 pm от Uran »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Обратна връзка
« Отговор #81 -: Октомври 29, 2015, 10:11:30 pm »
Сега ми хрумна да се иска възстановяване на срока за обжалване. Доколкото разбрах е изтекъл срока за обжалване на допускането на делбата ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Обратна връзка
« Отговор #82 -: Октомври 29, 2015, 10:20:48 pm »
Лили, да не твърдиш, че претенциите на пастрока ти, относно дарената гарсониера, са приети от съда като основателни? :o

Точно така, още в първо заседание. Да живее справедливият български съд.

Допитах се до няколко адвоката, всеки дава противоречиво становище. Можехме да обжалваме, но изходът не беше ясен. А и в частта само за моето жилище не си струва, въпросът може да се уреди и с доброволно споразумение. По това дело няма какво да се вземе като компенсация, коства ми доста похабени нерви. Мотивът на ищеца беше ясен и прозрачен от самото начало - да бъда отстранена юридически на всяка цена. При все това, че не съм претендирала. Просто не стана на тяхната и вероятно е решил да се предпази от евентуално бъдещо атакуване от моя страна /нямах такива намерения/. Но рано или късно животът им го връща на такива... семейство двулични влечуги.

Обаче има и хубава страна това дело - тия хора окончателно си свалиха маските. И за пореден път се убедих, че не греша в преценката си. Гнилото в каквото и да го опаковаш, отвътре си остава гнило.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Обратна връзка
« Отговор #83 -: Октомври 29, 2015, 10:26:00 pm »
Ама сега нещо може ли да се направи?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Обратна връзка
« Отговор #84 -: Октомври 29, 2015, 10:27:44 pm »
В смисъл?
Любопитно ми е как се оспорва дарение на жилище придобито преди брака, което  не е било основно за ищеца? Не, че не е възможно- даренията се оспорват. Интересна ми е обосновката за накърнените му права на "наследник".

Няма обосновка, съдът просто е приел моят имот да бъде добавен в делбената маса. Понеже искът за съдебна делба не се погасява по давност и в него може да се предявят претенции за намаляване на дарение/завещание. А погасителната давност за оспорване на дарение е изтекла вече, но това важи да отделен иск, извън делбата.

С цялата си наглост оспори дарение, на което лично е присъствал през 2006 и е дал съгласието си пред нотариуса. И още по-нагло е, че всички документи за въпросното дарение бяха подготвяни от същия адвокат, който сега ме съди от негово име.

Наглостта и алчността на хората нямат граници. И колкото повече имат, толкова са по-злобни и безскрупулни.

Но вярвам, че ще стане за смях някой ден. Животът ще му го върне, по един или друг начин. А и около него вече има хора, които създават нужните предпоставки.  :012:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Обратна връзка
« Отговор #85 -: Октомври 29, 2015, 10:41:50 pm »
Ама сега нещо може ли да се направи?

Най-прагматичният вариант е доброволно споразумение. По това дело няма какво да се вземе, затова няма смисъл от излишни напъни. Може и моята адвокатка да е подходила така, но много ме издразни везнишката ѝ куртоазия.
Моя имот го запазвам при всички положения. Пък колкото повече бъркаш в л*та, толкова повече се размирисват. Няма смисъл още повече да разлайвам кучетата. Това не са хора, това са хиени. Аз не се притеснявам, не съм ощетила и измамила никого. А те да му мислят какъв кофти генетичен материал предават.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Обратна връзка
« Отговор #86 -: Октомври 29, 2015, 10:44:37 pm »
Те че са гадняри-ясно
Въпросът е има ли смисъл да се търси нов адвокат
Не че познавам някой в твоя град, ама ако трябва-да питаме някъде, знае ли човек...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Обратна връзка
« Отговор #87 -: Октомври 29, 2015, 10:47:19 pm »
Потърсих нов адвокат, бях на консултация. Когато се сдобих с протокола от заседанието и му се обадих, елегантно ми отказа. Приятелка ми гарантира за него, че е точен, коректен и много етичен човек. Вероятно и той е преценил, че делото е губещо и няма смисъл от излишно прахосване на ресурси /знае в какво положение съм/, препоръча ми доброволно споразумение.

Пък и от наследствен дял в ипотекиран имот няма какво да се вземе, това са само излишни проблеми.
« Последна редакция: Октомври 29, 2015, 10:48:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Обратна връзка
« Отговор #88 -: Октомври 29, 2015, 10:50:51 pm »
Да, тая ипотека обезмисля битката, според мен де
Не съм видяла далаверрста ипотека до сега

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Обратна връзка
« Отговор #89 -: Октомври 29, 2015, 10:51:13 pm »
Потърсих нов адвокат, бях на консултация. Когато се сдобих с протокола от заседанието и му се обадих, елегантно ми отказа. Приятелка ми гарантира за него, че е точен, коректен и много етичен човек. Вероятно и той е преценил, че делото е губещо и няма смисъл от излишно прахосване на ресурси /знае в какво положение съм/, препоръча ми доброволно споразумение.

Пък и от наследствен дял в ипотекиран имот няма какво да се вземе, това са само излишни проблеми.

Това споразумение можеха да го получат и без съд.
Ох, алчността няма граници. Така полудяват някои, като стане дума за пари, че ми се догадва.