Автор Тема: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астролог  (Прочетена 35115 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Ребека, няма радост, както предвидих. Тя няма сила по натал. Но промяна в ежедневието ми, интересите и целите ми  има от 2018 г . Догодина ще е хронократор, ще споделя.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Оф да, жалко, така красиво изглеждаше.. Вече разбрах, че привидната прелест е напразна надежда  ;DОбаче дано другата година, даде нещо!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Е, няма как да даде, но трябва да внимавам по нейните аналогии-това ще е положителното, да не сгафя, защото тогава Венера ще е източна, млада, нова, ще иска да експериментира. Щом по натал планетата е със слаб статус, по прогностика няма промяна. Нали, съм споделяла, че възможности по Венера не са ми липсвали, но няма развитие тук.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Ще видим ,нали е и у11, какво като е стационарно-ретроградна ..Поне би трябва да се прояви, ще чакаме ов след време- живот и здраве.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
В Овен, доминираща от Марс и Сатурн, без подкрепата на Юпитер, няма как да има положителни резултати по 6 и 11 домове. Венера в Овен, в 5-ти буквално може да отрече и  брака, и децата, а пък при мен със Сатурн, затвърждава и това е следствие хормонален дискомфорт като  предразположеност. Това, че е стационарно-ретроградна определя скоростта й. Не може да очакваш от костенурка да те  заведе на финал 100 м бягане, нали ?   :) Слабата планета е силно зависима от диспозитора си и понеже е в активен знак, аз се противопоставям, оттам идват тези конфликти. Иначе, щях да си бъда в някаква безпретенциозна, но подсигурена връзка, с някакви хора около мен, демонстрирайки някаква близост, заради финансовия ми статус и да продължавма да инвестирам, нищо, че няма реални резултати. Не е толкова страшно, аз съм с АСЦ Стрелец, все пак. :) Зависима съм от транзитите на Марс. Когато е силно поставн всичко е ок, но когато е слаб става страшно. Ето тази  година той ми е хронократор, срешу наталната си позиция, чудех се къде ще ме избие и като направи точната опозиция с Меркурий към Венера, докато беше във Везни и бум сгромолясох се болна с всички екстри.
Ето ти и по Венера, когато тр. Слънце мина през 7-ми , в солара имам стелиум в Близнаци в 11 сол, 7 нат, ЮЛВ съвпад Марс, се появи отново мъж, с който имаме закачка от преди време и пак напомни за себе си, и аз пак му отказах деликатно и така.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Да го речем просто-ще е интересно, щом има  връзка с 11 дом.. не е казано, че само здравни и интимни теми ще засяга. Мислиш си, че се стараеш да гледаш обективно, без пристрастия собствената карта, но ми звучи твъдо песимистично. На  кой му трябва заешки секс на бърз спринт, костенурките са като Сатурн -живеят стотици години, преминават хиляди километри и преплуват океани. „Костенурка и заек“ е класическа басня от Езоп, където бавната костенурка надминала нехайния заек.Пък къв секс прават ехей :D ще ти пусна един клип да се образовш. Спирам със спама .         

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Ребека, няма песимизъм, това е реалността. Трябва нещата да се четат такива каквито са. Някои карти са наистина щастливи, съответно и хората, които ги носят, други са крайно нещастни, но обикновено преобладават тези, където има сфери, в които човек е щастлив, а в други-не, аз съм от третия тип.  ;)
Аз не съм човек, който е отчаян или недоволен, действам си по нещата, имам си мечти, цели. Просто с годините научих, че не става само с желание, иска се и възможности, това ме предпазва вече от загуби и емоционални, и финансови. По-трудно ми е да владея някои от негативите по Овен/ Марс и Юпитер.
Споделям тази информация защото повечето очакват по прогностика, нещата да обърнат знака, там където са слаби сигнификаторите- така не става. Като знаят, че така не става, ще си спестят разочарования, загуби, и ще следват по-умерен курс в тези области. Като знаеш, че си роден със занижен здравен статус, ще си на режим цял живот, за да сбъднеш, да кажем силен 10-ти дом. Тук няма песимизъм, а правилно разчитане на ресурса, в противен случай -гориш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Съгласна съм ,в голяма степен откривам себе си в написаното от теб,но ми дотяга собственото здравомислие и липса на напразни очаквания. Вчера открих една стара книжка с годишен хороскоп за всяка зодия -блаженни години на надежди и наивизъм, омайно невежество  ;D с очаквания и разочарования

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Е, то винаги, ще има такива книжки и статии, не само астрологични, иначе как ще се разпространява някое учение, философия, идея, план. В противен случай, все още целокупното човечество щяхме да се чудим, какво е искал да каже авторът с " не пипай жената на ближния" или " Венера във Везни в 3-ти дом не е манна небесна ".  ;)
Много е хубаво да имаш есенциално силни планети, те балансират, но ако не са оперативни, голям праз. Същото е и когато са малтретирани от малефик, тогава стават злобни, зли. Обратно, много хора имат планети със среден статус, но ъглови и подкрепенис тригон  от Юпитер, който няма есенция, но е в секта, ъглов и не е наранен, тогава реализират потенциала по тази планета, като дойде периода им.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Взаимните рецепции или смесените по дом и знак, броиш ли ги да дават достойнство, или среден ..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Да, взаимната рецепция е доста силен показател, но е рядко явление.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
 Не съм знаела,че са рядкост :) Благодаря ти Рени .


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Ребека, колко хора са родени със Слънце Овен тригон Марс Лъв, Слънце Стрелец тригон Юпитер Лъв, дневна карта? Венера Козирог секстил Марс Риби нощна карта, Луна Телец секстил Венера Рак нощна карта ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Много ,вероятно  :) особено пък със смесена- Сатурн в Лъв/Слънце в 10ти ;Меркурий в 9ти/ Юпитер в Близнаци и тнт..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Това не е взаимна рецепция, което си посочила.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“