Автор Тема: Марсов възврат  (Прочетена 32411 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Марсов възврат
« Отговор #120 -: Ноември 30, 2019, 08:00:37 am »
Че не е лоша картата, само една сходяща опозиция, дребни притеснения и недоразумения за пари

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #121 -: Ноември 30, 2019, 11:42:32 am »
Че не е лоша картата, само една сходяща опозиция, дребни притеснения и недоразумения за пари
ами дано да са дребни, все пак екзалтирана Луна У4 във 2д- някой лев ще капне от недвижима собственост, нали започнах дела за бащината къща и ниви...
В предишния, все още действащ,  марсар - Юпитер у5 съвпад с Марс У9 в края на 3д. - за две години потроших два куфара, много път, много - предимно в чужбина, а прогр. Слънце в Стрелец е още в началото на знака и дивото зове  :012:
Благодаря, че се включи- бях се затъжила за теб и се чудех къде изчезна, да не си станала бг-мамма  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Марсов възврат
« Отговор #122 -: Декември 01, 2019, 07:11:20 pm »
Благодаря, че се включи- бях се затъжила за теб и се чудех къде изчезна, да не си станала бг-мамма  :012:

О, много мило :)
Ами аз чета по малко, но просто през годините имам такива периоди-зарязвам я астрологията, докато не се върна по естествен начин към нея
А бг-мама си е уважаван източник на конфекция, всеки е свободен да си пише където си иска, но аз продължавам да мисля, че истинското познание не е и не трябва да е широкодостъпно. Даже преди няколко месеца регистрацията в нашия форум стана 2 нива по-трудна, сигурно сте забелязали :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #123 -: Декември 03, 2019, 02:09:08 am »
Даже преди няколко месеца регистрацията в нашия форум стана 2 нива по-трудна, сигурно сте забелязали :)
Тц, не съм забелязала, защото не ми се е налагало да си правя нова регистрация  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #124 -: Декември 03, 2019, 03:54:07 pm »
Акрукс, Марс е в 7-ми дом, там ще си активна в следващите 2 г. Делата по 7-ми ще те мотивират, тласкат да действаш по плановете, стремежите си в 3-ти дом. АСЦ е в Овен, подчертава важността на Марс првз тези 2 г, 8-ми нат. дом ти е в Овен, той ще излезе на преден план, чрез Марс. В солара темата 8 ми дом посочена ли е ?. Слънце и Марс не се виждат в картата, "заповедите" ще идват от Венера и Сатурн. Да си силно мотивирана да завържеш връзки с обществено значими хора;да си  заета да изявяваш свои стремежи, желания, за сметка на близка връзка с партньора; да търсиш взаимоотношения, които да подобрт социалното ти  положение; да преследваш обект на желание или ти да си обект на преследване за нечие желание. Опозицията Марс-Луна може да индикира липсата на постоянен доход, да си зависима финансово от партньорство. Нещо ще пречи на времето отделено за лични желания и намерения. Луната упр.4-ти, в картата, много от енергията ти ще заминава по 4-ти дом, а ти някак няма да си много съгласна, оттам ще идват и конфликтни ситуации. Ако в изминалите 2 г си се пригаждала към определена ситуация, обстоятелства, вече няма да е така. На Марс му е трудно в 7-ми дом, ще се наложи да се владееш в отношенията си с другите. Може да наблюдаваш периодично колена,тънки черва, пикочен мехур, полова система,бъбреци (Марс е упр. и 8 ми в картата). Договори, сдружения. Сватби има ли запланувани да присътваш ?  Много  е важно за Марс кой го управлява, насочва. 10-ти дом е силно активиран, главните оси са в кардинални знаци, има възможност действията ти да доведат до радикални промени, но някак ще ги случват в крачка без да си ги запланувала и добре обмислила като резултат. Интересен е съвпада Венера/Сатурн, нов цикъл в картата, а ти си Везни и същия е в секстил с Марс в кардинални домове- трябва да има движение тук. Венера ти упр. 2 и 9 домове, нали, а Сатурн ? В солара как са поставени и има ли връзка между тях ? Венера и/или Сатурн, дали са времеви управители ?
« Последна редакция: Декември 03, 2019, 03:59:55 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #125 -: Декември 05, 2019, 05:32:04 am »
Рени, благодаря! При мен когато 7д е застъпен в лунар, солар или транзити, на преден план излизат отношенията с малката ми дъщеря, отколкото с мъжа и друг вид партньорства. Тя е Скорпион с Марс в Скорпион като мене, нейният марсар стартира 5* преди моя и на нея разчитам за финансова подкрепа когато се стигне до финализиране делото за делба с моите племенници, което ще е в рамките на този възврат.
Период на Венера съм от рождения ден- К9 Телец е проф. АС, затова и прекалявам със сладко- в Испания само около Коледа- от ноември до януари, по магазините има техните разнообразни халви- Турон, както и пулворони- наподобяват нашите масленки, но са от бадемово брашно и зехтин

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #126 -: Декември 05, 2019, 10:24:08 pm »
Акрукс, щом имаш наблюдения, че така се изразяват при теб аналогиите по 7-ми, значи с дъщеря ти взаимоотношенията ще са по-активни или около нея  да има изразена марсова динамика. Може да провериш, дали има натални, соларни теми, които се повтарят във възвратната карта, същите ще искат да се работи по тях, да се завоюва желаното по тях, да се утвърждаваш там, но и да срещаш конфклити, емоционална неудовлетвореност. Възлите в картата са в 3-9, но много близо до ИЦ/МЦ, по натал и в солара имат ли аспект с главните оси; Марс- Венера, Марс-Сатурн, Марс-Нептун, същите повтарят ли са по натал, солар; Венера- Сатурн ? И тук, и по натал Марс е у8, това е интересно как ще се прояви, повтаря натална тема, но Марс тук е 7-ми дом и опозиция Луна у4, може да помислиш върху това ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Марсов възврат
« Отговор #127 -: Март 14, 2021, 08:10:08 pm »
През април ми предстои Марсов възврат и не знам много какво да очаквам. Към момента усещам само силно напрежение и лека умора. В седми възвратен е Марс, а е У4, У11 в картата, а в наталната се намира във 2-ри дом и е У7, У12. Възвратният Асцендент попада в 8-ми натален, а управителят му Юпитер е във 2-ри дом, като в натала е У8, а MC попада в 6-ти точно върху Плутон. Ще съм благодарна за мнение дали мога да очаквам положителни промени. Аз лично леко се плаша от Марс, който при мен е в падение и в 0*, може би понеже е и връх на конфигурация копие заедно с Хирон и Слънцето. Погледнах си и Венериния, който ще е през юли и ще е в 5-ти възвратен в съвпад именно с Марс, но за него ми е рано още. Прогресивният ми Марс върви към IC, a дирекционният е на градус от натална Венера У1, У6 в 4-ти дом.
« Последна редакция: Март 14, 2021, 08:12:29 pm от guapa79 »

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Марсов възврат
« Отговор #128 -: Март 14, 2021, 08:50:22 pm »
През април ми предстои Марсов възврат и не знам много какво да очаквам. Към момента усещам само силно напрежение и лека умора. В седми възвратен е Марс, а е У4, У11 в картата, а в наталната се намира във 2-ри дом и е У7, У12. Възвратният Асцендент попада в 8-ми натален, а управителят му Юпитер е във 2-ри дом, като в натала е У8, а MC попада в 6-ти точно върху Плутон. Ще съм благодарна за мнение дали мога да очаквам положителни промени. Аз лично леко се плаша от Марс, който при мен е в падение и в 0*, може би понеже е и връх на конфигурация копие заедно с Хирон и Слънцето. Погледнах си и Венериния, който ще е през юли и ще е в 5-ти възвратен в съвпад именно с Марс, но за него ми е рано още. Прогресивният ми Марс върви към IC, a дирекционният е на градус от натална Венера У1, У6 в 4-ти дом.

Юни-Юли-Август ще си постигнеш целите, лесно искарани пари и лесно изхарчени пари, защото ще съвпаднат Юпитер и Нептун. В момента имаш много активен Юпитер и Плутон, както Юпитер и Зевс, Асцендент и Зевс. Тежестта ще се засилва до лятото, синтезирано:

В момента е добър период на успех заради Плутон и Юпитер
Юли-Август ще ти е тежко, дори много тежко(ако минутата на раждане е точна), но с успех(тук минутата няма значение), хубаво е да не си харчиш парите пилееки ги (заради Нептун)
След това имаш Нодове и Хадес, към края на лятото някакви пречки вероятно
« Последна редакция: Март 14, 2021, 08:54:02 pm от AlphaTauri »
What you know about rolling down in the deep?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марсов възврат
« Отговор #129 -: Март 14, 2021, 09:18:42 pm »
guapa79, Марс е свързан с действието, къде сме най-активни, къде срещаме конфликти, как завоюваме желаното, волята.
Във възвратната карта на Марс за следващите 2 г, при теб, акцента е 4-ти дом. Марс е в 7-ми, там ще е силата ти, конфликти. АСЦ Юпитер във 2ри-, тази сфера ще привлич Марс. Разглеждаш, в картата, кои натални теми повтаря, за да се действа по тях. Примерно, ти имаш Слънце- Венера и тук е застъпена темата, Слънце-Уран пак. Дали, в соларната ти карта има възврат на планета и дали сега същата е активирана от Марс.
Всичко това би дало събития, ако наталния Марс има добър и силен статус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Марсов възврат
« Отговор #130 -: Март 15, 2021, 02:59:54 am »
AlphaTauri, Рени, благодаря ви за споделеното и отделено време! Полезно ми беше, понеже не успявам сама да се ориентирам и да си сглобя пъзела заради всички активирани планети и домове. :)

Юни-Юли-Август ще си постигнеш целите, лесно искарани пари и лесно изхарчени пари, защото ще съвпаднат Юпитер и Нептун. В момента имаш много активен Юпитер и Плутон, както Юпитер и Зевс, Асцендент и Зевс. Тежестта ще се засилва до лятото, синтезирано:
Юли-Август ще ти е тежко, дори много тежко  (ако минутата на раждане е точна), но с успех(тук минутата няма значение), хубаво е да не си харчиш парите пилееки ги (заради Нептун)
След това имаш Нодове и Хадес, към края на лятото някакви пречки вероятно
В момента изкарвам малко, а харча много по ДКЦ-та, за лекарства, а наскоро и за благоустройство на гроб (напълно показателно за 2-ри соларен към 12-ти натален ;D ). Временно се бях задействала малко преди Коледа, но сега отново съм си старото инертно човече, дето все трябва да го ръчкат и уж с Асцендент телец трябва да съм някое материално кифле, оказва се, че слабият ми и силно неадекватен Марс ме прави пълен пас в това отношение. :D Иначе много обичам да пилея, широки са ми пръстите и за другите и по отношение на мен и може би наистина трябва затегна колана заради Нептун.  :)
Иначе точно тези летни месеци ме притесняват заради края на настоящия ми солар, понеже има силен акцент на 1-ви, 4-ти и 8-ми дом, ЮЛВ на MC и разни други аспекти, които мисля, че сочат недобро събитие при мен или родител, и началото на новия (ако го доживея изобщо  ;D ), в който Сатурн в 8-ми ще е в опозиция на управителя на годината Луната, която от своя страна ще е в съвпад със соларно Слънце и натална Венера У1, та двойно поразен управител на Асцендент ще има. Марс е прекалено застъпен по транзити, прогресии и дирекции и предполагам ще е спусъкът, макар да няма кой знае какви достойнства и сила в картата ми и по темите на 7-ми дом нещата винаги да са били пълна скръб. Предстоят и транзитни квадратури на възлите към наталната им позиция. И уж гледам, че е намесен и 2-ри дом, и ще става дума и за пари, както ти казваш, но със сигурност ще има и разклатено здраве и тази тежест, за която говориш, ще е заради засегнатия ми лъвски стелиум.
Часът ми на раждане мисля, че е точен, защото майка ми е имала рожден ден и за малко съм щяла да се родя на нейната дата, но съм се забавила и съм се пръкнала на рождения ден на сестра ми, та лекарят й е казал, че съм 15 минути след полунощ, понеже и на него му станало интересно на чий празник ще е новото бебе, и е погледнал към часовника.

guapa79, Марс е свързан с действието, къде сме най-активни, къде срещаме конфликти, как завоюваме желаното, волята.
Във възвратната карта на Марс за следващите 2 г, при теб, акцента е 4-ти дом. Марс е в 7-ми, там ще е силата ти, конфликти. АСЦ Юпитер във 2ри-, тази сфера ще привлич Марс. Разглеждаш, в картата, кои натални теми повтаря, за да се действа по тях. Примерно, ти имаш Слънце- Венера и тук е застъпена темата, Слънце-Уран пак. Дали, в соларната ти карта има възврат на планета и дали сега същата е активирана от Марс.
Всичко това би дало събития, ако наталния Марс има добър и силен статус.

В солара имам възврат на Меркурий в 5-ти, Рени, явява се У4, У7 соларен, У2 натален на К4, вярно на 2 градуса от точен съвпад с наталния, но ми прави впечатление, че акцентът отново е върху тези домове от картата. В натала няма аспект с Марс, в солара също.
Силно се надявах с тоя 7-ми дом я някой брак да ми се случи, подкрепен от прогресивна Луна в 5-ти, а по-късно и от Венериния възврат пак там с едно детенце, ама май други случки ще ме тресат.  ;D С тая изгорена Венера и с това поочукано Слънце къде съм тръгнала и аз да мечтая?!
Предстои ми фирдарий Слънце/Меркурий и може би раздвижване по финансови теми, но не очаквам много предвид онова, което казваш, защото статусът на моя Марс не е добър и той едва ли ще ми даде да постигна много във всяка една област, която ще засегне възвратът му.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марсов възврат
« Отговор #131 -: Март 15, 2021, 08:17:03 am »
Аз виждам вероятност за сериозна връзка, доколкото разгледах натала в синастрията с марсовия възврат. Трябва и прогресиите да се видят, те според мен се гледат преди всичко друго.

Юпитер и сатурн ще ти аспектират светилата, марс управлява 7-ми дом, предстои ти уранова опозиция по остта 1-7 дом, а доколкото съм останала с впечатление не си се женила досега (разбираемо с уран в седми) та тъкмо сега е времето. Урановите личности ги удря сляпата неделя на уранова опозиция обикновено.

Но пак казвам - прогресиите трябва да се видят, и ако има някой левент - аспекти между наталите и прогресивните и дирекционни планети. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Марсов възврат
« Отговор #132 -: Март 15, 2021, 09:41:07 am »
Аз виждам вероятност за сериозна връзка, доколкото разгледах натала в синастрията с марсовия възврат. Трябва и прогресиите да се видят, те според мен се гледат преди всичко друго.
Юпитер и сатурн ще ти аспектират светилата, марс управлява 7-ми дом, предстои ти уранова опозиция по остта 1-7 дом, а доколкото съм останала с впечатление не си се женила досега (разбираемо с уран в седми) та тъкмо сега е времето. Урановите личности ги удря сляпата неделя на уранова опозиция обикновено.
Но пак казвам - прогресиите трябва да се видят, и ако има някой левент - аспекти между наталите и прогресивните и дирекционни планети. :)
Чул те Господ, Terry! :)
Не съм се омъжвала, да, Уран по никакъв начин не ми е позволил до момента, въпреки огромното ми желание нещата никога не са стигали дотам, всъщност обикновено рязко и като от нищото са се разпадали.
Неговата прогресивна Луна в момента е в точен съвпад с наталната ми Венера, предстои да направи съвпад и със Слънцето ми, но тя все пак е твърде бърза и не знам доколко би помогнала в случая. Иначе той има още доста аспекти по прогресии и дирекции, които указват промяна в статуса и случка в любовен план. Аз от своя страна имах прогресивно новолуние миналата година в 5-ти. Синастрично моят Сатурн държи много здраво 3 от личните му планети, а неговият тригонира Асцендента и Хирона ми. Има много кармични аспекти с Плутон, Лилит и възлите, но всичко това не знам дали би помогнало, а и Сатурн скоро ще е върху композитната ни Луна и не знам дали няма по-коро да доведе до край или поне до временен емоционален проблем.
Не знам защо реших, че Марсовият възврат или Венериният може да покажат нещо такова, след като и двете планети са твърде "анемични" при мен.  ;D
« Последна редакция: Март 15, 2021, 09:43:57 am от guapa79 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марсов възврат
« Отговор #133 -: Март 15, 2021, 10:11:59 am »
Марс и Венера все пак управляват остта асцедент десцедент, не ги отписвай с лека ръка.

Неговата прогресивна луна към твоите планети в лъв е много обещаващо, виж и прогресивния композит дали има някаква активност - новолуние, нещо по остта 1-7 дом.

Frankly, my dear, I don't give a damn.