Автор Тема: Мечтите  (Прочетена 12396 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Мечтите
« -: Юни 02, 2013, 06:31:27 pm »
ЧОВЕК Е ТОЛКОВА ГОЛЯМ, КОЛКОТО ГОЛЕМИ СА МЕЧТИТЕ МУ!

Да поговорим за мечтите :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #1 -: Юни 02, 2013, 06:36:48 pm »
Да поговорим за мечтите :)

Под надслов "Saturn vs. Neptune" - мечти срещу суровата реалност.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Мечтите
« Отговор #2 -: Юни 02, 2013, 06:42:54 pm »
не, време е за тия реализируемите, съвсем по тригона на Сатурн и Нептун

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Мечтите
« Отговор #3 -: Юни 02, 2013, 07:03:23 pm »
 :-\

Тия петте в долния край на картата сега всичките са ми в 12-ти дом. Викам да се удържам в мечтанията тия дни, че не се знае знае ли се.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #4 -: Юни 02, 2013, 07:10:33 pm »
Няма да се давате лесно- тр сатурн ми прави един "хубав" аспект, а аз разни инициативи захващам :))

Волята на човека е ограничена при съдбовни обстоятелства, но иначе е достатъчно силна да си правим каквото си искаме :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #5 -: Юни 02, 2013, 07:37:44 pm »
Двамцата - Нептун и Сатурн - в момента са ми в точен тригон с Луната.
Е, пак нищо не усещам, дори не си мечтая. То поне една мечта да ми беше останала жива, че сега по тоя тригон да вземе да  се сбъдне.  ;D

Преди няколко месеца имаше тотален рестарт и сега съм в нулева фаза (ни напред, ни назад), опитвам се да се измъкна от инерцията. Но покрай тоя тригон към нат. Луна в съчетание с прогр. Луна в 12 дом цялото минало преминава като на лента в сънищата ми - сънувам отдавна забравени неща от детските и тийнейджърски години, изведнъж те изплуват в съзнанието ми... Сякаш целият ми досегашен живот е пуснат на replay, преди да започна на чисто. Много странно усещане като цяло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #6 -: Юни 02, 2013, 07:53:45 pm »
Поразмечтай се малко, може да изскочи някой заек, като и Юпитер се присъедини :)

И секстилът му с Венера в 5 дом не проработи, та оттук нататък какво да очаквам от него? Да видим какви ще ги мъти при съвпада с нат. Луна - там екшънът поне е сигурен, изживян по време на предишното му преминаване през знака на Луната. Та тогава може и да ми вкара бръмбари в главата. ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #7 -: Юни 02, 2013, 08:34:36 pm »
Марс,Юпитер,Уран,Нептун (последният като сънуване).
Сатурн реализира целите ,не мечтите ,защото последните ако "паднат" на ниво земя /реалност губят същността си като такива. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #8 -: Юни 02, 2013, 08:58:48 pm »
Добре де, във Ведическата астрология като не се взема под внимание Нептун, коя планета да свържем с мечтите?

По принцип за лунните типове казват, че са дарени с богато въображение, фантазьори, мечтатели.

Раху дава фокусиране, трескаво преследване на целите и желанията.
Домовете на желанията са "кама" - 3ти, 7ми и 11ти.

Може би аспектите на Луната с Раху дават хора, склонни към фантазии, с по-богато въображене, мечтатели?

Юпитер не е планета, която се свързва с мечтите, по-скоро той дава протекции, прави пътя към целта по-гладък, в някои случаи дава лекота и късмет, сдобиване с благинки без много усилия.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #9 -: Юни 02, 2013, 08:59:15 pm »
По скоро Сатурн е по осуетяването им  :)

Мисля обратното.

Сатурн реализира целите ,не мечтите ,защото последните ако "паднат" на ниво земя /реалност губят същността си като такива. :)

А нима не очакваме всяка мечта да въплътим в реалността? Иначе тя си остава просто химера или греша...

Най-общо за мен също са Марс, Юпитер и най-вече Уран, което съм казвала като мнение, защото намирам, че е нужен преди всичко заряд, силна енергия да се вложи. Обаче Сатурн въобще не го изключвам, защото без него най-малкото не могат да се изчистят приоритетите, но никак не се изчерпва само с това ролята му.   
« Последна редакция: Юни 02, 2013, 09:01:36 pm от sunrain »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #10 -: Юни 02, 2013, 09:12:11 pm »
Понякога Сатурн така ти изчиства и преподрежда приоритетите, че накрая не остават никакви мечти, само цели. И може би това е една от причините по време на сатурнови транзити към важни лични планети човек да изпада в депресия.

Аз мога да мечтая за продължителна екзотична почивка на Хаваите, да речем... с мил и грижовен мъж. Но това е само мечта, тя съществува в моя въображаем свят. Дори да си го поставя за цел, ако не са ми дадени нужните предпоставки, тя никога няма да се реализира в материята. Химера...

Мога да мечтая и за световен мир и дори да си го поставя за цел  :), но само моите скромни усилия в тази насока надали ще са достатъчни. Нужна е намеса свише, еволюция в масовото съзнание, промяна в матрицата.

И все пак си позволявам да мечтая за по-добро следващо прераждане, поне тази мечта не може да ми се отнеме.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #11 -: Юни 02, 2013, 09:28:22 pm »
По скоро Сатурн е по осуетяването им  :)

Мисля обратното.

Сатурн реализира целите ,не мечтите ,защото последните ако "паднат" на ниво земя /реалност губят същността си като такива. :)

А нима не очакваме всяка мечта да въплътим в реалността? Иначе тя си остава просто химера или греша...

Най-общо за мен също са Марс, Юпитер и най-вече Уран, което съм казвала като мнение, защото намирам, че е нужен преди всичко заряд, силна енергия да се вложи. Обаче Сатурн въобще не го изключвам, защото без него най-малкото не могат да се изчистят приоритетите, но никак не се изчерпва само с това ролята му.

Нали в това е онази малка разлика между цели и мечти .
Точно мечтите понеже са недостижими ни провокират да се стремим към нещо нереално ,много силно идеализирано желание,стремеж към щастие.В това е и замисъла на цитата поставен от Satin като мото  по темата. :)
Колко стари хора мечтаят ??? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #12 -: Юни 02, 2013, 09:30:43 pm »
Марс,Юпитер,Уран,Нептун (последният като сънуване).
Сатурн реализира целите ,не мечтите ,защото последните ако "паднат" на ниво земя /реалност губят същността си като такива. :)

Защо Марс  :)

И секстилът му с Венера в 5 дом не проработи, та оттук нататък какво да очаквам от него?

И на мен така, ама да не издребняваме :P сега май е в секстил с Марс, разбира се-отново нищо  :)

Защото Марс е желание и стремеж като принцип . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #13 -: Юни 02, 2013, 09:40:16 pm »
Нали в това е онази малка разлика между цели и мечти .
Точно мечтите понеже са недостижими ни провокират да се стремим към нещо нереално ,много силно идеализирано желание,стремеж към щастие.

Всекиму според картата сигурно. Вероятно, защото не съм по блуждаенето, докато си бъркам в носа, а мисля как/кога/търся начини, тоест явно слагам до голяма степен знак за равенство между мечта-цел. (изключвам инцидентните моменти на зяпане в една точка, в които ми идват разни идеи наум ;D)
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #14 -: Юни 02, 2013, 09:44:23 pm »
Не само, че ми отнема всякакви мечти, а срива и всяка цел, която си поставя. Шамари ме здраво. Явно иска да ме накара да се примиря, да не искам нищо и да се задоволявам с трохи.

Чак толкова черногледа не бъди. Сатурн/Кронос управлява времето - за всичко си има начало и край - и за мъката, и за радостта.  :)

Вярно е, че Сатурн не толерира излишествата, оставя само най-ценното - "ценно" по негова преценка, никой не ни пита нас, то просто ни се случва. Основният принцип при Сатурн е полезността - за него всяка опитност е добре дошла, стига по някакъв начин да е полезна с оглед усвояване на приоритетни уроци. А приоритетността на уроците също се определя от Сатурн.

Искам си мечтите обратно, независимо колко са глупави и наивни!  :-\
По-добре да са такива, отколкото да живееш в свят, в който има само "днес", и да не си изпълнен с копнеж за "утре".

И все пак... да живееш в "днес" е по-добре от "вчера"  :D, вече отчитам известен прогрес.

« Последна редакция: Юни 02, 2013, 09:48:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui