Автор Тема: Мечтите  (Прочетена 12393 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #15 -: Юни 02, 2013, 09:51:04 pm »
Нали в това е онази малка разлика между цели и мечти .
Точно мечтите понеже са недостижими ни провокират да се стремим към нещо нереално ,много силно идеализирано желание,стремеж към щастие.

Всекиму според картата сигурно. Вероятно, защото не съм по блуждаенето, докато си бъркам в носа, а мисля как/кога/търся начини, тоест явно слагам до голяма степен знак за равенство между мечта-цел. (изключвам инцидентните моменти на зяпане в една точка, в които ми идват разни идеи наум ;D)

Според това ,което споделяш за себе си ,предполагам че Луната ти не е в огнен знак и нищо огнено не я "притеснява" .Мечтите са необходимост,потребност ,затова си права ,че е въпрос на карта. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #16 -: Юни 02, 2013, 09:54:12 pm »

Всекиму според картата сигурно. Вероятно, защото не съм по блуждаенето, докато си бъркам в носа, а мисля как/кога/търся начини, тоест явно слагам до голяма степен знак за равенство между мечта-цел. (изключвам инцидентните моменти на зяпане в една точка, в които ми идват разни идеи наум ;D)

И аз съм така
П.п. Луната ми е в огнен знак

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #17 -: Юни 02, 2013, 09:55:36 pm »
Според това ,което споделяш за себе си ,предполагам че Луната ти не е в огнен знак и нищо огнено не я "притеснява" .Мечтите са необходимост,потребност ,затова си права ,че е въпрос на карта. :)
А каква ще да е? :D Ти остави това, ами накрая да не се окаже, че съм спряла да мечтая...
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #18 -: Юни 02, 2013, 10:06:05 pm »
Преди бях непоправим мечтател, признавам, и няма как да не съм - с толкова силна Луна и Нептун в картата.
Возейки се в градския транспорт, потъвах във въображаем свят, все си мечтаех за нещо, все не бях "тук"...

Мечтите започнаха да избледняват и да се обезличават една след друга след сатурновото заръщане, когато се наложи да осъзная, че не мога повече да гоня химери, а че се налага да правя това, което е нужно, което се иска от мен с оглед на някои обстоятелства. И в един момент поради липса на по-добри варианти се задоволяваме с наличните възможности, ако говорим за целеполагане - на принципа "всеки според чергата си" (отново Сатурн, мамка му  >:(). Именно тук съзирам голямо разминаване с твърдението, че "човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му". Еми аз за много работи мога да си мечтая, за да се чувствам голям човек  ;D, но каква е гаранцията, че те някога ще се сбъднат?

Но в интерес на истината, когато ми се отнеха мечтите една след друга, сякаш някаква искра изгасна в мен, оттогава живея с усещане за пустота.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #19 -: Юни 02, 2013, 10:15:44 pm »
Какви са мечтите ти  :)

Съвсем обикновени, човешки си бяха. Не съм искала невъзможни неща.
Все повече се убеждавам, че моите мечти са реалност при други. Не мога да проумея какъв е проблемът - може би трябва да повдигна летвата на мечтите. А аз мечтая за съвсем обикновени неща и превръщайки ги в мечти, сякаш ги правя недостижими, все не мога да ги стигна.

Но ми се е случвало и друго - да ми се отнеме една мечта/цел и впоследствие да бъде заместена с друга.
Или пък много време да си мечтал за нещо, да си преследвал една цел, но независимо от всички усилия да не успяваш да я постигнеш по пътя, по който си тръгнал към нея... И в един момент ти се дава възможност, отваря се вратичка да постигнеш тази цел, но поемайки по друг път, просто сменяш посоката. Това ми се е случвало и в професионлен план, там също имах мечти, малко от тях се сбъднаха.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #20 -: Юни 02, 2013, 10:18:18 pm »
Именно тук съзирам голямо разминаване с твърдението, че "човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му". Еми аз за много работи мога да си мечтая, за да се чувствам голям човек  ;D, но каква е гаранцията, че те някога ще се сбъднат?

Може да не е правилно, но аз за себе си съм го разбирала винаги така - Човек е в умението си да постигне дори най-невъзможното на пръв поглед. Трябва да признаем, че има такива хора и са пример с усилията, с които преследват и се борят за мечтите си.

Макар, че тази нагласа "мъчителното случване", изискващо сурови изпитания, за да намериш щастието (в частност да докоснеш мечтата си), осъзнах преди време, че е много грешна постановка.   

Не всяка цел може да е голяма мечта, но пък следва мечтата да се превърне в цел, ако наистина е толкова голяма. Иначе си оставаме само с искането. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #21 -: Юни 02, 2013, 10:24:23 pm »
Мен пък малко ме е срам, като ви чета, да си призная, че нямам мечти
Искам само здраве за мен и близките и това е
Иначе - цели - да, имала съм, повечето са постигнати (има две изключения, още ми държат влага)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #22 -: Юни 02, 2013, 10:25:48 pm »
И всъщност намирам за много кофти да нямаш мечти, много е лесно да се пуснеш по течението и квото стане
Няма трамплин, стимул, ръжен :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #23 -: Юни 02, 2013, 10:30:45 pm »
А - кой да гледа картата - пак мерси, Стар :)

Струва ми се подходящо да си помечтая в материален план - воден тригон при мен във 2-ри,6-ти,10-ти

Сега от помечтателна да я направим предксазателна тая тема :)
При вас къде е тригончето, засяга ли ви някоя точка в радикса?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #24 -: Юни 02, 2013, 10:32:29 pm »
Мен пък малко ме е срам, като ви чета, да си призная, че нямам мечти

С теб сме малки хора, без мечти.  :D

Вече не смея да имам нито мечти, нито очаквания - болката от приземяването е доста неприятна.

Достатъчно е да имам постижими цели.  :)

Но някак ми е празно без мечти, казах го по-горе.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #25 -: Юни 02, 2013, 10:34:43 pm »
Според това ,което споделяш за себе си ,предполагам че Луната ти не е в огнен знак и нищо огнено не я "притеснява" .Мечтите са необходимост,потребност ,затова си права ,че е въпрос на карта. :)
А каква ще да е? :D Ти остави това, ами накрая да не се окаже, че съм спряла да мечтая...

Щом нямаш потребност в момента ,не мечтай ... ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Мечтите
« Отговор #26 -: Юни 02, 2013, 10:36:51 pm »
И тогава идва Сатурн да ме сваля на земята и да ми покаже, че нищо не е възможно. Сегашната ми мечта е да бъде взривен  ;D

И да останат само пръстените му.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Мечтите
« Отговор #27 -: Юни 02, 2013, 10:38:51 pm »
а и си имам кв. Меркурий/Нептут, който ме заблуждава, че всичко е възможно. И тогава идва Сатурн да ме сваля на земята и да ми покаже, че нищо не е възможно. Сегашната ми мечта е да бъде взривен  ;D

Какво мислиш за съвпад меркурий/нептун?
Пробвала ли си да лекуваш с ръце, рейки, подобни?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мечтите
« Отговор #28 -: Юни 02, 2013, 10:39:46 pm »
Рени, мечтите нали са за това да се сбъдват  :) Несбъднатите само разочароват...

Идеализираното винаги очарова .... :)
Нали това казах и аз ,ако мечтите ги принизиш до ниво цели,или се сбъдват или не -тогава идва разочарованието.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Мечтите
« Отговор #29 -: Юни 02, 2013, 10:40:28 pm »
И всъщност намирам за много кофти да нямаш мечти, много е лесно да се пуснеш по течението и квото стане
Няма трамплин, стимул, ръжен :)
Да, но не е лошо. Без да губиш съвсем стимула.

Затова споменах Сатурн. Когато си изчистил представите за това, което желаеш в живота си, то тръгвайки напред, ти трябва само упование, че възможностите ще те срещнат по пътя... И обикновено се случва. Даже в най-трудните моменти и когато сме се предали на безверието.

На объркан човек, който не знае какво точно иска, който сам излъчва противоречиви сигнали, но не го забелязва, няма как да му се отговори на очакванията. По принцип.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred