Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 38383 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #225 -: Август 26, 2015, 09:06:01 pm »
Ами да я изчакам да й мине влиянието и да помисли трезо. Иначе наистина всичко беше ок между нас и за един ден се преобърна. Общо взето питам дали това не е моментно състояние продиктувано от ретроградна Венера.

Благодаря

Не е моментно състояние, по-скоро естествено развитие на нещата , а ретроградна Венера е маркира може би точния момент и на иначе случващото се. Thor, ако върнеш малко назад лентата, ще видиш някои подробности,които са ти убегнали. Според мен, месец декември  ще има яснота по отношение на това дали ще продължите заедно или не. Тази връзка от година, две  ли е или по-скоро ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

thor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #226 -: Август 27, 2015, 08:07:39 am »
От май месец е. Иначе за подробностите си права. Но сега тя е в състояние на лудост - друг човек е.

И още нещо - в момента ме кара да излъжа, за да може да се събере с него, а аз наистина не знам какво да правя.
« Последна редакция: Август 27, 2015, 08:10:58 am от thor »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #227 -: Август 27, 2015, 08:23:10 am »
От май месец е. Иначе за подробностите си права. Но сега тя е в състояние на лудост - друг човек е.

И още нещо - в момента ме кара да излъжа, за да може да се събере с него, а аз наистина не знам какво да правя.

Не влизай в тази игра. Няма място за теб там, каквото и да се случи между тях. Давай нататък.
De omnibus dubitandum est

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #228 -: Август 31, 2015, 01:53:55 pm »
По предишната ретро Венера - в 9д се е въртяла в съвпад със СЛВ - тогава се запознах с важен за мен човек, по когото хлътнах. По натал съм с ретроградна и изгорена Венера :)

Ех, обади се тази ретро Венера при мен ,която се върти сегамежду 4 и 5 дом - отново същия човек се опитва да установи контакт с мен, но не директно , а чрез трето лице - класика :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #229 -: Септември 04, 2015, 10:47:05 pm »
Венера утре ще е стационарно директна и в неделя тръгва напред. Казват, че стационарните положения при ретроградие се усещат най-силно. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #230 -: Септември 04, 2015, 11:08:01 pm »
Това е от 'хубавият' съвпад Венера/Юпитер, не си само ти и на мен изведнъж всичко ми отесня  :012:

пупупу, че съм на диета, а съвпада е до дни
дано някой принц  се  появи  по него O:-)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #231 -: Септември 04, 2015, 11:27:06 pm »
И това на фона на съвпада на тр.Луна с Алдебаран-мунданно нещо финансово казват се очаква,нещо като крах на борсите :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #232 -: Септември 05, 2015, 08:15:54 am »
Венера утре ще е стационарно директна и в неделя тръгва напред. Казват, че стационарните положения при ретроградие се усещат най-силно. ::)

Венера е доста пъргава тези два дни, бърза да излезе от черупката си, за да си взаимодейства , да се свърже с другите. Усеща се силно, защото човек 40 дни е бил в защитна позиция със своите чувства спрямо заобикалящите го, защитавал е доста самоотвержено своите ценности, вкус, стил, предпочитания, не синхронизирайки с реалното, с риск да не бъде харесан, отлюспен, в състояние "неразбрана любов" и сега -хоп! -вече Венера е свободна да (си) прави каквото и който си пожелае. Тази бърза увереност в делата по Венера могат да доведат обаче и до проблеми , защото може да се окажем "голи" пред другите , разсъбличайки се без ограничения и не спазвайки правилата. Затова е желателно 5-6 дни , да не се правят обичайните преценки, да не се избързва веднага да се подхващат финансовите дела, да се търси близост на всяка цена  . В любовната сфера може да се наблюдават противоречиви състояние, от една страна човек иска да сподели с някой друг всичките , онези затормозени желания, силни чувства, но от друга все още стои несигурното, дръпнатото поведение като израз. Ако стационарна Венера спре върху планета, точка е възможно в следващите 2 месеца да се срещне човек,който най-малко се очаква като темперамент, не толкова физически привличащ ни  ,колкото споделящ общи интереси, "духовно " партньорство. :)
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 08:18:32 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #233 -: Септември 05, 2015, 08:56:51 am »
Аз за първи път наблюдавам ретроградността на Венера при себе си и ми ми е много интересно.

Наскоро Венера с ретоградно движение, заедно с Марс минаха през Луната ми, която е в точен квадрат с натална Венера и СЛВ (4 гр. орбис). Съвпадът с Луната беше при движение на Венера назад, а на Марс напред.

Днес Марс е точно в съвпад с Луната, а Венера на 2-3 градуса от нея и предстои отново да мине над нея в директно движение на 20 септември. Пак ще направи квадрат с наталната Венера.

Прилагам дневната карта за днес (транзити за часа и мястото ми на раждане). Точно при същите обстоятелства Венера ще застане на д Луната на 20 септември.

За днес с Марс над Луната в 6 дом в Лъв - имам огромен план със задачки и след малко излизам. Явно ще е ден на действието по Марсов начин в огнен знак. Задачките са свързани със семейството и здравето.

Как мислите, че ще се усети съвпада на Венера с Луната на 20.09, когато Венера е вече директна  ::)

Прилагам карта за днес и карта за 20.09
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #234 -: Септември 05, 2015, 06:43:27 pm »
Алена, квадратурата луна венера ти е в 17ти градус, така, че орбисът е 3 градуса и е малко големичък. Сигурно ще има влияние, но не така конкретно и отчетливо.

Както писах по назад в темата, венера е имала същото ретроградие през 2007 г., тогава е тръгнала директна на 16 лъв- само 1 гр. орбис с твоите планети. Помниш ли промяна оттогава? Разликата както пак съм писала по-горе е, че тогава тя е аспектирала тр.сатурн със съвпад и тр. плутон с тригон. Сега аспектира юпитер и марс, така, че съм съгласна с Рени, че ще даде отражение в партньорствата и ако активира нещо в даден натал не би имало толкова големи промени както през 2007 г.

При мен тогава е тръгнала директно в точен съвпад с асцедента. Сега тръгва директна от 12ти дом, на 2 градуса от асцедента.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #235 -: Септември 06, 2015, 09:55:59 pm »
Terry, отлично си спомням, като обърна внимание кога преди Венера е била ретроградна в Лъв.

Днес покрай една друга тема реших да видя кога Уран е минал през асцендента ми и О, пак идваме на 2007г :) А още повече се впечатлих, че Марс при мен прави възврат точно на обръщането на Венера. Конкретно за датата на обръщане, обаче - нямам ясни спомени :( Сега пак имах Марсов възврат и след това Венера става ретроградна :)

Иначе сега - целият ретрограден период ми беше прекрасно-любовен, по лъвски емоционален и моля Венера пак да заповяда с едно Лъвско ретроградие :)  :012:  Замислям се - дали ретроградност на Венера в друг знак би ми допаднала толкова? Може би, ако е около Асцендента ми? Той е в тригон с наталната Венера :) и е в Риби :)

Понеже се интересувам от астрология от късна пролет - нямам преки наблюдения над други нейни ретроградия - четох, че са през година и половина :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #236 -: Септември 06, 2015, 10:04:59 pm »
Есента на 2010 г. имаше ретроградие на венера в скорпион. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #237 -: Септември 06, 2015, 10:36:35 pm »
Връщам лентата - първото ми майчинство ... достатъчно бях в джаза :) Добре ми е оквадратила бедната Луничка :)

Аз полюбопитствах къде ще е ретроградна Венера през 2017г (предполагам, че през 2016г няма да е, но и не съм гледала), та през 2017г - ще ни обърне гръб от Овен и ще се върне до Риби :)
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #238 -: Септември 07, 2015, 12:41:51 am »
Аз съм доста доволна от това ретроградие.  :) Даде ми много приятни моменти , срещи със стари приятели, пътувания, излизания, доста социален живот. Но не забравям, че и юпитер я побутна откъм 3ти дом. През това време юпито направи тригон към нат. слънце У2/3, а с влизането в дева, направи и секстил с нат.луна. Сега му е точният тригон с нат. нептун, случва се в 3ти натален. Имам желание за нови запознанства и соц. дейности  :012:
Днес ходих на едно венерино събитие и се запознах с  нови хора. :) Беше доста приятен ден.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name