Автор Тема: "Отработване" на домове  (Прочетена 16524 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #45 -: Септември 01, 2015, 04:35:22 pm »
При мен 12 дом не е свързан с това, че не зная, какво искам, напротив има страх. Мъжете, които привличам са много наранени и изоставени от жените си, след дълга връзка. Идват за да наранят мен и да се освободят. Не съм убедена обаче, че това е заради У7 в 12 дом.

а не може ли да е: У7 в 12 - партньорствата изхождат/изискват жертва/милосърдие/разбиране. Но тъй като обществения модел е друг, вие се чувствате наранени. Към теб идват наранени мъже, към които ти да проявиш тази безусловна любов, да дадеш нежност/милосърдие и когато те се стабилизират, 12 дом вече не може да действа, затова и те те напускат. Ако осъзнаеш това, може би няма да си наранена.
Между другото, аз също имам такъв нюанс във връзките си, независимо, че нямам У7 в 12 дом, но пък е в Риби :).

Ако имаш по-голяма активност по заведенията на 12 дом - болници, затвори и т.н., както и емиграцията, може би там ще срещнеш някой (примерно, който работи там или се занимава с нещо такова) и тогава ще остане за по-дълго, без болката, защото той ще удовлетвори твоята натална комбинация. Точно както Рептил имаше като идея. Но аз чак сега "се пробуждам" за мислене и идеи ...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #46 -: Септември 01, 2015, 05:46:43 pm »
Така разгонвам наранени и слаби мъже,че ви е бедна фантазията.Никакво съчувствие,какво като У7 ми е на К12!Да не съм ги наранила аз,че да ги утешавам.Слабаци.Да вървят при майките си да им бършат сополките или да лягат и да мрат като са наранени.  :96: Обидно ми е само като си помислят,че стават за мен.Милосърдие и любов има къде да проявявам-обичам едни улични кученца и ги храня с много вкусна кучешка храна.  :d030: Но тези скапани мъже ме отвращават и ставам зла като има такива около мен
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #47 -: Септември 01, 2015, 07:21:10 pm »
Така разгонвам наранени и слаби мъже,че ви е бедна фантазията.Никакво съчувствие,какво като У7 ми е на К12!Да не съм ги наранила аз,че да ги утешавам.Слабаци.Да вървят при майките си да им бършат сополките или да лягат и да мрат като са наранени.  :96: Обидно ми е само като си помислят,че стават за мен.Милосърдие и любов има къде да проявявам-обичам едни улични кученца и ги храня с много вкусна кучешка храна.  :d030: Но тези скапани мъже ме отвращават и ставам зла като има такива около мен

въпрос на ... и аз не знам какво :) - може би този акцент на Овен си казва думата ... все пак давам само предложение :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #48 -: Септември 01, 2015, 07:33:41 pm »
въпрос на ... и аз не знам какво :) - може би този акцент на Овен си казва думата ... все пак давам само предложение :)
  :38: Да,но категорично няма да си отработвам 12Д с дондуркане на мухъли,ако ще да се разчуе!  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #49 -: Септември 01, 2015, 09:45:28 pm »
Вай, Рада, къде съм тръгнал да се кахъря аз… значи, управител на асцендента Луна в Козирог, Сатурн в Рак — взаимна рецепция от ония кофтите, плюс три броя в XII дом, Венера и У7 между тях. Много добре се връзва с това, което казваш.

Ами, опитвам се. Спонтанността не ми иде отвътре, не съм като Овните :) Иначе, трансформация на модела — то не е нещо съзнателно, просто наблюденията ми това извлякоха като общи черти. Не търся жените да са точно такива по списък, те се случват така. Вероятно има нещо, което искам да са и то се среща тъкмо при описаните най-често, не мога да кажа все още.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #50 -: Септември 01, 2015, 11:36:52 pm »
Рептил, имам някои предположения по твоя казус :) гледайки наталната ти карта. Марс като У7 в изгнание и в 12 дом ми навява мисли за партньорки, които могат да бъдат загадъчни, защо не обвързани, някак недостъпни, възможно е да са вътрешно дистанцирани, жени със свой живот или тайни, жени с които също връзката може да се налага да бъде скрита.
Окултното, което ти споменаваш като занимание на повечето от тях, ми се струва да е по Луна в 8 дом, макар че за нощно раждане би трябвало да гледаме Венера в мъжка карта, а тя при теб е много добре поставена.
Иначе в жените е ясно, че желаеш лекотата на характера, деликатността, тактичността.
Но по-интересното в това, което описваш да ти се случва във връзките ти всъщност е възможно да е свързано с твой модел на дистанциран (недостижим) женски образ, който продължаваш да срещаш в живота си в лицето на своите партньорки.
Връзките ти лесно ли започват и бързо ли приключват с Уран, управител на 5 дом?
Например управител на моя 5 дом е Сатурн и никога не съм имала неангажираща връзка. Дори за последната бях решила да е такава, но не ми се получава. Макар че стар управител и на твоя 5 дом е Сатурн, та ще ми е интересно да споделиш по кой от двамата ти се случват връзките.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #51 -: Септември 01, 2015, 11:58:01 pm »
Не, Делфин, не бих казал, че Уран ми случва връзките. Определено са сатурнови (и седмодомните, и петодомните забежки между връзките) и не стават лесно.

Дали партньорките се описват от Венера или от Луна — и от двете, съвсем архетипно: Венера, физически, като "любовница"; Луна, интелектуално, като "съпруга" (в най-хубавия смисъл). За щастие са в хармонични знаци.

Дали желая лекота на характера е малко спорен въпрос :012: По-скоро си търся белята с трудни характери.
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 02:27:48 am от Reptil »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #52 -: Септември 02, 2015, 01:01:54 pm »
Репс, за отработване препоръчвам чужбинка-далечна или друговерка. Така ще оправдаеш едновременно у7 в 12, седми от Луна и отговорника за партньора ти във ведическата карта- там у7 е Юпитер в падение във водолей козирог 5/ти а Дара карака е Сатурн. С един куршум всички баяния
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 03:16:34 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #53 -: Септември 02, 2015, 04:22:27 pm »
:012: По-скоро си търся белята с трудни характери.

ей ся ми хрумна,докато ви зачитах- тежка мадама с леки отклонения/тук  Репс твоя 12 дом се включва/ търси лек мъж за тежки забавления ;)с тъмно минало ,но светло бъдеще

я виж къв бежански поток тече в посока  запад с мечтата, техните деца да станат първо поколение европейци- хем е друговерка,хем беженка, ще ти разклати 12 дом из основи
спираш на потока и покрай теб дефилират не е да нямаш избор

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #54 -: Септември 02, 2015, 08:21:21 pm »
Взехте ме на мезе нещо :012: Стреличке-ханъм, машалла, "леки отклонения" е чудно попадение — веднъж бях седнал да систематизирам какво очаквам/бих могъл да толерирам и това беше в списъка: невинни отклонения, творчески, в рамките на забавното и интересното.

Дияна, тия караки не ги отбирам. Може ли да ми обясниш без индийски думички, моля те?

Като се има предвид, че все още ми минава през ум мисълта за романтично скитничество, бежанка/друговерка е много добър 12-домен вариант, факт. Ако внезапно зачезна — взел съм си отпуската и съм отишъл на границата на дефиле.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #55 -: Септември 02, 2015, 11:05:28 pm »
Репс, /- ко/, че Реп се римува с друго и то не е НЕП-а на Ленин :57:, та всяка планетка в 12 д. иска някакъв вид размиване на егото. Обаче ако нативът  е напреднал, това не е чак такъв проблем, той се е размил в" майа"-та, още преди да слезе. Той вече не се идентифицира толкова с егото. Обаче скорпионът си е дълбок същностен знак-чувствен, и много повече....., но има силата да надрасне нисше-човешкото, бидейки себе си-ами оксиморон си е, ама то и любовта често е това. Ей ти дилемка.Ти търсиш по везни ,марс, венера, 12 дом,лошо няма, но това е рефлексия. Отразяване. Огледало.
Но ти като индивид мъжски  си представен от слънце-сатурн/може би заради нощно раждане/, също и въпреки нощта още си представен от слънце- марс. Още си в марсова възраст, или не?
 Исках да кажа, че с известен, нелек 12-домен опит, това не е проблем, да го нагаласиш, да служи на слънцето ти.  То е кралят, то на трона си  ли е,другите ще слушат, ако той Е.
Всъщност сатурн не може да стане зрял  мъдър, прескачайки марс. Има си врмее за марс, и време за сатурн, и време за....."всичко под слънцето".
От 28-40г. възраст ставайки слънцето си, останалото ще си дойде на мястото.
Обаче обмените сатурн-слънце са  емоционално-отричащите, но опитът житейски не може без емоции, те са горивото.
Липсва ти една стихия.
Уран го отричаш, но според няко системи той екзалтира в скорпион-защо ли?
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 11:22:53 pm от enigma »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #56 -: Септември 02, 2015, 11:44:16 pm »
Нигме :38:

Ако говориш за фирдариите, в момента съм в юпитеров период. Още три години и започва марсовият. Мисля, че схванах, какво имаш предвид. Да, след сатурновия възврат нещата стават по нетипичен начин спокойни, онова, за което толкова съм завиждал на други хора — че имат едни относително прости грижи и нищо повече, дойде и при мен. Някой тук във форума казваше, че личната карма се чистела първите 30 години. Честна дума, радвам се, че минаха. Не бих се върнал нито ден назад, заради нищо и заради никого.

Вчера Дияна сподели една книжка, която силно ме вчепетли — едни плутонови истории, едни работи, ама много на място. Та, взех да узрявам за мисълта, че щом вече съм му хванал цаката, няма лошо да съм плутонко :) Все ще има още някой, за когото това е нормалният начин да се чувства и светоусеща, както е и за мен. Да, засега прекарвам повече през Везните, по-социалноприемливо е, по-безпроблемно е, по-лесно е, по-леко е, по-меко е, много неща е по. За чувства обаче трябва вода.

Липсват ми цели две стихии :) Най-вече земя. Липсващото го търся у другите, по принцип и такива ме привличат — с ясно изразени огън или земя, плюс нещо водно, за да потръгнат работите.

(Транссатурновите планети не ги признавам по идеологически причини :) Скришом ги поглеждам чат-пат, понеже добре обясняват личността. Дали Уран екзалтира в Скорпион — по-скоро не. Екзалтацията става в хармоничен на троновия знак. Ако речеш, че за Уран правим изключение, хубаво, не споря.)
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 12:12:32 am от Reptil »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #57 -: Септември 03, 2015, 12:14:42 am »
Аз по западната, Репс, от Джйотиш не вдявам още, въпреки напъните. Иначе пък фирдариите за мен лично са невероятно доказателствени от към тенденции и събития, факт.
Имам предвид, виж какво, имаме едно твое слънце в скорп, обаче марсът е във везни-няма да обяснявам-сто про знаш повече.   Е,това си е оксиморон. :-\
Бъди СКОРПИОН по слънце, трудно е, ама аз това виждам в теб, има надежда. :) Тогава останталото ще се нареди, за който учи бързо, или чува-музиката, петлите....
Пречено ти е да бъдеш себе си, слънцето, може би. Оставия тази фуста-венера, тя архетипно невярна е, дори на себе си...О,непостоянство, твоето име и жена.


Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #58 -: Септември 03, 2015, 12:28:31 am »
Никакъв оксиморон. Да насоча мислите ти — любезния лос… Дейвид Нивън (той е риба с телешки Марс, ама нейсе)…


специално сублиминално съобщение със затворено око

Филтри, Нигме, филтри. По-лесно е с Везните :) Но като се получи критично натрупване, скорпионствам си на воля.
« Последна редакция: Септември 03, 2015, 12:32:14 am от Reptil »

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: "Отработване" на домове
« Отговор #59 -: Септември 03, 2015, 11:03:46 am »
Много обичам и се "кланям" на 12 дом -  това е моят мощен скрит ресурс, който добре складирам ,  съхранявам  и съответно използвам, когато се наложи. Единственото, което ми пречи е агресията (У12-Марс), която с годините овладях и добре прикрих. Рядко избухвам , защото от устата ми не излизат думи, а куршуми :)
Но най-силно се кланям на Сатурн - силно съм белязана от него  и всички глобални събития (лични,професионални и т.н)са свързани с него за  добро или лошо. 
Детството ми не беше особено безгрижно - разведени и негрижовни родители с които никога не установих топли отношения Луна в 4д връх на Т-квадрат Сатурн/Нептун  и отгледана от баби,дядовци и лели . Тук Сатурн много ми е взел, но и много ми даде - самостоятелно израстване и справяне с живота от много малка; упоритост;борбеност и най-важното-желязна дисциплина!
Живея повече от 20 години със стабилен/силен стелиумен Скорпион, който обаче е със силен Сатурнов акцент - точен съвпад Сатурн/МЦ в Телец опозе скорпионския стелиум Слънце/Венера/Юпитер.
Във връзките си винаги съм била привлечена от самовлюбени и егоистични по-възрастни Стрелци с огромно самочувствие (да не се сърдят Стрелците - много си ги обичам  :012:) - ДЦ Стрелец с Юпитер на К8 в Козирог -отново стигам до Сатурн, който в случая ми поднася пречки с тези мъже (обвързани,с деца, с проблемни  партньорки).
Не спирам цял живот да го отработвам този 12 дом :)