Автор Тема: Голямата Любов(и)  (Прочетена 10213 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Голямата Любов(и)
« -: Август 30, 2015, 05:29:47 pm »
Покрай темата на Reptil се замислих какви индикации има картите, че това  е "голямата любов", били те и няколко :) Имате ли наблюдения?

Аз бих прегледала също ситуацията при значимите си любови. Какво е уместно да търся? Аспекти на К5, У5, Венера - натални, прогресивни, дирекционни?

Не съм се интересувала до момента изобщо, не съм чела нищо по темата :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #1 -: Август 30, 2015, 05:38:52 pm »
Нодална ос.

Въпрос на гледна точка какво е голямата любов. Тази, която е последна и до гроб? Тази, която те е разтърсила, но си е отишла? форми на любов много.

Както и аспекти по тях.

Разтърсващи, променящи - търси ги и по Плутон. Той ги прави тези поразии.

Синастриите също са важни.

Вариациите са прекалено много, за да ги опишеш.

За мен любовите са били по нодална ос, по Плутон, че и по Сатурн.

Меркурий... както ми е у5, добре е, че няма кой знае каква роля с транзитите си, че много бързо ще ми идват големите любови.  :D

Ще търсиш във всяка карта, не само в една. Щом ще е значима, ще е отразена барем в две карти - прогресии, дирекции, транзити.

Дир. Слънце съвпад Юпитер, нодалната ос през асц/дсц - тогава съм срещала значима. И не само тези, но нямам време за анализи, просто пример. Юпитер тригон у7. Такива неща. Но то това е и партньорство по 7 дом, не само любов. Все пак - по същата логика гледай за любовта. Венера, к5, у5.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #2 -: Август 30, 2015, 05:41:32 pm »
Ох, като те чета - май и при себе си Плутон ще гледам, но да видим какво ще ми се набие на очи :)

Благодаря много за споделеното  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #3 -: Август 30, 2015, 06:04:00 pm »
При мен Плутон е част от стелиум, където са у7, у8, у5. Венерата и тя е от тях. Заради това ми е важен при любовните теми.
Да не кажа, че нямам пропуск, заради мъжете, които харесвам, Плутоните им често са на стратегичко място върху стелиума ми. Или по друг начин удрят едно рамо към моята карта.
Нодалната ос също.

При мен има и малко препратка транзити към синастрия или чуждата карта. При партньорство, което съм започнала на транзит на нодалната ос през асц/дсц, мъж е имал възврат на нодалната ос, който съвпада с моите асц/дсц.

Срещнала съм го при тр. Плутон точен квадрат мой у5/8. А в синастрията ни негов Плутон е в съвпад със същия. И транзитен Плутон е правил квадрат към негов съуправител на 5 дом - Меркурий в 5 дом.

При него прогресивен Сатурн съвпад у7, прогресивна Луна каре към същия. Тр. Сатурн точно на к11, респективно опозиция на к5. И ред други аспекти към нови и стари управители на 5 дом. Аз съм уранясала малко. И ме е залюбил на тр Уран през 5 дом. Привлечен е бил от уранични личности и явно ме е поръчал вселенски, да се чуди сега какво да ме прави.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #4 -: Август 30, 2015, 07:53:33 pm »
Ето тук съм писала, както и другите

http://astra.la/forum/index.php?topic=790.msg72800#msg72800
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #5 -: Август 30, 2015, 08:06:27 pm »
Мерси, Terry - аз докато завърша прегледа .... Сега ще разгледам :)

При първата голяма любов - довела до 11г връзка - денонощно заедно - най-особеното, което виждам е

1. К5 - прогресивна и дирекционна сменят знак - от рак в лъв.
2. Дир. Меркурий (У4 и У7)  ингрес във Водолей.
3. Дир. Юпитер сменя знак и дом. 
4. Дир. Сатурн съвпад с нат. Луна
5. Дир. Нептин съвпад с нат. Слънце
6. Прогр. Слънце в сескстил с асцендента.
7. Дир. Вертекс съвпад с натален Плутон в 7 дом
8. Дир. Луна в сесктил с натална Фортуна

Виждам, че Дирекционен Плутон сменя знак 2 години след старта на връзката - от Везни в Скорпион. След още една година застава на К8. Тогава се разделих с любовните илюзии. Въпреки, че връзката продължи доста след това.

Когато най-накрая успях да се отскубна - с 300 зора, буквално избягах - виждам, че дир.DC е на градус след К8 и на градус преди Фортуна. Той получи инсулт - седмица, след това. Не знам уместно ли е да се прави връзка и да се вижда в картата ми.

При втората - това беше най-комфортната ми връзка:

1. съвпад на прогресивна и натална Луна
2. Дир.Луна на Десендента
3. Дир. Сатурн сменя знак
4. Дир.Венера в тригон с нат. Юпитер
3.

При третата :

1. Прогр. Слънце  прави ингрес във Водолей.
2. Дир. СЛВ застава на МС.
3. Прогресивна Луна съвпад с натален Плутон У8 - в 7 дом

При последната:

1. Дир. Венера съвпад с МС.
2. Прогр. Венера  съвпад със Слънцето.
3. Прогр. Луна съвпад със СЛВ.
4. Прогр. Меркурий У7 и У4 - ингрес във Водолей.
5. Тр.  Плутон съвпад с натално Слънце.

Сигурно не обхващам всичко, но няма спокойствие с децата наоколо :( ...
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #6 -: Август 30, 2015, 08:24:08 pm »
Голямата любов,колкото и да е голяма,все остарява

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #7 -: Август 30, 2015, 08:28:14 pm »
Аз пък досега не мисля, че съм имал Голяма любов.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #8 -: Август 30, 2015, 08:31:47 pm »
Ще обобщя съвсем кратко.Под Голяма любов разбирам голям емоционален отпечатък и силно влияние.Мъжете,които са оказали такова върху мен са с Марсове,които са аспектирали мажорно Венерата ми в съвпад и квадрат от Козирог.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #9 -: Август 30, 2015, 08:40:10 pm »
При първата ми и единствена засега голяма любов имах тр. Нептун в съвпад с нат. Слънце, тр. Плутон в квадрат с нат. Венера и тр. Уран в съвпад с нат. Венера. Това се случи по едно и също време в рамките на около година и нещо (2013-2014).
Венера ми е У5. Плутон е в 10 дом, но е У11. Нептун е диспозитор на Слънцето ми и е в 1 дом. Уран ми е на асц и е У2.

Все пак Венера беше ударена по всички фронтове :)

Прогресивната ми Луна беше в Риби и миналата година имах прогресивно новолуние. А, да - и пр. Венера беше в опозиция на нат. Плутон.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #10 -: Август 30, 2015, 09:00:07 pm »
Благодаря :) И аз отбелязах значимите връзки, които са оставили отпечатък в живота ми :)

The_One, Нептун нали се води високата октава на Венера :) Ударът е бил буквално по всички фронтове :)

Прогресивното новолуние - свързваш ли го с емоцията?

При мен предстои в края на октомври, но във водолей и 12 натален дом, 10 прогресивен.  И нищо не аспектира - така в нищото ще си се случи :(
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #11 -: Август 30, 2015, 09:53:05 pm »
Искаше ми се и аз да споделя нещо по темата, но "запецвам" на термина "голямата любов". За мен всяка връзка е била значима, изживявала съм любовта си независимо от последствията, но пък после е била измествана от следващата.
При всички е бил намесен У5.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #12 -: Август 30, 2015, 10:04:20 pm »
Голяма не е имало, но силна и оставяща доста следи в личността и живота ми - да. Сега гледам транзити за онзи момент. Тр. Нептун и Сатурн в квадрат с Венера. Синастрията е много силна. Това май ми е било най-дълбокото влюбване. Приключи окончателно(просто се откъснах емоционално от него) на тр. Нептун в квадрат с АЦ(след мой опит да го "спася" от него самия) и Сатурн върху Меркурий(У1, У5) и кв към МЦ. В годините съм имала телепатична връзка с този човек, а в присъствието му бях като надрусана. Той ме запали по езотериката(в частност астрологията).
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #13 -: Август 30, 2015, 10:34:47 pm »
Прогресивното новолуние ми беше в последните градуси на Риби, на 2 орбиса квадрат от нат. Марс. Но по-скоро считам, че не правеше аспекти. Имаше много обрати. Преповтаряне на ситуации, в които постоянно се сменяха ролите. Все едно в един и същи филм да изиграеш всички роли. В това време обаче и Уран правеше съвпад с нат. Венера.
Във форума може би помнят драмите от тогава.
Прогресивната лунация допринесе да откликвам много по-чувствително на всичко, което се случи. В един момент напълно потънах. Но при толкова плутонови аспекти...нещата не приключиха добре. Макар че тази любов ме провокира за пълна промяна - физическа, емоционална, психическа.
2013 година беше най-ревливата в моята история  ;D
Откакто прогресивната Луна влезе в Овен и особено сега, когато направи съвпад с наталната, се чувствам като боец. Нищо не може да ме бутне, да ме разтърси.

Нептун през Слънцето считам за най-тежкият възможен транзит. И Плутон, и Сатурн, и Уран те изправят пред някакви трудности. Принуждават те да се променяш. Но Нептун те размива. Буквално изживяваш криза на личността. Не знаеш кой си, какъв си, защо си. Ужасно е да си толкова изгубен. Мисля, че ако нямах достатъчно Сатурн, нямаше да преживея този транзит. С много дисциплина и воля се преподредих и излязох от дупката. Та...Нептун никак не го свързвам с Венера. За мен той е може би някаква анти-Венера, въплъщаваща най-страшните й прояви. И определено го броя за най-злият малефик.

Алена, твоето прогресивно новолуние може да даде пътувания по работа. Или започване на работа, свързана с повече пътувания и то до далечни дестинации извън страната. В най-незначителния вариант - ще четеш повечко астрология и ще задълбаеш по 12-тодомните теми. Но залагам на първия. Въпреки това зависи към кои домове в наталната карта имат отношение Слънцето и Луната.

Пърпъл, явно нептуновите любови са характерни със "спасяването". И при мен я имаше тази тема. Още повече, че в наталната карта имам квадрат между Нептун и Венера. Чак съм се молила мен да ме боли и да изживея неговите проблеми, за да е той добре - до такова умопомрачение и размиване на аз-а бях стигнала. Спасявах, спасявах и накрая си тръгнах преди да потъна с удавника.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #14 -: Август 30, 2015, 10:38:42 pm »
С последната голяма любов(още ме тресе) се срещнах на транзитни Нептун и Уран в 8Д.Ако не минат двама транссатурнови в комплект през дом,не им се връзвам,защото по отделно са слаби ракии.  :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: