Автор Тема: Новолуние 13 Септември 2015  (Прочетена 19526 пъти)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Новолуние 13 Септември 2015
« -: Август 31, 2015, 03:34:03 pm »
Ето го и септемврийското новолуние - АЦ Везни с управител Венера в 10д, която е в тригон с Дц/Уран управител 5дом.
Акцента  ще да е в партньорствата :)
При мен попада в 5д :38:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #1 -: Август 31, 2015, 03:38:31 pm »
Качвам общите инструкции за желания и конкретно указания за Дева :)

То е и частично Слънчево затъмнение  :08:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #2 -: Август 31, 2015, 04:12:26 pm »
Аз също мисля, че акцента ще е партньорствата, заради остта асцедент десцедент и съвпада на венера, управител на асцедента, с марс - У7. Нодалната ос също е в критичен градус везни.

Внезапни промени заради уран на десцедента, като тригона с венера и марс показва, че ще са свързани с ценностите и импулсите ни в любовта.

Даже си мисля, че по-скоро нещата по това новолуние, затъмнение, може и да са започнали преди точната му дата, а след него ще трябва да се отработва тао квадрата на Сатурн, Юпитер и Нептун. Те тримцата и без това ще правят напрегнати аспекти помежду си, през есента. Сатурн ще проверява разширението на партньорствата по Юпитер и илюзиите и възвишената любов по Нептун.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #3 -: Август 31, 2015, 04:29:17 pm »
Темата е пусната от toroni  :) Аз мислех, че akruks пуска тези теми и чаках да се появи новата тема, за да кача откъса :)

При мен лично акцентът е върху взаимоотношенията. Асцендентът на събитието попада в моя 7 дом - в съвпад със събитийната фортуна - ха честито :)

Наталният ми асцендент попада в 5 дом на събитието - градивно-творчески звучи :)

Уран на десцендента на събитието -вещае промени - дали ще е добре за хора, които поставят ново начало във взаимоотношенията си? Уран е ретрограден, все пак? При мен прави секстил с натален IC и вярвам, че ще е за добро :)

Ето я картинката при мен :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #4 -: Август 31, 2015, 04:49:59 pm »
Темата е пусната от toroni  :) Аз мислех, че akruks пуска тези теми и чаках да се появи новата тема, за да кача откъса :)


Извинявай ....  :57:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #5 -: Август 31, 2015, 06:08:52 pm »
Няма проблеми  :)

Един въпрос: Дир К6 е на 18 гр 34 мин в Дева, лунацията е на 20 гр 10 мин в Дева - да го отчитам ли, като аспект?

Предстоят ми 4 операции - общо взето - ще има акцент в по отношение здраве? 
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #6 -: Август 31, 2015, 06:23:37 pm »
Аз мислех, че akruks пуска тези теми и чаках да се появи новата тема, за да кача откъса :)
Хах, ами не винаги, макар че отдавна съм направила картата, но изчаквах да мине текущото пълнолудие и тогава да пусна темата за предстоящото Новолуние и Слънчево Затъмнение

При мен СЗ съвпада с Меркурий У1, У10 в 1д

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #7 -: Август 31, 2015, 07:17:18 pm »
Хах, ами не винаги, макар че отдавна съм направила картата, но изчаквах да мине текущото пълнолудие и тогава да пусна темата за предстоящото Новолуние и Слънчево Затъмнение

При мен СЗ съвпада с Меркурий У1, У10 в 1д

Нов поглед към себе си, който носи промяна и в кариерата?


Алена, като стана дума за затъмнения, сетих се, че мартенското е било в квадратура със слънцето ти? Свързваш ли го със събития? Било е и в първи дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #8 -: Август 31, 2015, 08:30:50 pm »
 :) Първо да кажа, че тогава не само, че не се интересувах от астрология, ами интересът ми гравитираше около Келвиновата нула  ;D

Когато по-късно започнах да се интересувам - само погледнах по коя ос е. Все тази на взаимоотношенията ми се засяга, но тя ми е и тема сега :)

Това е 3 дни преди РД на малкия. Трябваше да прекъсна майчинството и да се върна на работа - виждам, че е в 10 дом на събитието. Действително започна "нов период"  - край на майчинството - пуснах си натрупаната отпуска, за да отложа връщането. Никак не ми се връщаше тогава, да се лиша от блаженството да получавам любов ежедневно у дома от малкия. Бяхме в много напрегнати отношения с таткото - предпочиташе да работи от вкъщи и все му се пречкахме, малкия му вдигаше шум, като излизаме - защо все ни няма. ...

Притеснявах се и какво ще намеря, като се върна, средата е много динамична, промените са ежедневие. Много шамари изядох при след предното майчинство. Сърцето ми беше свито. Забременях когато "построих комунизма" на работа и бе дошъл момента за събиране на реколтата. А точно в този момент - изчезнах, за да мътя у дома.

Виждам, че наталното Слънце квадратира новолунието, но тригонира Венера. Ето картата  - ще я разгледам и аз по-внимателно :)

До колкото съм чела, но няма личен опит - едно затъмнение очертава тенденция - до следващото. Взаимоотношенията и напрежението в тях стигнаха куминационна точна на разрушение през юни-юли. Август е месец на расте. Мисля, че новото затъмнение, което пак е по същата ос - ще очертае новата посока и трябва да ги разгледам, като последователност :)

Вие какво мислите?
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #9 -: Август 31, 2015, 10:34:45 pm »
Новолунието през септември при мен е на К9, в съвпад с ЮЛВ. Не прави аспекти с планети. Очертават ми се малко пътувания в страната, но друго - не очаквам.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:38:50 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #10 -: Август 31, 2015, 10:38:48 pm »
Имаше въпрос по повод това, че съм имала тогава квадрат на натално слънце към новолунието  :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #11 -: Август 31, 2015, 10:39:55 pm »
Да, тъкмо си редактирах поста. Овенска му работа - първо пиша, после чета   ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #12 -: Август 31, 2015, 10:51:33 pm »
Ooooo, тъкмо добре ми дойде да се сетя, че не огледах аспектите с натала  - през астрото ми е по-ненагледно  ;D

М, да - предното затъмнение в 1 дом, настоящото в 7 дом, на няколко градуса от DC.

По-точни аспекти в наталната карта:
= квадрат с натален Марс
= секстил със СЛВ и съответно тригон с ЮЛВ

Дирекционни аспекти:
= секстил с дирекционен Плутон - У8 (той е в съвпад със СЛВ)
= тригон с Дирекционен Нептун - У1

За момента съвпада на натален СЛв с дирекционен Плутон - жестоко ме обръща, променя ... срина ми ценностите и светът вече не е същият (но ще стане по-добър :)  )

Ох, реших да погледна и прогресивните куспиди  :017: :017: :017: Е, това разкритие ме довърши - как пък не съм видяла до сега - прогр. DC в точен съвпад със СЛВ и дирекционен Плутон - има ли такава мешавица - на един градус да има натален, дирекционен и прогресивен обект :-\   :17: :17: :17:

Съкрушена съм  ::)

« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:53:29 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #13 -: Август 31, 2015, 11:05:24 pm »
Алена, сега нямам сила да гледам карти, но във връзка с проблемите и кризите в брака, погледни кой е най-точния напрегнат аспект в синастрията със съпруга ти и виж засяга ли го транзит на сатурн или някоя от бавните планети.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #14 -: Август 31, 2015, 11:26:09 pm »
Да, това е мисля съвпада на моя Юпитер с неговата изгорена Венера и тр. Плутон ги квадратира не от вчера :( - бая време ще се мандахерца - насам-натам - поне до 2017г ... Мисля, че стигнахме дъното и приключихме с разрушителната фаза и сега градим :)  Но Тр Плутон има още веднъж да мине през аспекта напред, после пак назад и тогава за последно напред. Ако аспектът при ретроградно движение е ново пропадане - значи предстои още една криза :(

Но не съм сигурна, че е така - защото и сега е ретрограден, но градежът е налице :) Причината може и да е в това, че се отдалечи на 2 градуса и отпусна примката. Но направи точен съвпад с моя У7 и У4. При мен си остава затегнато, само че през Меркурий ....

Но ще видя и другите :)

Благодаря  :58:
« Последна редакция: Август 31, 2015, 11:27:48 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!