Автор Тема: Новолуние 13 Септември 2015  (Прочетена 19557 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #15 -: Септември 01, 2015, 09:52:56 pm »
Във втори дом при мен като образува тригон Слънце и  квадрат Сатурн - вече ще съм в отпуска и ще съм на лекции...... суууупееееер - ще си отдъхна малко от работата!!!
п.с. в последно време силно си мечтая за промени в професионален план, но до тук изгледи никакви!  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #16 -: Септември 04, 2015, 11:15:33 pm »
Офф, това ме тревожи леко от доста време, понеже както изглежда, ще засегне цялото семейство. Ще се случи при мен  в 3/ти дом, на 5 градуса от ИЦ, тригон венера У11 (орбис 4 гр) и квадрат уран У8,9 (2 гр орбис). Един ден преди рд-то на сестра ми, ще си има слънчево-затъмнен солар.  :29: При майка ми ще е в по широки орбиси съвпад с нат. луна, а при бащата съвпад сатурн (орбис към 6 гр, не знам дали да го взимам в предвид, или  до 5 гр само? ). Абе картинкиата хич не ми се очвртава розова.  ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #17 -: Септември 05, 2015, 05:58:28 am »
Flora, аз не виждам нищо притеснително, орбисите са големи, не засягат пряко светилата, само луната на майка ти - колко е орбисът там и в кой дом е?

Единствено за сестра ти обърни внимание на домовете, натални и соларни, както и какви транзити и прогресии има към момента и следващите 6 месеца.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #18 -: Септември 05, 2015, 03:33:47 pm »
Flora, аз не виждам нищо притеснително, орбисите са големи, не засягат пряко светилата, само луната на майка ти - колко е орбисът там и в кой дом е?

Единствено за сестра ти обърни внимание на домовете, натални и соларни, както и какви транзити и прогресии има към момента и следващите 6 месеца.

Тери, благодаря за коментара.  :)За затъмнение колко градуса орбис  взимате предвид ?
При сестра ми се случва в 12-ти дом. Слънцето е У11. Ще засегне и меркурий с орбис 3 гр, мерка е У9 и СУ12. Беше планувала по далечно пътуване до края на годината, може да се вижда нещо такова от домовете. Иначе астролог й беше казал в началото на годината, че това може да доведе евентуално до среща с бъдещ 7 ми дом  :012: или промяна при майката през октомври. В интерес на истината, тогава се очаква промяна в работата при майка ми. При майка ми не мога да дам точни градуси на луната, понеже не се знае с точност часа на раждане. Ползвам час, даден ми от дядо ми, който той е записал навремето . В този случай луната е на 25 градуса, орбис 5 градуса с новолунието. Луната попада в 1 ви дом, У11 и СУ10.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #19 -: Септември 05, 2015, 06:47:18 pm »
За затъмнение някои казват и 5 градуса орбис. Аз си мисля, че 3 градуса е по-приемливо. За сестра ти наистина изглежда като да е свързано с чужбина, и по принцип затъмнение в съвпад със слънцето го тълкуват като промяна в идентичността, а при жените и с мъжката фигура в живота им.

Затъмнението е слънчево, те дават ново начало и това е в близост до северния лунен възел, за тях казват, че се понасят по-леко.

Аз продължавам да си мисля, че събитията свързани с това затъмнение вече са се проявили в някаква степен, защото управителят на затъмнението, меркурий вече премина през 20 дева. Може да видиш като е бил в този градус и знак миналия месец какви събития сте имали.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #20 -: Септември 06, 2015, 12:36:48 am »
За затъмнение колко градуса орбис  взимате предвид ?
При сестра ми се случва в 12-ти дом. Слънцето е У11. Ще засегне и меркурий с орбис 3 гр, мерка е У9 и СУ12. Беше планувала по далечно пътуване до края на годината, може да се вижда нещо такова от домовете. Иначе астролог й беше казал в началото на годината, че това може да доведе евентуално до среща с бъдещ 7 ми дом  :012: или промяна при майката през октомври. В интерес на истината, тогава се очаква промяна в работата при майка ми. При майка ми не мога да дам точни градуси на луната, понеже не се знае с точност часа на раждане. Ползвам час, даден ми от дядо ми, който той е записал навремето . В този случай луната е на 25 градуса, орбис 5 градуса с новолунието. Луната попада в 1 ви дом, У11 и СУ10.
За съвпад с куспиди до 2гр орбис, за останалото до 5гр, но и при по-голям орбис също се случва да има събития. Понеже затъмнението е също лунация, гледа се наталната Луна кой дом управлява, а не Слънцето. При сестра ти понеже е в съвпад със Слънцето, затова са ти казали, че може да срещне нов мъж в живота си или да има значимо събитие за важен мъж в нейния живот, като съпруг, баща, брат, син, дядо, шеф, както и нов старт в нейния личен и професионален живот, ново начало, ново поприще, нова среда...
При майка ти съвпадът с Луната ще се изрази в повишени емоции, може да се вълнува  покрай събития при дъщерите си и дано са само положителни!

Resnitsa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #21 -: Септември 06, 2015, 01:25:52 pm »
Честит празник!

При мен новолунието попада в 10 дом и прави разходящ квадрат със Слънцето (2 градуса орбис), точен квадрат с К2 и К8 и точен секстил с Асцендент и К7. На 12.09. пък ми стартира новият лунар със силно акцентиран 11 дом.
Луната ми е У9.

Ако някой има желание да коментира, ще съм благодарна.
Чувствам се добре!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #22 -: Септември 07, 2015, 12:31:54 am »
За съвпад с куспиди до 2гр орбис, за останалото до 5гр, но и при по-голям орбис също се случва да има събития. Понеже затъмнението е също лунация, гледа се наталната Луна кой дом управлява, а не Слънцето. При сестра ти понеже е в съвпад със Слънцето, затова са ти казали, че може да срещне нов мъж в живота си или да има значимо събитие за важен мъж в нейния живот, като съпруг, баща, брат, син, дядо, шеф, както и нов старт в нейния личен и професионален живот, ново начало, ново поприще, нова среда...
При майка ти съвпадът с Луната ще се изрази в повишени емоции, може да се вълнува  покрай събития при дъщерите си и дано са само положителни!


akruks, благодаря за коментара.  :) Аз за лунации определено взимам 5 градуса ,че и повече , понеже съм забелязала , че при мен има събитийност и при по-големи орбиси . Но не във всяка карта е така. Въпреки това, намирам и аз орбис  до 5 градуса за най- логичен. При нея в момента има събитийност по някои от темите, посочени по- горе. Очаквам развръзка по темата мъж, има един, но не се знае как ще се развият нещата там. Иначе шефа си го смени в началото на август, заедно с нова работа. Луната при нея е У10.
Сега се е записала и на един курс, по който иска да развива хоби по 5 дом.  :012:

За майка ми се надявам,  да не се проявява като  здравословни проблеми. При нея нат луна е У11 и СУ10. Дано да не дава индикации и за  някакви проблеми с дядо ми. Понеже при нея затъмнението ще е и в квадрат с близнашкото слънце , ситуирано в 10 ти дом.

За затъмнение някои казват и 5 градуса орбис. Аз си мисля, че 3 градуса е по-приемливо. За сестра ти наистина изглежда като да е свързано с чужбина, и по принцип затъмнение в съвпад със слънцето го тълкуват като промяна в идентичността, а при жените и с мъжката фигура в живота им.

Затъмнението е слънчево, те дават ново начало и това е в близост до северния лунен възел, за тях казват, че се понасят по-леко.

Аз продължавам да си мисля, че събитията свързани с това затъмнение вече са се проявили в някаква степен, защото управителят на затъмнението, меркурий вече премина през 20 дева. Може да видиш като е бил в този градус и знак миналия месец какви събития сте имали.

Тери, благодаря много и на теб за коментара. Даде ми страхотна идея да проверя градусите на мерка. На близо 20 градуса е бил на 20/21 август. Тогава имах и събитийност, свързана с мой 3-ти дом, където ще се случва затъмнението. Едното събитие дойде от позната , а другото беше свързано с онлайн комуникация, където все още очаквам развръзка.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #23 -: Септември 08, 2015, 02:07:06 am »
Сега погледнах и картата с новолунието.При мен на куспидата на 12 дом и опозиция с Луна.Дайте някакви предположения

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #24 -: Септември 08, 2015, 02:21:34 am »
Сега погледнах и картата с новолунието.При мен на куспидата на 12 дом и опозиция с Луна.Дайте някакви предположения
Да беше го пуснала като натал с транзити, че при синастрията няма градуси
виждам, че е в опозиция с Луната У10 в 5д, има също квадрат с Юпитер У3, съУ6

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #25 -: Септември 08, 2015, 02:42:21 am »
Ок...ето

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #26 -: Септември 08, 2015, 03:05:37 am »
Ок...ето
Мерси!
Няма други аспекти освен описаните вече от мен, но поне на тази карта се видя в кой дом попада СЗ- съвпад е с К12, но попада в 11-ти дом и ще активира делата по този дом- може успешно да се присъединиш следващите месеци към нов колектив, организация, да започнеш нови приятелства, да имаш активен социален живот. Подходящо време за нови цели, може да се проявят мечти, надежди и желания. Ако 5д е на любовта, която отдаваме на другите, то 11д представлява хората, които ни обичат. Понеже СЗ е квадрат с Юпитер се пази от прекомерен оптимизъм или угаждане. Има вероятност да тръгнеш на пътешествие, за което да похарчиш повече пари и да се разочароваш. СЗ в опозиция с Луната е период на емоционални колебания, проблеми с близки жени, грижи за някоя от тях; предразполага човек да се откаже от диета, да спре да спортува, да пропуши

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #27 -: Септември 08, 2015, 03:21:55 am »
Много благодаря Акрукс...Наистина имам планове за една екскурзия след толкова много работа през летния сезон ,но след като прочетох вече ми мина желанието...!А за групите...сега ще ми остане повече свободно време да ви чета тук в форума и да се уча от вас.
Благодаря....ще дам ОВ...!!!

Ива

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #28 -: Септември 13, 2015, 10:27:49 am »
Слън. затъмнение ми е в 7 дом ,в разходящ квадрат по оста 4/10 дом  - 0 гр.25мин. и в сходящ съвпад  -1*25 мин. с Плутон Г9.
По-скоро да очаквам събития по съвпада, или ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 Септември 2015
« Отговор #29 -: Септември 13, 2015, 06:29:29 pm »
Слън. затъмнение ми е в 7 дом ,в разходящ квадрат по оста 4/10 дом  - 0 гр.25мин. и в сходящ съвпад  -1*25 мин. с Плутон Г9.
По-скоро да очаквам събития по съвпада, или ?
Плутон не е лична планета, а само един квадрат с осите няма да повлияе съществено.
Влиянието ще е по теми, свързани със 7д- партньорствата и с 5д, ако Луната е У5 при теб.