Автор Тема: Дхарма и рожденната карта  (Прочетена 7316 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Дхарма и рожденната карта
« -: Септември 02, 2015, 01:02:57 pm »
Пожелах промяна, растеж в работата на вакантно място, която разбирам че няма да се случи заради липса на връзки. След известен размисъл пък се сетих, че никога кариероправенето не ми е било идеала за щастие. Духовните практики и майчинството не си ги заменям в този живот като трупане на опит. Пътуванията по света също са ми ценни както думите вяра и любов.
Цитирам Гаури и я моля ако има желание, да ни "приравни" по западната школа къде е дхармата в хороскопа. :)Всеки, който има представа да се чувства поканен също. Предполагам, че не е само по един фактор, и си наумих, че трябв да има връзка и с 9 дом.

 Паривартаната я намирам тук още като  индикатор, че ще съумееш на намериш правилното си предназначение и да осъществиш мисията си на  това си превъплъщение (дхарма
 Хмх, сега пък да излиза ли, че рецепциите по достойнства така свърват учасващите планети, че дават конкретност на това, за какво си призван. Доколкото дхарма не може да бъде с негативен знак, тогава и др. рецепции са важни. няма да разсъждавам повече, който има понятие да сподели.

 Обаче пък сега си мисля, ако не успяваме да получим с години това, което желаем и за което бачкаме, дали не работим в неправилна посока.
П. С. В заглавието рождена е с едно "н", но не се сещам как да поправя. ;)
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 06:09:29 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #1 -: Септември 02, 2015, 01:20:39 pm »
Обаче пък сега си мисля, ако не успяваме да получим години тов,а което желаем и за което бачкаме, дали не работим в неправилна посока.

Или е въпрос на минали "наработки", както казват руснаците.

Не сте ли се замисляли защо някои хора получават желаното с много по-голяма лекота, а други цял живот полагат сизифов труд - много повече усилия и жертви и в пъти по-нищожен резултат?

Във всеки хороскоп енергията се разпределя по различен начин и в различни сфери, планетите си "комуникират" по различен маниер. Някои хора се "изхитряват" да се родят не само с по-благоприятни планетни положения, а и с мощни звезди на ключови места. И често успехът не само зависи от личните способности и качества, а също така от нужните предпоставки за разгръщане на наталните дадености. При равни други условия по-способните хора винаги биха успявали, но в реалния живот далеч не е така. И хороскопът показва не само личностния потенциал, а и какви ще са предпоставките за неговата изява.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #2 -: Септември 02, 2015, 01:56:24 pm »
Дали пък някои силни травми в детството не водят до това "объркване" в целите? Неосъзнатите и непревъзмогнати травми пречат на човека да осъзнае своята индивидуалност.

Слага си цели, с които всъщност иска да преживее отново или да компенсира травмите. Така тръгва по път, който няма общо с неговата личност и съответно не постига успех.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #3 -: Септември 02, 2015, 02:15:24 pm »

 Обаче пък сега си мисля, ако не успяваме да получим години тов,а което желаем и за което бачкаме, дали не работим в неправилна посока.


Преди време и аз се бях замислила по този въпрос (ама тогава още не боравех с езотерика) и ми беше някакси криво - другите могат, пък аз не мога - какво ми е? Крива/саката/глупава/грозна ... и т.н. Е, в крайна сметка , осъзнах, че май трябва да сме по-честни със себе си - в смисъл, дали наистина душата ни желае това, което желае ума. И постигнах баланс - всъщност аз НЕ желаех истински това, което съм си мислела, че желая. С душата не можем да сключваме договори, не можем да я излъжем, да замажем положението - тя е най-истинското в нас. И ако вървим по нейните желания, със сигурност ще е напред. Проблемът е, да разберем, коя е нейната посока :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #4 -: Септември 02, 2015, 02:21:54 pm »
Точно това си мисля и аз - че когато нещо не се получава, не го искаме истински.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #5 -: Септември 02, 2015, 02:29:58 pm »
Аз мисля, че дори да има травми в детството, които действат объркващо - би трябвало и това ще се види в картата  :)

Темата ми е много лична. enigma, в твоя случай се замислих - дали наистина желаеш тази работа или си мислиш, че е така, за да има "баланс" с истинските ти ценности - майчинството и пътуванията, за който споделяш, че са ти на сърце :)

Аз, например, споделяла съм, че съм амбициозен кариерист. И в училище беше така - от основното образование, където има и добри и слаби ученици - влязох в Английската гимназия, където всички са добри и за да блеснеш и да направиш впечатление, да се откроиш - трябва да положиш свръх усилия. Обаче - всеки ден съм учила, никога не съм преписвала, разчитала съм само на себе си. На хората им изглежда, че съм умна, но аз си зная колко труд стои зад това.

След това - на работа - успешна кариера, да - но цената, която съм платила си зная само аз. От страни изглежда, че всичко се случва с лекота - аз си мога, аз си знам, но че съм нямала личен живот, почивки и т.н. си зная само аз. И това е съзнателен  избор  :)

Мисля, че причината е в тригона 1-6-9 дом с Юпитер, Луна и Нептун, където  Юпитер и Нептун са У1 - всичко се постига с много личен, къртовски труд и знания. Слънце в 10Д - желанието да си на върха и устрема на там.

Има хора, които постигат с това с по-малко труд - късмет имат, има други, които са насадени или парашутисти - макар и от страни да изглеждат успешни - много ясно усещат, че не са си на мястото и не им е комфортно, макар отстрани да изглежда бляскаво.

В моя случай, мисля, че Юпитер в 1 дом и огнения тригон и като У9 иУ10 ми дава самоувереност, не съм усетила да ми е бил на късмет. Просто нищо не ми е паднало от някъде.

Единствено съм забелязала, че ако имам драма за пари - нужна е някаква сума,а няма от къде да дойде - ей така изневиделица се случва нещо в последния момент и се спасявам - буквално на косъм :) Нямам обяснение по случая , но е факт :)

И ще допълня, че майчинството никога не ми е било тема, не съм припадала по деца, но двете ми майчинства са най-красивите периоди в живота ми. Винаги съм казвала, че ако мога цял живот да раждам деца и да ги гледам би било прекрасно, но ... в някой друг живот  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #6 -: Септември 02, 2015, 02:31:12 pm »
П.П - докато съм писала - виждам два нови отговора - на една вълна сме отн."желанието"  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #7 -: Септември 02, 2015, 04:39:08 pm »
Хм, моят мъж постоянно ме упреква, че влагам много усилия в неща, които не носят пари. Да на кажа, че това са ни големи разправии. На всичкото отгоре ми се предлага да ми се плаща, но аз считам, че това опорочава. Стане ли комерсиално - отношението се променя.

Затова не искам да ми се плаща за нещата, които правя с обич, от обич, те са лични и за сърцето. "Разплатата" идва от удовлетворението и е много по-тежка от финикийския метод.

Когато работя за пари - пак имам удовлетворение, но го правя, за да получа доход. Имам друга нагласа.

Мога да приложа 2 лични реални примера, при интерес.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #8 -: Септември 04, 2015, 12:07:11 am »
Не знам какво означава дхарма, но от споделеното по темата : никога не съм била в дилема, дали онова което правя е правилното за мен или не, важното е че го искам, желая и го правя по моя начин; никога не съм си задавала въпрос дали това е "моят път", аз вървя, с всичките му отбивки, спирки, локви, минувачи ; не си задавам въпроса по какъв начин някой е постигнал желаното, а защо го е пожелал, какво го мотивира ; знам какво е призванието ми, но се страхувам, че все по-често се ловя за сигурното, познатото, а още повече се страхувам, че си намирам причини, за да оправдая страховете си в тази посока. Какво значение има дали "някой" ми е разчертал схемата и я е ограничил от т. А до т. В , сле д като от мен зависи дали ще тръгна да я изпълнявам, дали имам желанието да творя по същата ?!?
И откъде тази нагласа и "пропаганда" че западния човек/философия са покварени спрямо същите от изток ?  В натала имам връзка между 1-5-9-ти домове . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 09:32:43 am »
Като каза унищожение, сори за спама, но защо има толкова апокалиптични филми напоследък? Все картини как всичко рухва и се унищожава - някой иска да внедри в колективното съзнание, че това предстои?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #10 -: Септември 04, 2015, 12:12:51 pm »
Все картини как всичко рухва и се унищожава - някой иска да внедри в колективното съзнание, че това предстои?
Да, точно така е. Предполагам, си чела вече за рептилите и за Луната.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #11 -: Септември 04, 2015, 04:52:59 pm »
Западната цивилизация е  добре облечена източна, а източната цивилизация е полезно разсъблечена западна. Изтока показа на Запада, че водата освен за пиене е потребна и за миене, а пък Запада каза на Изтока, че миенето, не е потребно за пиенето и им построи другата цивилизация . Там където е имало суша, сега има вода, там където е било вода, сега е суша, там където е имало цивилизация, сега има  Изток, там където е било запад, сега има Цивилизация-закона на безкрайността, така че кой пред кого е виновен ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #12 -: Септември 04, 2015, 07:00:15 pm »
Веско, моля те стига с тези партенки.. Вчера някой ми подхвърли  да чета интервю с рептилката незнасикояси.. Половината интервю беше кандърдисване, че  то е истинско, а не измислено, и че таква рептилка наистина имало било...
И кое е това интервю, ако не е тайна?
Въобще си нямам и представа какво значи партенка  :012: но ми е много странно, че точно ти се държиш по такъв начин. Мнението ми беше към Terry, не към теб.  :017:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #13 -: Септември 05, 2015, 12:17:53 am »
Духовните практики не са ми чужди, но смятам че имам западно разбиране на дхарма. Съвсем накратко, за мен това са нещата, които ни се получават без усилие. Тези, които ни носят наслада и покой, които ни изпълват със съзнание за смисъл и положителност.
Понякога това е Добрият шанс, изневиделица появила се помощ, спасение в последния момент или Големият благодетел Юпитер в проявление.
Нищо, което ни струва прекалено много усилия в крайна сметка не си струва усилията. Имала съм възможност да се убедя в това, кой ли е нямал.
Но също така мисля, че си струва да положим достатъчно усилия, да направим всичко, зависещо от нас и да не се отказваме от това, което желаем, докато не усетим, докато не "чуем" онзи вътрешен глас, който ясно ни показва кога да спрем. У всекиго от нас е заложена способността да разчита тези знаци.
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 12:32:08 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Дхарма и рожденната карта
« Отговор #14 -: Септември 05, 2015, 04:43:25 am »

Нищо, което ни струва прекалено много усилия в крайна сметка не си струва усилията. Имала съм възможност да се убедя в това, кой ли е нямал.
Но също така мисля, че си струва да положим достатъчно усилия, да направим всичко, зависещо от нас и да не се отказваме от това, което желаем, докато не усетим, докато не "чуем" онзи вътрешен глас, който ясно ни показва кога да спрем. У всекиго от нас е заложена способността да разчита тези знаци.

Много вярно!
Frankly, my dear, I don't give a damn.