Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327360 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #270 -: Ноември 29, 2015, 06:26:05 pm »
Жалко! :(

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #271 -: Ноември 29, 2015, 06:43:45 pm »
Разходящите аспекти на Луната, са указание за отминали събития. Докато предстоящите аспекти, показват какво
предстои да се случи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #272 -: Ноември 29, 2015, 06:51:34 pm »
Зависи как е зададен въпросът.

В контекста на това, което пита, би трябвало отговорът да е отрицателен - не, няма да бъде уволнена/съкратена. Луната е без курс, в последния градус на знака, последният ѝ аспект е бил с бенефик - тригон с тронова Венера.

Но в хорара се съдържа и информация за перспективата като цяло. За траен ангажимент не виждам указания, но засега остава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #273 -: Ноември 29, 2015, 08:30:37 pm »
Разходящите аспекти на Луната, са указание за отминали събития. Докато предстоящите аспекти, показват какво
предстои да се случи.
Зависи от аспектите- един разходящ нехармоничен аспект със СЛВ показва, че няма бъдеще по делата на въпроса

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #274 -: Ноември 29, 2015, 08:43:15 pm »
ЮЛВ на АС или МС също не е благоприятен показател - в случая не толкова за натива, колкото за работното му място, длъжността и дългосрочните перспективи. Луната е в разходящ квадрат с у10 и у6 - и с ръководството не си пасват, и с колектива, работната обстановка. Освен това Луната е в неблагоприятен дом и в съвпад с Бетелгейзе - носи напрежение, конфликти, също така и интриги. Въпреки всичко си мисля, че засега няма да бъде съкратена. Но положението в това учреждение е доста нестабилно, няма читава основа. Ситуацията обаче ще претърпи някаква промяна впоследствие - и Луната е в последния градус, и МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за работа
« Отговор #275 -: Декември 01, 2015, 12:04:07 pm »
Не виждам никаква логика да се съкращава щат заради човек, който заема позицията на срочен договор. Срочният договор е лесен за разтрогване и от двете страни - с едномесечно предизвестие обикновено (а работодателите често си оставят и други вратички). Затова и отговорът на въпроса е "НЕ, щатът няма да бъде съкратен". Много е важно как е формулиран самият въпрос, както подчерта Лили.

Луната (у1) е в последен градус, без есенциални достойнства. МС е в последен градус. Управителят на МС е заточен. Ситуацията е, както казват на английски език, stuck. На български бих казала, че работата се е закучила. Нито кверентът, нито ръководителят изглеждат готови да предприемат действия за промяна на положението. Конфликтът между тях е осезаем - Луната и Юпитер излизат от квадрат (несъвместимост на гледните точки и неотстъпчивост от позициите си), Луната е в знак на заточение на Юпитер (ръководителят не респектира кверента), а Юпитер от своя страна може да е потънал в административна дребнавост (Юпитер в Дева). Но няма движение по картата. Управителят на третите домове на кверента и шефа, Меркурий, също е заточен.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #276 -: Декември 01, 2015, 12:25:41 pm »
Здравейте,
Ще ме изхвърли ли скоро /в изпитателния срок/ от работа новия ми шеф ? - имам предчувствия, че ми подготвя такава изненада ?!
Моля, споделете, какво виждате в картата ???
Благодаря

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #277 -: Декември 01, 2015, 12:27:54 pm »
Не, не мисля.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #278 -: Декември 01, 2015, 12:37:03 pm »
Не виждам негативни указания в картата, би трябвало да останеш.

Новият шеф достатъчно ли е подходящ за ръководна позиция? Опитва се да се натяга и той /ако има по-висше ръководство/, но не виждам да узрява конфликт между вас.
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 12:47:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #279 -: Декември 01, 2015, 12:49:04 pm »
Благодаря ви.
Лично аз мисля, че не е, но  е  собственик на фирмата.
А в момента нямам друг избор ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #280 -: Декември 01, 2015, 01:37:19 pm »
Здравейте,
Ще ме изхвърли ли скоро /в изпитателния срок/ от работа новия ми шеф ? - имам предчувствия, че ми подготвя такава изненада ?!
Моля, споделете, какво виждате в картата
Благодаря
Що за възпрос? Обикновено се пита дали ще остане/ш, а не дали ще бъде изхвърлен  :012:
В картата изобщо няма негативни указания за подобни мисли, но явно Нептун в 1д ти обърква мисленето  :) Ще останеш на работа и ще подпишеш договор, като в средата на месеца може да получиш дребна сума пари в добавка, което да те изненада.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #281 -: Декември 01, 2015, 03:30:00 pm »
Благодаря, ви,
навярно сте прави, защото наистина няма конкретни белези за изхвърляне, но шефа е малко странен.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #282 -: Декември 01, 2015, 05:17:58 pm »
Mirabella, благодаря и на теб за включването по хорара!

При мен става все по непоносимо! Имам чувството, че съм сред тотални диваци :91:
Днес, една колежка, както провеждах една тренинг-беседа на 8 кл. - отвори вратата и започна да ми снима стаята и проектите, които съм направила. Без да ме попита може или не. Докато се усетя тя вече беше напуснала стаята.
В последствие разбрах, че участвала в някакъв проект и предполагам, че моите неща ще ги представи като нейни. Толкова труд, време и средства хвърлих и накрая една дъртачка буквално ми открадна работата.
Чистачката ми сподели, че редовно идвали колеги, когато ме нямало да ми оглеждат стаята и аз се чудя защо в няколко  класа виждам подобни на моите неща.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #283 -: Декември 01, 2015, 06:47:36 pm »

При мен става все по непоносимо! Имам чувството, че съм сред тотални диваци :91:


Добре дошла в женски колектив, при това при полудеградирали лелки!  ;D

Какво да ти кажа - свиквай! Стискай зъби и знай, че това е само стъпало към нещо по-добро. В момента трупаш полезен опит, макар и с цената на много нерви. Но няма да си вечно в тази ситуация, приеми го като временен вариант, като изпитание, през което трябва да преминеш, за да си калиш психиката и да се научиш да се справяш под напрежение, в конфликтни ситуации... и сред идиоти.  ;)

Те не са от твоята класа - как очакваш да те приемат?! Ще те копират, ще имитират работата ти и същевременно ще те одумват и ще те изкарват некадърна. До болка позната ситуация.


« Последна редакция: Декември 01, 2015, 06:49:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за работа
« Отговор #284 -: Декември 01, 2015, 08:12:13 pm »
Романтика, оплакване до инспектората не можеш ли да подадеш ? Или то е все тая, понеже всички са навързани като свински черва. Където се казва: Welcome to BG   :lol_hitting:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name