Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327251 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #570 -: Юни 20, 2016, 01:18:15 pm »
Предложиха ми да ме повишат от продавач на управитеЛ.  Нещо, което много много не ми допада.... А и парите са малко, та затова се дърпам.
В случая ще се справя ли като управител във фирмата?

В тази карта не виждам осъзната нагласа да приемеш предложението, колебаеш се. Предстои ти някаква промяна, но по-скоро ще си подвластна на обстоятелствата, повлияна от външни фактори, не виждам целенасоченост в действията и осъзнато възнамеряване. Също така ми се струва, че на този етап не ти се ще да си разваляш емоционалния комфорт с една по-отговорна, но не чак толкова добре платена длъжност. Ако говорим за заплата, там промяна може да има, но има и тенденция очакванията да се разминават с реалните възможности.

Не виждам обаче сходяща аспектна връзка между теб и управителя на 10 дом, а също между Луната и У10. Луната е без курс, отива към пълнолуние. Последният разходящ аспект е бил тригон с Уран в 10 дом – може някак неочаквано да ти е дошло това предложние и да си реагирала с колебание. Предходните аспекти на Луната обаче загатват за неудовлетвореност и съмнения.

Твоят сигнификатор има есенциални достойнства в знака на МС, но както казах, няма аспекти с У10, имаме и безкурсна Луна в мутабелен знак – не виждам вътрешна готовност да се поеме този ангажимент. Не е изключено да има неудовлетвореност от заобикалящата среда на това работно място, а също от начина, по който протича комуникацията и координацията между служителите и отделните звена във фирмата.

В момента на задаване на въпроса твоят сигнификатор е без никакви изявени достойнства, съвсем скоро ще премине в следващия знак, където У10 е в падение. И да приемеш предложението, според мен няма съществено да промени положението ти в организацията и твоята нагласа към тази работа като цяло. Дали ще се справиш е въпрос на личностна мотивация, а тя в този хорар не е нещо, което да играе водеща роля. По-скоро има нагласа към приемане на обстоятелствата, нещата в службата да се развият от само себе си и някак да се подредят в твоя полза, без особен ентусиазъм.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #571 -: Юни 22, 2016, 08:58:29 am »
Здравейте,

Реших да си намеря допълнителна и неангажираща работа по време на отпуската. Вече кандидатствах и после се сетих, че не е много благоприятна астро обстановката и май трябваше да изчакам няколко дни, ама късно... ;D Въпросът е свързан с това - "Ще бъда ли одобрена и ще започна ли работа в Х.?"

Благодаря!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #572 -: Юни 22, 2016, 09:27:39 am »
Понякога неблагоприятна астро обстановка трябва да ни натисне, за да вземем важно решение.  ;D  ;)

Ще разгледам хорара по-късно, сега ще ходя да допринеса за статистиката с "мъртви души" в Бюрото по труда.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за работа
« Отговор #573 -: Юни 22, 2016, 10:12:40 am »
да напусна ли работа?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #574 -: Юни 22, 2016, 11:52:41 am »

Въпросът е свързан с това - "Ще бъда ли одобрена и ще започна ли работа в Х.?"


Казусът е малко по-засукан – имаш постоянна работа, не я напускаш, а просто искаш да започнеш нещо допълнително през свободното време. С производните домове ще стане сложно – да гледам 10ти от 10ти за временна работа не виждам резон, евентуално 6ти от 6ти. Но за да не усложнявам прекалено анализа, ще го разгледам по друга система, без въртене.

Първо определяме сигнификаторите – Слънцето /кверентът/ и Луната /въпросът/. Какво те е провокирало да зададеш този въпрос? Луната се намира в знак на заточение в 6 дом – въпросът е провокиран от емоционалния ти дискомфорт на сегашната работа, не можеш да понасяш обкръжението и колегиалната среда /Сатурн/.

В сегашната ти работа царят напрежение и хаос – Уран близо до върха на 10 дом, Луната е в квадрат с него. Слънцето има достойнства в знака на МС, т.е. имаш нужните качества за длъжността, която заемаш, обаче Луната като сигнификатор на въпроса в знака Овен няма особени достойнства – като вътрешна нагласа, емоционално не се чувстваш там в свои води, некомфортно ти е. Слънцето като сигнификатор на кверента е подвластно на Луната и нейните настроения, насъбрани негативни емоции и недоволство, и в твоя случай този фактор има определящо влияние – усещането за вътрешна неудовлетвореност. Не че не си на място там, но колегиалното обкръжение /ретрограден Сатурн/ е в падение в знака на МС, като цяло средата там не е на особено високо ниво и може би не се вмества в твоите виждания и критерии за добър професионализъм. Ретрограден Сатурн в Стрелец в квадрат с есенциално слаб Юпитер - обкръжена си от буквояди и демагози.

Ако говорим за сегашната ти работа, там нещата буксуват и са развиват назадничаво на фона на трескаво симулиране на свръхангажираност и работа на високи обороти, макар че самата работа не е чак толкова лоша – Марс в собствен знак. Но се създава една емоционално нагнетена и отровна атмосфера там. Последният аспект на Луната ще е с Марс /у10/ и Уран /в съвпад с МС/ - не виждам кой знае каква перспективност, ако продължиш да работиш там и изкараш още един срок. Но в крайна сметка ти решаваш.

Втората работа, за която си кандидатствала, по ти е на сърце и ти се струва, че там би се чувствала по-добре и в по-хармонична среда. Ако гледаме Луната, тя има достойнства там. Поради липса на сходящи хармонични аспекти с благотворни планети не мога с увереност да дам изцяло положителен отговор, сякаш нещо в сегашната ти служба пречи и създава спънки. Ако не гледаме Уран, последният аспект на Луната е секстил с Марс – ретрограден малефик, представящ първата ти работа. Затруднявам се да го тълкувам, но ми се струва, че за да ти се отвори вратичка на друго място, първо трябва да си с нагласа окончателно да си приключиш ангажимента със сегашната служба, а не да се опитваш да тъчеш на два стана.

Имаш шанс да се харесаш на втория работодател, но аспектите на Луната ми се струват нееднозначни. А може би секстилът с Марс означава връщане на старата работа впоследствие. Наистина на теб втората работа ти се вижда като една по-добра възможност /подхождаш по-емоционално/, но сякаш все още не си решила категорично какво да правиш с първата работа, дали да се върнеш или да напуснеш окончателно.


« Последна редакция: Юни 22, 2016, 12:04:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за работа
« Отговор #575 -: Юни 22, 2016, 12:00:17 pm »
да напусна ли работа?

Нещо ти е преляло чашата на търпението, отделно напрежението ти идва в повече. Слънцето току що е сменило знак, в Рак иска спокойствие.
У2 е тронов, финансово можеш да си го позволиш, но въпреки това има притеснения. Не съм сигурна дали ще напуснеш или ще си вземеш по-дълга отпуска и когато Сатурн тръгне директно да се върнеш отново, тогава ще имаш сила за работа, но преди това може да се изолираш от другите или да пътуваш в чужбина.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #576 -: Юни 22, 2016, 12:21:23 pm »
В общи линии съм съгласна със Сатин.

Може да ти потрябва още време за размисъл, но като цяло нищо не губиш, ако напуснеш тази работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #577 -: Юни 22, 2016, 12:41:56 pm »
Лили, благодаря ти много :-*
Изключително точно си описала ситуацията!

Единственото, което ме задържа на сегашната работа е богатият опит, който успявам да натрупам. Харесва ми, че всеки ден имаше нещо вълнуващо, динамично, въпреки негативностите, които съм споделяла тук. Иначе с всичко друго направих компромис - колеги, заплащане и т.н. Просто се примирих, че няма как да е идеално, и че може би опитът за по-нататък ще ми е много по-ценен. Но съм на срочен договор, не знам дали ще бъда преназначена. Има още месеци и затова не съм пускала хорар ;D
А за другата работа - по-творческа е, но нямам опит с продажбите. А там приоритет е това.
От друга страна съм притисната и от едни стажове, които трябва да взема в болница и затвор, чакам точните дати 2 месец ::)

И аз не съм наясно кое и как ще се случи, и затова явно и хорара е в унисон с мен  :) Ще дам обратна връзка!
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 01:09:03 pm от romantica »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за работа
« Отговор #578 -: Юни 22, 2016, 06:21:23 pm »
Нещо ти е преляло чашата на търпението, отделно напрежението ти идва в повече. Слънцето току що е сменило знак, в Рак иска спокойствие.
У2 е тронов, финансово можеш да си го позволиш, но въпреки това има притеснения. Не съм сигурна дали ще напуснеш или ще си вземеш по-дълга отпуска и когато Сатурн тръгне директно да се върнеш отново, тогава ще имаш сила за работа, но преди това може да се изолираш от другите или да пътуваш в чужбина.

прелива отдавна, направих всичко по силите си да издържа, но вече не успявам
имам всички признаци на burn-out ефекта
ще загубя добър доход, който мога да покрия за известно време, но не е особено умно решение
У2 може да отчита настоящия доход :017:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #579 -: Юни 22, 2016, 09:41:23 pm »
Ще остана ли доволна от командировката другата седмица?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #580 -: Юни 23, 2016, 08:32:25 pm »
да напусна ли работа?

Не изглежда като че ще напуснеш.
Разговор с шеф (ка?) и поставяне ребром условия тия дни?
Секстил на Луна с ретроУ4 - може и състоянието на майка ти да те накара да се въздържаш от промени. За съжаление.
« Последна редакция: Юни 23, 2016, 08:35:38 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #581 -: Юни 23, 2016, 08:49:54 pm »
Здравейте,

Реших да си намеря допълнителна и неангажираща работа по време на отпуската. Вече кандидатствах и после се сетих, че не е много благоприятна астро обстановката и май трябваше да изчакам няколко дни, ама късно... ;D Въпросът е свързан с това - "Ще бъда ли одобрена и ще започна ли работа в Х.?"

Благодаря!

Новата ти работа има ли контакт с досегашните ти шефове? Изглежда ми, че конкурентите ти имат повече шансове от теб. На като цяло ми е трудно да разтълкувам картата.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #582 -: Юни 23, 2016, 08:55:50 pm »
Ще остана ли доволна от командировката другата седмица?

Луната е без курс. Според очакванията ти.
De omnibus dubitandum est

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #583 -: Юни 24, 2016, 02:11:14 pm »
Новата ти работа има ли контакт с досегашните ти шефове? Изглежда ми, че конкурентите ти имат повече шансове от теб. На като цяло ми е трудно да разтълкувам картата.
Благодаря!
Има връзка дотолкова, че договорът ми изтича след няколко месеца. Пряка връзка - не. Ще видим, така или иначе ще стане най-доброто  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #584 -: Юли 01, 2016, 03:47:14 pm »
Луната е без курс. Според очакванията ти.

Мина добре, като започна доста кофти, но краят ми хареса. 
Можеше много по-добре, но можеше и много по-зле, така че съм благодарна.
Благодаря, Диди.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."