Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327150 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #645 -: Септември 14, 2016, 03:04:41 pm »
Здравейте момичета!
Знам,че е още рано да задавам такъв въпрос,защото е в по дългосрочен план.Малко да поясня: заговори се ,че ще се продава обекта ,където работя.Работата е сезонна,но аз съм на постоянен трудов договор.Продажбата е сигурна на 99%,и със сигурност няма да бъде осъществена до края на 2016г.Въпросът ми е:ще остана ли на същата работа за следващия летен сезон?Защото искам ако ще си търся нова работа ,то да бъде още от сега!
Благодаря ви предварително!
Собственикът няма да продаде обекта, ще си запазиш същата работа на същото място.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #646 -: Септември 14, 2016, 03:07:34 pm »
Здравейте!
Въпросът ми е ще успея ли да се справя с работата, ако както сме се уговорили я възложат на мен. Става въпрос за комуникация и организация на събития в страната и чужбина, за сега е неплатено и аз не съм се занимавала с подобно нещо.
Ще се справиш.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Хорари за работа
« Отговор #647 -: Септември 15, 2016, 07:07:20 pm »
Собственикът няма да продаде обекта, ще си запазиш същата работа на същото място.

Акрукс,на теб ти се доверявам на 100%.Догодина април -май ще дам обратна връзка !
Хубава вечер!

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #648 -: Септември 17, 2016, 07:35:44 pm »
Здравейте, днес ме поканиха на интервю за работа в идващата сряда. Моля Ви кажете: Ще излезе ли нещо от там ?
Благодаря за вниманието

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #649 -: Септември 17, 2016, 08:28:02 pm »
Здравейте, днес ме поканиха на интервю за работа в идващата сряда. Моля Ви кажете: Ще излезе ли нещо от там ?
Благодаря за вниманието

Преди около час щях да гледам този хорар и съвсем се отплеснах, добре че стои записано в един отворен файл  :012:

Много ли разчиташ на тази работа? Не е като да няма конкуренция, но ако се постараеш да създадеш впечатление за мотивиран и ентусиазиран човек, може и да спечелиш техните симпатии. Всичко ясно и точно ли е с обявения конкурс? Не бих казала, че съвсем нямаш шанс, само да не вземат изневиделица да се появят ”свои хора” сред кандидатите, които са ти пряка конкуренция за длъжността. Зависиш изцяло от тяхното решение, а при работодателя има вероятност да се вземе някое удобно или компромисно решение, което да не нарушава ”баланса” във фирмата. Заложи на приятен имидж и демонстрация на мотивация. Можеш да пробваш да договориш добра стартова заплата, но се постарай да не им се сториш твърде настоятелна и загрижена само за размера на възнаграждението.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #650 -: Септември 18, 2016, 12:33:45 am »
Здравейте, днес ме поканиха на интервю за работа в идващата сряда. Моля Ви кажете: Ще излезе ли нещо от там ?
Благодаря за вниманието
Не уточняваш дали в момента работиш, ако имаш работа ще останеш на нея, не предстои да започваш нова.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #651 -: Септември 18, 2016, 07:55:18 am »
Благодаря, ви - в момента не работя. Това пак ли означава, че няма да сменя статуса?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #652 -: Септември 18, 2016, 07:56:24 am »
Според мен има шанс да започнеш работа, стига да отидеш на интервюто.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #653 -: Септември 18, 2016, 03:57:12 pm »
Благодаря, ви - в момента не работя.
Щом не работиш има шанс да получиш работата.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #654 -: Септември 18, 2016, 08:18:59 pm »
Благодаря, ви ще пиша какво се е случило.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #655 -: Септември 19, 2016, 03:03:14 pm »
"Ще успея ли да се впиша в работната среда в работата във фирмата?"

Мисля, че излишно се притесняваш. Средата не изглежда да е напрегната и с тенденция към дрязги и конфликти.

Малко клю-клю може и да има, типично по женски, но няма да им обръщаш внимание и да се въвличаш.
Всъщност според обстановката ще прецениш - понякога се дразнят и ако не се въвличаш.  :012:
« Последна редакция: Септември 19, 2016, 03:06:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #656 -: Септември 23, 2016, 10:41:41 pm »
Ще може ли да ми помогнете с този хорар, моля ви. Аз питам дали сестра ми ще си намери работа до края на октомври тази година. Много ми е мъчно за нея. :( В чужбина е, работеше там, обаче във фирмата им имаше масово съкращение на 2/3 от персонала и естествено, като имигрант, съкратиха и нея. Сега търси работа и е много притеснена, включително и финансово. Работлива е и старателна, има какво да предложи, но вече минаха 2 месеца и нервите й са много опънати.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #657 -: Септември 23, 2016, 11:09:57 pm »
Засега ми се струва, че няма да успее. Щом е била съкратена, не е ли регистрирана в бюрото по труда и в НОИ? Ще получава обезщетение за безработица няколко месеца, което все пак е нещо.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #658 -: Септември 23, 2016, 11:15:26 pm »
Благодаря за коментара, Веско. Лоша работа значи. Да, регистрирана е и взима пари, но животът там е скъп и едва се справя, харчи малкото спестявания. Викат я по интервюта, но до назначение не стига.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #659 -: Септември 24, 2016, 11:01:38 pm »
A в картата виждате ли индикации да мога аз да й помогна по някакъв начин? Имам някакви идеи, но представа нямам дали биха били ефективни.