Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327036 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Хорари за работа
« Отговор #705 -: Ноември 02, 2016, 08:56:44 pm »
Защо подхождаш с отрицателна нагласа, можеше да попиташ дали ще запазиш работата, а не дали ще я загубиш? Промените може да те засегнат като заемане на нова позиция, но мисля ще запазиш работата.

Защото местят отдела в нова фирма и не съм убедена, че условията ще ме устройват.  В друг град е.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за работа
« Отговор #706 -: Ноември 02, 2016, 10:17:36 pm »
Не се очертава да имаш проблеми с работа и документация, ще се справиш отлично!

Амин! Дай Боже! Благодаря ти!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #707 -: Ноември 08, 2016, 02:31:00 pm »
Аз питам ще одобрят ли С. за работата?  Просто познати сме.
Ще помоля някой да качи картата - днешна дата, час 13:18,  Асеновград.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #708 -: Ноември 09, 2016, 03:50:17 pm »
Аз питам ще одобрят ли С. за работата?  Просто познати сме.
Ще помоля някой да качи картата - днешна дата, час 13:18,  Асеновград.
КАРТА

Не пишеш С. дали работи в момента, Слънцето У1 за С. в разходящ съвпад с Меркурий У10, У11 в 3д.- ако е кандидаттсвал/а за нова работа/позиция вероптно е оедобрен/а.
Ако няма работа в момента, също има шанс да е одобрен- Луната в разходящ хармоничен аспект със Сатурн У6 на С. Последният аспект на Луната е хармоничен, което показва благоприятен финал.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #709 -: Ноември 09, 2016, 05:40:22 pm »
КАРТА

Не пишеш С. дали работи в момента, Слънцето У1 за С. в разходящ съвпад с Меркурий У10, У11 в 3д.- ако е кандидаттсвал/а за нова работа/позиция вероптно е оедобрен/а.
Ако няма работа в момента, също има шанс да е одобрен- Луната в разходящ хармоничен аспект със Сатурн У6 на С. Последният аспект на Луната е хармоничен, което показва благоприятен финал.

 :-* Безработна е. Благодаря многооо, многооо.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хорари за работа
« Отговор #710 -: Ноември 14, 2016, 04:16:34 pm »
КАРТА

Не пишеш С. дали работи в момента, Слънцето У1 за С. в разходящ съвпад с Меркурий У10, У11 в 3д.- ако е кандидаттсвал/а за нова работа/позиция вероптно е оедобрен/а.
Ако няма работа в момента, също има шанс да е одобрен- Луната в разходящ хармоничен аспект със Сатурн У6 на С. Последният аспект на Луната е хармоничен, което показва благоприятен финал.

 :clap:  Одобрена е! Благодаря за помощта!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

valski

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Хорари за работа
« Отговор #711 -: Ноември 15, 2016, 11:55:16 am »
Здравейте, в момента работя, но все по-често се улавям да си мисля за една фирма, в която работех преди 2-3 г. Не съм кандидатствала там, защото малко странно напуснах, но не с лошо. Въпроса ми е - Дали ще имам шанс да се върна на работа във фирма Х.?
Благодаря ви.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #712 -: Ноември 15, 2016, 07:21:20 pm »
Здравейте, имам въпрос относно работата- Ще започна ли официално на договор работа във фирмата, за която си мисля. Аз и в момента работя там, но съм в изчаквателна позиция, без подписан договор.

Струва ми се, че не. Правят някакви врътки и си зависима от тяхното благоволение.

Не е ли незаконно да се работи без трудов договор? По граждански ли си? Как са ви регламентирани трудовите отношения?

Доколкото знам, изискванията вече са много строги - до няколко дни след започване на работа трябва да бъдеш назначена официално и информацията да се подаде в НОИ.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #713 -: Ноември 15, 2016, 07:34:10 pm »
Нямам представа каква професия упражняваш. В някои професии се работи по граждански договор или договор за авторски права, няма нарушение. Свободните професии са така регламентирани.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за работа
« Отговор #714 -: Ноември 15, 2016, 07:40:24 pm »
Това,което очакваш ще накара ли работодател да ти плаща повече, осигуровки? Е, затова не мисля да се случи.
Иначе ранният асцендент не е катастрофа, ако се задържиш много неща ще се променят  много бавно  , и  в дългосрочен период.
Те са в по-изгодна позиция по казуса, твоят сигнификатор венера е в козирог-знак на екзалтацията на техен марс. Ценна си,важна си, но си "работна ръка". Полезни сте си, но те "държат акциите."
Аз го гледах като ти и отсрещната страна 1-7 дом, и знам че не егрешно когато има интерес, или сблъсък на интереси :012:. Освен това последен мажорен аспект с планета от септенера е луна, У 4-как ще свършат нещата по твоя въпрос в опозиция на сатурн-шефчето, в негов 8-неговите притежания са си негови-срещу твоите интереси.

Лили, юпитер е вписан, и е у на 9-законност, прозрачност, май не е това фирмената политика. И е в неин 6 дом, като да е в дева, повече слугинаж, отколкото признание, и оттам-щат, вакнатност. Венера ще го насекстили ,но от 8 дом.
« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 07:54:18 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #715 -: Ноември 15, 2016, 07:42:36 pm »
Луната има два противоречиви сходящи аспекта - тригон с Юпитер в 6 дом и опозиция със Сатурн в 8ми. Последният аспект обаче е със Сатурн. Мисля, че и занапред ще те държат на разположение /ще ти ползват услугите/, но засега не виждам предпоставки за преминаване на щатна длъжност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #716 -: Ноември 15, 2016, 08:05:22 pm »
Здравейте, в момента работя, но все по-често се улавям да си мисля за една фирма, в която работех преди 2-3 г. Не съм кандидатствала там, защото малко странно напуснах, но не с лошо. Въпроса ми е - Дали ще имам шанс да се върна на работа във фирма Х.?
Благодаря ви.

Малко неясно е формулиран въпросът, чудя се как да се завъртят производните домове. Но аз работя по друга система.
Мисля, че би могла да кандидатстваш отново, но в крайна сметка обстоятелствата могат да се наредят така, че желанието ти да не се осъществи или ти самата да се откажеш, да размислиш. По-скоро ти самата се чувстваш раздвоена, леко объркана и ти е трудно да вземеш категорично решение.

« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 08:07:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #717 -: Ноември 15, 2016, 09:45:16 pm »
Здравейте, в момента работя, но все по-често се улавям да си мисля за една фирма, в която работех преди 2-3 г. Не съм кандидатствала там, защото малко странно напуснах, но не с лошо. Въпроса ми е - Дали ще имам шанс да се върна на работа във фирма Х.?
Благодаря ви.

Да, опитай.
De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #718 -: Ноември 15, 2016, 11:08:32 pm »
Здравейте, в момента работя, но все по-често се улавям да си мисля за една фирма, в която работех преди 2-3 г. Не съм кандидатствала там, защото малко странно напуснах, но не с лошо. Въпроса ми е - Дали ще имам шанс да се върна на работа във фирма Х.?
Благодаря ви.
Има шанс, според мен.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #719 -: Ноември 15, 2016, 11:39:56 pm »
Здравейте, имам въпрос относно работата- Ще започна ли официално на договор работа във фирмата, за която си мисля. Аз и в момента работя там, но съм в изчаквателна позиция, без подписан договор. Много странно с ранният асцендент...ние сме обсъждали всичко с фирмата това и не е рано за въпроса ми.
Благодаря!

Може и да сключиш договор, при по-лоши финансови условия от настоящите. Не се доверявай на устни договорки, търси и други възможности.
De omnibus dubitandum est