Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 331844 пъти)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Хорари за работа
« Отговор #735 -: Ноември 22, 2016, 09:42:01 pm »
Ако въпросът ти е дали ще ти плащат повече, по тази карта не мисля, че ще стане.

не,не е това..искам си същите пари за същия обем работа  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #736 -: Ноември 22, 2016, 10:02:40 pm »
По картата излиза, че може да са същите (или по-малко) пари, но работата да е повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #737 -: Ноември 22, 2016, 10:09:22 pm »
Има ли опасност фирмата да фалира или пък да не могат (или искат) да плащат редовно?

Ако фирмата се разгледа по десети дом като твой работодател, положението не изглежда критично. Възможно е да има някакво преструктуриране, за което не се чувстват длъжни да уведомяват персонала, особено работещите извън мениджърския щат. Но не ми се вижда да изпадне в неплатежоспособност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #738 -: Ноември 22, 2016, 10:26:21 pm »
Благодаря, Лили!
А ако се разглежда като назована по име, по 7 дом?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #739 -: Ноември 22, 2016, 10:31:17 pm »
По седми ли?
Ако не щеш по десети, по-логично ми се вижда ситуацията да се разгледа директно по първи дом. Има и такива хорарни практики. В случай, ако те интересува само фирмата и нейните финанси. Но ако искаш да извлечеш информация за твоето място в нея, тогава ти ще си по Асцендента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #740 -: Ноември 23, 2016, 04:56:44 am »
Споменах по 7, понеже когато задавах въпроса, я назовах по име, а и повечето знаят за коя фирма става дума.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #741 -: Ноември 23, 2016, 11:40:53 am »
Споменах по 7, понеже когато задавах въпроса, я назовах по име, а и повечето знаят за коя фирма става дума.

И това я прави човек ли?
Присъединявам се към тълкуването на Лила. Нямай грижа за фирмата си. Това е един от най-доходоносните проекти на работодателя ти, колкото и да я преструктурира, няма да я зареже. Най-много да почнете скоро да продавате и ай-фони и дребна бяла техника. Твоето лично положение няма да се промени съществено.

De omnibus dubitandum est

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #742 -: Ноември 23, 2016, 12:35:49 pm »
И това я прави човек ли?
Присъединявам се към тълкуването на Лила. Нямай грижа за фирмата си. Това е един от най-доходоносните проекти на работодателя ти, колкото и да я преструктурира, няма да я зареже. Най-много да почнете скоро да продавате и ай-фони и дребна бяла техника. Твоето лично положение няма да се промени съществено.
Благодаря много, Diyana!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #743 -: Ноември 24, 2016, 02:25:52 pm »
Моля за съдействие.
Появи се сериозен проблем в работата ми, опитват се да ме злепоставят.
Ще ме уволнят ли?
Пловдив, 14:23
Нямам възможност да чертая карта в момента.

Благодаря!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за работа
« Отговор #744 -: Ноември 24, 2016, 02:32:06 pm »
Мисля, че не.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #745 -: Ноември 24, 2016, 02:45:14 pm »
Появи се сериозен проблем в работата ми, опитват се да ме злепоставят.
Ще ме уволнят ли?

Уф, аман от гадни к-ви, що все интрижки се стремят да правят? Отде е тоя колективен маниер?

Сега по хорара – в ситуацията са намесени и други хора, като от теб ще се иска да проявиш повече дипломатичност и диалогичност, недей с рогата напред. Понякога се налага с повече мазнене и кършене на пръсти, по везнишки. Наясно съм, че на такива хора като теб тоя маниер не им е вроден и не им идва отвътре. Бъди дипломатична, премерена, но си дръж на позицията, без излишно перчене обаче.

Над теб обаче има жена, по–висшестояща или в периферията на ръководството, с която по–трудно ще постигнеш консенсус. Близка е до ръководството. Търси справедливост в по–висша инстанция, ако нещата загрубеят, там имаш шанс за успех.

В тази ситуация печелившият маниер е този на въздушните знаци, опитай се да обуеш техните обувки. Не си в патова ситуация, не са всички срещу теб. Но няма да спечелиш с директна конфронтация. Количествено са повече от теб, тази "битка" групово се води. Те са по–силни, когато се обединяват в глутници, поотделно са слаби и неефективни.

Мисля, че не се очертава уволнение, но си дръж на позицията и реномето. В голяма степен развоят на ситуацията зависи от теб и твоята реакция, от твоя маниер при комуникиране.

Успех!  :)

« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 02:51:10 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за работа
« Отговор #746 -: Ноември 24, 2016, 03:15:42 pm »
Моля за съдействие.
Появи се сериозен проблем в работата ми, опитват се да ме злепоставят.
Ще ме уволнят ли?
Пловдив, 14:23
Нямам възможност да чертая карта в момента.

Благодаря!

Не, няма. Макар и да са те нарочили, нещата ще се развият в твоя полза и почти без твое участие.
De omnibus dubitandum est

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за работа
« Отговор #747 -: Ноември 24, 2016, 10:51:34 pm »
Съгласна съм с Дияна.
Ако стане гюрултия, не ти, те ще имат проблеми, в по неизгодна позиция са от теб, но няма да стигне до големи разправии, общо взето всяко чудо за три дни е ситуацията.
Но ако решиш ти може да подадеш оплакване срещу тях.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #748 -: Ноември 24, 2016, 11:23:37 pm »
Веско, Лили, Дияна, Сатин, благодаря ви много!
« Последна редакция: Ноември 25, 2016, 10:19:48 pm от romantica »

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #749 -: Ноември 26, 2016, 05:37:41 pm »
Моля ви за съдействие с този хорар, че ми е много притеснено: "Ще има ли изясняване на ситуацията в служебен план до Коледа?" Трябва да се реши дали и как ще се осъществи започването на нов ангажимент, формата на договор не е важна, а по-скоро кога ще стартира дейност.