Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327421 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #870 -: Февруари 13, 2017, 03:04:52 pm »
Жалко, надявах се да се получат нещата. Мислех, че секстилът на Венера с Мерк ще спаси нещата, но това каре на Луна със Сатурн и неяснотиите не са за пренебрегване.
да, секстилът на Мерка У1 с Венера У6, както и сходящия тригон на Мерка с Юпитер в 6д, който съвпада със Спика, ще спасят работата, а квадрата на Луната У3 със Сатурн У10 вероятно показват, че в крайна сметка няма да получиш израстването, за което питаш, както и твърд, постоянен договор, но ти си работи, че нова работа не се очертава

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #871 -: Февруари 13, 2017, 03:05:06 pm »
Lilla - това пак е подобрият вариант. В него има и идея, че понататъчни местения ще са продиктувани от мен.
strelicka, не те разбрах, какво е ЛФ? Ако питаш за Фортуна, в Козирог и е в квардратура с Венера...  ::)
« Последна редакция: Февруари 13, 2017, 03:26:09 pm от rodopis »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #872 -: Февруари 13, 2017, 03:08:05 pm »
akruks, благодаря за отговора. Малко стряскащо звучи.. Обаче какво означава, че няма да имма твърд постоянен договор? т.е. ще ме освободят след изпитателния срок ли? Защото иначе няма как да остана на изпитателен договор...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #873 -: Февруари 13, 2017, 03:25:21 pm »
Обикновено договорът с включен изпитателен срок става безсрочен, ако издържиш пробния период. Но може работодателят да реши да сключи срочен договор, ако е позволена такава опция. Това не е по хорарната карта, а просто размисъл за възможните варианти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #874 -: Февруари 13, 2017, 03:27:20 pm »
akruks, благодаря за отговора. Малко стряскащо звучи.. Обаче какво означава, че няма да имма твърд постоянен договор? т.е. ще ме освободят след изпитателния срок ли? Защото иначе няма как да остана на изпитателен договор...
нали написах, че запазваш работата, а договорите са различни- безсрочен и срочен, който след определен период се подновява- това имах предвид
на работодателите им  е по-изгодно да назначават на срочен трудов договор, след няколко месеца се преподписва, така работещият се води като новоназначен и после при съкращение работодателят си измива ръцете и не плаща голям процент на социалните за помощи

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #875 -: Февруари 13, 2017, 03:34:32 pm »
Благодаря ви за ичерпателните отговори. Въпросът ми за договора беше продиктуван от това, че фирмата няма как да си позволи такива дивотии, но кой знае- напоследък нищо не ме учудва. Ще дам обратна връзка като изтече изпитателния.  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Хорари за работа
« Отговор #876 -: Февруари 13, 2017, 03:55:03 pm »
работата свързана ли е с финансови,кредитни,данъчни институции,паричен оборот,каси

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #877 -: Февруари 13, 2017, 04:01:29 pm »
Не.  Работя в софтуерния сектор отдавна. Просто се преместих на по-висока позиция в нова фирма. Зададох този въпрос, защото парите са много добри, с евентуален шанс да се вдигнат след изтичане на изпитателния срок, а и защото на интервюто предложиха кариерно развитие.
« Последна редакция: Февруари 13, 2017, 04:04:06 pm от rodopis »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Хорари за работа
« Отговор #878 -: Февруари 13, 2017, 04:10:47 pm »
благодаря значи мерка У1 водолей на мс го показва

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #879 -: Февруари 13, 2017, 04:31:45 pm »
Да, то има и друго "завъртане" Ако гледаме У на 10 дом, все пак е кариера, то тогава Уран е в Марс, а Марс е съвпад Венера... С тази Сатурн в 7-ми дом може да се гледа от мн ъгли...
 strelicka, много благодаря  :58:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Хорари за работа
« Отговор #880 -: Февруари 14, 2017, 03:44:55 pm »
Да, то има и друго "завъртане" Ако гледаме У на 10 дом, все пак е кариера, то тогава Уран е в Марс, а Марс е съвпад Венера... С тази Сатурн в 7-ми дом може да се гледа от мн ъгли...
 strelicka, много благодаря  :58:
Не.  Работя в софтуерния сектор отдавна. Просто се преместих на по-висока позиция в нова фирма. Зададох този въпрос, защото парите са много добри, с евентуален шанс да се вдигнат след изтичане на изпитателния срок, а и защото на интервюто предложиха кариерно развитие.

ти си по У1- Меркурий, Водолей,намира се в знак на обител на У10 Сатурн ,/на по-висока длъжност и с кариерно развитие/означава ,че си високо квалифицирана и харесваш работата
У 10 Сатурн е в знак на изгнание на Меркурий,работодателя има забележки относно теб,не те оценява по достойнство

указания за стабилитет за да се задържиш на работата според Фроули
1-7 са в пром.знаци,значи или ти ще искаш промени или ще се яви конкурент
4-10 в фиксирани,работодателя заради високата квалификация ще е склонен да те остави въпреки забележките
това в началото
следва У1 фикс.знак -искаш дълготрайно да останеш на заемата длъжност,У11-пари от работата -Юпитер е ретро , промяна във възнагр.обещана,на която се надяваш У1 върви към тригон към Юпитер,секстил Сатурн,но опозе Уран в 12  съвпад Марс У12,тронов,др.У10,не съм сигурна дали ще я получиш ,напразни обещания в 10 дом се намира ЮЛВ,лош показател за работодателя ти или фирмата У10 в 7
в 11 дом- пари от работата са нептун,марс У12,закл.знак в 6 и Венера у6 в каре с плутон
сатурн У10 е каре към Луна и почти полуквадрат към У1 Меркурий

ако гледаме У10 по Уран той не сключва асп. с меркурий,в сходящ тригон с планета в 7,това е конкурент за теб,имат,ще намерят  нов човек,ако ти отпаднеш,откажеш
Родопис,това може да не вярно,не ми се връзвай,защото чета  Фроули и стажувам в хорара отскоро

« Последна редакция: Февруари 14, 2017, 03:47:01 pm от strelicka »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #881 -: Февруари 14, 2017, 04:17:43 pm »
strelicka, сигурно страшно много време си отделила за това проучване на картата. Много ти благодаря!  :58:

От всичко дотук, аз мисля, че просто ще ме оставят на парите, които сме договорили още на интервюто без да ми пуснат обещаното увеличение след изпитателния срок. За конкуренция, ние сме екип и всеки си копае където го сложат. На този етап аз не мога да претендирам за промени, просто се адаптирам.За смяна, вероятно ако аз реша да си тръгна- ще си намерят човек. Те принципно трудно си намират и харесват хора.
Болката ми е, че изплащам кредит и смених работата, за да го погася по-бързо. Малко беше рисково, заради по-високата позиция и вътрешната ми несигурност, която може би те я усещат. Предстои ми сертифициране, което може да се яви препъни камъка- ако не си взема изпита- лошо.
Обаче аз рискувах, защото по Натал имам северен възел в 10-ти дом и стелиум пак там. Затова реших, че придържайки се към натала, трябва да се случат нещата. Те се случиха. Аз много бързо си смених работата и т.н. Но понеже си се притеснявам, защото осъзнавам, че съм скочила високо, ми се иска да "предвидя" евентуални сблъсъци или да ги избегна.
П.С. Сега се загледах в Луната, тя е в Дева, което е ОК аз съм АЦ Дева и отново управител е Мерк. Обаче какво прави в 5-ти дом, откъдето е квадратурата?
« Последна редакция: Февруари 14, 2017, 04:30:53 pm от rodopis »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #882 -: Февруари 14, 2017, 06:32:14 pm »
Лелее, колко сте изписали по тази карта, а по моята колко малко и накратко. Аз все още се чудя по нея и много неща да не са ми ясни как да ги интерпретирам.
Да не би да има нещо лошо по картата, което да не смеете да ми кажете?  :-X

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #883 -: Февруари 14, 2017, 08:45:53 pm »
Veselin, аз съм още новак и както виждаш и аз питам и се уча в движение. Понеже ми направи впечатление, че си силно притеснен и на няколко места си питал за работата и споделяш тревогите си, макар и все още начинаеща ето какво мисля аз по твоята карта- докато Юпитер е ретро ще си на тази работа. Обаче ми се струва, че не внимаваш в приказките на работното място. Обикновено човек под стрес и пред неизвестното започва да действа малко хаотично и да приказва повече отколкото е необходимо. Въздържай се от коментари, ако това се случва. Проблемите ти не идват от това, че не можеш като другите да си там 24 от 24 часа, според мен, а от приказките и държанието ти. Това е моят прочит. Според мен ако действително имаш неточни коментари или нещо свързано с приказки и го промениш в градивна посока, може и да се оправят нещата. Аз не виждам нищо толкова страшно. Недей да си вкарваш излишно тревоги, съсредоточи се върху полугодието и гони резултати.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за работа
« Отговор #884 -: Февруари 15, 2017, 03:22:52 pm »
Благодаря, rodopis! А за какви "неточни коментари" имаш предвид? Не обсъждам с хората работата си и фирмата, като изключим, ако някой реши да ми се оплаче от колежката, с която работя. По-скоро съм разговарял с клиенти и сме коментирали разни криминални новини, които съм мярнал по вестниците, като кой кого заколил, убил, катастрофирал и т.н.
Какво в картата показва, че не внимавам с приказките? Мислех си по-скоро, че 3 дом е свързан с трудовия договор или нещо подобно.