Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335044 пъти)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #1095 -: Юни 14, 2017, 07:42:47 am »
Ще смениш работа. На Меркурий му предстои изгаряне, но в момента е вече в лъчите на Слънцето...,
което ме кара да мисля, че неправилно си преценила мястото където си кандидатствала. Може би някаква информация ти е убягнала.

Leyla

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Хорари за работа
« Отговор #1096 -: Юни 14, 2017, 07:20:06 pm »
ще продължа ли работата си в сегашната фирма и на сегашните условия?  :58:

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за работа
« Отговор #1097 -: Юни 14, 2017, 08:07:36 pm »
благодаря
не, няма нищо общо със заплащане, а с пренапрежение, на което не се издържа
утвърждаването също не е проблем
основният въпрос беше дали ще успея да сменя с адекватна на опита и квалификация позиция
« Последна редакция: Юни 14, 2017, 08:10:51 pm от abroad »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #1098 -: Юни 14, 2017, 09:25:55 pm »
[quote author=abroad link=topic=868.msg153960#msg153960 date=1497460056
основният въпрос беше дали ще успея да сменя с адекватна на опита и квалификация позиция
[/quote]

В рамките на 3 месеца - не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1099 -: Юни 15, 2017, 05:07:07 pm »
"Имам ли шанс да постигна успеха, който искам в сегашната ми работа?"

За момента е изключително трудно, но и аз не смятам да се откажа лесно.

Благодаря!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1100 -: Юни 15, 2017, 05:14:03 pm »
"Имам ли шанс да постигна успеха, който искам в сегашната ми работа?"

За момента е изключително трудно, но и аз не смятам да се откажа лесно.

Благодаря!
Не- Луната прави последен аспект квадрат със Слънце У10, което е в разходящ куинконс с Плутон У1

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1101 -: Юни 15, 2017, 05:27:43 pm »
"Имам ли шанс да постигна успеха, който искам в сегашната ми работа?"

За момента е изключително трудно, но и аз не смятам да се откажа лесно.

Благодаря!

Ти така  си задала въпроса, че човек да го е срам да ти даде отрицателен отговор.  ;D

В тази карта обаче си в слаба есенциална позиция /Марс/. В 9 дом е поставен – има връзка с твоята позиция. Дириш някаква истина, но в тази структура не можеш да я наложиш и докажеш. И ръководството ти не е читаво представено – Слънце в перигрин, точна опозиция с ретрограден Сатурн. Стои в неблагоприятен дом. В десети дом имаме Раху в Лъв – там всичко е привидно, ръководството може да демонстрира амбиции и привиден стремеж за налагане на високи стандарти, но да му липсва гъвкавост и новаторски подход в управлението на тази структура и в отношенията с по–млади хора. Ръководството въобще не е в състояние да ги види и чуе.

Луната се намира в 4 дом, което по принцип не е знак за дългосрочна перспектива. Караш си по инерция на място, където те натоварват емоционално, усещаш несигурност и същевременно си водена от нездрав мазохизъм в желанието си да издържиш на натиска и напрежението, придружено с намаляваща мотивация. Според мен обаче ситуацията се е изчерпала, на Луната й предстои квадратура с ретро Сатурн и със Слънцето. Усещането ти за липса на справедлива и адекватна оценка от страна на ръководството според мен и занапред ще остане. Единствено Венера е в силна позиция – Луната е в сходящ секстил с нея, твоят сигнификатор също има секстил с нея. Остава ти само чувството за лична удовлетвореност от общуване с малкото читави колеги или ако работата ти е свързана с даване на съвети, консултации. Но емоционално те изпиват там – искаш да продължиш борбата, а душата ти крещи за друго, имаш нужда от отмора и някъде да се презаредиш с по–чиста енергия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #1102 -: Юни 15, 2017, 06:14:59 pm »
Това е картата на близка приятелка. Приключи работа по проекта, в който беше ангажирана и сега търси нова работа. Казва, че нещо не й достига енергия и концентрация в търсенето, което допълнително усложнява ситуацията. Как ви се вижда тази карта, пита дали до 2 месеца ще стигне до конкретно споразумение за нов ангажимент.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1103 -: Юни 15, 2017, 09:18:26 pm »
Благодаря!

Лили, супер точна си :58:

elektra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Хорари за работа
« Отговор #1104 -: Юни 16, 2017, 03:44:41 pm »
Здравейте. Днес шефката ми каза, че ми трябват допълнителни курсове и преквалификация, един вид намекна, че не съм достатъчно добра в работата си. Занимавам се с креативна професия. Може ли да погледнете хорара, въпроса е дали ще имам развитието и успеха, който искам в конкретната работа или ще продължават да не ме оценяват.
« Последна редакция: Юни 16, 2017, 03:49:07 pm от elektra »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Хорари за работа
« Отговор #1105 -: Юни 16, 2017, 04:18:35 pm »
Електра, сигурна ли си, че правилно си разбрала шефката? Наистина ли не те оценяват?
Защото картата показва съвсем друго. Твоят управител (у1) Венера е в собствен знак. При това между у1 Венера и у10 Луната (ръководството, успеха, реализацията) има смесена рецепция и разходящ секстил. У10 е в знак на екзалтация на у1 - по тази карта излиза, че те ценят и че имаш успех в работата.
Следващият аспект на Луната е квадратура с Меркурий (у9 - допълнителната квалификация). Изглежда не ти се занимава с учебни курсове към дадения момент.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1106 -: Юни 16, 2017, 07:11:46 pm »
Здравейте. Днес шефката ми каза, че ми трябват допълнителни курсове и преквалификация, един вид намекна, че не съм достатъчно добра в работата си. Занимавам се с креативна професия. Може ли да погледнете хорара, въпроса е дали ще имам развитието и успеха, който искам в конкретната работа или ще продължават да не ме оценяват.
Не мисля, че  не те оценяват, като е споменала за курс, не означава, че не те цени шефката- през последните години има курсове по европейска програма, т.е. спускат пари за тях, които не може да се усвоят по друг начин. Може дори да спечелиш повече пари от допълнителната кфакификация- Луната У10 в 5д отива къ секстил с Плутон У2 в 3д (курса е по 3д, кфалификацията 10д, парите 2д, 5д креативността)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за работа
« Отговор #1107 -: Юни 16, 2017, 07:34:41 pm »
Това е картата на близка приятелка. Приключи работа по проекта, в който беше ангажирана и сега търси нова работа. Казва, че нещо не й достига енергия и концентрация в търсенето, което допълнително усложнява ситуацията. Как ви се вижда тази карта, пита дали до 2 месеца ще стигне до конкретно споразумение за нов ангажимент.

А по тази карта виждате ли нещо положително? Или с Луна в 4ти и Сатурн във 2ри ще й се наложи да си постои вкъщи и да се тревожи за финансите?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1108 -: Юни 16, 2017, 08:36:57 pm »
А по тази карта виждате ли нещо положително? Или с Луна в 4ти и Сатурн във 2ри ще й се наложи да си постои вкъщи и да се тревожи за финансите?
Оф, като почнете свободни съчинения..
Представена е от Плутон във 2д, сила и воля за изкарване на пари, Луната в сходящи хармонични аспекти с Плутон У1 и Марс у5, У6- ще има нов работен проект

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1109 -: Юни 16, 2017, 08:42:53 pm »
Би могла да пробва и с опция за дистанционна заетост, фрийланс. Сама да намира клиенти. Стига да умее да прави нещо, което да позволява заетост на свободна практика, това не е за всеки. Ако пита за работа като наемен служител на трудов договор, там е малко по–нестабилно положението, поне на този етап.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui