Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335229 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1170 -: Юли 25, 2017, 11:20:38 pm »
днес ми се обадиха от една агенция за подбор за друга позиция в голяма часна фирма и проведохме скайп-интервю. Искам да ви попитам : Ще ме одобрят ли за тази позиция? Втората възможност, ако ме одобрят ми допада повече, но като гледам картата май няма да я бъде. Как  мислите?
Как мина това скайп интервю? Ако е било с посредническа агенция, а не директно с фирмата, която търси, по-скоро очаквай още едно интервю (евентуално). Освен това, докато не те назначат на някаква работа, гледаме 6 дом, а не 11-и. По тази карта ми се струва по-скоро не, понеже Луната ще направи като последен аспект квадрат със Сатурн У3.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1171 -: Юли 26, 2017, 04:52:10 pm »
Здравейте,
Благодаря за вниманието - работата е завеждащ отдел /канцеларска/ и получих предложение, трябва да започна след седмица.

но ...

днес ми се обадиха от една агенция за подбор за друга позиция в голяма часна фирма и проведохме скайп-интервю. Искам да ви попитам : Ще ме одобрят ли за тази позиция? Втората възможност, ако ме одобрят ми допада повече, но като гледам картата май няма да я бъде. Как  мислите?
Да, може да те одобрят- Луната У3 за фирмата е в сходящ тригон с Плутон У1, съУ3
Слънцето У10 в сходящ съвпад с Марс У6, У1- ще "изгориш" с тази позиция, парите няма да са, каквито очакваш- Луната в сходящ квадрат с Венера в 8д, като Венера е производен 2-ри от 6-ти, Меркурий У8 (парите на фирмата) и У11 (производен 2-ри от 10-ти) е съвпад с Регулус, на този етап може да ти изглежда примамливо финансовото състояние на фирмата и заплащането за тази кариерна позиция, но предстои промяна на знака- като навлезе в Дева парите ще са пресметнати и възнаграждението скромно.
Моят съвет е да приемеш обещаната "завеждащ отдел", но не пречи да проучиш по-добре нещата с частната фирма.

tele

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Хорари за работа
« Отговор #1172 -: Юли 26, 2017, 05:53:42 pm »
Благодаря много, Аkruks,
Ще имам предвид съвета ти, защото много противоречиви отзиви има за тази часна компания, точно в посока заплащане.
 :58:

simona

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: Хорари за работа
« Отговор #1173 -: Юли 28, 2017, 10:18:56 pm »
Здравейте,
Загубих мотивация и интерес да работя на настоящата си работа, на която работя вече 10 години, и започнах без да бързам да си търся нова работа.
Въпросът ми е: Ще си сменя ли работата в следващите 6 месеца?

Благодаря

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1174 -: Юли 28, 2017, 11:19:59 pm »
Здравейте,
Загубих мотивация и интерес да работя на настоящата си работа, на която работя вече 10 години, и започнах без да бързам да си търся нова работа.
Въпросът ми е: Ще си сменя ли работата в следващите 6 месеца?

Благодаря
Не

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Хорари за работа
« Отговор #1175 -: Юли 30, 2017, 10:58:55 pm »
Ще започна ли нова работа до два месеца?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

elektra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Хорари за работа
« Отговор #1176 -: Август 02, 2017, 09:55:30 am »
Ще ми увеличат ли заплатата до 2 месеца, имаме устна договорка, но с ретро управител на асцендента как ви се струва?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1177 -: Август 03, 2017, 10:10:56 pm »
Ще ми увеличат ли заплатата до 2 месеца, имаме устна договорка, но с ретро управител на асцендента как ви се струва?
У1 не е ретро все още, макар че когато ще извърши аспект с У2 ще е ретрограден, но Сатурн У5 е ретро, а 5д е 4-ти от 2-ри, парите може да получиш със забавяне, по-важно е, че ще ги получиш.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1178 -: Август 04, 2017, 12:13:18 am »
Ще започна ли нова работа до два месеца?
Мисля, че ще си останеш на настоящата.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1179 -: Август 04, 2017, 11:04:41 pm »
Въпрос - "До 3 месеца ще успея ли да подпиша нов договор на настоящата ми работа с цел увеличаване на заплатата?"

Благодаря!

ПС. Няма да коментирам, че нещо все грешно го правя ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1180 -: Август 04, 2017, 11:35:48 pm »
Въпрос - "До 3 месеца ще успея ли да подпиша нов договор на настоящата ми работа с цел увеличаване на заплатата?"

Изглеждаш ми амбицирана да останеш и кариеристично настроена. По въпроса дали ще си преподпишеш договора с тях клоня към положителен отговор. Но относно желаното увеличаване на заплатата има вероятност да не станат толкова бързо нещата. Не е изключено това да идва и по линия на някоя по-висша инстанция, да орежат бюджета за заплати от там или да не одобрят такова увеличение. Или да е заложено в бюджета незначително увеличаване, което теб да не те устройва, да си очаквала повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Хорари за работа
« Отговор #1181 -: Август 09, 2017, 01:57:11 pm »
Момичета, по този хорар въпросът е: Ще замина ли да работя на кораб до 6 месеца?

Според вас има ли шансове? Не знам дали да гледам 6 или пети дом, тъй като естеството на работата е свързано с почивка и забавление. Или за далечно плаване са важни 9-12 дом?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1182 -: Август 09, 2017, 05:50:31 pm »
Момичета, по този хорар въпросът е: Ще замина ли да работя на кораб до 6 месеца?

Според вас има ли шансове? Не знам дали да гледам 6 или пети дом, тъй като естеството на работата е свързано с почивка и забавление. Или за далечно плаване са важни 9-12 дом?
По 6д е настоящата ти работа, нали работиш?
В хорарите Луната насочва въпроса- У9 в Риби в сходящ съвпад с Нептун У5, но в сходяща опозиция с Меркурий У11 (следващата работа). Освен това не поясняваш- кандидатствала ли си, минала ли си интервю, задължително за круизен кораб, а направо питаш дали ще заминеш, все едно е въпрос на твое решение, а не на работодателя.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1183 -: Август 09, 2017, 06:04:25 pm »
Въпрос - "До 3 месеца ще успея ли да подпиша нов договор на настоящата ми работа с цел увеличаване на заплатата?"
До 3м. - не, аз го виждам след 7-8 седмици  :) 

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Хорари за работа
« Отговор #1184 -: Август 10, 2017, 11:30:56 am »
Мерси, akruks. Не съм много наясно с хорарите за работа затова не знаех каква информация да дам.
В момента работя. Не харесвам работата си и обмислям смяна на професията. След като натрупам малко опит по новата професия ще предприемам действия за заминаване. Това обаче става бавно и може да се наложи да почакам одобрение.
Хорарът потвържава ли поне предстоящата смяна на професия и има ли индикации за плаване в по-дългосрочен план?
Задала съм въпроса с уточнението за 6 месеца, защото знам, че толкова е валидността на хорарните карти.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.