Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335122 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1290 -: Декември 01, 2017, 04:04:59 pm »
Нищо не са ме информирали. Никой не го очаква. Това са мои съждения с оглед на обстановката. Реално, може и да няма промяна.
Не ми върви да си почивам за година на борсата и това е. Преди години съкратиха всички мои колеги и мен ме оставиха, като ценен кадър и тогава ми се размина, а те намазаха 4 заплати и борса- тук вече който колкото стаж е имал. Аз затова тайно се надявам, но ме съмнява да ме огрее. - защо?
Меркурий у5,у8 стационарен преди ретроградие,Венера у4,у9 ще смени знак,затова мисля,че предстоят промени по тези теми и домове.Меркурий като сигнификатор на темите по 3,6 домове ,в твоя случай трудови договори.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #1291 -: Декември 01, 2017, 04:26:02 pm »
Цитат
Меркурий у5,у8 стационарен преди ретроградие,Венера у4,у9 ще смени знак,затова мисля,че предстоят промени по тези теми и домове.Меркурий като сигнификатор на темите по 3,6 домове ,в твоя случай трудови договори.
Ще наблюдавам и ще върна връзка  :) Благодаря ти за включването!  :)

DaisyD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Хорари за работа
« Отговор #1292 -: Декември 01, 2017, 05:28:32 pm »
Отговорът ми е конкретно на въпроса, дали скоро ще имате работа, а кога ще има промяна е вече друг въпрос, който не е отразен в картата на първия въпрос.
Видях, млада госпожице, че сте набор на голямата ми дъщеря, родена е месец по-късно, но завърши средно с набор 89 през 2008г, веднага замина за Мадрид, където я приеха Изящни изкуства в университета Комплутенсе и завърши с отличие бакалавър, като учи 5г за това по старата програма, следва магистър  година на същото място, сега следва четвърта година докторантура на същото място, на няколко пъти се пробва да започне някъде работа, но дори в Декатлон за продавачка не я извикаха на интервю, изкарва по някое евро от рисуване на портрети по снимка, а за първата си почивка на море работи няколко дни сервитьорка при приятелка, замества веднъж за 4 дни българка, която гледаше 3 малки деца, не се е възгордяла дотолкова, че да приема за унизително да препечели джобни с работа, далеч от нейния образователен ценз.  Имам приятелка там , която издаде между другото няколко успешни книги през последните години, също гледа деца в едно семейство, а е била 20г гимназиален учител по английски в България, та толкова от мен с "имигрантските шеги" .


Благодаря за изчерпателният отговор.

Не съм целяла да ви засегна по някакъв начин. Също така не съм се възгордяла, нито приемам за унизителни изброените от вас професии. По една или друга причина, същите се намират извън сферата в която търся препитание и респективно ми се струва нетипично да попадна на работа, която не търся, имайки предвид ситуацията в която се намирам.
Говорейки за "имигрантски шеги" - мисля, че за никой не е тайна как много от хората в България обожават да унижават или омаловажават труда на сънародниците си в чужбина,  слагайки неточни квалификаций и т.н.  Грешката е в мен, че подходих с предубеждение към коментарът ви, за което се извинявам.

Желая ви всичко добро


tedkata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Хорари за работа
« Отговор #1293 -: Декември 01, 2017, 06:29:23 pm »
Ранен АСЦ, Луна без курс- така се получава, когато се пита всеки ден за едно и също, трябваше да направиш карта за 29-ти 18:57ч, когато пита тук за пръв път.
КАРТА  Луната У1, У2 в сходящ хармоничен аспект със Сатурн У7, У8, ще имаш сделка, последният неин аспект е съвпад с Уран- ще се отпушат нещата  :)

Мнооого благодаря.

DaisyD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Хорари за работа
« Отговор #1294 -: Декември 01, 2017, 07:07:32 pm »
През април/май месец ще взема участие в събитие, което е до някаква степен свързано с професионалната среда в която бих искала да се развивам. Участието ми е пряко свързано с желанието да натрупам опит и евентуално да изпозлвам събитието, за да си отворя вратички в работен план. (На този етап, това е един от периодите, на които разчитам изклютиелно много, като възможност)

Та, въпросът ми е, дали по това време, събитието в което ще взема учасите, ще създаде благоприятни условия или ще бъде предпоставка да започна работа.




rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Хорари за работа
« Отговор #1295 -: Декември 22, 2017, 07:38:20 am »
Нептун в 1д как те заблуждава  :) Картата ти е с късен АСЦ, може да покаже само крайното развитие на въпроса, който видно не е започнал никога, а е плод на твои нереални мечти- по-добре мечтай за коледен бонус, 13-та заплата, отколкото да се озовеш на борсата, а и имаш шанс за пари и придобивки от работата- Луната У6, У7 е в сходящ хармоничен аспект с Нептун У2 и с Плутон У10- може дори да те повишат в работата в крайна сметка, защото това е неин последен аспект. Сатурн у1 в разходящ хармоничен аспект с К9, която бележи 4-ти от 6-ти дом, няма прекратяване на трудови задължения за теб, продължаваш напред!  :)
Давам ОВ- коледните бонуси са вече факт!  :-*  :72:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1296 -: Декември 26, 2017, 01:57:38 am »
Честито Рождество Христово на всички!

Пускам този хорар, защото много неочаквано преди няколко дни Министерството прие едни промени, които пряко засягат специалистите, към които попадам и аз.
Въпрос: "Ще остана ли на същата работа през 2018г.?"
Опасявам се моят шеф да не съкрати щата, така или иначе не съм му любимка. Но в крайна сметка, каквото и да е, всичко става за добро!

Ще съм благодарна, ако някой реши да се включи с коментар!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1297 -: Декември 26, 2017, 07:28:55 am »
Луна без курс, у1 и у6 са в сходящ секстил - според мен няма опасност да останеш без работа.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1298 -: Декември 26, 2017, 05:26:02 pm »
Честито Рождество Христово на всички!

Пускам този хорар, защото много неочаквано преди няколко дни Министерството прие едни промени, които пряко засягат специалистите, към които попадам и аз.
Въпрос: "Ще остана ли на същата работа през 2018г.?"
Опасявам се моят шеф да не съкрати щата, така или иначе не съм му любимка. Но в крайна сметка, каквото и да е, всичко става за добро!

Ще съм благодарна, ако някой реши да се включи с коментар!
Ти си представена от Венера,в знак на заточение на Луната,която управлява твой 10дом-шефове,кариерно развитие.Ти също не харесваш шефа.Луната у10 скоро сменя знак и навлиза в овен,знак на изгнание на твоя управител Венера.Управителят на 9дом,меркурий е 4дом от шести в не добър за него знак.И да останеш на работа,няма да си удовлетворена.Мисля,че промените предстоят до 13седмици.Възможно е да те преквалифицират.


Изтри ли предишния хорар за това как ще се развият нещата в работата?Картата се беше задвижила,щеше да е интересно за проследяване .Мисля,че там имаше отговори на много въпроси,понякога е нужно повече време за това.
« Последна редакция: Декември 26, 2017, 05:31:04 pm от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1299 -: Декември 26, 2017, 07:53:13 pm »
Благодаря за отговорите, Веско и Сафо!

На мен не ми е проблем да се махна от настоящата работа. Не чувствам никаква принадлежност към колегите, с ръководителите не се разбирам, а и не виждам, каквото и да е развитие в дългосрочен план. Въпреки трудностите не ми е проблем да остана и да работя, и да давам това, което зависи от мен. За момента ме устройва.
От друга страна искам махането да стане, когато аз преценя, а не когато някой прецени вместо мен. Харесва ми борбата и това ме мотивира.

Това, което е прието като изменение е идиотско и е гласувано от една шепа пенсионери. Аз не съм оставила нещата така. Сигнализирах до медии и министър. Може да звучи наивно, но се опитвам да не съм поредния спящ човек в тая държава.

Другият хорар го изтрих, защото в последствие научих неща, които до някаква степен обезсмислиха въпроса, тъй като аз нямам пряко отношение към него.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1300 -: Декември 28, 2017, 11:17:41 am »
Според мен,Да.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1301 -: Януари 02, 2018, 02:35:54 pm »
Здравейте, въпросът ми е ще премина ли на трудов договор във фирмата, за която работя. В момента си фактурирам услугата и преминава през моята фирма, но предпочитам да съм на договор.
Мерси предварително.
с ранен АСЦ и Нептун У1 в 1д не си наясно с обстоятелствата около въпроса и има вероятност да се заблуждаваш, да имаш нереални очаквания.  Моят отговор е Не.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хорари за работа
« Отговор #1302 -: Януари 02, 2018, 06:30:03 pm »
Към Мона Лиза:
Според мен - Не - предстоящата опозиция с Юпитер- Ти и Марс - договорът с фирмата партньор, но ще получиш пари- сходящ тригон с Венера.
Имало ли е разговори в тази посока? Питам, заради отминалия тригон с Меркурий - фирмата.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1303 -: Януари 04, 2018, 01:20:50 am »
Възможно е да те преквалифицират.

ОБРАТНА ВРЪЗКА:

По принцип работата ми е такава, че няма как да ме преквалифицират.
Но сега си проверих пощата и видях, че ми предлагат допълнителна работа (яко Сатурнова изискваща ред, дисциплина, графици, седмични отчети и т.н.), която е много изтощаваща и отговорна, а резултатите ще са нищожни, защото имам пряк поглед :(
Предложението е от Общината. Учреждението, където работя е общинско и финансирането, но те не са ми пряк работодател.
Ако приема ще понеса огромна отговорност и ако няма ефект - аз ще съм на топа, ако откажа пак лошо.
Не знам какво да правя.
« Последна редакция: Януари 04, 2018, 01:25:08 am от romantica »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1304 -: Януари 09, 2018, 06:03:36 am »
Добро утро!

"Ще успея ли до 6 месеца да замина за чужбина (определена държава) и да си намеря подходяща работа?"

Благодаря!

Като гледам отговора май е не... Но и аз няма да се отксжа. Започнах денонощно да уча езика.
« Последна редакция: Януари 09, 2018, 06:05:21 am от romantica »