Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335230 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1320 -: Януари 18, 2018, 09:14:26 pm »
Бягай далеч от такива клоаки, Уайт Роуз. С малко търпение ще намериш нещо по-добро.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Хорари за работа
« Отговор #1321 -: Януари 20, 2018, 09:40:48 pm »
Добра вечер на всички! :)

От няколко месеца рухна и последното нещо, което не ми носеше стрес и тъга. Въпросът е от миналия месец, но предполагам, че още е валиден хорарът?! :017: Попитах дали да напусна работа?
Вече имах дълъг период без доходи и сега не ми стигат силите да напусна.
Последният аспект на луната ще бъде секстил с венера, това би ли дало отговор ДА?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Хорари за работа
« Отговор #1322 -: Януари 20, 2018, 10:00:49 pm »
Не бих те съветвала да напуснеш. Луната е в особена позиция и ще прави квадрат към твоя У2. Може да имаш финансови проблеми отново.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1323 -: Януари 20, 2018, 10:36:00 pm »
Този хорар повече в стил размисли и страсти ми изглежда, отразява твоята неувереност, колебание.
Твоят сигнификатор е Сатурн, тъкмо е сменил знак и вече е на своя територия. В благоприятен дом при това, един от най-добрите. Но е в лъчите на Слънцето, което не е благоприятен показател. Може да липсва обективна преценка за перспективите или все още не си дефинирала ясна и конкретна цел. Кету в дома на кверента също говори за неувереност, неяснота.
МЦ е в последния градус и скоро ще смени управител. Но и с двамата управители Луната е в сходящ квадрат, а те са в кадентен дом при това.

Интересно защо часовият управител е Венера. На пръв поглед не откривам връзка с въпроса. Но въпросът е свързан с край, приключване на ангажимент, а Венера управлява ИЦ в хорара. Тя също е в лъчите, така че няма голяма сила да даде подкрепа по въпроса. Луната ще направи секстил и с нея, но резултатът клони към умерен/посредствен.

Според този хорар не бих предположила тенденция към бърза реакция. Има колебания, изчакване, бавно вземане на решение, поради страх и неувереност. Все още няма и яснота какво би предприела по-нататък, за да си промениш положението. Има нещо за довършване или връщане към стар ангажимент, от което обаче няма да се чувстваш много удовлетворена като естество на работата, възложени функции. След доста колебания може и да напуснеш, но бавно ще узрява това решение. Ще действаш обаче в обстоятелства, в които липсва яснота, и ти самата можеш да подходиш недостатъчно обективно.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1324 -: Януари 20, 2018, 10:42:58 pm »
Добра вечер на всички! :)

От няколко месеца рухна и последното нещо, което не ми носеше стрес и тъга. Въпросът е от миналия месец, но предполагам, че още е валиден хорарът?! :017: Попитах дали да напусна работа?
Вече имах дълъг период без доходи и сега не ми стигат силите да напусна.
Последният аспект на луната ще бъде секстил с венера, това би ли дало отговор ДА?
Не, няма да напуснеш, най-малко заради парите от работата, които са ти нужни
Луната У6 е в сходящ хармоничен апсект с Уран У1 във 2д.
Последният хармоничен аспект на Луната показва, че крайното развитие ще е благоприятно за теб, т.е. ще се успокоиш и продължиш работата с усмивка.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Хорари за работа
« Отговор #1325 -: Януари 21, 2018, 09:24:06 am »
Благодаря Ви момичета!!!  :58:

Шефът ми е самозабравил се алчен до безкрайност новобогаташ, който се сърди като малко дете, когато нещата не са по неговия начин. Причините за да искам да напусна са унижение и обещани дребни пари, като увеличение на заплатата, компенсация за увеличения двойно обем на работа. Вече не съм млада и все по-трудно понасям унижението и дискриминацията, това ме разболява. От друга страна зная, че трудно ще намеря нова работа.

Колебание и неувереност ме описват много точно!

Другата седмица ще търся отново възможност да говоря с него и ще дам обратна връзка, какво съм решила.

Желая хубав ден на всички!


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1326 -: Януари 21, 2018, 12:27:40 pm »
Шефът ми е самозабравил се алчен до безкрайност новобогаташ, който се сърди като малко дете, когато нещата не са по неговия начин. Причините за да искам да напусна са унижение и обещани дребни пари, като увеличение на заплатата, компенсация за увеличения двойно обем на работа. Вече не съм млада и все по-трудно понасям унижението и дискриминацията, това ме разболява. От друга страна зная, че трудно ще намеря нова работа.
E, мъжът ми работи за старобогаташ в чужбина и същата работа- още не му е изплатил извънредните за няколко месеца назад, които му дава на ръка, а не по банков път заедно със заплатата, за да пести от данъци...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1327 -: Януари 21, 2018, 12:46:44 pm »
Има го тоя фактор, който идва с възрастта и опита. Вече все по-трудно преглъщам нагла дискриминация и експлоатация, злоупотреби. За ново- и старобогаташи вече не работя, само за селски тарикати на дребно, но вече предпочитам да изгубя клиент, отколкото да се изгърбвам за помияри, да им позволявам да ме мамят и да се мислят за по.-умни. За съжаление в България никой не ти плаща извънредния труд. Рядко дават и други компенсации, като например да вземаш допълнителни почивни дни. Нали някой трябва и да бачка?
« Последна редакция: Януари 21, 2018, 12:48:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1328 -: Януари 21, 2018, 01:03:03 pm »
За съжаление в България никой не ти плаща извънредния труд. Рядко дават и други компенсации, като например да вземаш допълнителни почивни дни. Нали някой трябва и да бачка?
Лили, мъжът ми почна тази работа декември 2013г, след близо две години безработица, като първата година получаваше що-годе прилични пари за обещетение като безработен, които са спрямо заплатите преди това, но втората година беше на социална помощ, която не е нищо за хора, които са на свободен наем в чужбина... при това с две дъщери студентки тогава. Познай колко отпуска е получил оттогава- едва сега, за тази Коледа, се осмели да си поиска 3 дни отпуска, които да съчетае с коледните и новогодишните почивни дни, за да си види внука. Законните 20 дни годишна отпуска нито е ползвал, нито някой му изплаща, блъска по 12ч на ден, извърнедни му плащат само за събота следобяд и неделя, когато е работил, за да свършат по-бързо някоя поръчка. Работни дрехи и обувки, които му се полагат- йок, пари за транспорт също няма, а за колегите му испанци има дори обяд, с обедно меню от 10 €, което се предлага навсякъде по ресторантчетата им там и включва 1-во, 2-ро, десерт, мин. вода и чаша вино.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1329 -: Януари 21, 2018, 01:11:08 pm »
Доколкото знам, Испания се слави с порядки, много подобни на тукашните. Размотават се, не си държат на думата, лъжат. Така че няма значение къде ще бъдеш прецакван и експлоатиран – в България или в Испания.

От местните пишман предприемачи и фирмаджии имам отвратителни впечатления. Но и сънародници са ме лъгали, макар и много по-рядко и на дребно – директни клиенти. Там по-скоро по изключение, но навсякъде има тарикати. И когато си отвориш устата срещу такива, накрая ти излизаш виновна – ама що злословиш? Не мога да търпя такова лицемерие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1330 -: Януари 24, 2018, 01:01:31 am »
"Възможно ли е да получа някакво наказание в работата?"

Проявих човечност и помогнах малко на едни изпити, като разясних на хората какво трябва да правят. Не бях сама, а с колежка.
И някое "добронамерено" животно ни е издало на дявола! На такива Господ здраве да им дава.!
Ама ме плашат с предупреждение и наказание, като последното се състои в това да ме лишат за цяла година от всякакви допълнителни пари, които се дават.
Как мислите? Аз спрях да мисля вече... :57:

Благодаря!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #1331 -: Януари 24, 2018, 11:33:50 am »
"Възможно ли е да получа някакво наказание в работата?"

Проявих човечност и помогнах малко на едни изпити, като разясних на хората какво трябва да правят. Не бях сама, а с колежка.
И някое "добронамерено" животно ни е издало на дявола! На такива Господ здраве да им дава.!
Ама ме плашат с предупреждение и наказание, като последното се състои в това да ме лишат за цяла година от всякакви допълнителни пари, които се дават.
Как мислите? Аз спрях да мисля вече... :57:

Благодаря!
Романтика,ти си представена от венера в 4дом.Венера е у8ят ти дом също.Притеснена си ,нервна ,емоционално превъзбудена.К6(работата)в знак риби,луната в овен в твоят 6дом в сходящ съвпад с уран.Предстоят промени,най-вероятно изненадващи ,но заради венера(ти),която е в уранов знак,мисля,че ще има положително развитие за теб в работата.Юпитер у6 в твоят 1дом също потвърждава в твоя полза.Последният аспект на Луната е квинконс с марс ,който е тронов в твоя 2ри дом,ще има преразпределяне на пари,ценности,размяна на реплики,обяснения,пълен 3ти дом.Предполагам ,че всичко ще продължи само с предупреждения и нерви и няма да те лишат от допълнителни пари.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1332 -: Януари 24, 2018, 01:38:09 pm »
"Възможно ли е да получа някакво наказание в работата?"

Проявих човечност и помогнах малко на едни изпити, като разясних на хората какво трябва да правят. Не бях сама, а с колежка.
И някое "добронамерено" животно ни е издало на дявола! На такива Господ здраве да им дава.!
Ама ме плашат с предупреждение и наказание, като последното се състои в това да ме лишат за цяла година от всякакви допълнителни пари, които се дават.
Финансово наказание ще има, освен административно- Луната е извършила квадрат с Плутон У2 в 3д., което показва загуба на пари. А колежката ти наказана ли е? Дали пък тя не те е изпяла пред началството, към което ме насочва картата?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1333 -: Януари 24, 2018, 01:49:07 pm »
Сафо, Акрукс благодаря :58: Ще дам обратна връзка!

Той този психопат, колкото пъти ме прецака с парите... Не е на себе си, откакто си постигнах целта и се чуди какво да измисли, за да ме злепостави. Още снощи се сетих откъде е разбрал! Имаше включена камера, която е уж без звук и уж него го нямаше тоя ден на работа. Отделно вратата не се затваря плътно и се получава един отвор, през който може да се наблюдава (лично съм го засичала няколко пъти как следи, а и други го потвърждават). Отделно две негови приближени влезнаха уж да търсят нещо из стаята...

Финансово наказание ще има, освен административно- Луната е извършила квадрат с Плутон У2 в 3д., което показва загуба на пари. А колежката ти наказана ли е? Дали пък тя не те е изпяла пред началството, към което ме насочва картата?
Знам ли я, аз лично не я харесвам. Двулична риба е.
А този прави целия този цирк, за да вземе подкуп. Явно пак ще ходя до министъра...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1334 -: Януари 24, 2018, 01:55:55 pm »
Романтика, за прекия ти ръководител ли става въпрос?
Ти си в лъчите му, като и двамата сте близо до най-слабия ъгъл – в дъното на хороскопа. Той обаче е слаб есенциално, ти си перигринеста, но скоро ще се измъкнеш от лъчите му и ще станеш видима, така влиянието му върху теб отслабва. Особено ако часовият управител е Венера. Юпитер като часови управител също би могъл да допринесе за благоприятна развръзка. Спика е близо до Асцендента, това също може да изиграе положителна роля.

По хорара мисля, че повече отразява твоето нервно напрежение, безпокойство, дребните дрязги на работното място.
Всеки път като те чета имам чувството, че работиш в клетка с маймуни. Може ли такова нещо? И такива хора ще възпитават млади поколения.

Мислех, че само в частните фирми са маймунарници, ама ето на – същото е и в академичните среди, в образователната сфера.  :012:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui