Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335157 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #2025 -: Март 23, 2021, 12:46:22 pm »
Х (назована по име) ще остане ли да работи на настоящата си работа след посочения месец?


Питам аз, тъй като жената ми е много близка и е доста притеснена. А шефът ѝ е голям идиот.

Благодаря!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2026 -: Март 23, 2021, 01:44:19 pm »
Романтика, аз ще си позволя да дам прогноза, но така или иначе по-компетентни ще се включат.
За мен отговорът е не, няма да остане на работа. Тронова луна, но с лоша предстояща главна опозиция по главната ос, тежка опозиция с началник. У6 и 4 от 6 мерк в Риби, въобще не е в изгодна позиция.
Надявам се, че греша и тълкуването ми е тотално грешно.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #2027 -: Март 23, 2021, 01:55:34 pm »
Люба, благодаря ти!

Реших да пусна и един допълнителен въпрос - "Аз ще успея ли да помогна на Х да остане на работа?"

« Последна редакция: Март 23, 2021, 02:00:11 pm от romantica »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2028 -: Март 23, 2021, 02:11:54 pm »
А дали имаше смисъл от втория въпрос, според теб и по-добре ли се начертаха позициите? Обаче си длъжна да пробваш дай помогнеш и да вярваш убедени в това! Не се предавай на база псевдо тълкувания, които могат да повлияят на нагласата ти. В силна позиция си, думите ти имат сила!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #2029 -: Март 23, 2021, 02:16:40 pm »
Люба, вторият въпрос не е провокиран от твоя отговор!

Просто виждам безизходицата, в която се намира някой и искам да помогна. Нещо ми дава вътрешна убеденост и вяра, че ще успея... Макар че нямам ясен план кое и как, всъщност вече имам. Но определено съм решила да действам и да поставя този селски манипулатор на мястото му - да духа супата!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2030 -: Март 23, 2021, 02:49:25 pm »
Аз не се засегнах от твоя коментар, а просто се учудих на задаване на втори въпрос при идентично звездно разпределение, при положение, че като цяло небето не е тамън днес и няма да се получи супер отговор. По втората карта си представена от слънце в овен, Марс в близнаци, ти си човекът.

pelenache

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Хорари за работа
« Отговор #2031 -: Март 27, 2021, 10:03:03 am »
Привет на всички!
От няколко месеца водя дълги преговори с шефа за увеличаване на заплатата ми. При последния разговор иточнихме сумата и датата от която ще влезе с сила. Вчера ново десет. Шефа иска да обсъдим нещо следващата сряда. Това изобщо не ми харесва. Построих карта с въпрос, с шефа Х ще успеем ли да се разберем относно увеличаване на заплатата ми?
Ще се радвам на всеки включил се с тълкуване. Благодаря.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2032 -: Март 27, 2021, 10:54:43 am »
По-скоро да, но не мисля, че ще мине без още убеждаване, със сигурност ще продължи да локумчи. Крайният резултат обаче трябва да е в твоя полза! Успех!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2033 -: Март 27, 2021, 10:59:25 am »
Привет на всички!
От няколко месеца водя дълги преговори с шефа за увеличаване на заплатата ми. При последния разговор иточнихме сумата и датата от която ще влезе с сила. Вчера ново десет. Шефа иска да обсъдим нещо следващата сряда. Това изобщо не ми харесва. Построих карта с въпрос, с шефа Х ще успеем ли да се разберем относно увеличаване на заплатата ми?
Ще се радвам на всеки включил се с тълкуване. Благодаря.
Вие сте се уговорили, но такива неща не се извършват устно, за да влезе в сила нов договор се оформя писмено и се подписва лично. Увеличението вече сте го обсъдили, ще го получиш, сега може нещо друго да иска шефа ти в замяна на това. Отваряй си очите какво подписваш.

pelenache

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Хорари за работа
« Отговор #2034 -: Март 27, 2021, 12:14:21 pm »
Люба, Akruks  много ви благодаря за бързото включване! 😘
В сряда ще дам обратна връзка.
Абсолютно, Акрукс, трябва подпис, а не блабла. Там е работата, че документа трябваше да го подпишем преди края на месеца, това ми е борбата. Но шефа беше по срещи тип по света и у нас и аз оставам  последна грижа. Както и да е, още веднъж ви благодаря 🙏. Сряда ще стане ясно. Ще внимавам с текста на документа !

pelenache

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Хорари за работа
« Отговор #2035 -: Април 01, 2021, 07:50:49 pm »
Люба, Акрукс   :-*
От 01/04 обещаното отдавна увеличение е факт! Вече не ми се вярваше. Много ви благодаря още веднъж! Лека вечер  :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Хорари за работа
« Отговор #2036 -: Април 02, 2021, 10:18:14 pm »
Ако съм построила хорари за работа преди интервюто(не беше ясно дали ще има такова), то те валидни ли са за след него и дали ще получа работата? Мисля че логично отговорът е да(че са валидни), но все пак да попитам.
« Последна редакция: Април 02, 2021, 10:25:24 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #2037 -: Април 02, 2021, 10:56:59 pm »
Според мен, би следвало да са валидни, но все пак зависи и какъв е бил самият въпрос.
Ако не се поставя срок в самия въпрос съм чела, че има валидност около 3/6 месеца.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Хорари за работа
« Отговор #2038 -: Април 03, 2021, 12:21:58 am »
Благодаря, Романтика! Нямат срок. Другата седмица ще имам обратна връзка и ще знам със сигурност, дали са ме отрязали.  Ще постна хорарите тогава, ако не съм се сдухала много. :)
« Последна редакция: Април 03, 2021, 12:24:13 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Хорари за работа
« Отговор #2039 -: Април 12, 2021, 10:18:22 pm »
Имам въпрос - уволнена ли съм?
Внезапно възникнаха проблеми в офиса.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински