Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335083 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Хорари за работа
« Отговор #2085 -: Юли 17, 2021, 07:55:17 pm »
За моя хорар да дам отговор - в крайна сметка получих покана от фирмата, за която искрено си мечтаех. Приех я, но ще подпиша другия месец. Така че отговорът е Не - не започвам работа в определения срок.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #2086 -: Август 04, 2021, 11:08:22 pm »
"Ще остана ли на настоящата ми работа през следващата 1 година?"

Като цяло нямам проблеми, харесвам си работата и на този етап ме устройва. Но постоянно ме замесват в някакви тъпи интриги. Колежките ми са егати и селските патки. Толкова прост народ, на който не му се работи, а търси само клюката не съм вярвала, че може да съществува.

Благодаря!
« Последна редакция: Август 04, 2021, 11:16:31 pm от romantica »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2087 -: Август 05, 2021, 03:52:34 am »
Там, там.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2088 -: Август 05, 2021, 03:43:24 pm »
"Ще остана ли на настоящата ми работа през следващата 1 година?"
Късметът ти е в новата работа :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #2089 -: Август 09, 2021, 11:24:42 am »
Люба, Акрукс, благодаря!

По-нататък ще дам ОВ как са се развили нещата.

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Хорари за работа
« Отговор #2090 -: Август 11, 2021, 01:29:51 pm »
Здравейте, въпросът ми е да започна ли новата работа?
На настоящата ми работа ми е супер спокойно, но вътрешно неудовлетворяващо, а за новата се притеснявам дали ще се справя, съвсем друга сфера е, плюс, даже е основното, че имам малко детенце, за което ще ми остава по-малко свободно време, което много ми тежи...
Преди време, когато бях сменявала работата с настоящата пак бях питала тук и ми бяхте казали, че общо взето няма да имам развитие, ще бъда в застой, както и се оказа... затова реших да ви попитам пак.. Благодаря ви

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2091 -: Август 12, 2021, 01:54:05 pm »
Здравейте, въпросът ми е да започна ли новата работа?
Мисля, че никой от нас не може да ти каже какво да правиш и да нарушава свободната ти воля на избор.
Според картата няма да смениш работата.
« Последна редакция: Август 12, 2021, 10:39:14 pm от akruks »

iivvaa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
Re: Хорари за работа
« Отговор #2092 -: Август 12, 2021, 04:52:03 pm »
Здравейте, въпросът ми е да започна ли новата работа?
Мисля, че никой от нас не може да ти каже каже какво да правиш и да нарушава свободната ти воля на избор.
Според картата няма да смениш работата.
Не съм си задала въпроса коректно явно. Но наистина има такава вероятност, тъй като очаквам оферта и ако нещо не е наред няма да приема. Ще ви пиша ако искате какво се е случило :)
Благодаря!

kot

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
Re: Хорари за работа
« Отговор #2093 -: Август 19, 2021, 04:46:56 pm »
Моля Ви, кажете ... Ще ме уволнят ли? Колежка ме топи неоснователно, утре имам среща с шефовете по този повод, ще успея ли да ги убедя, че няма нищо вярно в клеветите й?   Благодаря ???

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #2094 -: Август 19, 2021, 07:07:57 pm »
Моля Ви, кажете ... Ще ме уволнят ли? Колежка ме топи неоснователно, утре имам среща с шефовете по този повод, ще успея ли да ги убедя, че няма нищо вярно в клеветите й?   Благодаря ???
Представена си от Юпитер,ретрограден,във втори дом,Луната е безкурсна,ако не броим сх.съвпад с Плутон.Юпитер няма подкрепа от никъде,в опозиция Слънце.Клоня към НЕ и на двата въпроса.Луната е отминала аспекта с Марс/Меркурий.Вероятно става въпрос за пари/стоки/притежания.Шефовете едва ли ще ги убедиш в нещо,ако има липси.Може да останеш с уговорка някаква.На тръни.

kot

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
Re: Хорари за работа
« Отговор #2095 -: Август 19, 2021, 07:39:40 pm »
Благодаря! Много! Става въпрос за грубо отношение от моя страна към моя подчинена.  В това съм обвинена , че съм се държала грубо с нея. Аз обаче имам запис, че я моля !!! Да отговори на служебен мейл , защото аз бях заета с др неща. И се чудя дали да пусна записа на шефа?! Да не й наруша правата!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Хорари за работа
« Отговор #2096 -: Август 19, 2021, 08:19:41 pm »
Малко ми е странно шефът Ви да повярва на подчинената Ви , не  на Вас , освне ако нямат някакви близки отношения .
Разбира се, че бих пуснала записа, макар да се чудя защо сте го направила. Ако си чиста пред съвестта си, пускай и още как.
Не мисля, че ще се стигне до уволнения, порицание, забележка- да. Но зависи чия страна вземе шефът все пак.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

kot

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
Re: Хорари за работа
« Отговор #2097 -: Август 19, 2021, 08:25:42 pm »
Направих записа, защото не й е за първи път! Работя в държавна институциия, където всеки е човек на някой!!!, аз обаче не съм, случайно започнах работа там! А съпруга на въпросната колежка е юрист на хонорар при нас!!!  ???

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2098 -: Август 20, 2021, 04:41:11 am »
По въпроса на иивваа мисля, че ще разпише документ за новата работа.

По въпроса за държавната администрация, нищо не губиш повече, така или иначе станалото е станало. Показвай записа и това е. Щом подчинената е "тяхна", значи топката остава в теб.
Има ли начин да направиш бърза консултация с адвокат? Кажи им, че случайно си направила записа, без да искаш си била цъкнала копчето. После си установила, че имаш запис. То явно записите са практика при теб.
Абе гледай поне да изчистиш петното и да им покажеш, че е лъжкиня. Сигурно нищо няма да последва за нея, затова гледай в бъдеще да не я занимаваш. Едва ли сте чак толкова заети в тази администрация, че да няма къде да вмъкнеш отговор на имейл. Тя явно ти е само фиктивно подчинена.

kot

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 30
Re: Хорари за работа
« Отговор #2099 -: Август 20, 2021, 06:24:41 am »
Да, благодаря! Наистина вс е фиктивно!