Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335292 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хорари за работа
« Отговор #2130 -: Октомври 12, 2021, 08:18:34 am »
кръвно свързани  ;)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2131 -: Октомври 12, 2021, 12:22:25 pm »
кръвно свързани  ;)
еми да де, затова питах още в самото начало, да уточниш какъв ти се пада, за да се уточни по кой дом да го гледаме, а като се уточни правилно по кой дом е и отговорът ще е правилен ;)

Няма как да наредиш по 7д всички от семейството, само защото си ги назовала по име, разбираш ли?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2132 -: Октомври 12, 2021, 04:05:40 pm »
Нали, се съобразяваме, с това, как питащия е задал въпроса си ? След като е задал въпрос за "Х.", значи така е искал да попита. Ако е искал да пита за брат, сестра, син, дъщеря, баба, дядо е щял да го направи .Астрологът не може да му каже как да си формулира въпроса, но може да попита за подробности, ако въпроса търпи такива. В случая, на Стреличка, въпроса е формулиран ясно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2133 -: Октомври 12, 2021, 08:15:36 pm »
Нали, се съобразяваме, с това, как питащия е задал въпроса си ? След като е задал въпрос за "Х.", значи така е искал да попита. Ако е искал да пита за брат, сестра, син, дъщеря, баба, дядо е щял да го направи .Астрологът не може да му каже как да си формулира въпроса, но може да попита за подробности, ако въпроса търпи такива. В случая, на Стреличка, въпроса е формулиран ясно.
Рени, това не е концерт по желание, има си правила за определяне на сигнификаторите.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2134 -: Октомври 12, 2021, 09:42:56 pm »
Акрукс, питащият е поставил Х. за квезита, така е преценил. При така зададен въпрос, сигнификаторите на квезита са управителите на 7 ми дом и планети в 7- ми дом. Има ли други правила ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2135 -: Октомври 13, 2021, 10:57:35 am »
Акрукс, питащият е поставил Х. за квезита, така е преценил. При така зададен въпрос, сигнификаторите на квезита са управителите на 7 ми дом и планети в 7- ми дом. Има ли други правила ?
Разбира се, че има , написах в предишния си коментар, че не може да поставяш цялата си фамилия по 7д.
Но, може този Х действително да е по 7д, ако е нейно второ дете или първо дете на неин брат/сестра, след като е споменала, че са в кръвна връзка, само че Луната не го показва, а тя винаги "показва" въпроса в построената му карта.

Луната няма сходящи твърди аспекти.

Луната е в сходящ квадрат с Нептун У11 в негов 11д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2136 -: Октомври 13, 2021, 11:58:56 am »
Акрукс, питащия, не е споменавал във въпроса си, че пита за някой роднина.

Цитат
Х ли задава въпроса ? Ако ти питаш за Х, какъв ти се пада?
Като назован по име, ще започне работа,
си попитала и отговорила ти.

Цитат
да назован е по име
ти е отговорил питащия.

Сигнификатор е 7 ми дом.

Аз не разглеждам аспектите с външните планети, освен ако няма изразена специфика, която отразява времето/епохата.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2137 -: Октомври 13, 2021, 09:26:47 pm »
Акрукс, питащия, не е споменавал във въпроса си, че пита за някой роднина.

Това, че не е споменала не отменя факта, че са

кръвно свързани  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2138 -: Октомври 14, 2021, 11:35:46 am »
Акрукс, питащия, не е споменавал във въпроса си, че пита за някой роднина.

Това, че не е споменала не отменя факта, че са

кръвно свързани  ;)

В хорара не се пита какъв или кой е Х.
Астрологът не може казва как питащия да зададе въпроса си. Може питащия да не иска  да казва кой е Х, затова и съществува такава форма, която позволява да се тълкува въпрос, зададен с Х. и той винаги е свързан със 7 ми дом

Забелязала съм, че си почитател на руските астрологични източници. Ето :  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2139 -: Октомври 14, 2021, 01:24:37 pm »
Астрологът не може казва как питащия да зададе въпроса си. Може питащия да не иска  да казва кой е Х, затова и съществува такава форма, която позволява да се тълкува въпрос, зададен с Х. и той винаги е свързан със 7 ми дом

Забелязала съм, че си почитател на руските астрологични източници. Ето :  :)
Разбира се, че астрологът може да помоли питащия да формулира правилно въпроса си, да изисква уточнения около въпроса, включително и относно човека, за когото пита задаващият въпрос.
И съм почитател на западната астрология, а това че напреди ти пратих на руски статия по астрометеорология, не ме прави автоматично фен на руската школа.
Всъщност, ти защо се месиш в разговора ми със Стреличка, наела те е за адвокат или? И защо, ако всичко е точно и картата показва вярно въпроса, не даде верен отговор?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2140 -: Октомври 14, 2021, 07:19:30 pm »
Акрукс, не съм се намесила в ничий разговор, разговарям с теб
На така зададения въпрос, аз съм отговорила, така както позволяват знанията ми към момента. След неправилното тълкуване, съм отговорила на питашия, а за себе си, съм продължила да чета и  уча.

Извън мача, тези мелодраматични изказвания от рода на "аз ти пратих, дадох, направих, отговорих, а пък ти,  не си разбрал, оценил, еди - кога си на  лично", когато искаш да комуникираме, тук, или някъде другаде на тема астрология, не ги вади. Не действат. И понеже ти си пунктуална и държиш на дефинициите, значи знаеш какво означава лично.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2141 -: Октомври 14, 2021, 09:10:40 pm »
Извън мача, тези мелодраматични изказвания от рода на "аз ти пратих, дадох, направих, отговорих, а пък ти,  не си разбрал, оценил, еди - кога си на  лично", когато искаш да комуникираме, тук, или някъде другаде на тема астрология, не ги вади. Не действат. И понеже ти си пунктуална и държиш на дефинициите, значи знаеш какво означава лично.
Аз знам какво е лично, но спора относно астро метеорологията беше публичен, ти го започна в коментари под моя сезонна прогноза в личната ми страница във фейсбук, като до последно упорстваше и искаше да ме изкараш незнаеща, маркирахте с твоя дружка от Бургас написаното от мене с ухилени емотикони, та нищо лично-  обществено си беше излагането ти!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хорари за работа
« Отговор #2142 -: Октомври 15, 2021, 07:53:04 am »
Мили дами,съжалявам ,че предизивиках спор помежду ви
уважавам знанията и на двете  и сме виртуално заедно от близо две десетилетия
учим се взаимно,споделяме.... :)


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2143 -: Октомври 15, 2021, 01:52:56 pm »
Мили дами,съжалявам ,че предизивиках спор помежду ви
уважавам знанията и на двете  и сме виртуално заедно от близо две десетилетия
учим се взаимно,споделяме.... :)

Стреличка, извинявай.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за работа
« Отговор #2144 -: Октомври 15, 2021, 01:56:06 pm »
Извън мача, тези мелодраматични изказвания от рода на "аз ти пратих, дадох, направих, отговорих, а пък ти,  не си разбрал, оценил, еди - кога си на  лично", когато искаш да комуникираме, тук, или някъде другаде на тема астрология, не ги вади. Не действат. И понеже ти си пунктуална и държиш на дефинициите, значи знаеш какво означава лично.
Аз знам какво е лично, но спора относно астро метеорологията беше публичен, ти го започна в коментари под моя сезонна прогноза в личната ми страница във фейсбук, като до последно упорстваше и искаше да ме изкараш незнаеща, маркирахте с твоя дружка от Бургас написаното от мене с ухилени емотикони, та нищо лично-  обществено си беше излагането ти!

О, хепи дей. Ще се позова на периода, че не е подходящ и няма да ти отговоря... по "казуса"  ;)

Но, не позволявам  да пипаш приятелите ми по никакъв повод и начин.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“