Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327037 пъти)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1177
Re: Хорари за работа
« Отговор #2235 -: Юли 24, 2022, 07:28:54 pm »
Мисля, че скоро няма да е. Мъжът има възможност да работи в чужбина, но иска да е за много пари (няма лошо), но затова не тръгва. Парите не му харесват. И вие, семейството го спирате.
По-нататък ще стане.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2236 -: Юли 25, 2022, 08:09:28 pm »
Здравейте , това е картата на мъжът ми.

Ще може ли скоро да замине на работа в чужбина?

Имаше наскоро предложение да замине , но не стана разминаха се нещата.От май месец си търси работа .
Има в България собствен бизнес но заради ситуацията в цялата държава нещата мн се промениха.
Зависи какво разбираш под скоро...
Края на октомври затъмнението попада над негов Уран У1 в дома на чужбина, което да раздвижи нещата и неочаквано да замине до края на годината.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Хорари за работа
« Отговор #2237 -: Юли 25, 2022, 11:02:47 pm »
Благодаря за отговорите на terrarossa, Люба и akruks.
Да и аз това си мислех , че не написах поне месец. Неговото желание е да замине до края на лятото .

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за работа
« Отговор #2238 -: Юли 29, 2022, 06:56:28 pm »
Здравейте!

Пускам един хорарен въпрос, който го зададе моя близка, всъщност въпросите са няколко, но така ги каза, така ги записах и затова така ги публикувам -
"Ще започна ли работа в Х?", "Ако се срещна и говоря с У ще ми съдейства ли да започна работа там?"


Тя е без работа повече от година и има желание да започне, но постоянно има някакви спънки или пречки до момента. Виждам, че много я иска тази позиция. Опитвам се да помогна с каквото мога, но за момента съм безсилна.

Благодаря!
« Последна редакция: Юли 29, 2022, 06:58:27 pm от romantica »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1177
Re: Хорари за работа
« Отговор #2239 -: Юли 30, 2022, 10:48:52 am »
Романтика, мисля, че мълчанието по този хорар, включително от мен, ти е показал, че не е добър. Няколко пъти натиснах на отговор, но се разколебах.
Точно тази работа не е работата. Питащата също се е свила вкъщи и дори сама не си вярва. Онзи У няма да помогне, не иска, но аз мисля, че, а и съветвам питащата да говори, тъкмо ще й светне, нищо не губи.
От уважение не ти оставям хорара така висящ, макар да съм наясно и в отрицателната нагласа, която създава. И друг път е питано по темата и нещата никога не са били добри от хорарна гледна точка. Надявам се скоро на нови транзити за питащата и да се обърне палачинката. Нищо не е постоянно.
Отново се надявам много да греша 🐦

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорари за работа
« Отговор #2240 -: Юли 30, 2022, 01:42:18 pm »
Здравейте!

Пускам един хорарен въпрос, който го зададе моя близка, всъщност въпросите са няколко, но така ги каза, така ги записах и затова така ги публикувам -
"Ще започна ли работа в Х?", "Ако се срещна и говоря с У ще ми съдейства ли да започна работа там?"


Тя е без работа повече от година и има желание да започне, но постоянно има някакви спънки или пречки до момента. Виждам, че много я иска тази позиция. Опитвам се да помогна с каквото мога, но за момента съм безсилна.

Благодаря!
Мисля,че не.Луната е сх.аспект с Меркурий,но последният аспект е опозиция Сатурн.Предстои тригон Слънце/Юпитер.Ако кандидатства на друго място,има шанс.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2241 -: Юли 30, 2022, 06:35:27 pm »
Романтика, мисля, че мълчанието по този хорар, включително от мен, ти е показал, че не е добър.
ами не е така, поне моето мълчание не е свързано с хорара, дори не погледнах картата снощи  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2242 -: Юли 30, 2022, 06:44:14 pm »
Пускам един хорарен въпрос, който го зададе моя близка
"Ще започна ли работа в Х?"

Благодаря!
Луната е извършила тригон с Юпитер У1 и предстои да извърши съвпад с Меркурий – сигнификатор на фирмата Х, което дава шанс да започне работа там, но Юпитер е ретрограден и носи забавяне, предполага спънки от нейна страна и по отношение на документация – съуправител е на скрит знак в 3д.
Последният аспект на Луната е негативен, няма да е удовлетворена от крайното развитие по въпроса, като това има отношение към парите, които би получавала от тази работа.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за работа
« Отговор #2243 -: Август 03, 2022, 04:28:43 pm »
Благодаря ви!

Предадох инфото, за момента се е отказала да действа.
« Последна редакция: Септември 30, 2022, 08:40:39 pm от romantica »

Irena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Хорари за работа
« Отговор #2244 -: Август 28, 2022, 07:31:46 pm »
Здравейте,
Имам притеснения относно финансови постъпления, които очаквам, но за съжаление са малко под въпрос от страна на работодателя. Ще получа ли бонус през април месец?
Благодаря предварително и хубав уикенд!
Мисля, че ще получиш – промените при работодателя засягат лично него, като личност, а не финансите

Много благодаря,Akruks! 😊
Ще дам ОВ скоро.

Давам ОВ по този хорар, получих бонус. Имаше проблем за работодателя, но в крайна сметка към днешна дата се размина напрежението.
Благодаря още веднъж!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за работа
« Отговор #2245 -: Септември 07, 2022, 01:28:04 pm »
Здравейте,
Направо към ситуацията.
След отпуск т.е. днес ми е първият работен ден, отново изненада на работа.
От 12.09 шефа ни иска в склада и ни отпада работата home office, която беше по график и се редувахме с двамата колеги.
Тъй кат мъжът ми ще започва нова работа в населеното място, в което живея, аз няма да имам възможност да пътувам нито с него, нито с транспорта ни, тъй като е много нередовен, нито с кола. Освен това няма да вися по спирките с часове и да пътувам 2 часа до работа в едната посока(общо 4 часа + 8 работни - това са 12 часа, няма да издържа), защото тя е на 50км от нас.
Та ще говорим с него, да ни остави home office, но чак в края на месеца, тъй като е извън страната.
И ако не се съгласи, ще е нужно да търся вариант да сменя работата си, но хич не ми се иска, защото тук съм 5 години и съм градила от нулата всичко.
Отделно не искам допълнителен стрес, защото се оказа и че със сърцето не съм добре, при последните прегледи и изобщо не желая да се натоварвам и стресирам допълнително, нито с нови колеги, нито с нова работа, нито с пътуване и блъсканица по автобуси и метро.
Въпроса който зададох е: Ще се наложи ли да напусна сегашното си работно място?
Благодаря на всички, които ще се включат!  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1177
Re: Хорари за работа
« Отговор #2246 -: Септември 07, 2022, 03:36:17 pm »
Фортунадес, да, ще се наложи, ако това е окончателната ти позиция по темата. Промените, които не ти харесват идват към теб, карето на венера с марс говори за това, както и уран с възел в 6 дом. Че не ти се пътува, се вижда от фиксираната луна, която в последен аспект съвпада със сатурн в 3 дом.
Ако промениш обаче позицията си, за което има мегдан и премислиш, ще намериш начин за адаптация. Ретрограден марс, а следващата работа няма да изисква по-различна гъвкавост от теб.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2247 -: Септември 08, 2022, 02:42:02 am »
fortunades, напрежението е отразено в картата, както и проблемите с транспорта - предполагам не ви дава пари за транспорт, но мисля, че ще намерите общ език с шефа и ще продължиш работата от дома

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорари за работа
« Отговор #2248 -: Септември 08, 2022, 09:06:26 am »
Здравейте,
Направо към ситуацията.
След отпуск т.е. днес ми е първият работен ден, отново изненада на работа.
От 12.09 шефа ни иска в склада и ни отпада работата home office, която беше по график и се редувахме с двамата колеги.
Тъй кат мъжът ми ще започва нова работа в населеното място, в което живея, аз няма да имам възможност да пътувам нито с него, нито с транспорта ни, тъй като е много нередовен, нито с кола. Освен това няма да вися по спирките с часове и да пътувам 2 часа до работа в едната посока(общо 4 часа + 8 работни - това са 12 часа, няма да издържа), защото тя е на 50км от нас.
Та ще говорим с него, да ни остави home office, но чак в края на месеца, тъй като е извън страната.
И ако не се съгласи, ще е нужно да търся вариант да сменя работата си, но хич не ми се иска, защото тук съм 5 години и съм градила от нулата всичко.
Отделно не искам допълнителен стрес, защото се оказа и че със сърцето не съм добре, при последните прегледи и изобщо не желая да се натоварвам и стресирам допълнително, нито с нови колеги, нито с нова работа, нито с пътуване и блъсканица по автобуси и метро.
Въпроса който зададох е: Ще се наложи ли да напусна сегашното си работно място?
Благодаря на всички, които ще се включат!  :-*
Да,ще се наложи да напуснеш.Луната е сх.аспект с Марс.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Хорари за работа
« Отговор #2249 -: Септември 08, 2022, 10:01:33 am »
Здравейте,
Люба, Akruks и Сафо!
Много Ви благодаря за коментарите и за това, че ми разгледахте хорарния въпрос.
Люба: тези промени ги очаквахме, тъй като от 2 месеца знаехме, че мъжът ми ще напуска т.к е с 3 месеца предизвестие, но не предполагах че шефа ще иска да се върнем в склада толкова рано. Утре, ако шефа ми се появи на работа, ще говоря с него. Писах му, че искам да обсъдим някои неща.
Akruks: абсолютно си права. Даваме по 300лева за гориво + витенка 100лева и да не говорим за другите части, които се чупят всеки месец и там се дават пари.
Утре съм решила да му кажа, че ако не ме остави home office, поне 3 дни в седмицата, ще си търся нова работа. Ако иска да ме освободи, та да отида на борсата. Ще му предложа, да работя "инкогнито", докато или те не си намерят човек на моето място или аз не си намря работа. Обмислям да запиша курсове по ангийски, че да опресня малко езика и да се опитам да започна работа при мъжът ми, че там търсят доста персонал с езици и работата е приятна, а и е на 5мин от вкъщи. Реално съм в тази фирма от 4.5 години и я изградихме от нулата, а и той само се оплаква че нямало персонал. Ще видим. Утре, ако се появи ще пиша ОВ как ще се развият нещата.
Сафо: Благодаря и на теб. Ще разбера тези дни и ще пиша. Аз пуснах вчера едно CV за работа (на която не ми се иска много да започвам, че се рабои на смени + празници и събота и неделя - в аптека с клиенти, не ми е много оферта).

Поздрави на всички и бъдете здрави! :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.