Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 334419 пъти)

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Хорари за работа
« Отговор #2475 -: Ноември 18, 2023, 07:51:35 pm »
Здравейте получих предложение за работа но много се чудя дали да приема
"Дали си заслужава предложението за работа"
В момента не работя , търся работа но подбирам тъй като съм с две деца и няма кой да ми помага за тях единствено баща им . Предложението което ми направиха е с известни минуси за мен по- дългото работно време и разстоянието от дома ми до работа . Заплащането е средна хубост .Не знам дали ако приема тези всичките напъни дали ще си струват .
Последният аспект на Луната е квадрат със Слънце/Марс.Не.
Благодаря много Сафо за коментара.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Хорари за работа
« Отговор #2476 -: Ноември 22, 2023, 06:13:34 pm »
В друга тема коментираме темата за късмета и ето тук поредното доказателство за моя. Уж си намерих "мястото" аха да се успокоят нещата и всичко изглеждаше прекрасно и хоп  - рокади на високо ниво, уволнения,  промени и от днес за утре нов шеф. Колегите с повече опит казват, че не ни чака нищо добро в работен план, а най-вероятно и много от нас ще си тръгнат. Въпросът ми е какво ще донесе за мен промяната? Неподвижните звезди са точно по Ac-Dc и като цяло картата с тази Луна не ми изглежда добре.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Хорари за работа
« Отговор #2477 -: Ноември 23, 2023, 05:46:11 am »
Лисана,представена си от Меркурий в Стрелец,7ми дом.Зависимост от другите.Луната е в последен кр.градус,без аспект.Каквото наредят .Слънце е направило ингрес в Стрелец в квадрат със Сатурн.Упр.на 4 и 10 домове .Ще има приключване вероятно.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Хорари за работа
« Отговор #2478 -: Ноември 23, 2023, 09:17:15 am »
Благодаря и аз така го виждам.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #2479 -: Ноември 23, 2023, 11:16:20 am »
У6 е тронова Венера, предстои тригон на Луната със Слънце в 6ти.Според мен работното ти място не е застрашено.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2480 -: Ноември 23, 2023, 11:51:40 am »
Въпросът ми е какво ще донесе за мен промяната? Неподвижните звезди са точно по Ac-Dc и като цяло картата с тази Луна не ми изглежда добре.
Показателна карта – в дома на работата Слънце, току-що влязло в нов знак – нов шеф  :)
Сатурн в дома на кариерата (и на шефа) е директен, тепърва има да се развива напред...
Луната без курс показва, че нищо ново не предстои да се случва, що се отнася до парите, които получаваш от работа няма да има промяна, няма и да преподписваш нов договор, всичко си остава за теб както е било, промяната на шефа няма да те засегне по никакъв начин.
Антарес и Алдаберан са на 10° в Стрелец и Близнаци, не са в съвпад с АС-ДС, отчитат се с орбис до 2 градуса от главни оси.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Хорари за работа
« Отговор #2481 -: Ноември 23, 2023, 04:36:14 pm »
Благодаря и на вас за прочита. За Венера като У6 съм съгласна, че е ок, но пък няма връзка с моя сигнификатор.
Подведох се наистина по звездите като сигнификатори на край и начало. Напоследък в няколко хорара,  които сочеха положителен изход от ситуациите не ги отчетох, а те май показваха реалния ход на нещата в точни опозиции и съвпади. Градуса на Луната без курс също не го отчетох като плюс.
До няколко седмици ще се разбере.

Edit: днес отневиделица се появи колежка, която преди е била на моята позиция и е изчезнала в 5 годишна майчинство. Никой не е вярвал, че ще се появи затова и не съм по заместване. Каза че си идва и тя ще си е на позицията вече. В интересни времена живея, пуснах си нов хорар до два-три дни чакам развитие.
« Последна редакция: Ноември 28, 2023, 05:50:05 pm от Лисана »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #2482 -: Декември 11, 2023, 06:56:59 pm »
Здравейте,
Тъй като имам усложнения от секциото и ще се наложи допълнителна помощ поне през януари и февруари от мъжът ми или друг човек (майка ми си тръгва тази седмица, а тя доста постоя 45дни), мислим че мъжът ми има вариант за 1/2 ден на хоум офис.
Все още мъжът ми не е питал шефката си, но аз ей сега се запитах, докато говорих с майка ми:
На Х (мъжът ми назован по име), ще му разрешат ли да работи, половин ден хоум офис, от януари?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #2483 -: Декември 11, 2023, 07:26:51 pm »
fortunades ,да няма да има проблеми,ще работи и гледа бебето у дома. Луната-ти, ще направи съвпад с Марса на твой к6,какво ти има,налага ли се интервенция и в Стрелец, ханш,таз къде е проблема. ::)
« Последна редакция: Декември 11, 2023, 07:31:30 pm от Ребека »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #2484 -: Декември 12, 2023, 09:07:14 am »
Ребека,
Много ти благодаря за отговора. Дай Боже, че хич не мога да вдигам тежко.
Имам голяма киста, която ако вдигам тежко и не почивам повечко, може и да се спука, а това не е добре.
Ще ме прегледа след цикъла ми през януари и ако не намалява или ще ме оперира или ще трябва хормонални таблетки - на нито едно от двете вече не съм съгласна  ;D Просто отказвам всякакви намеси.
Отделно всички стави и кости ме болят, още не ми е ок стомаха и червата и познай- не мога да ям каквото искам, а каквото трябва и пак не мога да се възстановя с храната.
Пия сок от Нони и Алое Вера-имам подобрение, D3, B12, Парапротекс и Чесън, Пробиотик. 
Както се казва, от хормоните е явно, защото ми дойде и цикъла - всичко вече ме боли, цялото тяло, мускули, стави.
Аз по време на бременността си бях по-добре и успявах да се движа повече. Сега ми е трудно, въпреки че качих само 6кг.
Ако мъжът ми си е в къщи поне половината ден, ще се справя, защото и бебка трудно я вдигам и нося, а да не говорим че трябва да се измива на мивката и да я държа с една ръка, което е опасно за нея. Вече е 3.5кг и мърда доста.
Ще дам ОВ - предполагам до края на този месец, ще има разговор на тази тема, че той е малко притеснителен.

fortunades ,да няма да има проблеми,ще работи и гледа бебето у дома. Луната-ти, ще направи съвпад с Марса на твой к6,какво ти има,налага ли се интервенция и в Стрелец, ханш,таз къде е проблема. ::)
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2485 -: Декември 15, 2023, 05:41:20 pm »
Здравейте,
Тъй като имам усложнения от секциото и ще се наложи допълнителна помощ поне през януари и февруари от мъжът ми или друг човек (майка ми си тръгва тази седмица, а тя доста постоя 45дни), мислим че мъжът ми има вариант за 1/2 ден на хоум офис.
Все още мъжът ми не е питал шефката си, но аз ей сега се запитах, докато говорих с майка ми:
На Х (мъжът ми назован по име), ще му разрешат ли да работи, половин ден хоум офис, от януари?
А отношенията ти с него как са, че по тази карта вашите управители са в разходящ напрегнат аспект – Луната У1 в 5д. - загрижена си за детето и себе си, което е нормално, но мъжете тозно в този период също искат внимание, защото се чувстват излишни и започват да ревнуват от детето, макар да не го показват.
Конкретно на въпроса – може би ще му разрешат, но в крайна сметка ти няма да си напълно удовлетворена, след време може да си загубиш работата.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за работа
« Отговор #2486 -: Декември 19, 2023, 09:27:34 am »
Приключи ли моето време във фирма Х, където работя?

В момента съм в майчинство, преди това бях високо, фактор.
Промени, настъпили същевременно, ме карат да очаквам неблагодарни сценарии. Уроци.
Въпросът ми е по-скоро символичен. Ясно е, че имаме още вземане-даване, но вървят ли нещата към залез и с какъв нюанс?

На този хорар са отговорили Рени, Сафо и Акрукс с отлични тълкувания. И към днешна дата Х е в миналото ми.

dob

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 44
Re: Хорари за работа
« Отговор #2487 -: Януари 04, 2024, 09:24:02 am »
Здравейте и благодаря за вниманието,
Ще уволнят ли ХХХ ? Има среща със собственика на фирмата на 11 януари, точно НЛ.
Той е бивш колега, на който съдействах преди 10 год. за работа. Изкачи се от механик до директор.
Сега е мн притеснен ... имам съмнения, че нещо е сгафил, но не си признава. Дано да греша. А аз го приемам като мое поръжение, защото аз ходатайствах.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #2488 -: Януари 04, 2024, 09:42:34 am »
Здравейте и благодаря за вниманието,
Ще уволнят ли ХХХ ? Има среща със собственика на фирмата на 11 януари, точно НЛ.
Той е бивш колега, на който съдействах преди 10 год. за работа. Изкачи се от механик до директор.
Сега е мн притеснен ... имам съмнения, че нещо е сгафил, но не си признава. Дано да греша. А аз го приемам като мое поръжение, защото аз ходатайствах.
Няма защо да го приемаш като поражение, ХХХ с нищо не е сгафил, а притесненията му са финансови. Може да получи увеличение на заплатата, но в крайна сметка няма да е удовлетворен, предстои някаква трансформация, може да е свързано с подновяване на договор, нещо му е тегаво в работата, а може и да има здравословен проблем, за който не знаеш.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Хорари за работа
« Отговор #2489 -: Януари 07, 2024, 05:45:12 pm »
Здравей,.akruks,

Давам частична ОВ и ти благодаря за коментара по хорарния въпрос.
Благодаря и на Ребека.
Пуснаха го 1 седмица хоум офис, преди Коледа, защото и шефката му беше хем болна, хем мъжът и с Ковид.
Предната седмица му казала, че ще види как е работата в началото на годината и щяла да реши за идните месеци. Все още няма окончателен отговор.
С него сме в прекрасни отношения, ако има нещо той не го показва, но е изключително грижовен към бебка, а аз съм малко изнервена, защото ме боли все още тялото и се чувствам изтощена. Не е на второстепенно място, напротив. За него нещата не са се променили.
Ще пусна Солар при него, че обмисляме нещо.
Здравейте,
Тъй като имам усложнения от секциото и ще се наложи допълнителна помощ поне през януари и февруари от мъжът ми или друг човек (майка ми си тръгва тази седмица, а тя доста постоя 45дни), мислим че мъжът ми има вариант за 1/2 ден на хоум офис.
Все още мъжът ми не е питал шефката си, но аз ей сега се запитах, докато говорих с майка ми:
На Х (мъжът ми назован по име), ще му разрешат ли да работи, половин ден хоум офис, от януари?
А отношенията ти с него как са, че по тази карта вашите управители са в разходящ напрегнат аспект – Луната У1 в 5д. - загрижена си за детето и себе си, което е нормално, но мъжете тозно в този период също искат внимание, защото се чувстват излишни и започват да ревнуват от детето, макар да не го показват.
Конкретно на въпроса – може би ще му разрешат, но в крайна сметка ти няма да си напълно удовлетворена, след време може да си загубиш работата.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.