Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327156 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #120 -: Септември 25, 2015, 10:54:11 pm »
Може би наистина е вярно, че не ме бива за нищо. 
Я не си самовнушавай неверни неща, само защото си попаднал на поредния тарикат...
На мен ми се е случвало, макар че мен ме искаха, аз не приех да продължа работа в един нов магазин, който го почистих от мизерията за два дни, които беше обещала собственичката да ми плати в деня, когато зареждахме стоката, но така и не го направи- намери ми кусур на чистенето, черпи ме с едно кафе от автомат, опита се още от първия ден да ме завлече със стоката при описването и аз на другия ден се обадих да ѝ кажа да си търсят друга.
Колкото до хорара, ти редовно задаваш хорари за работа, няма как да си питал дали ще започнеш работа до края на годината, да си получил отговор не, а после да пускаш хорар за определена работа или интервю. За лунара, за да е точен, трябва да е точен и натала, пък при теб не е сигурен часа на раждане, нямаш значими събития, по които да се направи ректификация.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #121 -: Септември 25, 2015, 11:11:48 pm »
Аз съм питал за работа само до края на ноември.
Значи, няма смисъл да търся, щом така или иначе няма да намеря до тогава.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #122 -: Септември 26, 2015, 01:15:08 am »
За лунара, за да е точен, трябва да е точен и натала, пък при теб не е сигурен часа на раждане, нямаш значими събития, по които да се направи ректификация.
akruks, за натала съм абсолютно сигурен, че няма голямо отклонение от часа на раждане, който считам, може да е 2 минути по-рано, но не и повече.
Чак пък да нямам значими събития, не е точно така... Колко значими трябва да бъдат? Трябва някой от родителите ми ли да умре?..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #123 -: Септември 26, 2015, 11:39:45 am »
akruks, за натала съм абсолютно сигурен, че няма голямо отклонение от часа на раждане, който считам, може да е 2 минути по-рано, но не и повече.
Чак пък да нямам значими събития, не е точно така... Колко значими трябва да бъдат? Трябва някой от родителите ми ли да умре?..
Защо веднага смъртта намесваш, става на въпрос за изключителни събития, например брак, раждане на дете, развод, нещо, което не се случва всеки ден...

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 295
Re: Хорари за работа
« Отговор #124 -: Септември 26, 2015, 02:20:40 pm »
Може би наистина е вярно, че не ме бива за нищо.  :'(
Я, стига! Просто и рабодателите понякога не знаят какво искат... При всичките сме така! Не се отчавай!  :08: Ела при мен в банката! Има и мъже! Само дето си е доста отговорно  ::) заради непрекъснатия поток от пари...
Момичета, ще погледнете ли моя хорар и няма да ви тормозя в близките дни  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #125 -: Септември 26, 2015, 02:25:23 pm »
Просто и рабодателите понякога не знаят какво искат...

Така е, наскоро ми поискаха ниво С1 на немски за деловодител  :043: :043: :043:

Ако имам това ниво, въобще няма да кандидатствам по такива обяви. И всеки друг също, защото такова ниво отваря възможности за печелене на доста повече пари, а не за въшлива секретарска заплата. За съжаление повечето работодатели знаят само да изискват, без да се замислят какво дават насреща, с какво могат да мотивират кандидатите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за работа
« Отговор #126 -: Септември 26, 2015, 02:57:34 pm »
Според мен най-трудно е в началото да се започне работа, защото над 90% от обявите са за хора с опит от поне на 2 години.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #127 -: Септември 26, 2015, 03:10:20 pm »
Има и друг проблем - да се окажеш прекалено опитен за позицията, за която кандидатстваш. От друга страна и мениджърски опит като нямаш, никой няма да те вземе на по-висока длъжност. За мен не е проблем за работя на по-ниска длъжност, проблемът е, че от там мърдане няма, не можеш да израснеш в йерархията. Когато някъде назначават технически секретар, не се предполага той да израсне до мениджър. И така губиш ценно време на тъпа и безперспективна позиция. От друга страна, ако не се задържаш на такива места повече от една година, следващият потенциален работодател гледа на този факт с лошо око и ти задава директни въпроси, на тях все служителят им е крив, не могат обективно да преценят ситуацията. Не че няма и кофти служители, на такива също съм се нагледала вече. Затова така се получава - ние сме скептични и подхождаме с недоверие към работодателите, а те към нас.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #128 -: Септември 26, 2015, 08:45:47 pm »
Момичета, ще погледнете ли моя хорар и няма да ви тормозя в близките дни  ;D
Луната ти е без курс, а и аз нали в предишния хорар за интервюто написах, че ще са нови задължения за теб и ще ти е нужно повечко време да свикнеш.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #129 -: Септември 26, 2015, 10:54:05 pm »
Според мен най-трудно е в началото да се започне работа, защото над 90% от обявите са за хора с опит от поне на 2 години.
Дори и 3 години.
Явно, щом не успявам в работа в магазини, може би това не е за мен.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #130 -: Септември 26, 2015, 11:17:31 pm »
Защо веднага смъртта намесваш, става на въпрос за изключителни събития, например брак, раждане на дете, развод, нещо, което не се случва всеки ден...
Защото при мен може никога да няма събития като брак, раждане на дете, развод.
Изчезването на брат ми не е ли достатъчно значимо събитие?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за работа
« Отговор #131 -: Септември 26, 2015, 11:27:13 pm »
Весо, къде ти е Плутон и Скорпион в картата?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #132 -: Септември 26, 2015, 11:37:42 pm »
Весо, къде ти е Плутон и Скорпион в картата?
В 8 дом в Скорпион и двете.
В момента транзитен Сатурн Сатурн ми е в съвпад с наталното Слънцето, а транзитен Марс го квадратира - какво ли да се учудвам на събитията напоследък?

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Хорари за работа
« Отговор #133 -: Септември 27, 2015, 03:37:43 pm »
В 8 дом в Скорпион и двете.
В момента транзитен Сатурн Сатурн ми е в съвпад с наталното Слънцето, а транзитен Марс го квадратира - какво ли да се учудвам на събитията напоследък?
В кой дом ти е наталното слънце?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #134 -: Септември 27, 2015, 05:00:27 pm »
Защото при мен може никога да няма събития като брак, раждане на дете, развод.
Изчезването на брат ми не е ли достатъчно значимо събитие?
Да, но не се знае точно какво е събитието, не се знае жив ли е, отвлечен ли е, а при вас са по-сложни нещата- нали сте близнаци и картите ви са почти еднакви.