Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 327200 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #150 -: Октомври 06, 2015, 08:12:43 pm »
Ako знаеш колко много хора полагат неимоверни усилия  месеци наред и не получават и една стотинка?
В моя бранш е така. :(

Присъединявам се към тъжната статистика на Uran.

За съжаление това е реалността в провинцията, всичко що е извън София. Излизат на мода стажове за по няколко месеца, които не се заплащат. И забелязвам, че все по-масова практика става назначаване на безработни младежи без стаж по програма за субсидирана заетост, т.е. работодателят да не се набутва за заплата и осигуровки. Поне половината обяви в джобса са по тази програма. Ако си над 29 и имаш опит, вече си с минимален шанс, защото трябва да ти се плаща.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Хорари за работа
« Отговор #151 -: Октомври 06, 2015, 09:03:48 pm »
Най-нагло ми казаха, че ако се усъвършенствам да им се обадя да работя при тях  :57: Нещастници. Изобщо няма да им стъпя. Тази, която уж ме обучаваше ме изчакала да си тръгна и да ме натопи пред шефа. Страхливка, що поне не ми го каза в очите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #152 -: Октомври 06, 2015, 09:21:06 pm »
А може да са били изправени пред избор - ти или колежката. Едната да се е оказала излишна.

Що се отнася до дребнавите интриги, въобще не се учудвам. В бившата ми служба към мен беше прикрепена доносничка - момиче, което няма нито моя опит, нито моите познания.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #153 -: Октомври 06, 2015, 10:24:11 pm »
Ako знаеш колко много хора полагат неимоверни усилия  месеци наред и не получават и една стотинка?
В моя бранш е така. :(
знам, че има случаи да не плащат на работниците, моя мъж в Испания също са го бавили със заплатите, дори в момента, но понеже тук става на въпрос за стаж, а дори през социализма, са ми плащали стажа

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #154 -: Октомври 06, 2015, 10:27:30 pm »
И в средата/края на 90те все още го заплащаха. Още като бях студентка, ни предлагаха стаж по специалността - на редовна заплата. Но през последните 10 години работодателите доста се изхитриха, а сега много нагло използват "глобалната финансова криза".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за работа
« Отговор #155 -: Октомври 06, 2015, 11:06:59 pm »
Аз откакто започнах настоящата си работа всеки ден отивам по-рано и оставам до по-късно. Не ползвам никаква почивка, която уж ми се полага. Имам супер много задачи за вършене - не мога нито да си вдигна главата от попълване на разни ненужни документи, нито да си затворя вратата от посещения на деца, които идват при мен доброволно. Ръководството изобщо не се сеща, а каквото и да попитам среща упор. Между другото се сещат за мен обикновено 2-3ч. след като се прибера и почват да ми звънят и то основно забележки ми отправят. Отказано ми беше дори и 1 пакет копирна хартия, а ми беше казано да си купя кадастрон и да си го нарежа. Имам желание да работя, правя всичко с ентусиазъм, но от колегите усещам супер негативизъм към мен. И вече срещат моя тотален игнор, но това заслужават със своето нежелание да разберат децата, мислейки си, че ще ги задържат с поредната слаба оценка или крещейки.
Какви ли не истории чух от децата, жалко че рядко се вглеждаме в очите им... Не съм вярвала, че живеем в толкова болно общество.
Може би най-лесното е да се откажа, но взех решение, че няма да го направя. Ей така, защото лесно се живее, там където всичко е наред, но каква полза и смисъл за душата ще е това...?!
PS. И между другото взимам най-малката заплата от всичките 45 човека служители, а съм уж с ръководни ф-ции (по закон) :012:
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 11:11:22 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #156 -: Октомври 06, 2015, 11:15:03 pm »
И какво очакваш от лелки на по 45-50 /не искам да обиждам никой от присъстващите тук/? Мотивация? Желание да научат нещо, да се променят? Кауза пердута, особено при някоя държавна служителка или в сферата на общественото образование! Те цял живот са в матрицата и това е номерът - да не мърдат в развитието си ни на йота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хорари за работа
« Отговор #157 -: Октомври 06, 2015, 11:15:44 pm »
И какво очакваш от лелки на по 45-50 /не искам да обиждам никой от присъстващите тук/? Мотивация? Желание да научат нещо, да се променят? Кауза пердута, особено при някоя държавна служителка или в сферата на общественото образование!

Вече го направи. :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #158 -: Октомври 06, 2015, 11:18:10 pm »
Може би най-лесното е да се откажа, но взех решение, че няма да го направя. Ей така, защото лесно се живее, там където всичко е наред, но каква полза и смисъл за душата ще е това...?!
Да, подобно нещо ми каза и един свещеник преди години, когато животът ме притискаше от всички страни и ми минаваха мисли да забегна в манастир, че е лесно да си праведен сред праведни, по-трудно е да си праведен сред грешници, но последното ни доближава повече до Господ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #159 -: Октомври 06, 2015, 11:20:35 pm »
Вече го направи. :012:

Малко ми остава, скоро и аз ще съм в отбора на лелките  ;D

Но по акъл - никога!  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Karmen

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Хорари за работа
« Отговор #160 -: Октомври 09, 2015, 10:21:43 am »
"Догодина ще заемам ли по-висока позиция в компанията, където работя сега?"
П.С. в приложената карта МЦ е на 29 градуса в лъв, но ако го отчетем в дева променя ли се крайно тълкуването? Колебаех се как точно да формулирам ясно въпроса и затова са малко спорни точните минути на задаването му...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за работа
« Отговор #161 -: Октомври 09, 2015, 10:31:11 am »
"Догодина ще заемам ли по-висока позиция в компанията, където работя сега?"
П.С. в приложената карта МЦ е на 29 градуса в лъв, но ако го отчетем в дева променя ли се крайно тълкуването? Колебаех се как точно да формулирам ясно въпроса и затова са малко спорни точните минути на задаването му...
То така или иначе ще трябва да се разглежда знака Дева, понеже се намира в 10 дом. С-ра му е стационарен, намира се в интерсептиран знак, както и твоя У1 и У6, заради това имаш чувството, че нищо не се случва в тази насока. Ако гледаме Слънцето като У10, то то е в знака на заточение на Марс, твоя съУ1, и няма да направи сходящ аспект с него. Меркурий като У10 пък ще се отдалечи от Марс малко по малко. Възможно е да проведат разговор с теб и да се разберете, но ми се струва, че по-висока позиция не се очертава засега. Въпреки това, ще бъдеш удоволтворена от развитието, тъй като последният аспект на Луната е тригон с Плутон, У1 за теб.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за работа
« Отговор #162 -: Октомври 11, 2015, 12:14:17 pm »
Обратна връзка по този хорар.

http://astra.la/forum/index.php?topic=868.0

Не поплучих работата, взели са друг. Освен това се оказаха несериозни, както на интервюто, така и забавянето им с отговора. Не съжалявам.  :)

Ето и отговорите по хорара, които получих :

Veselin :
Цитат
Мисля, че не.

Lillie:

Цитат
Хорарът на Флора е с изразено лунно влияние.

Кверентът е представен от АС Рак и респ. от Луната. Луната е много близо до Слънцето - невидима, изгорена, при това в сходящ съвпад. Това според някои автори отслабва позициите на питащото лице. Също така 4 дом не предполага ново начало, освен ако въпросът не е тематичен - свързан с дом, недвижима собственост, семейство, родители.

Последният аспект на Луната е секстил със Сатурн в 6 дом, при всички положения служебна среща/разговор би трябвало да има, но за одобряването не съм сигурна. Работодателят е представен от знака Риби на МС, неговият сигнификатор е в знак на заточение. Сатурн съвсем скоро сменя знак и ще направи квадратура с Юпитер /у10/. Сатурн може да представя и конкуренцията - кандидатите, които се борят за същата длъжност. В Стрелец той ще е подвластен на Юпитер, т.е. в синхрон с изискванията на фирмата работодател.

Според указанията в този хорар кверентът е силно зависим от обстоятелствата, някои от които остават скрити, неизвестни, т.е. при тези обстоятелства може да се каже, че няма контрол/влияние върху развитието на въпроса, други фактори определят динамиката.

И все пак дано имаш късмет!  :)


delphin :

[quoteМисля, че да и ти го пожелавам  :)][/quote]

akruks:
Цитат
Всеки въпрос си е сам за себе си, в твоя случай Луната частично ще затъмни Слънцето.
Луната У1, У2, Слънцето У3- с външиния си вид, желанието за печалба може да си навредиш донякъде на интервюто. Не си уточнила в момента дали работиш и ще ходиш на интервю за друга работа, защото по картата излиза, че имаш работа- Луната е в разходящ хармоничен аспект с Плутон У6 и с Юпитер съу6, съу10, но е извършила опозиция с Нептун У10 в 10д- може да не е по специалността ти и/или да не е дотам престижна. На интервюто имаш шанс да те одобрят.

Diyana:
Цитат
Да, но работата няма да ти хареса.

И светлина по втори въпрос :) :
Цитат
Вчера се появи една хубава обява за работа, за която кандидатствах. Въпросът ми е дали ще ме извикат на интервю?
http://astra.la/forum/index.php?topic=868.80 -картата

Veselin:
Цитат
Мисля, че не.

akruks:
[quoteЛуната У3 за тях е в сходящ съвпад с Плутон У1 за теб, може да те викнат, но с известно забавяне, понеже Плутон е ретро.
][/quote]

Не ме извикаха. В сряда получих автоматичен мил  майл, с който ми благодарят за кандидатурата , но вече бил избран друг.  :)

Докато марс транзитира в 3ти дом обаче, се занимавам  този месец с  временна  дейност, която е по 3ти дом. Дано и др. месец да излезе в тази насока работа, докато си чакам" моята".  :012:



Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #163 -: Октомври 11, 2015, 01:18:53 pm »
Не съжалявай, значи не е било твоето място.  :)

По тия събеседвания човек вече се чуди как да се представя - или не са на нужното ниво /освен ако не те интервюират в голяма институция, някой от ЧР/, или се бълва много агресия /ако интервюиращата е жена/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за работа
« Отговор #164 -: Октомври 11, 2015, 02:21:28 pm »
Не съжалявай, значи не е било твоето място.  :)

По тия събеседвания човек вече се чуди как да се представя - или не са на нужното ниво /освен ако не те интервюират в голяма институция, някой от ЧР/, или се бълва много агресия /ако интервюиращата е жена/.

Точно така Лили, не съжалявам и наистина усетих още в началото, че не е моето място. Позицията уж беше ок, но щеше да се  наложи  да правя множество компромиси със себе си там (ми се струва ),  а аз това най не го умея.

Иначе те бяха много приятелски настроени (мъж и жена ме интервюираха), но се усети някак си незаинтересованост от тяхна страна още по време на интервюто. Явно бях извикана само за пълнеж, но лошото е , че това пролича твърде рано. Можеше да си дадат поне малко повече зор и уважение, когато са поканили някого. Още с влизането мъжът ми изтърсва, че току що ми прочел CV-то.  :012: Ако бях отишла 5 мин по-рано можеше да му спестя усилието с един бърз преразказ.  :D Да не се хаби .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name