Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644731 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3585 -: Февруари 07, 2016, 10:14:55 pm »
Отказваш се от тарото ли, Репс?  ??? Като цяло? Или от колодата? Ако никой друг не се припознае в него до 1 седмица, аз ще се възползвам. Давам възможност на другите. Видях 2 лайка на мнението ти, аз не съм приритала и мога да си купя. Но ако някой няма възможност, а има желание - нека не съм като граблива птица.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3586 -: Февруари 07, 2016, 10:50:56 pm »
Конкретно колодата, Ема :) Тарото като цяло не го отказвам, просто малко съм разредил, гледам да решавам въпросите без такъв вид допитване. Само за по-важни въпроси, евентуално.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3587 -: Февруари 08, 2016, 12:19:53 am »
Момичета, някоя би ли ми изтеглила карти по въпроса "Ще успеем ли да спрем прогресията на болестта?" Благодаря предварително!

Боболина, мислех си, че съм ти изтегила карти. Явно съм сънувала, че ти тегля.

             Осмица пентакли               Рицар мечове                          Кралица жезли



Попитах как ще се развие ситуацията в здравословен план.

Картите са ми малко противоречиви. В началото ще проявите много голямо търпение и усърдие, ще научите нови неща, които да правите спрямо болен човек. Ще работите здраво за едно по-добро бъдеще. Но после май ще има неочакван обрат или по-агресивен начин за справяне с проблема. С този Рицар, който е тръгнал на война и е вдигнал заплашително меча си - може да се наложи някаква интервенция. Но ще сте твърдо убедени, че така трябва да се случи, няма да се спрете по пътя си. А може и самата болест да върви по своя път и да не се поддава на чужда команда.
Огледайте се за някоя жена, лекар, огнена личност, с червена коса, малко строга, мургава кожа - тя може да ви "върне" към живота.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3588 -: Февруари 08, 2016, 12:22:36 am »
Тази нощ имах интересен сън и Скорпиона участваше  :012: Тази седмица за 2-ри път ме посещава говедото  ;D
Сънувах, че съм на морето, в Слънчев бряг, седя си и до мен той, имаше и сладки. Някои от приятелите му бяха около нас, имаше и кораби, абе беше много екзотично местенце. Усещах Скорпиона емоционално близък, за първи път усетих толкова ярко това чувство, даже се зарадвах. Пак в неговия стил, простотии си дрънкаше, а на мен ми беше много хубаво. Често се хващам да мисля, че той беше единственият човек, който ме развеселяваше с простотиите си, някак жива се чувствах, а сега не е така.

Та какво иска да ми каже този сън? Колодата е Артурово таро

4м/РЧ+Смърт+АЧ

Сякаш предстои промяна, застоя ще си отиде и на негово място ще дойде нова пролет при мен в любовта. Мисля, че ще изживея нещо много силно като емоция.

От Рицар към Асо - и аз мисля, че ще има новости при теб. Този воден рицар и смъртта - предстои ти промяна, метаморфоза, а може и завършек на някакъв етап. След него ще чакаме голямата или новата любов. Но си дай малко време за размисъл, за почивка, осмисляне и успокоение.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3589 -: Февруари 08, 2016, 04:32:31 pm »
Боболина, мислех си, че съм ти изтегила карти. Явно съм сънувала, че ти тегля.

             Осмица пентакли               Рицар мечове                          Кралица жезли



Попитах как ще се развие ситуацията в здравословен план.

Картите са ми малко противоречиви. В началото ще проявите много голямо търпение и усърдие, ще научите нови неща, които да правите спрямо болен човек. Ще работите здраво за едно по-добро бъдеще. Но после май ще има неочакван обрат или по-агресивен начин за справяне с проблема. С този Рицар, който е тръгнал на война и е вдигнал заплашително меча си - може да се наложи някаква интервенция. Но ще сте твърдо убедени, че така трябва да се случи, няма да се спрете по пътя си. А може и самата болест да върви по своя път и да не се поддава на чужда команда.
Огледайте се за някоя жена, лекар, огнена личност, с червена коса, малко строга, мургава кожа - тя може да ви "върне" към живота.

Емма, много ти благодаря за картите! :58: Чудя се дали не е заложена клопка при така зададен въпрос "как ще се развие ситуацията в здравословен план". Защото болният е болен от няколко неща, все сериозни. Но едно от тях ме мъчи най-много. И сега не съм сигурна как да възприемам картите. В последните няколко дни се оказа, че сме в извънредна ситуация (научихме нещо ново), която изисква внимание и последваща хирургическа интервенция, най-вероятно още утре. Нямаме никакви съмнения, че тя е нужна и правилна. Обаче болестта, която ме интересува и за която исках помощ от картите, още не сме я проучили (като диагностика), за да имам мнение какво да правим. Интересно дали бихме могли да тълкуваме картите и спрямо нея. А тази "огнена червенокоса жена-лекар" направо ме хвърли в размисъл. По всеки от здравните казуси на болния са ангажирани само мъже. Интересно как ще се прояви Кралица жезли. 

Еdit: Замислих се дали пък моята енергия и отношение към състоянието на болния биха могли да са представени от Кралица жезли? Без да съм лекар и червенокоса. ;)
« Последна редакция: Февруари 08, 2016, 05:08:51 pm от Bobolina »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3590 -: Февруари 08, 2016, 11:10:04 pm »
Боболина, ти ще си ми на късметче с подарените ми карти. Изтеглих от тях. С въпрос конкретно за тази болест.

              Императорът                    Рицар чаши                 Четворка жезли



Не съм убедена дали картите не отразяват отново моментното състояние, в което се намира болен човек. Все пак си мисля, че ще имате голямо желание да контролирате какво се случва с новата болест. Но ще е нужно да вземете важни решения, може и някаква жертва да направите. По-скоро пасивно ще е положението. Но скоро ще дойде вест за тази болест, която ще приемете много емоционално. Този човек ще трябва да остане в дома си, да си почива. Виж на жезлите как две човешки фигури сякаш посрещат някой през "портата" от жезли.

Последната карта е Деветка мечове.



Може би страховете и отчаянието ви са малко повече. И ви изглежда, че няма изход от ситуацията. Но дали не преувеличавате?
Картите за мен не са лоши. Показват притеснения, но  4 жезли ми изглежда хубава - ще се прибере в дома си и ще си почива заслужено.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3591 -: Февруари 09, 2016, 12:16:05 am »
Направих си една подредба за личния живот до края на годината. Картите са доста противоречиви, съчетават несъвместими качества и тенденции. Или пък аз съм сложна личност и не зная какво да искам.  ;D

За Кулата четох, че ако въпросът се задава от необвързан човек, който пребивава в дълга стагнация и фактически няма вече какво да губи, интерпретацията може да бъде малко по-оптимистична. Направо тръгваш през просото.  :012:

Получи се следната подредба:

Рицар жезли - Шестица пентакли - Император, обърнат

Завършваща карта /цепих с нея/ - Кулата, обърната

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3592 -: Февруари 09, 2016, 12:35:03 am »
Лили, ще чакаме някой чужденец да те спаси от Кулата. Да му пуснеш нишан.  :08: С този обърнат Император, ще ти е трудно да действаш по различен начин от друг път, да промениш навиците си. Императорът ми е малко самотна карта. А обърнат съвсем навява идея, че човек сам се е затворил в опит да вземе решение. Но от това вземане на решение - уж ще го мислиш, но вече си го взел.

Хайде, в обърната Кула ни е надеждата.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3593 -: Февруари 09, 2016, 12:43:50 am »
А защо да е чужденец?  ;D

Ако е чужденец, там перспективата е по Рицар жезли, накрая да завърши с Кулата.  :57:

Ама на Императора като му е паднал жезълът и не се използва, някой Рицар също върши работа.  :012:

За 6ца пентакли четох, че когато се гледа за отношения, може да е свързана с даване-получаване. В случая не виждам нищо материално, а и въпросът е съвсем друг. Но някак енергийният поток върви измежду тези двама, незнайно в коя и чия посока. Дотук предпоставки за любовни триъгълници няма. Но тия двамата олицетворяват два противоположни мъжки типажа, интересно.  :017:

Ама как ги улучих тия карти - и трите са с фалически символи, с изключение на пентаклите.  ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3594 -: Февруари 09, 2016, 01:17:00 am »
Мой Рицар жезли е много ексцентричен, все едно идва от друго място, с други порядки, с различно облекло.
И на стената има прозорче с красиви орнаменти, които също са различни. Още малко, ако се позазяпам в този рицар, та мога да видя и лицето на Путин в него.  :85: :85: :85: Идва от изток, има леко арабски форми на прозорчето, носи смахната шапка, която на мен ми прилича на китайските шапета. Заради това съм го нарекла чужбинец.




За Шест пентакли по-скоро го свързвам с взаимност, има двупосочност. Или ще срещнеш интересни преживявания, когато правиш услуга на приятел.

На друго ниво, ако гледаме картите, може ти самата да искаш да станеш по-темпераментна, да загърбиш своите правила, строг ред, да си фриволна. Което не е лошо. Да си настроена по-авантюристично, приключенско.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3595 -: Февруари 09, 2016, 09:49:20 am »
Боболина, ти ще си ми на късметче с подарените ми карти. Изтеглих от тях. С въпрос конкретно за тази болест.

              Императорът                    Рицар чаши                 Четворка жезли



Не съм убедена дали картите не отразяват отново моментното състояние, в което се намира болен човек. Все пак си мисля, че ще имате голямо желание да контролирате какво се случва с новата болест. Но ще е нужно да вземете важни решения, може и някаква жертва да направите. По-скоро пасивно ще е положението. Но скоро ще дойде вест за тази болест, която ще приемете много емоционално. Този човек ще трябва да остане в дома си, да си почива. Виж на жезлите как две човешки фигури сякаш посрещат някой през "портата" от жезли.

Последната карта е Деветка мечове.



Може би страховете и отчаянието ви са малко повече. И ви изглежда, че няма изход от ситуацията. Но дали не преувеличавате?
Картите за мен не са лоши. Показват притеснения, но  4 жезли ми изглежда хубава - ще се прибере в дома си и ще си почива заслужено.

Ейй, много благодаря за картите, Емма! :58: Девет мечове си е съвсем на място, все едно мен са снимали за тази карта през нощите ми, откакто разбрах за проблема. Домашно лечение със сигурност ще има. Операция по картите не излиза, интересно. Предстоят редица изследвания преди да знам дали е подходяща. Емоционална реакция на новина - каква ли ще е, надявам се, положителна, свикнах да мисля за Рицар чаши като за хубави емоции. И аз като ги гледам ми дават хубаво усещане картите, не излезе нищо от драматичните.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3596 -: Февруари 09, 2016, 10:01:36 am »
Направих си една подредба за личния живот до края на годината. Картите са доста противоречиви, съчетават несъвместими качества и тенденции. Или пък аз съм сложна личност и не зная какво да искам.  ;D

За Кулата четох, че ако въпросът се задава от необвързан човек, който пребивава в дълга стагнация и фактически няма вече какво да губи, интерпретацията може да бъде малко по-оптимистична. Направо тръгваш през просото.  :012:

Получи се следната подредба:

Рицар жезли - Шестица пентакли - Император, обърнат

Завършваща карта /цепих с нея/ - Кулата, обърната

По тези карти аз виждам един контрол, задържане. Рицарят идва, за да наруши създадените правила. Ако Кулата беше права бих казала, че ще има промяна при теб Лили, но пък да видим как би се проявила обърната. Може и да се появи някой с огнен темперамент, по- млад от теб, но не знам дали би го допуснала.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3597 -: Февруари 09, 2016, 10:16:36 am »
Направих си една подредба за личния живот до края на годината. Картите са доста противоречиви, съчетават несъвместими качества и тенденции. Или пък аз съм сложна личност и не зная какво да искам.  ;D

За Кулата четох, че ако въпросът се задава от необвързан човек, който пребивава в дълга стагнация и фактически няма вече какво да губи, интерпретацията може да бъде малко по-оптимистична. Направо тръгваш през просото.  :012:

Получи се следната подредба:

Рицар жезли - Шестица пентакли - Император, обърнат

Завършваща карта /цепих с нея/ - Кулата, обърната



може да се появи някой, но май няма да се получат много добре нещата.
обърнатият иператор показва, че някой ще загуби авторитет или ще се инати.
кулата обърната показва, че не си готова за промяна или че сама я стопираш.  в контекста на картите 6п+обърнат император, възможно е да имаш изисквания, от които не искаш да отстъпиш.
« Последна редакция: Февруари 09, 2016, 10:19:12 am от Kler »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3598 -: Февруари 09, 2016, 12:44:16 pm »
Може и да се появи някой с огнен темперамент, по- млад от теб, но не знам дали би го допуснала.

Такъв ако случайно се появи, то само по себе си е тип предпазна мярка  ;D

Знаеш, че нищо освен секс и авантюра не може да има, не се филмираш излишно и не ти пука за последиците.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3599 -: Февруари 09, 2016, 10:19:20 pm »
Постъпих много зле с моя човек, обещах му нещо и не си спазих обещанието.
Хрърлих едни карти, те взеха, че отразиха перфектно ситуацията:
3 чаши обърната-4 мечове-7 чаши
И за черешка- Висшата жрица обърната
3 чаши напълно съвпада със същността на обещаното, 4 мечове е точно сегашното ми състояние.
7 чаши ми е много лъжовна карта.
А Жрицата какво трябва да значи?

За месеца ми се паднаха:
Паж чаши -7 чаши-10 пентакли обърната
И Жрецът за десерт.
Предположения?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...