Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644338 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4140 -: Януари 14, 2017, 03:13:00 pm »
Като символика как ви се струва следната комбинация от карти? Изтеглих карти за един съмнителен тип /мъж/ и като карта-сигнификатор излезе обърната Императрица, много интересно. А относно мотивите му – Обесеният и Двойка монети.  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4141 -: Януари 14, 2017, 04:53:28 pm »
Да не е венерин тип?
 
С обърната императрица може да си угажда повече. Или да му е трудна грижата за другите. Другите две ми звучат като да има нужда от промяна. И да се учи на съдружия. Да няма в дъното замесена жена? Заради която да се случва нещо? Императрицата е пасивна карта... за какво става дума, какви са пресечните ви точки?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4142 -: Януари 14, 2017, 04:56:58 pm »
Императрицата е пасивна карта... за какво става дума, какви са пресечните ви точки?

Меркуриев тип, девешки. Много ми е мътен. В началото си мислех, че греша, че си въобразявам, понеже от обкръжението постоянно ми се вменяват такива мисли, включително и от близки приятелки. Защото имам "очи" за някои неудобни истини. И за театрите, които се разиграват. Но и този път не ме е подвел усетът, останах неприятно изненадана от действията на този мъж. Да, жена е замесена – тя е свързващото звено, покрай нея познавам тоя странен образ. Или е голям тарикат, или нещо му мъти разсъдъка.

Всъщност тия три карти бяха част от подредбата, която излезе доста объркана.

Като карта-сигнификатор за въпросния мъж излезе обърната Императрица. Относно претендираните му "специални" способности – Тройка мечове. За отношението му към жената, с която живее – Седмица чаши, обърната /имам не само съмнения, а и доказателства за неискреност, затова си позволих/. Относно скритите мотиви в поведението му спрямо мен – Обесеният и Двойка монети.



« Последна редакция: Януари 14, 2017, 05:03:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4143 -: Януари 14, 2017, 05:04:47 pm »
Тогава бих предположила, че негов светоглед се е преобърнал, но с помощ на жената. Която има своите слабости.

А той прави ли се на жертва на нещо? Сякаш му се отдава това.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4144 -: Януари 14, 2017, 05:11:43 pm »
Само да не закъснея за фризьора, докато обяснявам  :)

Не ми се навлиза в подробности, ситуацията е много деликатна. И беше неприятно потресение за мен.

Не му се е обърнал светогледът, по-скоро оказва силно влияние, манипулативно и почти хипнотично, върху жената, с която живее на семейни начала. Тя ми е близка приятелка. Параноична е и внушаема, но като цяло е с доста прагматичен и пресметлив ум, не очаквах така наивно да се подведе.

Не знам защо за мъжа излиза обърната Императрица. Може би заради голямата разлика с половинката му, тя е на годините на неговата майка. И може да се потърси символична връзка с тази карта – синдром празно гнездо, с вече отлетяли и самостоятелни деца, самотна и оперирана от рак по женски. И затова лесно поддаваща се на влияние, особено ако се подходи с /привидна/ грижа и любов към нея.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4145 -: Януари 14, 2017, 05:33:25 pm »
Обърната Императрица може да означава безплодие.  :08:
Та за добро или лошо, той се асоциира с тази жена по някаква причина. Щом тя излиза като негов сигнификатор.
Хайде, приятен час при фризьора ти желая.

Сега видях, че си допълнила мнението за подредбата.

Някак.... Тройка мечове, Седмица чаши - не звучи никак добре.

А в теб може да търси човек, който да го подкрепи. Двойка пентакли говори за дипломатичност, когато си овладял емоциите, темперамента. Та с ясно съзнание да се стреми да намери в твое лице човек, който да го подкрепя. Да е на негова страна. Въпреси раните, които може да остави - 3 меча. И неясните доводи - 7 чаши. 7 чаши си е малко измамна карта. С ясно съзнание, без ясно съзнание.

А може ам той да не знае какво се случва, да не може да си даде сметка. Да е отгоре, над ситуациите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4146 -: Януари 14, 2017, 06:04:48 pm »
А в теб може да търси човек, който да го подкрепи.

Не, точно обратното. Сдобих се с поредния желаещ да ме "спасява". И това ми се заяви в прав текст и много натрапчиво. Само че разменната монета за помощта и подкрепата някак намирисва, не ми се нрави.

Всички материалисти в обкръжението са впечатлени от неговите енергийни способности. Точно за "способностите", като се запитах, излезе тройка мечове. Странно, само аз ли съм имунизирана? Не се поддавам нито на внушения, нито на енергийното му въздействие. Дори не усещам как тече енергията му, а той на всички в обкръжението натрапва своите "енерготерапевтични" процедури.

Но много ясно усещам опитите му за манипулация, както и всички ходове, за да си постигне целта. Интересното е, че са доста глуповати, но постига успех с повечето хора от обкръжението. Което автоматично поставя въпроса за техния интелектуален багаж. Има много тарикати и тарикатки на тоя свят, но най са ми смешни тия, дето се опитват на мен да ми внушат, че съм се заблудила, когато разберат, че съм прогледнала за истината. Тоя номер се прилага спрямо мен редовно, не е като да не съм запозната с похватите.  :)

Цитат
А може ам той да не знае какво се случва, да не може да си даде сметка.

Имам същите съмнения. Или поне това да е единият вариант. Да не си осъзнава постъпките, да е със замъглено и объркано съзнание. Но от друга страна някои негови ходове говорят за стриктно следвана стратегия. Хората никога не допускат, че насреща може да стои по-умен и прозорлив човек от тях. Оттам тръгват и всички изкривени сигнали в приемащото устройство.

Забелязах, че съм пропуснала да отговоря на още един твой въпрос.

Цитат
А той прави ли се на жертва на нещо? Сякаш му се отдава това.

Не се прави на жертва, прави се на мъжкар и закрилник. Не е и мрънкалник, по-скоро досадна латерна. Но е имал тежко детство, тежка съдба, рано остава без родители. Това провокира жалост и майчински чувства, желание за обгрижване у жената, с която живее в момента. Но е фанатично натрапчив тип, на верска онова и не само... Синдром "Месия".


« Последна редакция: Януари 14, 2017, 09:03:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4147 -: Януари 14, 2017, 11:03:06 pm »
Лили, стана ми интересно и изтеглих карти за този казус.

Императорът и Страшният съд излетяха от колодата при размесването. Чак на пода стигнаха.
Този начин да излитане от другите карти ми направи голямо впечатление.

Ето и картинките от колодата, с която работя.

Императорът - забележи какъв знак виси на едното рогце.



Страшният съд



Тук ми правят впечатление многото пеперуди. Плутоновите създания. Преобразяване.

На въпрос какво е отношението към дамата, с която живее

Двойка чаши



Не знаеш дали не са си допаднали за нещо. Над двете фигури има сърце, а в краката им риби наподобяват ин-ян символ.

За специалните му способности

Шестица чаши



Бих предположила, че умее да "хваща" тъгата в другите, умее да ги връща към миналото.

За скритите мотиви в поведението към теб

Колесницата       Висшият жрец



Не ми изглеждат подмолни тези карти. По-скоро бих предположила, че иска някакъв съвместен път да извървите. Или да научи нещо от теб. Да черпи информация. Заради хамелеончетата на Висшият жрец, допускам да приема друг "цвят", за да ти се хареса.

Последната карта е Императрицата




Всичко започва и свършва с нея.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4148 -: Януари 14, 2017, 11:05:53 pm »
Ехеее, че красиви картинки!

Има ли вариант моята подредба да е била нерадикална? Когато усещам, че има риск да повлияя енергийно върху картите, оставям въпроса да "престои". И в случая така беше – не ги изтеглих, когато бях афектирана и случката беше прясна, а седмица по-късно.

Ох, Ема, много идеалистична ми се струва твоята подредба. А картите имат няколко нива проявления, както и аспектите в астрологията. В случая съвсем не става въпрос за извисени хора и чисти отношения.

Кръстчето на Императора прилича на египетския анкх, но на практика този древен окултен символ има по-тривиално проявление. Фанатични християни са, само привидно – накичили са се с кръстове и икони, парадират с вярата си и с това, че посещават църква, молят се, натрапват си вярата и на другите. Но претендираната вяра е в разрез с начина на мислене и начина на живот, това е парадоксалното. При много хора го наблюдавам. Плющят пържоли и жулят ракия през целия пост, а на Бъдни вечер лицемерно вкусват 7те си постни ястия, както повелява традицията. Метафора. В много семейства е така, не ги съдя. Започвам да ставам по-категорична, когато такива хора тръгнат мен да ме изкарват неверница. Ритуали не спазвам, не се моля, но съм по-чиста в действията си и в помислите. Не коленичам пред икона на Света Богородица, за да надникна под полата на най-добрата приятелка на жена си после. Знам, че звучи цинично. Но от такива хора съм обградена тук, това е моят малък ад. Не съм избирала такава среда, беше ми натрапена от външни обстоятелства.

Цитат
Не ми изглеждат подмолни тези карти. По-скоро бих предположила, че иска някакъв съвместен път да извървите. Или да научи нещо от теб. Да черпи информация. Заради хамелеончетата на Висшият жрец, допускам да приема друг "цвят", за да ти се хареса.

Хванала си нещо от енергийното ми поле, което рядко се случва. Не важи изобщо за въпросния мъж, а за друг. За който много по-често си мисля, и това ми беше последната мисъл непосредствено преди да изтеглиш тия карти.  :)


« Последна редакция: Януари 14, 2017, 11:21:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4149 -: Януари 14, 2017, 11:21:55 pm »
Ще е интересно, ако и друг се включи. Просто да видим дали той е толкова силен, че да влияе на различни хора. Като обърква картите.
Аз по тези изпаднали карти бих казала, че е много властна личност. Здраво държи идеите си и има кураж да се бори за тях. Виж какви големи рога има този изпаднал Император. Изпадналите карти не са случайни и никога не са били. Те просто излетяха, искаха да се покажат.
А Страшният съд - явно има идеята за някакъв просветител, водач. Човек би казал, че иска да е духовен водач. Хем да е първи - преборил се по овенски, хем и да отсъжда - страшен съд.

В Двойка чаши виждам лееекоо противоречие. Може би го виждам сега и засега, просто асоциация. За миг си помислих, че кафявата фигура е женска и държи някакви блага - чашата, които дава на другата фигура. Но после реших, че и двете са женски - има тук някакво лесбийство странно.  :85: Та спрях да дълбая в историята, че кой знае каква още простотия ще ми изникне като идея.
Но явно в нещо са се допълнили - за добро или лошо. Може да не е любов, да е съюз. И да е осъзнат и за двамата по някакъв си техен извратен начин.

Шестица чаши ми прозвуча като Алиса в страната на чудесата.
"Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята."
Тук малко нещата са ми... нищо не е както изглежда. С тези негови способности... И всички сме доволно луди, та няма лошо и той да си е луд по свой начин.
Абе, не е нещо нормално, но пък за него си е нормално. Не мога да определя какво точно му е странното в тази карта. Момиченце налива чай на играчки. А отзад женска фигура, която ми е леко призрачна. Заради това допускам да има видения и да има свой странен свят.

А картите за отношението му към теб ме поизненадаха.
С тази Колесница... Но пък Висшият жрец иска да има подреждане. Може в намерението си да те насърчава или да предлага помощ, да има идеята, че ще ти даде нова посока в живота и ще ти го подреди.
Друг въпрос колко ще ти е полезно.
Но първо си помислих, че ще иска да черпи знания от теб. И може би нещо съвместно да направите.

Да, картите са красиви. Shadowscapes Tarot - много интуитивни някак. Много фини карти.

Хванала ме е дислексията в писането в последно време. Да не се впечатляваме, ако разменям букви. Така и си ги чета, не си намирам кусурите, не ги виждам. Ще ми мине скоро.  :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4150 -: Януари 14, 2017, 11:24:33 pm »
Може и да съм хванала нещо от енергията ти сега. Случвало ми се е и с други хора.  :08:
Хайде, ако ти е желание и на сърце, нека се случи една Колесница и Висш жрец.  :08: :38:

Да не съм ти наредила карти за този мъж?  :012:
С тези Две чаши.  :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4151 -: Януари 14, 2017, 11:35:11 pm »
А Страшният съд - явно има идеята за някакъв просветител, водач. Човек би казал, че иска да е духовен водач. Хем да е първи - преборил се по овенски, хем и да отсъжда - страшен съд.

Да, това е вярно, абсолютно е така. Като такъв се изживява, но чрез него говори Сянката.

Цитат
В Двойка чаши виждам лееекоо противоречие. Може би го виждам сега и засега, просто асоциация. За миг си помислих, че кафявата фигура е женска и държи някакви блага - чашата, които дава на другата фигура.

Не казвам, че няма чувства в отношенията им, именно това спонтанно ги е събрало. А относно дълбочината и искреността на чувствата не съм им съдник. До правят каквото щат, но да не ме намесват мен.

Да, има връзка със спътницата му в живота – женска фигура, която държи блага и ги дава на друг човек. Точно така се е устроил, на топло и удобно местенце, обгрижван и охранван. Привидна идилия. Само че този човек има тъмна страна, за която аз заподозрях. И съмненията ми се потвърдиха. Манипулативен е до степен, че да те лъже с измислени пророчески сънища и видения, за да ти внушава животозастрашаващи болести и по този начин да те държи зависима, вменявайки ти нужда от закрила и енергийно лечение. Според мен става въпрос за извратен мозък или за човек, който не е с всичкия си и живее в измислен паралелен свят.

Цитат
Но първо си помислих, че ще иска да черпи знания от теб. И може би нещо съвместно да направите.

Вероятно представа си нямаш колко дълбок е проблемът. Този човек се изживява като единственият източник на знание и божествена мъдрост. Та той дори не умее да слуша отсрещния! Нито да разбере какво му говориш, освен ако не използваш прост народен език.  :012:

Съвместно... хм, близо си. Някоя съмнителна "енергийна процедура", вече имах възможност да се убедя.  :043:




« Последна редакция: Януари 14, 2017, 11:44:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4152 -: Януари 14, 2017, 11:45:52 pm »
Лили, то не му пречи да сънува. Пречи му как ги тълкува тези сънища.
Не си го слагай на сърце.  :08:

Императорът и Страшният съд не говорят за този тип духовност... Дето да е преминал сам човек уроците си, да не мисли толкова за егото.
С тази марсова енергия - марс=война...
Аз такива ги наричам войнствените пацифисти. Бодат си цветя в ******а(тук съм написала по-грозно определение на "дупе") и пеят за мира. Но го защитават с камъни и агресия. Не ми е на мен това... да ме поведе към някаква висша цел.  :012:
« Последна редакция: Януари 14, 2017, 11:47:23 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4153 -: Януари 14, 2017, 11:48:09 pm »
Афектирана съм, откакто транзитната Венера влезе в знака на наталния ми Марс. Дойде от място, от което най-малко очаквах. С опити да ме вкарат в интрижка и неетична ситуация под носа на много близка приятелка.

Цитат
Бодат си цветя в ******а(тук съм написала по-грозно определение на "дупе") и пеят за мира. Но го защитават с камъни и агресия.

Да, от този тип е. Коленичи пред икони, с насълзени очи целува кръстове, а се хвали как псува и бие цигани и турци. И с това, че ги мрази. И после да съм ходила на църква с тях! Те в ред ли са!? Затова ги тровя с разкази за извънземни = "дяволски изчадия".  :d030:

« Последна редакция: Януари 14, 2017, 11:53:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4154 -: Януари 14, 2017, 11:56:09 pm »
Венера в Риби и в тази компания - тя направо си плаче да се подложи на любовни занимания - от добро възпитание.  :012:
И със спасителска мисия - в Риби има голям върволик от планетки в момента. Всеки иска да спасява. Пък къде са моралните граници - това е без значение. Юпитер и Венера са в рецепция.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.