Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644772 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4230 -: Април 08, 2017, 05:46:15 pm »
кое съм чакала дълго време

Появата на такъв човек.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4231 -: Април 08, 2017, 07:26:02 pm »
Верни са ти картите, Романтика. :08: Действително от много време не съм срещала човек, когото да възприемам така. Усещането е за сродни души, да. Само че имам големи резерви към цялата ситуация. Той ме чака да реша дали да се срещаме или не. Ценен съвет от картите, благодаря. А завършващата "Флирт" какво означава, звучи ми повърхностно, макар че идея си нямам от тези карти, разбира се. Интересна колода имаш.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4232 -: Април 09, 2017, 12:41:40 am »
Благодаря, Боболина!

За картата ФЛИРТ - не се притеснявай, показва по-свободно общуване с другите и по-ярко взаимодействие.

Не съм профи като Лили, Емма и останалите момичета, които се занимават активно и от дълго време с картите. Просто реших да ти наредя, защото както писах картите са ми нови и исках да видя как ще се справят с гледанка към хора, които реално не познавам. Ако искаш по-сигурен отговор нека и друг да ти гледа :)

--- Искам да изтегля карти на още един, който има въпрос към чувствената сфера. Нека да пише! ---

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4233 -: Април 09, 2017, 01:02:04 am »
И аз не съм профи, сега ще видите какви шантави карти са се паднали.  :017:

Боболина, изтеглих ти обичайните четири карти по въпроса.

Първата карта – как си поставена в тези отношения, с каква енергия допринасяш. Падна се Десетка жезли. Като нагласа показва, че според теб отношенията ви вече са стигнали достатъчно далеч, очакваш вече да се заяви по–ясно намерение. Може да имаш и усещане, че с прекалено много неща си се натоварила наведнъж и това да ти тежи. Тук е по–слабо застъпено виждането за бъдещата перспектива, като с кепенци.  Липсва лекота, спонтанност. Сякаш с нещо си се натоварила /може да бъде и емоционален товар или пък с много очаквания/, което хем ти тежи, хем не смееш и да го оставиш, да продължиш нататък с повече лекота в душата. А иначе може да се каже, че с отговорна нагласа влизаш в тези отношения. Всичко се възприема толкова сериозно, че чак, без да искаш, можеш да напрягаш партньора. Но като слаба страна може да се изтъкне недостатъчна гъвкавост и тенденция да се оказва натиск върху партньора, това от своя страна отнема от радостта и спонтанността. Има някаква натрапчивост. Отношенията сякаш са изпълнени с очаквания всичко да се случва ”както си му е редът”. Взискателност. А може би просто прекалено се фокусираш и си загрижена всичко в тези отношения да е наред и така да форсираш нещата, да му оказваш психологически натиск, без да осъзнаваш. Поради страх отношенията да не завършат с провал или да не се окажат безплодни. Тук липсва елемент на наслада и забавление, има отговорна нагласа, страх от неуспех.

Втората карта – с каква енергия влиза мъжът Х. в тези отношения. Петица чаши. И тази карта е с противоречиво послание. Чашите се свързват с романтични и чувствени трепети, обаче петицата има друга символика. Нещо го измъчва твоя човек, някаква носталгия. Тази карта също е знак за обърканост. Тя е свързана с личните му преживявания – желания, копнежи, страхове... Обикновено такава карта се пада след прясна раздяла или може да сочи за някакви нерешени проблеми от миналото, които се намесват по някакъв начин /на подсъзнателно ниво/ и в сегашната му връзка. Някакви очаквания е имало и изведнъж са били съкрушени. Крах на илюзии и последвало разочарование. Това е една от картите на разбитото сърце. Или дребен жест, но с принципно значение, с който партньорът го разочарова, след което остава трайно неприятно усещане. Не знам как ви се развиват отношенията на този етап, но има намек за някаква психологическа несъвместимост, като нагласи. А може това да са влияния, пренесени от предишната му връзка. Там да се е наложило да преглътне нещо, което изначално не го е устройвало, не си е струвало, в резултат на което да е претърпял разочарование впоследствие /тази карта се свързва с миналото/. Картата има много дълбоки значения, не могат да се опишат всички възможни варианти. Но често показва, че човек получава нещо, което се разминава с желанията му, с копнежите. Важи за интимни и брачни отношения. Или просто не е в състояние да оцени това, което е получил. Показва някаква тъга, меланхолия, чувствителност. Следващата карта е от същата боя и допълва значението.

Третата карта е изтеглена с въпрос какво представлявате заедно като двойка, как ви виждат и възприемат. Падна се Седмица чаши. Тази карта е заредена с нептунова енергетика – сантиментална, романтична, но липсва реализъм. Предполагам, че още сте на етапа със спусната розова мъгла. И отвън можете да създавате впечатление за романтично влюбена двойка. Но има и друг момент, сякаш не достига трезва преценка. И може някой от двамата да има усещане, че отношенията са стигнали твърде далеч, с уклон към фантазиране, а на практика да не стоят така нещата. С оглед на първите две карти всеки от двама ви е влязъл с големи очаквания в тези отношения, но и с големи вътрешни страхове. Всеки по своему. Твоите са по–скоро обусловени от някакви социални и морални норми и стандарти, неговите са по–ирационални или свързани с проектиран горчив минал опит. Но също така тази карта говори за емоционални, вдъхновяващи отношения, стимулиращи въображението и сетивата. Красиво опаковани, т.е. отвън можете да създавате много приятно впечатление като двойка.

Завършващата карта е от същата боя – Осмица чаши. В какво могат да резултират вашите отношения, каква е тяхната основна задача, духовен урок. Отново противоречива карта, като втората. Няма да навлизам в излишни детайли и да ти създавам мисловни програми, само ще кажа, че съветът на картата е свързан с ясна преценка, визия за всички силни и слаби страни на отношенията, за приликите и разликите – както в темперамента, така и в очакванията. Върху това ще се гради перспективата. Дели ли ви някакво разстояние или други обстоятелства? Възможно и това да показва. И да е фактор, който внася затруднения в отношенията ви, в тяхното по–спонтанно развитие. Някаква инертност има тук. Основният урок на тази карта е свързан с реалността и с очакванията, които не винаги съвпадат. Може да е знак за трудности, които се преодоляват с повече търпение и деликатност, тактичност. На този етап не всичко върви с лекота. Предстои период на свикване един с друг. Но ако се свърже значението ѝ с трите предходни карти, не виждам отношения с брачна перспектива. Или по–точно перспективен /удовлетворяващ/ брак. Поне на този етап на развитие на връзката. Психологически с различни нагласи влизате в тази връзка. Много специфичен и противоречив съюз, не си позволявам да дам категорично мнение за неговата бъдеща перспектива. Времето ще покаже.

Изтеглих допълнителна карта с въпрос дали съм на прав път с тълкуването, много се притеснявам да не те объркам. Падна се Слънцето – Божествената светлина. Не мисля, че има предпоставки за заблуда, нито субективно отношение. А и по принцип тази колода е специална, една от най–мощните. Не съм чувала много да лъже.


« Последна редакция: Април 09, 2017, 01:07:48 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4234 -: Април 09, 2017, 01:06:04 am »
--- Искам да изтегля карти на още един, който има въпрос към чувствената сфера. Нека да пише! ---

На мен.  :72:

Нямам конкретен въпрос. Изтегли по усет, питай ги какво ми предстои в любовен план. И да видим дали ще ме почувстваш. Повечето не могат, но за теб имам очаквания да се получи.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4235 -: Април 09, 2017, 02:24:46 am »
За Лили:

Какво предстои в личен план до 3 месеца?
Контрол - Зависимост - Помирение/ Нова любов


Лили, за момента си оставила нещата да следват своя естествен ход и си една идея по-предпазлива от преди. Има някаква съзависимост, която може да се окаже пречка на романтичния ти живот. Може да е определен тип поведение, навик или нещо останало от детството. Но кралицата вече е готова да напусне своята обител. Възможно е някой от миналото да се завърне в живота ти - приятел/любим, като основното тук ще е помирение и изцеление на тези отношения.

Любовният живот при теб през 2017г. - какво ще научиш и какво ще е важното за теб?
Романтични чувства - Уединение - Внимание: Червени флагове/ Игривост


Според мен ще се появи нов човек, който ще те развълнува. Като възможно място - някакво събитие, свързано с хоби/интереси. Като време - късното лятото. Възможно е да го запазиш в тайна. Отделяй достатъчно време за работа със себе си - интуицията ще те води.
През есента бъди внимателна и предпазлива - възможно е нещо да те заслепи и да не видиш истината или някой да не се разкрие изцяло. Двойна игра. Ако си във връзка наблюдавай как той общува с околните.
Не губи своя младежки дух, забавлявай се, намери някакви неща, които  те зареждат, повдигат настроението ти и те балансират енергийно!

И честит празник!
Пожелавам ти много цветя, романтика и споделена любов!


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4236 -: Април 09, 2017, 11:15:41 am »
Романтика, много благодаря!  :58:

Ти ме четеш като отворена книга. Чудя се защо никой друг не може. Не се чудя, знам отговора. Това е комплимент за теб!  :38:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4237 -: Април 09, 2017, 11:40:56 am »
Уважаеми гугутчици.,  пилета алени, шарени ,може ли да слагате картинки или линк към другите по-различни колоди, които редите ,защото аз обичам да си представя нещата, да вляза във филма, а като няма картинки не мога да премина 3 4д и да вляза през вратата на картата .Те са като порти, прозорци- надничам, преминавам през прага вътре, изглеждам анимацията и излизам  :012:  Благодаря, предполагам и други ще се радват ако гледат картинки  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4238 -: Април 09, 2017, 11:49:20 am »
Не знам къде да ги търся, трябва да питаме Ема. Тя много хубаво оцветяваше темата.
Аз съм в телеграфен стил – отговарям и бягам.  :)

Сега използвам Златното Таро на Нефертари – новата ми придобивка, още не мога да ѝ се наситя.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4239 -: Април 09, 2017, 11:53:35 am »
За април кп - кж - умереност.
Е, днес разбрах посланието им - че трябва да забавя темпото в осъществяването на целите си; че трябва да проявя търпение в постигането на целите си. Да намеря баланса и да укротя краля пентакли.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4240 -: Април 09, 2017, 01:13:48 pm »
Не знам къде да ги търся, трябва да питаме Ема. Тя много хубаво оцветяваше темата.
Аз съм в телеграфен стил – отговарям и бягам.  :)

Сега използвам Златното Таро на Нефертари – новата ми придобивка, още не мога да ѝ се наситя.  :29:
Ок, сега ще го видя това на Нефертари, сигурно ще ми хареса- тя е с най -голямята и красива гробница-баш по мой вкус  :012: А пък в тоя форум обикновено като му се появи зелено топче на човек под аватара и скоро след това човекът изчезва. Само на Стар топката изчезва но не и тя  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4241 -: Април 09, 2017, 01:22:35 pm »
А, не, толкова лесно няма да се отървете от мен! Зелено топче ще има като цъфнат налъмите.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4242 -: Април 09, 2017, 03:57:28 pm »
Благодаря за обратната връзка. Аз пък се притесних, че може да се обидиш от интерпретацията ми. Толкова се усъмних в истинността на виждането си, че изтеглих пета карта, специално с такъв въпрос.
« Последна редакция: Април 09, 2017, 04:01:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4243 -: Април 09, 2017, 04:01:12 pm »
Някои колоди и автори имат странички. От тях вземем картинките на картите. ако няма сайт, правя снимки.
Има и галерии с карти. Ако случайно някой е споделил картинките, може и от там да се вземат.

Нефертари тарото е много красиво и луксозно. От всички варианти на египетска тематика, това ми се вижда най-сполучливо.
Интересно е, че Силата и Справедливостта са с разменени позиции.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4244 -: Април 09, 2017, 04:02:17 pm »
Благодаря за обратната връзка. Аз пък се притесних, че може да се обидиш на интерпретацията ми.

А, как така?! :o Няма нищо обидно. А и ако човек пита, тогава трябва да е готов да чуе отговори. Какво ще приеме и какво не си е негов проблем. ;) Безкрайно съм признателна за отделеното време и енергия!