Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644491 пъти)

tatanja

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4305 -: Януари 20, 2018, 04:34:29 pm »
Здравейте, на въпрос за взаимоотношения се падна : паж чаши, двойка пентакли и 10 чаши. Какво означава според Вас? Мисля, че не бива да се задава пак същия въпрос към таро картите, за това не смея да попитам. Така ли е? Благодаря Ви

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4306 -: Януари 20, 2018, 05:55:04 pm »
на въпрос за взаимоотношения се падна : паж чаши, двойка пентакли и 10 чаши. Какво означава според Вас?

Зависи какъв конкретно е бил въпросът.

Паж чаши може да бъде сигнификатор и на млад, романтичен мъж, и на млада влюбена жена. В някои колоди това е Принцеса.

Втората карта може да загатва за някакви съмнения у питащия. Нейното значение е двойнственост, игра, лавиране. Понякога може да означава и необходимост от адаптация в дадена връзка. Съмнения в искреността на партньора също така. Заигравка, лековат флирт. Мятане между две крайности, две алтернативи или двама различни партньори. Тук не става съвсем ясно, но предполагам, че е свързано с първата карта, зависи тя кого сигнифицира – Вас или партньора Ви.

Десетка чаши символизира завършеност, деветките и десетките по принцип имат такъв символизъм. Тази карта традиционно се счита за много добра – задоволство, щастие, реализирана любов, копнеж или романтична потребност. Сама по себе си тя не е указание за лош изход. Но трите карти, разгледани заедно, говорят по-скоро за романтизъм, овкусен със завишени очаквания, отколкото за стабилност и реалистична преценка в отношенията. Картата по средата малко ме смущава.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

tatanja

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4307 -: Януари 21, 2018, 08:54:26 am »
Въпросът беше как ще се развият нашите отношения, тъй като сега той ме отбягва. По-младата съм аз. Той ми казва, че няма чувства, но признава, че не съм му безразлична, както и че не ме мрази. Но иска край на връзката ни а аз не искам. Искам да си върна любовта му.  В този смисъл означава ли, че ще се върне при мен и ще ме обикне отново?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4308 -: Януари 21, 2018, 12:40:53 pm »
Не, само три карти не са показателни без конкретно зададен въпрос. В началото беше "въпрос за отношения". На мен ми се сториха дори малко проективни, отразяващи очакванията, идеализирани.
По такива въпроси се правят цели подредби, аз не се ангажирам с толкова подробен прочит по форумите.

За по-сериозна подредба можеш да потърсиш Emma, тя вече е професионален Таро консултант.
« Последна редакция: Януари 21, 2018, 01:19:46 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4309 -: Януари 21, 2018, 02:16:37 pm »
Защо X ме отбягва? Не си спомням да сме имали някакви пререкания.
9п об - 2ж об - 10п
Трябваше да поясня. Става дума за една жена, която може би е идвала при мен като клиент (позната ми е по лице). Преди дни, когато с колегата бяхме отворили фризера, за да го изчистим от леда (аз бях на смяна), тя мина и поиска от колегата да си купи нещо и когато той ѝ каза, че аз ще я обслужа, тя каза: "Не, при него не ща" и тръгна демонстративно, все едно преди нещо съм ѝ бил сторил преди. Възможно ли е тя да си мисли нещо такова или пък преди много време да съм объркал нещо в рестото или с нещо друго, затова да се държи така? Във всеки случай, каквото и да е било, е било преди много време. Не ѝ знам името, но ми е интересно, на какво се дължи това отношение към мен?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4310 -: Януари 21, 2018, 02:24:47 pm »
Прекалено си ангажиран с мнението на хората, които при това не са ти никакви и не играят роля в живота ти. Приеми, че не всички трябва да ни харесват. За мен пък оценката на определена категория люде е показателна – щом съм им толкова дразнеща, значи притежавам нещо, което те не са постигнали.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4311 -: Януари 21, 2018, 02:28:46 pm »
 Веско, може просто да не те харесва жената и при наличие на втората карта, която показва възможност за избор, тя да е предпочела колегата ти.
Първата е знак за егоистичен човек, така че напълно възможно е да си е повярвала много и дори като клиент да проявява това качество.
Ти пък от какви неща правиш драма!!!
Вероятно мъжкото ти самолюбие е накърнено.
Сега ще изкажа и друго предположение- ходиш ли спретнат, поддържан на работа?
Още не мога да забравя мръсния бинт на пръста, черните нокти и влакна от тъкан в чинийката на чашата при поръчка на кафе, вярвай ми , това ме отказа завинаги да повторя пътуване в Истанбул.
Друго- имаме стол и често остава вкусна храна . Досега никога не съм яла, предпочитам солети и съмнителни закуски- просто човекът, отговарящ за него вечно мирише на пот, секне се и ред други гнусотии. На колегите не им пречи.
Просто има ли антипатия, нещата не се получават, но съм достатъчно деликатна да ме изтъквам истинската причина.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4312 -: Януари 21, 2018, 02:36:12 pm »
Сега ще изкажа и друго предположение- ходиш ли спретнат, поддържан на работа?
Да, но съм освен това, и много гнуслив. Една жена веднъж ми даде някакви лепкави монети, едната от които беше изтървала на земята, и аз пред нея ги избърсах хубаво с мокри кърпи, след като плати с тях, а тя се учуди много на това ми поведение. Не ходя обаче с много хубави дрехи и обувки, за разлика от останалото време, защото все пак повечето от клиентите са предимно пенсионери, пияници, клошари понякога и не искам заради такива да си похабявам по-хубавите дрехи и обувки.

tatanja

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4313 -: Януари 21, 2018, 03:14:46 pm »
Не, само три карти не са показателни без конкретно зададен въпрос. В началото беше "въпрос за отношения". На мен ми се сториха дори малко проективни, отразяващи очакванията, идеализирани.
По такива въпроси се правят цели подредби, аз не се ангажирам с толкова подробен прочит по форумите.

За по-сериозна подредба можеш да потърсиш Emma, тя вече е професионален Таро консултант.
Благодаря. Как да я намеря?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4314 -: Януари 21, 2018, 03:29:02 pm »
Разгледай по-назад в темата, там има нейни мнения. Цъкаш върху зеленото топче под аватара и откриваш страницата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

tatanja

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4315 -: Януари 21, 2018, 06:05:37 pm »
Благодаря

silince

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4316 -: Февруари 27, 2018, 07:14:10 pm »
За Lilla:
Принципно преди време и аз се занимавах с Таро (не съм много напреднала),но се ориентирам хвърляла съм си карти по този въпрос,но отказват да ми отговорят .А може би защото си хвърлям сама е проблема все пак го няма безпристрастно...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4317 -: Февруари 27, 2018, 07:36:29 pm »
А може би защото си хвърлям сама е проблема все пак го няма безпристрастно...

И аз със самостоятелни гледанки не винаги успявам да бъда обективна, пристрастно си тълкувам нещата.

Наредих ти карти по въпроса и, което е много интересно, повтарят тренда, заложен в хорара. Основният мотив в подребдата е липса на ясни и дефинирани отношения още на етапа, когато е имало връзка, когато са се изграждали. Според мен картите показват защо не се е получило. Често сочат и поуката, която би следвало да извлечем.

Ето какво изтеглих за теб:

Как си представена, твой сигнификатор – Страшният Съд

Определено бих казала, че изживяваш труден етап, но полезен и необходим. Тази карта се свързва с неизбежните промени. Нещо трябва да се финализира, да придобие завършеност. Обикновено се пада, когато човек е изправен пред важно решение или вече го е взел.

Мъжът, за когото питаш /и какви са били отношенията с него/ – Обесеният
Възможно ли е възобновяване – Деветка пентакли
Ако не се съберете, каква е поуката за теб – Седмица чаши

Бих казала, че в отношенията ви от самото начало е липсвала яснота, сигурна и стабилна основа. Или просто твоят човек се е намирал в такъв период – на безпътица, липса на фокус и ясна цел. Нестабилно положение в живота. И връзката се е развивала на такъв фон. Несигурност относно бъдещата перспектива.

Деветка пентакли не е лоша карта, обикновено се свързва със стабилност и задоволство. Но между Обесения и Седмица чаши може да показва онова нещо, което е липсвало във вашите отношения. Ако се гледа за мъж, Деветка пентакли може да сочи човек, който по принцип е със слаб афинитет към обвързване, ергенлъкът го устройва, има някаква самодостатъчност, не го притеснява да остане сам и непридружен в живота. Като нумерологичен символизъм тя е от картите, които символизират завършване на текущия цикъл, след това има преминаване към друг житейски етап. За това сочи и картата, която е твой сигнификатор /вж. горе/.

Седмица чаши е класическа карта на любовните блянове и копнежи, но също така се свързва с илюзорни, идеализирани възприятия и нагласи. Ако говорим за поуката, която ти носят тези отношения, може би картата загатва, че тази връзка малко или много би трябвало да допринесе за сбогуване с някои илюзии. Да се научиш да си поставяш ясни цели, а и като цяло в любовните отношения да се стремиш нещата да се поставят на такава плоскост – без самозалъгване и взаимно въвеждане в заблуда, което не винаги е преднамерено, просто понякога така се случва. И като цяло всички карти загатват за настъпила криза в отношенията поради липса на яснота – изначално и като бъдеща перспектива.




« Последна редакция: Февруари 27, 2018, 07:53:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

silince

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4318 -: Февруари 27, 2018, 07:46:28 pm »
 Като нумерологичен символизъм тя е от картите, които символизират завършване на текущия цикъл, след това има преминаване към друг житейски етап. За това сочи и картата, която е твой сигнификатор /вж. горе/.

само това не разбрах в какъв смисъл ,че завършване на цикъл- да го разбирам като окончателна раздяла?

И горе си написала 6 пентакли,а отдолу девятка?
« Последна редакция: Февруари 27, 2018, 07:49:56 pm от silince »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #4319 -: Февруари 27, 2018, 07:52:25 pm »
Деветка беше – обърках цифрата, ще поправя. Погледнах я наобратно, както бяха наредени на масичката.  ;D

Според мен тази карта не е ясен знак за окончателна раздяла. За такъв момент говори Кулата, някои карти от боя Мечове.

Самата карта като символизъм е хубава, свързва се със задоволство, стабилност. Но тълкуването зависи и от това от какви карти е обкръжена. В случая двете карти, които са преди и след нея, не вещаят сигурен успех.

Нестабилни отношения, които поради едни или други обстоятелства са висяли на косъм. И самият мъж като архетип, представен от Обесения, не е много обещаващ.
« Последна редакция: Февруари 27, 2018, 08:00:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui