Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 622310 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #450 -: Юли 04, 2014, 09:26:30 am »
В таро на търсещия има бяла карта. Бялата карта както и празната руна ги тълкувам по следният начин: нищо не е "записано", тоест човекът сам определя съдбата си. Каквото и решение да вземе, то решението е негово, а не стечение на обстоятелства. Това тълкувание няма нищо общо с Глупака. Глупакът е безпрекословна вяра и я свързвам с Непутн.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #451 -: Юли 04, 2014, 09:33:16 am »
не съм я срещала и в литературата. но съм чела основно за уейт.
глупакът си има своите значения. астрологично се свързва с уран.
може би колелото се припокрива понякога с тази "бяла" карта - каквото е писано ще стане и не зависи от теб. но само понякога.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #452 -: Юли 04, 2014, 09:38:50 am »

може би колелото се припокрива понякога с тази "бяла" карта - каквото е писано ще стане и не зависи от теб. но само понякога.

Тцъ! Нищо общо - картата предполага сам да твориш живота си  ;).



Обяснението в книгата "Таро на търсещия" за празната карта е това, че ти можеш да персонализираш тази карта - да нарисуваш каквото ти пожелаеш и да го облечеш в идея, която ти пожелаеш. Лично на мен ми харесва да е празна, тоест човек да има поне малко свободна воля да си твори собствения живот. По този начин действам и с празната руна. До сега няма пропуски такова тълкуване  :19:...
« Последна редакция: Юли 04, 2014, 09:44:06 am от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #453 -: Юли 04, 2014, 09:43:25 am »
да, за това казах понякога. обикновено можем да завъртим колелото в някоя посока. но понякога казва, че каквото има да става ще става.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #454 -: Юли 04, 2014, 09:48:10 am »
Вероятно работим с различни тълкувания, моите ресурси не са от България - по други книги съм се обучавала, тук може да не са издадени. И вече като им понаучиш значенията, започваш да импровизираш.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #455 -: Юли 04, 2014, 10:41:39 am »
Според мен той е толкова депресиран, че му харесва идеята да се чувства привързан към идеята за предателството. Картите изобщо не дават място къде се намира, а показват как се чувства.


Вчера точно това обсъждахме с Кабала относно гледането на таро. Според мен има два вида хора, които гледат на таро - едните са онези, които са изучили значенията на картите в детайли, а другите са онези, които въпреки, че са учили значенията, то тълкуват картинките върху картите на база интуиция. Аз съм от вторите  :012:.

Съответно при промяна на колодата то и значението на дадена карта се променя в контекста. Затова е и хубаво да се казва кой от коя колода тегли карти, защото най-често приемам, че теглените карти са на Уейт.
И аз така я усетих обърнатата 8 меча - че описва повече вътрешното му състояние към момента.
Колкото до книжките - според мен много подвеждат  ::). Преди време много се радвах като изтегля Звездата, защото четях само хубави значения за тази карта, а се оказа съвсем различно. Описват я като "надежда", по-скоро е "разбити надежди".
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #456 -: Юли 04, 2014, 11:36:22 am »
А някой пробвал ли е Египетско таро, за което писа Загата?

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #457 -: Юли 04, 2014, 11:38:43 am »
Не съм го пробвала, но ще ми е интересно. Обаче нали го няма в България, трябва да си го поръчам от сайта, който е посочил.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #458 -: Юли 04, 2014, 11:49:33 am »
какво стана с камикадзето-гърл  ??? нещо зачезна .....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #459 -: Юли 04, 2014, 12:14:57 pm »
Звездата от Големите аркани, ако е обърната, може да означава и разбити надежди. Също така задължително се прави връзка със съседните карти, дори има значение кои са отляво и кои са отдясно, накъде "гледа" картата, която се тълкува. Всичко това трябва да се взема под внимание, не само символизмът на тълкуваната карта. Картата Луна също може да даде такъв отговор - илюзия, (само)заблуда, несбъднати надежди... и пак зависи как и къде се е паднала в подредбата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #460 -: Юли 04, 2014, 12:28:19 pm »
Картите от Египетското Таро имат аналози в стандартното. Тълкуването обаче има по-философски и метафизичен оттенък. Но в една от книгите ми за обикновено Таро има подобни тълкувания с описание на всяка карта и нейния духовен и метафизичен символизъм, включително планетно, зодиакално съответствие и съответствие с определена буква от еврейската азбука.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #461 -: Юли 04, 2014, 01:33:07 pm »
Аз не работя с обърнати карти. В началото като изучавах тарото работех, но после реших, че самите обърнати карти ми нарушават чувството за хармония и започнах да ги използвам само в право положение. То каквото трябва да се падне се пада и само в право положение. Дори и с руните започнах така да практикувам.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #462 -: Юли 04, 2014, 01:53:48 pm »
Интересен подход - имаш предвид, да се тълкуват еднакво, независимо дали е права или обърната?

Тя символиката на картата си е една и съща, но ако е обърната, обикновено се счита, че нещо не много тамън.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #463 -: Юли 04, 2014, 02:12:59 pm »
Интересен подход - имаш предвид, да се тълкуват еднакво, независимо дали е права или обърната?

Тя символиката на картата си е една и съща, но ако е обърната, обикновено се счита, че нещо не много тамън.

Просто като ги нареждам ги изправям ако евентуално има някоя обърната. Индикация, че нещата може да не са много тамън може да се даде и с прави карти, така че не е проблем да се редят само в право положение.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #464 -: Юли 04, 2014, 04:26:21 pm »
Весо, за брат ти често се сещам и хвърлям карти, но не го пиша всеки път във форума. Повечето подредби излизат объркващи, не дават ясен отговор. Но поне една от картите говори за това, че е спокоен, макар и огорчен. Не излизат карти с преобладаващо драматично значение - Дяволът, Кулата и др., макар че и те имат своето по-дълбоко философско значение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui