Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644437 пъти)

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1050 -: Септември 12, 2014, 08:21:01 pm »
Ще затоплим ли отношенията със С. до декември?

Императора
Колелото на Съдбата
10 Чаши

Мерси :)

Съмнява ме - първо заради императора, а с тия 10 чаши съвсем се забатачват нещата. Питай по-късно и в по-добра психическа кондиция.  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1051 -: Септември 12, 2014, 10:13:47 pm »
На мен пък една приятелка ми каза друго .

Ако зависи от мен, да, биха могли да се затоплят.
Но той иска да води отношенията.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1052 -: Септември 12, 2014, 10:46:09 pm »
На мен пък една приятелка ми каза друго .

Ако зависи от мен, да, биха могли да се затоплят.
Но той иска да води отношенията.
Ти питаш, аз си казвам мнението - с 10 чаши на трета позиция,  особено след Колелото, ми се струва несериозно. Хич не ги гледай тия  лустросани тълкувания за въпросната десятка. Иначе с Император и Колело - ясно е, че той иска да командва парада, но се е заинатил и няма да помръдне - от това изхождам, че ситуацията няма да се промени.
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1053 -: Септември 12, 2014, 11:36:27 pm »
Мерси Пърпъл :58:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1054 -: Септември 13, 2014, 02:26:43 pm »
Искам да ви питам, по колко колоди притежавате и кои са ви любими? Както и кои са ви най-екзотичните и нестандартните? И какви са предимствата и недостатъците на тези, които използвате най-често? Може съвсем кратки отговори, ако не ви се пише. Проучвам разни колоди.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1055 -: Септември 13, 2014, 10:43:15 pm »
Ще затоплим ли отношенията със С. до декември?

Императора
Колелото на Съдбата
10 Чаши

Мерси :)

Обратна връзка.
Да, затоплиха се, не съм вярвала.

Аз съм инициатора, но той иска да води...което ме устройва.
Дори и така да останат нещата, доволна съм ,че се стигна до тук :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1056 -: Септември 13, 2014, 11:28:17 pm »
Водят до един момент.... докато не им стъпиш на врата, но трябва да има с какво.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1057 -: Септември 14, 2014, 09:10:25 am »
Искам да ви питам, по колко колоди притежавате и кои са ви любими? Както и кои са ви най-екзотичните и нестандартните? И какви са предимствата и недостатъците на тези, които използвате най-често? Може съвсем кратки отговори, ако не ви се пише. Проучвам разни колоди.

Ето една статия на Загата http://astrologia10bg.wordpress.com/%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%85-%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81/

Както Пърпъл каза, то си те избира. Моите по картинки много съответстваха на емоционалното ми състояние в онзи момент. Мрачни, тежки и емоционални са, може би това е една от причините да показват само емоциите
ето част от тях, но мисля да си взема нови http://www.astroamerica.com/tarot/t-arch.jpg

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1058 -: Септември 14, 2014, 11:23:36 am »
Райдър-Уейт и на Златната зора. Второто не ползвам изобщо, има вид сякаш е рисуванa от някой, злоупотребил с ЛСД. Имам усещането, че колкото по-модерна става колодата, толкова по някой го сърби да я отрупа със символи, цветове, да нарисува до номерата съответствия с елементи, астологични знаци,… Та и аз да питам, коя колода за вас е най-изчистена естетически, най-минималистична? Мислех за марсилската или някой неин вариант.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1059 -: Септември 14, 2014, 11:29:49 am »
Та и аз да питам, коя колода за вас е най-изчистена естетически, най-минималистична?

И аз си търся такава, но още никоя не съм харесала

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1060 -: Септември 15, 2014, 10:47:59 am »
Ще дойде ли голямата ми братовчедка в Кипър, че много ми е домъчняло за нея. Голяма пречка е високата цена на самолетния и билет. 300 паунда е от Англия ...  :-\

6-ца чаши; Звездата; Колелото- обърнато.

Аз мисля, че не! Звездата е надеждата и желанието ви. 6 чаши- показва според мен семейната Ви свързаност, но колелото на 3 та, при това обърнато, съвсем не предвещава изпълнение на бляновете на звездата:(

[/quote]
Нем, няма да дойде и според мен.  :)

Браво! Познахте. :)
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 10:50:49 am от Теодор »

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1061 -: Септември 15, 2014, 11:58:09 am »
Аз също установих, че картите си избират човека, не обратното. Мен ме избраха Райдър-Уейт и New Vision. И двете колоди са директни и има нещо сурово в тях, но аз им свикнах (приличаме си, щото сме директни). Символиката точно на тия колоди и донякъде Марсилското таро (аз го нямам) са ми важни. Новите интерпретации, шаренички и съвсем като от сънищата, не им разбирам символиката. Благодаря за отговорите! :)

Веско, не се наемам да тълкувам твоите карти. Нека по-опитните.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1062 -: Септември 15, 2014, 12:25:52 pm »
Жив ли е брат ми?
7 мечове; паж пентакли (обърнат); Обесеният (обърнат)

Весо, картите не дават директен отговор на въпроса, а по-скоро описват причините за изчезването на брат ти. Паж пентакли символизира него самия – млад човек, често надарен с художествени способности. Първата карта говори за човек, който се опитва да се измъкне тихомълком, незабелязан от неудобна или неудовлетворяваща ситуация, а третата говори за състояние на духовна криза, неудовлетвореност, желание човек да избяга от реалните проблеми, да се усамоти или да се скрие в някакъв илюзорен свят, също така за необходимост от преосмисляне, промяна във възгледите. Според мен картите не дават информация дали в момента е жив или мъртъв.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1063 -: Септември 16, 2014, 09:22:59 pm »
Виж ти, New Vision се оказа много интересна колода, има сериозен замисъл в нея. Мерси, Смарта :-*

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1064 -: Септември 16, 2014, 09:46:08 pm »
http://tarot-siberia.ru/photo/karty_taro/radiant_rider_wait/8 ей тук има доста колоди