Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 645280 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1110 -: Октомври 20, 2014, 10:56:28 pm »
Тълкувах ги двете заедно.
По отделно, Магът е егоцентрик, насочен навън има нужда от публика, Жрицата обратното, насочена навътре, абе манипулират се взаимно, всеки по своя си начин, но и двамата най-вече се интересуват от себе си  :) Тази жрица като карта в последно време не ми е симпатична, нещо не и чиста работата

Къде е Таня да каже какво мисли  :)
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 10:58:24 pm от Satin »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1111 -: Октомври 21, 2014, 11:12:44 am »
Магът и Жрицата, според мен са допълващи се карти - мъжко / женско, воля / пасивност, логика / интуиция, съзнание / подсъзнание. В най-добрия случай, може би мъжът и жената се допълват взаимно, но някак - не са ми "любовни" тези карти, особено Магът  :017:. Коя е третата карта?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1112 -: Октомври 21, 2014, 11:16:53 am »
Може ли да задам въпросче?

2 чаши, 9 жезли, асо чаши, обесеният за чувства на мъж към жена? Аз имам някакво предположение, но съм новачка.
Тук има зараждащи се чувства, според мен - по 2 чаши и Асо чаши, но мъжът е страхлив, подозрителен / 9 жезли / и нищо няма да предприеме / Обесеният /. Много пасивни карти карти, няма действие. По Обесеният - може и да се изживява в ролята на жертва.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1113 -: Октомври 21, 2014, 12:34:43 pm »
Таня, благодаря ти! И ти си много мила. :58: Като жертва на обстоятелствата би могъл да се чувства.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1114 -: Октомври 21, 2014, 08:05:56 pm »
Магът и Жрицата, според мен са допълващи се карти - мъжко / женско, воля / пасивност, логика / интуиция, съзнание / подсъзнание. В най-добрия случай, може би мъжът и жената се допълват взаимно, но някак - не са ми "любовни" тези карти, особено Магът  :017:. Коя е третата карта?

И аз ги мисля така, Таня, като (допълващи се) противоположности. Да, романтичният елемент определено липсва като усещане. Помня, че се падна Кулата веднъж между тях, другите съм ги забравил.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1115 -: Октомври 21, 2014, 08:13:06 pm »
Ти да видиш… Кой над кого? Двете карти за мен са равностойни, като мъжка и женска половина.

Жрицата и Жрецът се разглеждат като мъжка и женска половина, т.е. бих приела, че са равностойни.

Магът е друга бира  ;D - понякога може да не е сигнификатор за другия човек, а да довнася допълнителни характеристики към основния сигнификатор. Зависи от конкретното питане, де.

Но ако има карта помежду им, която да не е сигнификатор, тогава може да се разгледа за мъжа.
« Последна редакция: Октомври 21, 2014, 08:14:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1116 -: Октомври 21, 2014, 08:30:00 pm »
Не знам, Лили. За мен двете са сигнификатори на мъжа и жената, просто пасват. Може да опростявам, но на мен ми се връзва така.
Благодаря на всички ви за коментарите, не че ви спирам да коментирате още :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1117 -: Октомври 21, 2014, 08:34:13 pm »
В Тарото има много тънкости, не опира само до буквални тълкувания, както е описано в книжките.

Значението на всяка карта зависи (може леко да се промени) от това къде се е паднала в подредбата. Гледаш и картинката - накъде е обърната, вляво или вдясно гледа. Също така някой елемент от изображението къде сочи - напр. фенерът на отшелника.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1118 -: Октомври 21, 2014, 08:38:39 pm »
Тъндър ако беше тук... :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1119 -: Октомври 21, 2014, 08:57:23 pm »
То, ако имах книжка, можеше и да е по-лесно. Сега карам на усет/интуиция.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1120 -: Октомври 21, 2014, 09:03:01 pm »
Потърси в някоя книжарница, вече има доста такива книги.

Има и онлайн интерпретации на всяка карта. Някъде го има и в сайта, отделна тема беше създадена за значенията на картите Таро.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1121 -: Октомври 21, 2014, 10:05:08 pm »
Ти да видиш… Кой над кого? Двете карти за мен са равностойни, като мъжка и женска половина.

Рептиле,

Магът е активен манипулатор, Жрицата е пасивен - тя го прави неусетно, така че Магът да си мисли, че той кара влака  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1122 -: Октомври 21, 2014, 10:10:08 pm »
Много точно, с тънката разлика, че няма никакви намеци той да кара каквото и да е :012: По-скоро чака бавния влак…  ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1123 -: Октомври 21, 2014, 10:13:28 pm »
Бавния влак до гара Надежда?  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1124 -: Октомври 26, 2014, 08:34:57 pm »
Здравейте, и на мен напоследък във връзка с взаимоотношения ми се пада Висшата жрица и Магът.
Последната комбинация Висшата Жрица , 6 мечове, Магът.
Бях чела някъде, че Магът е единствената карта в Таро, в която човешките дух и воля намират реализация, докато Висшата жрица е неосъзнатото, интуицията, подсъзнанието. Преходът е 6 мечове.
Магът на последна позиция говори, че всичко предстои.