Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644702 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1725 -: Април 19, 2015, 01:03:07 pm »
Лили, следобед или привечер ще ти изтегля карти.  :38: :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1726 -: Април 19, 2015, 01:21:06 pm »
Да, Стар, ще изтегля и за теб карти.

Сега снова между хора и занимания, заради това по-късничко ще го направя, за да се свържа с картите.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1727 -: Април 19, 2015, 03:38:04 pm »
Аз реших да си изтегля "соларни" карти за новата  година .

Паднаха ми се Паж Жезли , Влюбените и Паж пентакли ( обърната). Какво е значението тук на обърнатата карта ( и на другите)?

Аз виждам картите така-очаква те ново запознанство,любов,ама с този обърнат ПП не знам доколко ще е перспективно

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1728 -: Април 19, 2015, 04:53:53 pm »
Аз виждам картите така-очаква те ново запознанство,любов,ама с този обърнат ПП не знам доколко ще е перспективно

Благодаря, Тренди. Интересно , че и солара говори за подони неща. Има някакви индикации, все пак и тр. плутон в момента е в тригон с нат. венра и на градус от съвпад с дсц. Но соларна венера е в опозиция на сол сатурн, в квадрат с нептун... И сол венера в 12-ти дом- навява мисли на някакви пречки или въпрос за перспективността.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1729 -: Април 19, 2015, 06:29:00 pm »
Лили, получи се интересно.

Изтеглих за теб следните карти:
 
            Смъртта                              Рицар мечове                                Асо мечове



Очакваш ли нещо да се случи в началото на май месец? Около Гергьовден? Имаш ли притеснения, че някой иска да отмъкне твои заслуги или да те измами?

Сякаш съмнения от измама те оставят с усещането, че са отнели силите ти. Навярно има човек около теб, който се опитва да измъкне под носа ти твоите козове. Ако го стори, ще е подмолно, не и в директна битка.
Преди битката ще се наложи да се оттеглиш от сцената, да събереш сили. За да промениш каквото е необходимо. Може да разбереш някаква истина. Да ти е предоставена от човек с добро потекло или аристократични обноски.
Когато се 'излекуваш' от нечестните удари, ще поведеш битка, ще те ръководи гняв. Целта на битката е освобождаване от лошото или от хората, които се опитват да откраднат нещо твое. Все пак се стреми да не премахнеш и хора, които не са го заслужили, да се подведеш. Не слушай много какво ти 'пеят' други хора, може да е грешната песен.
Накрая може да се почувстваш сама, но не в лошия смисъл. А сякаш изкачила висок връх, от който виждаш цялата ситуация. В теб има мощ и нови идеи, които очакват да бъдат посадени.

Интересното е, че два пъти изпадна една и съща карта, когато ги размесвах.
Това е Седмица мечове

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1730 -: Април 19, 2015, 06:37:33 pm »
Много ти благодаря, Ема!  :58:

Интересни карти се паднаха, а изображенията доста точно описват емоционалното и психично състояние, в което напоследък пребивавам, особено през изминалите дни.

Струва ми се, че картите по-скоро дават препратка към миналото /периодично си правя равносметки и се ядосвам/, отколкото обстоятелствата към текущия момент. Чувствам се употребена и не само от един конкретен човек. И вероятно тази ми нагласа гради и бъдещи събития, енергията сякаш циркулира в затворен омагьосан кръг, оковите не се разчупват, животът ми през последните няколко години е сякаш замръзнал. Имам чувството, че се намирам под стъклен похлупак, стоя вътре изолирана, отделена от целия свят и наблюдавам как тече животът отвън. Как навън всичко се променя и развива, а при мен сякаш се е вкаменило и спи омагьосан сън. Навън всичко цъфти и се преобразява, поникват свежи зелени тревички, а аз стоя в стъклен аквариум с изсъхнали клонки и листа - това е моят декор.

Цитат
Когато се 'излекуваш' от нечестните удари, ще поведеш битка, ще те ръководи гняв. Целта на битката е освобождаване от лошото или от хората, които се опитват да откраднат нещо твое. Все пак се стреми да не премахнеш и хора, които не са го заслужили, да се подведеш. Не слушай много какво ти 'пеят' други хора, може да е грешната песен.
Накрая може да се почувстваш сама, но не в лошия смисъл. А сякаш изкачила висок връх, от който виждаш цялата ситуация.

Много е вярно. В синтезиран вид описва цялата опитност, която изживях и насъбрах през последните 5-6 години.


« Последна редакция: Април 19, 2015, 06:44:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1731 -: Април 19, 2015, 06:46:48 pm »
С бебе котчица ти изпращаме положителна енергия.  :38:

Интересно е това за стъкления похлупак. И картинките на Смъртта. На самата картинка сякаш има форма на похлупак.
На втората карта пък има пещера.
Надеждата ни е в третата карта, там е светло и позитивно.  :08:
Ако използваме символиката на картинките - трябва да убиеш змея, който е завзел кралството. В третата карта вече се вижда, че короната е в твои ръце, ти си владетел - коронката е нанизана на меча.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1732 -: Април 19, 2015, 06:52:07 pm »
С бебе котчица ти изпращаме положителна енергия.  :38:

Благодаря ти, много си мила  :58:

Да, сещам се какво символизира змеят - неприязънта и омразата, които бяха посяти. Разочарованието, загуба на вяра, а те от своя страна са изградили този "стъклен похлупак" - самоизолация и затваряне на сърдечната чакра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1733 -: Април 19, 2015, 07:22:53 pm »
Лили, някак на интуиция ми хрумна, че имаш да изпиеш още 3 горчиви чаши. Тогава може да има преломен момент. Успех!  :-* Да стигнеш точката на пречупване. А явно още не си я стигнала, усещаш къде е, но те е страх да стъпиш на слабото място и да го пропукаш. Но и това ще дойде.


Стар, за теб изтеглих тези карти:

        Рицар жезли                        Кралица мечове                          Седмица пентакли




Стар, имаш ли желание за някаква промяна? Да очакваш документ/писмо/новина?

Навярно проявяваш нетърпение за нещо, искаш да се случи веднага. Усещаш вятър на промяна, който те принуждава да минеш покрай горещи точки. Опиянена ли си от някакво начинание?
И от какво се криеш?
Има ли място, над което искаш да проявяваш контрол? Ще преследваш целите си с логика, с разум, не и с необмислени действия. Не се откъсвай от красотата на заобикалящия те свят - наслади му се. В твоята крепост се чувстваш силна, а извън убежището сякаш си по-ранима.
Стремиш се към нещо материално, искаш да постигнеш нещо. Може и с помощ на приятел.

Целите ти свързани ли са с някакво жилище/дом/семейство?
Искаш да си направиш нещо красивичко, да си създадеш комфорт, да ти е уютно и да усещаш стабилност. Възможно е да си водила по-аскетичен начин на живот, за да си позволиш сега красотата, която те вълнува. Ще получиш заслуги за действията си.

На последната карта има цвете... Ирис според мен. Зад красотата криеш войнствен дух.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1734 -: Април 20, 2015, 09:10:17 am »
Стар, тръгнала си на поход, а си скрила войската си. Другите не виждат с какво наистина разполагаш.

Виж първата карта - рицар с малко странно облекло. Дрехата една, шапката различна. Но нещото, на което се вози/пътува, то също е покрито - кончето.

А има ли нещо източно, медитативно, нещо по Изтока, което да те вълнува и да е свързано с желанията ти? Нещо творческо?

Не крий заложбите, знанията и уменията си.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1735 -: Април 20, 2015, 09:14:57 am »
може ли и на мен карти?
дали до края на годината ще заживеем заедно с приятеля ми?


Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1736 -: Април 20, 2015, 09:34:30 am »
Клер, записвам се към желаещите да ти изтеглят карти.
Но си пазя ред за следобед/привечер. Сега излизам и през деня няма да имам възможност да отделя концентрирано внимание на карти, форум.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1737 -: Април 20, 2015, 09:37:12 am »
благодаря  :58:

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1738 -: Април 20, 2015, 09:55:16 am »
Ема, благодаря  :58:
Имам нужда от промяна, от свеж, галещ бриз, който да спомогне тя да се осъществи и да да се развижат нещата в професионално отношение. Уж действам нещо по въпроса, а си стоя на място.
За контрола - аз съм фин човек и слагам филтър в общуването и на хората които допускам до себе си. Мога да намеря приказка с най-различен тип хора, но спазвам дистанция. Не всеки заслужава да влезе в моята градина.

Относно този коментар мога да се включа с лек анализ на 29.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #1739 -: Април 20, 2015, 01:22:42 pm »
И аз имам въпрос в неделя ще отида ли на мач  ;D? Много ми е натоварен този ден и имам куп неща да свърша тогава,ох дано имам възможността да отида  :93: