Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644855 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2715 -: Септември 18, 2015, 03:21:39 pm »
Здравей, Синие. Аз си поръчах колодата от един сайт. Не знам да я има някъде в България.

http://www.malpertuis.co.uk/site/old-arabian-lenormand.html

Надолу в страницата има опция Buy. Заплащането е чрез Пейпал. Като тогава избираш адрес, на който да ти ги доставят. С бг пощи е доставката, за около седмица. На мен ми излезе около 118 лв картите и доставката.
Картите са много красиви, малко по-големи от карти за игра. И малко по-малки от нормални карти Таро. Ще ги получиш с документ - сертификат за бройка. Тъй като са лимитирана серия - 1000 копия. Моето е 42-то. Първите 100 получават и пощенски картички с избрани картинки от картите - много са красиви. В документ със сертификат получаваш и линк за изтегляне на pdf книжка със значение на картите и личните наблюдения на техен създател. Теглиш, четеш какво е писал. И се забавляваш.
Има по 2 броя карти за Жена и Мъж. И една допълнителна - нулева карта. Която няма значение в книжката, но по преценка сигурно може да си я ползващ. Аз ще си я ползвам. Досега не ми се е появявала при теглене.

И в този сайт е дадена само една връзка за поръчка.

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/old-arabian-lenormand/

Сайт на създател.



Така изглеждат гръбчетата на картите. Също са красиви.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2716 -: Септември 18, 2015, 03:59:08 pm »
Здравей Емма,
може ли да изнахалствам за подредба за празничните дни.
Ще излезнем и ще се забавляваме ли през празничните дни с назован по име?
Новите карти са много красиви , навяват ми арабски привкус, пясъчни , страхотни са.
Благодаря ти!

Павла, изтеглих ти карти по въпроса. Не е нахалство, за мен е приятно.

            Седмица чаши                        Тройка жезли                        Тройка пентакли



Този човек, който си назовала по име, той да няма няколко възможности пред себе си? Да се опитва да угоди на повече хора? Сякаш е разпръснал вниманието си към различни неща - работа, удоволствие, дълг, дом, лични занимания. По тази причина може да изглежда, че действа прекалено бавно. Развитието е бавно. Но той сам трябва да избере със сърцето си какво иска, какво да следва. За да може да върви напред. Може да му е трудно, защото има своите илюзии или неясноти.
Но може да се появи възможност за пътуване, забавление. Дошло е време да има реални резултати от поведението му, да се радва на първите резултати. Може да отидете на място, на което има вода, лодки.
Може да почувства, че се създава нещо стабилно, да е като награда за досегашните усилия.
Ще има ли компания с вас? Може да има и други хора, да сте повечко хора.
Според мен ще излезете или пътувате някъде.  :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

pavla

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 118
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2717 -: Септември 18, 2015, 04:03:35 pm »
  :38:
ОВ ще дам в сряда
Благодаря!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2718 -: Септември 18, 2015, 06:10:58 pm »
Как ще мине тази вечер семейното събиране?
10 пентакли - паж пентакли - 9 меча.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2719 -: Септември 18, 2015, 06:18:16 pm »
Да не се появи някой, който ще иска да обучава другите?

Иначе може да имаш повече разговори с жените от семейството. Може и да ти се наложи да помагаш в домакинството или разни други женски занимания. Но някоя новина или тема на разговор да ти е неприятна, да ти носи болка. Или да усещаш, че е насочена срещу теб.
Каква беше последната карта, Скорпионче?

Все пак, не забравяй, че може би сама си слагаш някакво ограничение и от теб зависи също дали ще ти е добре. Не тръгвай с идеята, че може да има настроени срещу теб.
Нека е хубаво! :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2720 -: Септември 18, 2015, 06:23:48 pm »
Боболина, може жената да символизира теб и положението ти. А и жените понякога растем с идеята, че мъжете трябва да ни дават стимул за действие. Малко сме пасивни.  :72:

Сигурно има и астрологично обяснение за състоянието ти. Прочети в другия раздел в темата за натални карти. Направи си карта в www.astro.com , сподели я с другите хора. И може да получиш повече отговори. На мен лично ще ми е интересно да видя и картата ти.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2721 -: Септември 18, 2015, 07:04:44 pm »
Емма,   :58:.
Последната карта беше влюбените.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2722 -: Септември 18, 2015, 08:27:55 pm »
Момичета, може ли да ми изтеглите Таро за разговора, който имах днес. Ако може само така да се формулира :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2723 -: Септември 19, 2015, 12:09:19 am »
Момичета, може ли да ми изтеглите Таро за разговора, който имах днес. Ако може само така да се формулира :)

Делф/к ;D , аз ти изтеглих карти. Може би подсъзнателно помислих и какво ще се случи след него.

          Десятка мечове                          Слънцето                             Дяволът



Много големи аркани. Ще да е важен този разговор. Дори малко да те наболява след него. Може да си се почувствала обидена или безсилна от нечие поведение. Да се усещаш наранена, прободена - Делфи, имаше ли разговори на висок тон? Много мечове и все 'на месо' се целят. Да не е свързано нещо с деца този разговор? Или някакво забавление?
Може би е имало някакво осветляване по време на този разговор, разбрала си за някаква истина или си дала сметка какво се случва. Това да е довело да гняв от твоя страна - към себе си, към другите.
Иначе си мисля, че след трудностите ще има възможност за добри занимания, забавления и прочистване. А кой знае, може и малко повече страсти.

Каквото и да е, ще е важно за теб, ще те направи малко по-силна. Но не забравяй, че всички имаме светла и тъмна страна. Голяма дуалност в изтеглените карти - Слънце/светлина - Дявол/ад/мрак.  ;)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2724 -: Септември 19, 2015, 05:53:22 am »
Как ще мине тази вечер семейното събиране?
10 пентакли - паж пентакли - 9 меча.

Оффф, повече от ужасно беше.  Всеки с претенции,  всеки най- добър от всеки.  А влюбените ги тълкувам буквално - обсъди се до основи любовния ми живот, но аз не се дадох.
Като цяло вечерта изобилстваше от неприятни разговори.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2725 -: Септември 19, 2015, 08:38:30 am »
Скорпионче, съжалявам.
Влюбените аз ги изтъкувах като възможност от получаване на 2 лагера. И заради това не дадох мнение по въпроса, за да не те настройвам. А то какво било...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2726 -: Септември 19, 2015, 08:22:34 pm »
Делф/к ;D , аз ти изтеглих карти. Може би подсъзнателно помислих и какво ще се случи след него.

          Десятка мечове                          Слънцето                             Дяволът



Много големи аркани. Ще да е важен този разговор. Дори малко да те наболява след него. Може да си се почувствала обидена или безсилна от нечие поведение. Да се усещаш наранена, прободена - Делфи, имаше ли разговори на висок тон? Много мечове и все 'на месо' се целят. Да не е свързано нещо с деца този разговор? Или някакво забавление?
Може би е имало някакво осветляване по време на този разговор, разбрала си за някаква истина или си дала сметка какво се случва. Това да е довело да гняв от твоя страна - към себе си, към другите.
Иначе си мисля, че след трудностите ще има възможност за добри занимания, забавления и прочистване. А кой знае, може и малко повече страсти.

Каквото и да е, ще е важно за теб, ще те направи малко по-силна. Но не забравяй, че всички имаме светла и тъмна страна. Голяма дуалност в изтеглените карти - Слънце/светлина - Дявол/ад/мрак.  ;)

Мерси Ема :)
Разговорът беше по повод моя реакция и човекът почти се беше отчаял, не разбирайки какво става и защо постъпвам така. Това е мой модел, който той се опитва да разруши, доста търпеливо за мое учудване, и затова 10 мечове на първа позиция си е точно на мястото, показвайки напрежението, което се създава винаги в подобна ситуация. Слънцето и Дявола сякаш показва точно объркването и неяснотата, минаването от светло към тъмно, но и предупреждение, че прекаляването няма да доведе до нищо добро.
Точни карти си изтеглила, благодаря ти  :08:  :58:

ПП. Аз не обичам да тегля за себе си, неспокойно ми е, но все пак го направих като добавих и въпрос за искреността на човека и моите карти са:
Отшелник, 9 пентакли, 7 пентакли

Ако някой иска да тълкува и тях, бих се радвала.
« Последна редакция: Септември 19, 2015, 08:32:01 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2727 -: Септември 19, 2015, 10:55:52 pm »
Делфи, този Отшелник в началото ме води към две сюжетни линии - ти се опитваш да избягаш или да се затвориш в себе си, не оставяш много осветление за ориентир на другия. Той се лута, за да те открие. Втората линия е подобна - този човек се чувства малко отстранен, изоставен, търсещ. В него/теб има някаква мъдрост и знания. Но трябва да се достигне някак до нея. Няма да е много лесно, че ще има нужда от малко отдалечаване от ситуацията, за да се избистри положението.
Девятка пентакли също говори за малко време за себе си. Продухване от излишното напрежение с музика, сред природата.
Седмицата е много ясна след твоето уточнение - някой полага усилия и е много целенасочен. А резултатите не са задоволителни за него.
Дали е искрен - за мен е. Прекалено сериозно е взел ситуацията. Няма тази огненост на жезлите и замаяността на чашите.
Каква му е ползата от този труд - той си знае този човек. Явно иска нещо да докаже, да постигне. А последната карта каква беше? Помниш ли?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2728 -: Септември 19, 2015, 11:08:26 pm »
Това беше последната карта, Емче, 7 пентакли. Тегля по три карти.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2729 -: Септември 19, 2015, 11:10:16 pm »
Последната в колодата.  :57: Разминахме се в превода, Делф  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.