Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644732 пъти)

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2910 -: Октомври 09, 2015, 06:21:35 pm »
Благодаря, Purple!  :-*
Разбрах какво искат да ми кажат картите, но не знам начина, по който трябва да стане това. Ето, преди малко ходих по една обява, без да са ме викнали даже, оказа се, че търсят само жени, въпреки че не ставаше дума за женска работа. Какво мога да направя? Продължавам да търся. Имам чувството обаче, че колкото по-нахален ставам, толкова по-малко се случват нещата.
Единственото положително от всичко е, че се научих да свиря "Caruso" на пиано добре, макар че не можах да намеря нотите на цялата песен и се наложи да налучквам.
А колкото до компютрите, за да наваксам пропуснатото, ще ми трябват минимум 3 години учене без никаква почивка, но през това време нали ще трябва да изкарвам по някакъв начин пари, най-малкото за храна, здравни осигуровки и т.н. Да не говорим, че поради липса на пари не мога да си позволя да излизам никъде вече (не че и преди съм излизал много).
Лесно е да се дават съвети, въпросът е как точно да се приложат на практика.  :017:
Весо, чел ли си Зеланд? Ако не си - препоръчвам ти го. Ще разбереш какво означава "завишил си важността". Когато правиш нещо или искаш нещо "на всяка цена", то не се получава и не се получава. Като вдигнеш ръце и пуснеш контрола и изведнъж вземе, че стане. Има много болка/негативизъм у теб(както Ема каза). Аз разбирам, че ти е жизненоважно да си намериш работа, но е явно, че някъде бъркаш. Проблемът е, че реагираш като дете - тръшкаш се, мрънкаш, а не се вглеждаш в себе си. От 100 кладенеца вода ще домъкнеш да докажеш колко черно и гадно е всичко(със скорпи стелиум и висок Сатурн тия номера са ми ясни.. Но са и една доза безполезни). С две думи - престани да търсиш оправдания и се вземи в ръце, повярвай си малко, защото иначе животът ще те рита, докато не се осъзнаеш. Колкото повече се дърпаш, толкова повече ще те млати, за да те научи.  :72:

Това беше от мен, че ми дойде малко в повече нравоучителната роля  :-X
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2911 -: Октомври 09, 2015, 11:37:11 pm »
Делф, добро утро.  :38:
Аз нямам въпрос, но ако ми дръпнеш от 'фалшивото' таро, ще съм много доволна. За проверка на периода.  :-*
Чакам го с нетърпение. :58:

Здравей Емма  :08:  :58:
Ще ми бъде приятно да ти изтегля Таро за периода.  :-*

Ето твоите карти:

                                     Съзнанието                                                 Изживяване                                                      Бунтарят

      

И последната карта в колодата:
                         
                                     Сънят



Eмче, в момента, ти притежаваш кристална яснота за това, което се случва в живота ти, безпокойството ти изчезва и ти започваш да усещаш тишината в себе си и своята завършеност. Приемаш живота философски и започваш все по-малко да се безпокоиш за изхода на нещата. Имаш все по-ясно разбиране за тяхното екзистенциално значение. Все повече встъпваш в хармония със себе си и живота. Вероятно си се оттеглила от някои връзки или среда на общуване, предпочиташ да оставаш повече време насаме със себе си.
Независимо от това, какво се случва в живота ти, с каквото и да се занимаваш, отдай важност на усещанията си, на това да изпитваш всяка едно нещо, всеки контакт, допир, дума. Жената на втората карта докосва старото дърво, тя е затворила очи, за да го усети, да се свърже с него. Може би имаш досег със стар човек, видял и преживял много. Свържи се с него, притихни, почувствай истинската му същност и посланието, което носи той в твоя живот.
В края на този период ти ще си променена, различна за хората, които те познават. Ще си намерила сили да скъсаш с неща и хора, които са те дърпали назад и са те ограничавали и ще си осъзнала способността си да се разпореждаш сама с живота си. Това ще е момент на стабилност.
Последната карта, за която помоли, говори, за това, че има моменти, в които миналото оживява за теб и там ти търсиш изгубени неща, настройваш се носталгично. Хора или обстоятелства, които са били част от живота ти, вероятно още имат някаква власт над мислите ти. Нямаш нужда от това, изтрий тези спомени и се фокусирай върху това, което предстои.  :-*
Ако искаш и друго да провериш, насреща съм :)
« Последна редакция: Октомври 09, 2015, 11:41:37 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2912 -: Октомври 10, 2015, 12:29:20 am »
Делфи, много си добра.  :38:
Малко съм безмълвна от анализа ти.  :58: :-*
Всичко е на място, всяка дума. Много добре си усетила за какво става въпрос.
Да, има някои неща от миналото, които усещам, че ме въвличат в мисли. Но и това осъзнавам и разбирам защо е.
И ти казваш да вярвам на усета си. Аз това се старая - да слушам вътрешния си глас, да черпя някакво знание, усещания от друга дълбочина. Това дърво е като родословно дърво, но не само за този живот. Понякога имам чувството, че много дълбоко се спускам към неща, които съм знаела някога.
Много хубави карти. И много чудно тълкуване.  :38:

В голяма връзка си с тях. Според мен си в по-силна връзка с тях, в сравнение с другите колоди.  :58:
За месечно таро те 'наемам'. Да си знаеш, че ще си чакам ноември месечното таро.  :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2913 -: Октомври 10, 2015, 09:57:12 am »
Витхце, Делфито не ми е сестра, но сме се насинастрили много хубаво. Тя ми е скочила с планети на стелиума ми.  :72: Интуицията й го говори. Звездите също.

Много хубаво чадо е Делф.  :38:
 :-*

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2914 -: Октомври 10, 2015, 09:59:16 am »
Едно месечно Таро, което ми изтеглиха (до края на този месец):
Рицар Жезли - 5 Меча - Звездата

Доколкото прочетох значенията, по-скоро показват провал на планове, напразни надежди. На Звездата въпреки, че я описват като положителна карта, в случая май не показва положителен изход, може би просто ще си остана с някакви надежди за бъдещето.

kostansa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2915 -: Октомври 10, 2015, 10:59:18 am »
Здравей Емма  :08:  :58:
Ще ми бъде приятно да ти изтегля Таро за периода.  :-*

Ето твоите карти:

                                     Съзнанието                                                 Изживяване                                                      Бунтарят

      

И последната карта в колодата:
                         
                                     Сънят



Eмче, в момента, ти притежаваш кристална яснота за това, което се случва в живота ти, безпокойството ти изчезва и ти започваш да усещаш тишината в себе си и своята завършеност. Приемаш живота философски и започваш все по-малко да се безпокоиш за изхода на нещата. Имаш все по-ясно разбиране за тяхното екзистенциално значение. Все повече встъпваш в хармония със себе си и живота. Вероятно си се оттеглила от някои връзки или среда на общуване, предпочиташ да оставаш повече време насаме със себе си.
Независимо от това, какво се случва в живота ти, с каквото и да се занимаваш, отдай важност на усещанията си, на това да изпитваш всяка едно нещо, всеки контакт, допир, дума. Жената на втората карта докосва старото дърво, тя е затворила очи, за да го усети, да се свърже с него. Може би имаш досег със стар човек, видял и преживял много. Свържи се с него, притихни, почувствай истинската му същност и посланието, което носи той в твоя живот.
В края на този период ти ще си променена, различна за хората, които те познават. Ще си намерила сили да скъсаш с неща и хора, които са те дърпали назад и са те ограничавали и ще си осъзнала способността си да се разпореждаш сама с живота си. Това ще е момент на стабилност.
Последната карта, за която помоли, говори, за това, че има моменти, в които миналото оживява за теб и там ти търсиш изгубени неща, настройваш се носталгично. Хора или обстоятелства, които са били част от живота ти, вероятно още имат някаква власт над мислите ти. Нямаш нужда от това, изтрий тези спомени и се фокусирай върху това, което предстои.  :-*
Ако искаш и друго да провериш, насреща съм :)
.




Много красиво таро, за първи път виждам такова . Ще се радвам ако имаш време да погледнеш как ще се развият отношенията между А и И . Благодаря ти 💐🌸🌷🌺

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2916 -: Октомври 10, 2015, 12:04:58 pm »
Едно месечно Таро, което ми изтеглиха (до края на този месец):
Рицар Жезли - 5 Меча - Звездата

Доколкото прочетох значенията, по-скоро показват провал на планове, напразни надежди. На Звездата въпреки, че я описват като положителна карта, в случая май не показва положителен изход, може би просто ще си остана с някакви надежди за бъдещето.

Веско, всеки си има начин на гледане и рядко някой би гледал значенията на картите по отделно. Според мен искаш чрез измама да постигнеш нещо, но няма да ти се получи и ще страдаш.(звездата)
РЖ+5м - осуетяване на пътуване или нежелани гости отдалеч
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2917 -: Октомври 10, 2015, 12:11:52 pm »
Веско, всеки си има начин на гледане и рядко някой би гледал значенията на картите по отделно. Според мен искаш чрез измама да постигнеш нещо, но няма да ти се получи и ще страдаш.(звездата)
РЖ+5м - осуетяване на пътуване или нежелани гости отдалеч
Благодаря, Скорпионче!
Честно казано, не съм и мислил да правя никакви измами, а и няма за какво. Преди мислех да се запиша на едни уроци, но сега като нямам финанси, ми е ясно, че няма как да стане. Пътуване не планирам, нито очаквам гости. Възможно ли е друго да показват картите?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2918 -: Октомври 10, 2015, 12:49:35 pm »
Весо, когато се теглят по три карти, те се тълкуват заедно, в зависимост от комбинацията. И трябва да можеш интуитивно да свържеш символиката на трите карти в едно цяло.

Според мен тази комбинация от карти описва текущата ситуация, твоята ментална нагласа и състоянието на духа, в което пребиваваш. И в краткосрочен план се очертава тенденция да се чувстваш по този начин.

Картите показват тенденция към загуба на ентусиазъм, желание за действие, смелост, кураж. Възможно е да си мислиш, че всичките ти усилия са напразни, а някъде там "зад ъгъла" дебнат неприятни изненади и потенциални опасности. В очакване си да получиш поредния удар под кръста и това те поставя в ситуация на безизходност, неувереност, това те кара да се съмняваш в правилността на своите действия и като цяло дали има смисъл да предприемаш каквото и да било, да заемаш активна позиция, да влагаш енергия. Също така тази карта може да загатва за необходимостта от преразглеждане на текущите цели и приоритети и да се отхвърли нещо, което вече е обречено на провал, не допринася за твоето бъдещо развитие и само поглъща енергия и ресурси, които би могъл да вложиш в нещо по-перспективно.

Звездата обаче показва, че не бива да губиш надежда. Има невидима сила, която те "води". В материалния свят, поставен в тази ситуация, може да се чувстваш самотен и сам, обкръжен от атмосфера на недоброжелателност, дебнеща някъде заплаха, но в духовния свят не си сам, имаш си невидими приятелчета, пътеводна светлинка. Просто не спирай да вярваш, да губиш оптимизъм и желание да вървиш напред, да преодолееш инерцията, в която пребиваваш.

Ситуацията на застой, в която сега си поставен, все някога ще свърши, може би е дошло време да си преподредиш целите и още веднъж да помислиш какво наистина заслужава твоите усилия.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2919 -: Октомври 10, 2015, 01:03:05 pm »
Благодаря много, Лили!
Честно казано, вече не знам какво заслужава усилията ми, след като абсолютно всичко удря на камък. Свикнал съм да чакам, но докога ли ще бъде още чакането? Вече не съм толкова млад и за някои неща им минава времето. Дано това някога да е по-скоро...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2920 -: Октомври 10, 2015, 01:24:36 pm »
Честно казано, вече не знам какво заслужава усилията ми, след като абсолютно всичко удря на камък.

Май и двамата сме с такава нагласа. Но може би някъде нещо важно ни убягва, някъде грешим в подхода и едно малко камъче накрая преобръща каруцата. Знам колко е неприятно години наред да чукаш по затворени врати и да полагаш в пъти повече усилия за нещо съвсем обичайно, нормално, но съм сигурна, че тези изпитания и ограничения не ни се дават случайно, би трябвало да имат някакъв смисъл. Проблемът е, че идва момент, в който вече ти идва твърде нанагорно и спираш да търсиш смисъл, постепенно губиш вяра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2921 -: Октомври 10, 2015, 01:38:13 pm »
Май и двамата сме с такава нагласа. Но може би някъде нещо важно ни убягва, някъде грешим в подхода и едно малко камъче накрая преобръща каруцата. Знам колко е неприятно години наред да чукаш по затворени врати и да полагаш в пъти повече усилия за нещо съвсем обичайно, нормално, но съм сигурна, че тези изпитания и ограничения не ни се дават случайно, би трябвало да имат някакъв смисъл. Проблемът е, че идва момент, в който вече ти идва твърде нанагорно и спираш да търсиш смисъл, постепенно губиш вяра.
Така е. Същото стана и с брат ми и се видя до какво доведе всичко.
Трябва ми нещо съвсем малко, което да ми подскаже посоката, в която да вървя. Не знам все пак, ако тръгна срещу вятъра, дали ще има смисъл...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2922 -: Октомври 10, 2015, 03:03:20 pm »
Благодаря ви, момичета  :58:
Права си, Ема, това таро ми е по-друго, по ми пасва, близко ми е.   :72:  Ще има ноември месечно таро :)
Уич, Костанса, ще ви хвърля и на вас карти с удоволствие.  :-* Таро е отзивчиво.
« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 03:24:31 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2923 -: Октомври 10, 2015, 03:30:49 pm »
Делфи, за ноември се нареждам и аз!!!  :58: :-* :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #2924 -: Октомври 10, 2015, 03:59:11 pm »
И тъй като период доста кръстопътен, ще бъда благодарна и на твои карти  :-*

Уич, радвам се, ако мога да помогна в този твой период на кръстопът.   :-*  Ето твоите карти:
   
            Миналите животи                                             Шизофрения                                      Глупакът

      


Уич, картите казват същото като теб - периодът ти е период на търсене и колебания.
Ти търсиш верен път за неща, идващи от миналото. Осмисляш и осъзнаваш модели на поведение или ситуации, които се повтарят в живота ти. Търсиш отговори на въпроси, защо нещата се случват така и как да постъпиш, за да се промени това. Може би на моменти преценката ти се замъглява, чувстваш се несигурна в нея и в това дали си готова да разбереш или промениш нещата. Притесняваш се, преекспонираш по малко дори.
Искаш да избереш между два варианта, имаш дилема за разрешаване. Може би някаква стара твоя идея как да направиш това е отново актуална, но след леко обновяване, съобразена с нови обстоятелства. Но отново се колебаеш как да постъпиш, кое да избереш, но в случая не можеш да разчиташ на отговор от ума, отчитайки всички „за“ и „против“ . Правилният път е да последваш сърцето си. Картата Шизофрения ти казва – скачай в дълбокото, няма да загубиш.
Глупакът ти казва същото – носи в себе си чистото доверие, остави зад себе си миналото, бъди в хармония със света около себе си. Използвай инуицията си, сега тя е в отлична форма, и няма да сгрешиш. Дори действията ти да сторят глупави на другите, та дори и на теб, това няма значение, ти не можеш да сгрешиш, доверявайки се на себе  си и на това, което чувства сърцето ти за правилно.
Картата Глупакът в някои Таро се казва още Търсещият. Колко точно ти се падна тази карта, Уич, а и останалите две са в пълно съзвучие!

Уич, желая ти да намериш Пътя  :58:
« Последна редакция: Октомври 10, 2015, 04:10:10 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми