Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644624 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3315 -: Ноември 22, 2015, 05:21:35 pm »
Делфи  :58: :38:

Много обичам твоето фалшиво таро. И как ми разказваш какво ти нашепва.
Много често си мисля за мама. В последно време е натрапчиво. Декември ще мине една година от смъртта й. А мен ме върти една вина, че не съм направила достатъчно за нея. И живея с усещането, че трябва да направя нещо. Много криво положение. Когато отида на гроба й осъзнавам, че правя нещо, а там няма никой... Когато човек отива на гости с подарък, бутилка вино, с някой сладкиш - там го посрещат и вижда, че стореното от него отива някъде. А аз се чувствам все едно съм се нарамила с намерения, а тази енергия потъва и отново ме наляга усет, че не съм сторила достатъчно. Имам чувството, че на мама й липсва нещо, а аз не мога да й го дам.
В последно време контактувам с една жена по работа, която страховито прилича на майка ми. Визуално, като характер. И тези срещи още повече ме оплитат във вина към мама. Не намерих покой по тази тема... Не знам дали и как ще намеря. Оказа се по-трудно.
Да, спомням си и миналото.

И моите карти показват някаква битка с друг човек. След която ще съм самотна. Не се сещам за конкретна личност. Но току някой ме изненада с отказ за помощ. То ще си покаже.
Този Стрес е яхнал някаква вълна на забавления. Надува някаква тутурутка. В последно време имам много срещи с музиканти. И ако се случат няколко поредни вечери, наистина съм изморена.

Благодаря, Делфи. Много хубави карти. Тази Луна явно ще се появява докато не се науча да игнорирам или надскоча мислите за мама. Не изключвам и да се появява, защото голяма част от мен остава скрита, несподелена с околните.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3316 -: Ноември 22, 2015, 06:06:16 pm »
Витхце  :38: :-*

Аз съм простила на мама. На мен е по-трудно. Не знам защо така съм се вкопчила в тези мисли и вина. Осъзнавам всичко - че в това здравословно състояние тя имаше нужда от освобождаване. Че не живееше в тялото си добре. На моменти долавям едни тънки подсъзнателни мисли, които са свързани с вина, че тя не е жива, а аз съм жива, че все пак се забавлявам. Като малко дете след беля се чувствам, когато имам хубав миг. В мен е проблем с вината. За първи път ми е така безпътно по някой въпрос, който ме касае. Все е имало лутания, но на тази тема яко съм зациклила и не мърдам от месеци нито напред, нито назад. Явно трябва да стигна дъното, а аз си се нося по течението.

Транзитна Луна в момента е в каре с Плутон. И в опозиция със стелиума ми, ще направи такава със Сатурн и Плутон. Много се разкисвам на тези смъртни теми, когато е в натегнат аспект към тях.  :012:
Особено на карето от Козирог. Тогава ми е в 12 дом и минава през Юлв. Безценни мигове на пълна депресия по темата. Един ден го пиша избягал в депресии.  :D

Не знам, дано намеря някакъв покой... Сигурно ще намеря. Иска време.  Уф...
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3317 -: Ноември 22, 2015, 07:17:58 pm »
Емче, много ти благодаря за тези карти  :38:
Точно си ме нацелила, както и досега.  :08:
В последно време сама осъзнавам колко никак нямам нужда от съмнения, терзания и безпокойство, а единствено от любов. Тази, която аз да давам,  с която да посрещам това, което се случва и в мислите си за това, което предстои. Любовта, която включва търпението, разбирането, изчакването, надеждата, смирението и вярата в добрия завършек на нещата. Чувството е невероятно изпълващо и се моля да остане при мен, защото само така се чувствам завършена.

А ти просто обичай мама, това е достатъчно, Ема, напълно достатъчно. Тя ще го усети и ти ще намериш покой.  :58:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3318 -: Ноември 22, 2015, 10:22:20 pm »
Тази нощ/сутрин (някъде към 6 ) :012: ми звъня един познат през фб. Нещо взе да ми вибрира телефона, сепвам се и виждам обаждане. Ест не вдигнах, защото така или иначе мисля че може би е било по погрешка. Има няколко вариянта-погрешно натискане, телефона откача, човекът е пийнал повечко.  :012: Освен това знам, че в момента е на др контитент, при него май е било някъде към полунощ. Та , интересно ми е какво ще кажат картите > изтеглих 8 пентакли, колелото на съдбата и кулата. Какво мислите ?  :)
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 10:50:47 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3319 -: Ноември 22, 2015, 10:30:29 pm »
Да беше вдигнала телефона щеше да разбереш  :-*
Загазил е нещо сигурно или му е тежко емоционално заради неуспех.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3320 -: Ноември 22, 2015, 10:35:19 pm »
Да беше вдигнала телефона щеше да разбереш  :-*
Загазил е нещо сигурно или му е тежко емоционално заради неуспех.

Еми нямаше да успея,  :012: аз се събудих от вибрирането. После погледнах и си помислих, че сънувам. Ама после не е писал нищо, затова ме наведе на мисълта, че се е объркал или без да иска . Не съм гои виждала от много време., но на везнишкото новолуние ми беше писалда ме пита какво правя. После ми обяснява как пътувал сега доста по работа и че е на друг континент.

ЕДИТ/ объркала съм първата карта. Не е 7 пентакли, а 8 пентакли.
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 10:50:25 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3321 -: Ноември 22, 2015, 11:20:52 pm »
Да не се е опитал да пробва някаква нова опция и нещата да са се прецакали?
Иначе бих предположила, че е вложил много усърдие в нещо, завъртял го е живот, стигнал е върхове, но е паднал. И може в миг на слабост да е потърсил помощ/утеха.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3322 -: Ноември 22, 2015, 11:36:47 pm »
Да не се е опитал да пробва някаква нова опция и нещата да са се прецакали?
Иначе бих предположила, че е вложил много усърдие в нещо, завъртял го е живот, стигнал е върхове, но е паднал. И може в миг на слабост да е потърсил помощ/утеха.

Той напоследък имаше доста професионални успехи. Може да има трудности в момента, макар последния път да говореше, че всичко вървяло много добре. Все пак говорим за сферата на изкуството. Намери там ниша, която се оказа и доходоностна, а не само креативна. Между другото, той е един от малкото мои познати чужденци, които се интересуват от астрология. Още преди да се запознаем беше чел това-онова и след това много се зарадва, че има някои с който може да коментира тази тема.  :012: Аз май бях първия човек в неговото обкръжение, който имаше представа, че слънцето в знак не е астрология.  :012: Става въпрос за слънчев овен с  асц дева, луна в телец, а марс и венера в риби.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3323 -: Ноември 23, 2015, 06:32:19 am »
Седмични за witch: ПМ - глупака - колесницата

witch, в твоята главица май се кроят някакви "пъклени" планове?  :012: Намислила си нещо, изпипала си перфектно детайлите и през седмицата ще го реализираш.
Набелязала си нови пътища и върхове за покоряване, и със сигурност ще успееш; сега е моментът да поставиш новото начало. Като цяло през седмицата ще се чувстваш много добре, свободна и по детски щастлива. Може и пътуване да осъществиш.
Довечера продължавам и с останалите.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3324 -: Ноември 23, 2015, 08:40:25 am »
ц.7п/Умереност+4ж+9ч


Клер ноември ще ти е спокоен месец, концентриран върху семейството, семейния уют, може би ще ходиш на някакво парти? Не виждам нещо, което да се открои като важно събитие. Спокоен и уютен месец ще ти е  :)

ов давам - нямаше кой знае какви катаклизми този месец, по-скоро мои вътрешни притеснения. ориентирана съм към дома, детето, семейството. много-много не ми се излиза, макар че имаше разни мероприятия. месец на изчакване и трупане на ресурс /емоционален най-вече/ за предстоящи промени.

искам да помоля за карти какво да направя, за да преодолея тревожността си?

аз също мога да изтегял карти за някой довечера.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3325 -: Ноември 23, 2015, 09:22:38 am »
Клер, искаш ли да ти изтегля едни оракулски карти? Те са малко по-философски и насочени към такива проблеми.

А сега ще продължа със седмичните карти за Тренди.

                Силата                                     Висшият жрец                           Осмица пентакли



Много големи аркани. Явно ще е важна седмица за теб, Тренди.
Ще има положения, в които ще проявиш кураж. Може да изглеждаш прекалено самостоятелна, но и ще се наложи да си такава. Да има изпитания, с които да се справяш. И в които да овладяваш своята енергия, да надскачаш първичното, за да имаш успех. Не забравяй, че имаш тези способности, нужно е само да повярваш в тях.
Втората карта също говори за създаване на някаква структура и ред, да се овладее хаос. Може да се облегнеш на някакви традиции или ред, който е сътворен от другите, но ти следваш. Ще имаш своите промени, особено в отношенията с околните. Но очите ти ще се отворят за някои истини.Сега е момент да загърбиш миналото, защото ще имаш сетивата да разбереш на духовно ниво причините за всичко. И да откриеш хармония за себе си.
С постоянство и усърдие ще печелиш материални блага. Може и някакви нови знания да добиеш.

Тренди, да не ти предстои оценяване от различни хора? Може да се почувстваш преродена, да излезеш от познатите ти рамки.
Не страдай прекалено много за минали неща. Виж какво притежаваш. А не какво ти липсва.  :-* :58:



I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3326 -: Ноември 23, 2015, 09:28:27 am »
Емма, Ленорман ли? На мен те са ми по-злободневни, но както прецениш.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3327 -: Ноември 23, 2015, 09:48:32 am »
Клер, оракулски карти, а не Ленорман. Вече ти изтеглих.  :08:

Ocean of eternal love                Hidden path                 Purification(water)

                                                Tree of life


Клер, от прекалена емоционалност ли страдаш? Ще трябва да погледнеш на света през очите на любовта, добротата. Да се стремиш да отвръщаш с чисти намерения. Да повярваш, че каквото е било безплодно и безрезултатно, сега ще започне да дава своята реколта. Да не би да рониш някоя сълза в тъмното? Или не смееш?
На следващото пълнолуние не се страхувай да пуснеш някоя съзла, ако те напира. Може да ти е освобождаващо. Нещо ново предстои да ти се случи, да се зароди в теб. Което ще ти носи повече щастие.
За да стигнеш до него ще трябва да минеш по път, който не ти е познат. Да предприемеш мерки, които са различни от досегашен подход. Може да ти се струва, че си изгубила вярната посока. Но не забравяй, че всяка посока може да е вярна, не е необходимо да бъде указана с табелки.
Трябва да съвместиш рационално с емоция, за да минеш невредима през непознатите участъци. Сякаш тук някъде се пропукваш и ти е трудно. Фокусирай се върху пресечната точка на желанията на сърцето и ума. Все някъде трябва да имат допир. И в тази посока върви. Не забравяй, че има светлина, не само мрак, колкото и да ти е трудно да го повярваш.
Много си се претоварила с емоции. Може в предстоящите дни да минеш през някаква буря в емоционален план. Но тя ще ти е необходима, за да направиш прочистване за себе си. И да се възродиш. Може би бягаш от това дълбоко потапяне в своята емоционалност. А няма как да се тласнеш нагоре и да изплуваш, ако не стигнеш дъното.

Последната карта е много хубава. Не забравяй за семейството си, за креативността, за мъжкото и женското начало в теб. Съвмести сърце и разум,  мъжко и женско - това е цикъл на живота.

Чисто практически бих те посъветвала да отидеш на място, което е скрито от повечето хора. Минава се през някаква гора, има малки пътеки. Нещо като храм или свято за теб място. И да се пречистиш с вода - да оставиш негативното да изтече от теб с помощ на вода.

Подредбата на картите е 44, 34, 32. Заради това си мисля, че може да се връщаш към някакви минали неща и това да те затормозява и да е пречка да вървиш напред. Но последната карта е с номер 1. Всичко има цикъл. И след край идва ново начало.
 :-* :58: :-*

Хайде, орисвам те на изцеление.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3328 -: Ноември 23, 2015, 09:55:34 am »
благодаря ти Емма, има над какво да си помисля.
да, прекалена емоционалност може да се каже :)

как се казва тази колода? смяташ ли сборните карти с нея?
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 09:58:32 am от Kler »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3329 -: Ноември 23, 2015, 10:01:07 am »
Gaia oracle е колодата, Клер. Тя не е таро. Но ми е много на сърце.  :clap:

http://www.blueangelonline.com/gaia_oracle.html

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.