Автор Тема: Да попитаме Таро  (Прочетена 644489 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3330 -: Ноември 23, 2015, 10:03:21 am »
Не, не смятам. Всичко е на усет. Ако нещо ми направи впечатление и ми просветне идея, това е. Нямам система. Нито с тарото, нито с тези карти.
Обръщам внимание на нещата, които приемам за знаци. То е странно - по-важните неща, които на усет разбирам, те сякаш постъпват като информация в мислите ми за секунди и са озарени със светлина. Не мога да го обясня. Някои неща са трудни за обяснение.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3331 -: Ноември 23, 2015, 10:07:53 am »
а иначе имам квадрат между слънце и луна, както и между венера и марс, така че правилно си усетила това за мъжкото и женското :)



Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3332 -: Ноември 23, 2015, 10:12:57 am »
Това са казали картите, Клер. Аз само съм се опитала да ги разчета.
Направи ми впечатление на последната карта ин и ян, които са в ствола на дървото. Наредени са няколко символа - сърце, кръст, инфинити, звезда и ин/ян.
Чисто символично - през сърцето, вярата, безкрайността, мечтите и хармонията на мъжкото и женското начало.
Те са в основата на всичко. Заради това е и първа карта в колодата. Стълб на живота.  :)
И ред други асоциации могат да се появят. Зависи от коя посока ги гледаш.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

yonita

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3333 -: Ноември 23, 2015, 12:36:35 pm »
Много моля, за едни карти за тази седмица ,ако някой има желание.... :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3334 -: Ноември 23, 2015, 02:42:14 pm »
Клер, стана ми любопитно с редуцирането. Събрах сбор на номерцата на картите - 110, което събирам до 2.
Втората карта в колодата е Moonlight Goddess. (снимка 1)

Всяка карта е описана с три думички. За тази карта виж какви са - repressed emotions, healing, reflectoin.

Иначе в книжката пише, че е хубава карта. И Ангел на пълнолунието ти се появява, за да отрази емоциите, които си скрила в себе си. Той е тук, за да те излекува чрез мечтите или сънищата ти. Онова, което е 12 дом(ще ме разбереш). Но за да се излекуваш, трябва да излееш сърцето си и да покажеш онова, което истински чувстваш. Не трябва да забравяш, че това, което криеш не засяга само теб, а и околните. Особено онези, които обичаш и те обичат най-много. Няма нищо неестествено в сълзите, в споделянето на истинските емоции.
В следващия месец може да се върнеш към миналото, към минали болки, обиди, наслоявания, разочарования. Но е редно да благодариш за всичко минало и да запазиш само хубавите спомени. Да простиш най-общо казано. Явно нещо в миналото се е наслоило, Клерка. И то те мъчи, не си в хармония с него, дори да го затискаш. Но за да се изпълниш със светина, трябва да го поразбураш някак и да го изживееш.

Ако решим да останем на 110 и игнорираме 0-та, то 11 карта е също интересна. (снимка 2)
Rising above(clarity, freedom, solution)

Чисто асоциативно един гълъб излита от нещо дъбоко и синичко. Навява идея за нова надежда, заради бял цвят и чистота, раждане/прераждане. Ще имаш възможност да видиш нещата от височина, от друга перспектива - да видиш гората, а не дървото. Без значение каква е ситуацията, трябва да спреш да мислиш за нея с тревога. Сега си прекалено близо, за да видиш и оцениш ясно положението. Но чрез медитация, чрез релаксиране, пълно успокоение и опит да игнорираш за момент мислите, може да се прочистиш. В книжката дословно пише - направи разходка в парка, танцувай, забавлявай се. Направи всичко, което ще ти помогне да се откъснеш за миг от мисли - бъди малко егоист.

В карта 2 отново се говори за пълнолуние някакво. Може на предстоящото пълнолуние да ти се случи нещо важно.

Йонита, ще ти изтегля таро.


И не мога да стърпя вълнението си. Както си знаех - преди малко получих новите оракулски карти!  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Но аз съм търпелив човек. Първо ще изтегля карти за Йонита, после ще си направя някой ароматен чай. И чак тогава ще ги разопаковам и ще се потопя в тях отдадено.  :08: :clap:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

yonita

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3335 -: Ноември 23, 2015, 03:00:58 pm »
 :38: Emma ,мноого ти благодаря...  :08:

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3336 -: Ноември 23, 2015, 03:07:26 pm »
благодаря ти Ема!

тук сбора бих го сметнала 2 и 20. 110-45/колкото са картите в колодата/-45=20
но и 11 без нулата си има значение сигурно, не съм много на "ти" с нумерологията. всъщност като че ли сборните описват самият въпрос.

« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 03:09:06 pm от Kler »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3337 -: Ноември 23, 2015, 03:39:42 pm »
Клер, сега погледнах и 20 номер от колодата.
Ти ще кажеш има ли връзка с теб.

Loss(grief, sadness, resurrection)

Може да чувстваш тъга от загуба на някаква мечта, надежда. Или някой, който обичаш се премества, променя.
На жената има интересни 'татуировки', които на мен ми наподобяват днк структура. Бих приела, че нещо, което си смятала за свое предстои да се отдели. Или има връзка с деца, поколение. В окото на жената се е крепнала една сълза. Отново идеята за прочистването. И прави впечатление червената луна или слънце.
Но енергията не изчезва, а променя формата си.
Дано Хепи види темата и някак се включи с мнение за числата, ако е в настроение. Че ми стана много интересно как тя би описала картите/числата.  :72:



Йонита, за теб изтеглих тези карти.

         Страшният съд                      Осмица жезли                               Силата



Йонита, да не възобновиш някакви ангажименти? Или нещо от миналото да търгне в нова посока?
Сега му е времето да отсъдиш правилно за себе си, което е важно. Да се отворят очите ти. Да си в покой със знанията какво се случва реално. Това ще ти даде нов тласък, прераждане, възкръсване. Може да се проявиш пред някаква публика или повече хора - да се покажеш като нов човек. Но тази промяна няма да е лесна. На първата карта имаме Христос. Ще трябва да преминеш през своята Голгота... Но това да не те притеснява, след изпитанията и съзнаването живот около теб ще се заъврти много бързо, на висока скорост. Може да имаш повече енергия за действие, много идеи за осъществяване. И някаква новина, която ще те накара да се забързаш, за да се докажеш.
Последната карта ми харесва. Въпреки всичко ще се справиш. Което не може да те сломи, ще те направи по-силна. Но трябва да овладавяш поривите на недисиплинираност. Да си по-хладнокръвна, ако искаш да успееш. Ползвай помощ на някой приятел.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3338 -: Ноември 23, 2015, 03:42:46 pm »
Клер, сега погледнах и 20 номер от колодата.
Ти ще кажеш има ли връзка с теб.

Loss(grief, sadness, resurrection)
На жената има интересни 'татуировки', които на мен ми наподобяват днк структура. Бих приела, че нещо, което си смятала за свое предстои да се отдели. Или има връзка с деца, поколение.
да...има връзка. давам си сметка, че детето пораства. той е лъв.

Емма, много интересно тълкуваш детайлите :58:
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 03:48:08 pm от Kler »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3339 -: Ноември 23, 2015, 03:48:11 pm »
О, Клер! :38: :58: :-*
Детенце си има път. И винаги ще си е твое детенце - на 5,10,60 години, то ще си е твое детенце.

Ако се върнем към първите изтеглени карти, подредбата беше много фертилна. Можело е още тогава да ми светне, че има отношение с дете.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3340 -: Ноември 23, 2015, 04:08:46 pm »
Клер, сега погледнах и 20 номер от колодата.
Ти ще кажеш има ли връзка с теб.


Дано Хепи види темата и някак се включи с мнение за числата, ако е в настроение. Че ми стана много интересно как тя би описала картите/числата.  :72:




Тя Хепи ви хвана, че правите някакви сметки :) - и ще се включи по някое време .... в момента директния Нептун е завладял бойното поле :) - споделила съм в темата за транзитите му :)

yonita

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3341 -: Ноември 23, 2015, 04:57:20 pm »
Emma , много ме вдъхнови! Харесват ми картите ,които си ми изтеглила-благодаря! :58:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3342 -: Ноември 23, 2015, 06:34:55 pm »
Седмично за Тренди: 10ж - умереността - дама пентакли

Тренди, тази седмица вероятно ще търсиш начин как да облекчиш емоционалния товар, който носиш; не е изключено и задълженията в работата да ти идват в повече и това също да те натоварва психически. Като цяло ще търсиш баланса, хармонията, но преди всичко не забравяй себе си и нуждите си.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3343 -: Ноември 23, 2015, 06:39:00 pm »
Седмично за Емма: 8ч - 6п - 2ч

Емма, да не си решила да дадеш втори шанс, на някого, на когото държиш? 2ч е не само любовни взаимоотношения, а и е някого, на когото държиш и ти приятно и леко на душата в компанията му. Може да се срещнеш с някоя стара дружка и да изгладите взаимоотношения. Но като цяло през седмицата акцентът ще ти - другите(остта 1-7дом) и какво даваш ти в тези отношения, време за преценка.

"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Да попитаме Таро
« Отговор #3344 -: Ноември 23, 2015, 06:44:05 pm »
Седмични за Делфи: 6п - РЧ - ДМ

Делфи, и при теб мисля, че ще е фокус отношенията ти с другите. Моето мнение е, че ще се държиш по-хладно и дистанцирано с другите; няма да ти е до контактуване и т.н. Сякаш ще си искаш да си сама, да обмисляш различни планове за бъдещето, да си решаваш сама проблемите. Ако имаш дете не е изключено и главоболия около него. Но дамата на последно ми говори, че ще има благополучен край седмицата.(ще има превес на разум над емоции)


"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."