Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 35524 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #105 -: Ноември 02, 2015, 12:53:02 am »
Урокът от годината не е един, но мога да го обобщя така. Излязох от драмата, от всякакъв вид драми. И даже в сегашната ситуация съм спокойна, приела съм най-лошите варианти и съм подготвена, но съм се настроила за най-добрия. Разните проблеми и тежки неразположения ми влияят, но няма драма, няма кой знае какви емоции, страхове, тръшкания. Чувствам се олекнала и освободена от самата себе си.

Много познато, Смарта. Пожелавам ти Силата да е с теб, бъди здрава и дано развръзката е положителна!
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #106 -: Ноември 02, 2015, 08:58:55 am »
Много познато, Смарта. Пожелавам ти Силата да е с теб, бъди здрава и дано развръзката е положителна!
Благодаря! Развръзката ще ви я кажа, само да я разбера и аз.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #107 -: Ноември 02, 2015, 09:15:07 am »
Сега Сатурн пак ще съвпадне с Уран и пак ще влизам в болница за изследвания, защото има съмнения за нещо у бебето. Настроила съм се да няма нищо. И накрая на Нова година ще се приземи на ИЦ. На раждането (дай Боже да се случи) Сатурн ще подминава ИЦ, а Юпитер ще е точно на АЦ. След 2 години Сатурн ще направи съвпад с Нептун в края на Стрелец, но това ми е далече.


честито Смарта,за очакваното майчинство   :08: , смела жена-воин е усещането ми за теб,много позитивизъм блика от толкова негативни ситуации,пожелавам ти цялата сила да преминеш изпитанията

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #108 -: Ноември 02, 2015, 12:53:14 pm »
честито Смарта,за очакваното майчинство   :08: , смела жена-воин е усещането ми за теб,много позитивизъм блика от толкова негативни ситуации,пожелавам ти цялата сила да преминеш изпитанията
Изобщо не очаквах такава подкрепа от вас, само исках да се включа пак, че съм нередовен потребител. Но и ме притеснява толкова внимание, така че благодаря ви още веднъж, спирам да спамя темата.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #109 -: Ноември 02, 2015, 01:22:25 pm »
Изобщо не очаквах такава подкрепа от вас, само исках да се включа пак, че съм нередовен потребител. Но и ме притеснява толкова внимание, така че благодаря ви още веднъж, спирам да спамя темата.

 :38: нередовенен потребител с редовни събития ,общият егрегор на форума е мощна енергия за подкрепа да преживееш по-леко трагични събития,а  радостните моменти ги усилва многократно,не се притеснявай,наслаждавай се  :08:

Happy58

  • Гост
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #110 -: Ноември 02, 2015, 01:52:55 pm »
Изобщо не очаквах такава подкрепа от вас, само исках да се включа пак, че съм нередовен потребител. Но и ме притеснява толкова внимание, така че благодаря ви още веднъж, спирам да спамя темата.

Умнице, не спамиш темата - баш си си по нея .... откъде това притеснение ... форумът, освен че е с професионална насоченост, е и сбор от живи хора, които носят душа - съвсем нормално е да сме заедно в лошо и в хубаво ... така че, освободи притеснението си и споделяй на воля :)

 :38: :38: :38:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #111 -: Ноември 03, 2015, 12:12:33 pm »
Смарта :38:

Между другото аз също осмислям уроците на Сатурн поне 2 години след като е отминал съответния транзит. А някои и досега не съм ги осмислила, опозицията със слънцето например ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #112 -: Ноември 07, 2015, 09:50:44 am »
Сатурн първо дава задачката, после изпитва и накрая проверява,ревизира- къде се държим безотговорно,лекомислено,пилеем време,сили и ресурси в безмислени неща,липсва разумна пестеливост само за необходимото,няма полезен ход, неприятните събития и ситуации,разочарования и несполуки показват точно къде бъркаме и сме извън строго зададените от сатурн правила и норми и така идва равносметката,преосмислянето,помъдряването да отделиш ценното от маловажното и нетрайното,затова Сатурн разгражда и руши само слабите звена в живота ни, цели мобилизация,не капитулация.
Сатурновата криза е време за осъзната промяна ,поради натрупано неудоволетворение по темите по нат.позиция и упр.на сатурн-слънце,това,което е разклатено ще рухне,за да даде път на ново,стабилно и сигурно.
Всичко тайно ,задкулисно,непочтенно и фалшиво се разкрива и настава време разделно,време на  възмездие.Сатурн бави, но не забравя. Показва по болезнен начин,кое е важно ,ако не си му обръщал достатъчно внимание преди,показва грешките,ако те натоварва с двойно повече отговорности,значи си бягал от тях,бил се пасивен,мързелувал си,отнема ти нещо-някой за които си нехаел преди,не си обръщал внимание,за да го оцениш подобаващо,като го загубиш,чувството за вина е пропусната възможност да направиш нещо добро
Добрите магарета,трудолюбивите,неуморните са възнаградени, подобаващо от Сати при срещата му със Слънцето с удоволетворителна увереност в себе си и бъдещето,съдбата е с теб и времето е твое,можеш да избираш и планираш и разполагаш с него,стига ти за всичко, бонуса е  устойчив и дълготраен растеж,защото Юпитер дава в рамките на зададеният план-програма от Сати,всеки седем години- същите теми,процеси ,хора,но на ново ниво на преосмисляне и действия,помъдряли и с натрупан опит,оценка по заслуги,който не иска да пораства-зацикля в едно и също повтарящо се безвремие на аутсайдер,криза преживяват само тези,които не знаят какво искат ,не вярват в собствените си възможности,нямат планове или не знаят как да ги постигнат,тогава съдбата отнема шанса ти ,отнема,хора , на които си разчитал,отнема ти работа, на която разчиташ,но не си бил отдаден ,загубите и разделите,здравословни проблеми,грижи показват безотговорно отношение и поведение към важните и стойностни неща в живота,тогава ги ручаш жабетата ,без да си франкофон :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2015, 09:58:38 am »
Смарта :38:

 А някои и досега не съм ги осмислила, опозицията със слънцето например ::)

опозето показва доколко се съпротивляваш на помъдряването,дали учиш самостоятелно или ти е необходим външен подтик,чрез учител,който идва в лицето на сатурн
опозето е компромис или сблъсък  на различни гледни точки ,дали ще приемеш чуждата или не показва изхода-съюз /удвояване на силата/ или война /разпиляване на силата/да се справиш с възникналите трудности,пречки, забавяне, неприятни събития
при тр.опозета на сати- липсата на оптимистични прогнози и  усещането за беизходност/карето/,че си притиснат в ъгъла с отговорности,които не искаш да приемеш,може да се компенсира донякъде от подкрепящ юпитеров транзит към момента,помага ти да оцелееш
« Последна редакция: Ноември 07, 2015, 10:13:51 am от strelicka »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #114 -: Ноември 11, 2015, 09:48:17 pm »
За съжаление се наложи пак да се върна на последната работа.  ??? ??? ??? Нямах друг избор за съжаление. Надявам се този път да не ни ограбват толкова, колкото преди, да не ни надчитат със стока, която не е идвала никога.
Дано този път да не завърши зле.
Не мога да разбера обаче, това ли е урокът, на който иска Сатурн да ни учи? Че трябва да правим това, което не обичаме, само от криворазбрано чувство за дълг (или може би трябва да се насилим да обичаме това, което всъщност не можем)?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #115 -: Ноември 11, 2015, 09:52:53 pm »
Аз усещам Сатурн при себе си в стил:"Нищо не става без пот и без кръв! Дай си зор, надскочи себе си, бъди постоянен и упорит и ще стигнеш успешно там, където целиш!"

Ако ти попадне 12-те лица на Сатурн - виж как е поставен при теб. На мен тази книга ми помогна много да си дам равносметки. А мисля, че и дигитално се намира, като pdf, мога да видя дали я имам  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #116 -: Ноември 11, 2015, 09:54:35 pm »
Весо, за втори или за трети път ще се връщаш там?

Погледни и от положителната страна - може да не е мечтана работа, но в тежко материално положение пак е нещо. Аз където съм напуснала, там вече не мога да се върна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #117 -: Ноември 11, 2015, 10:02:34 pm »
За трети път. Дано поне този път, след като е минала и ретроградната сянка на Меркурий, да нямам проблеми (макар че много други колеги постоянно ми споделят, че проблемите не са приключили).
Надявам се поне наистина парите, които ще ми плащат, да не отиват за "липси", които всъщност не са по вина на продавач-консултантите.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #118 -: Ноември 11, 2015, 10:08:07 pm »
Ако ти попадне 12-те лица на Сатурн - виж как е поставен при теб. На мен тази книга ми помогна много да си дам равносметки. А мисля, че и дигитално се намира, като pdf, мога да видя дали я имам  :)
Чел съм я, но не мисля, че ми каза нещо ново, което да не знам и което да ми помогне. За съжаление при мен не важи това, че колкото по-изстрадано е нещо, толкова по-сладко е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13610
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #119 -: Ноември 11, 2015, 10:09:03 pm »
За съжаление се наложи пак да се върна на последната работа. Нямах друг избор за съжаление. Надявам се този път да не ни ограбват толкова, колкото преди, да не ни надчитат със стока, която не е идвала никога.
Дано този път да не завърши зле.
Не мога да разбера обаче, това ли е урокът, на който иска Сатурн да ни учи? Че трябва да правим това, което не обичаме, само от криворазбрано чувство за дълг (или може би трябва да се насилим да обичаме това, което всъщност не можем)?
Весоо, бях се затъжила за теб, дори мислех преди малко да ти пиша и се радвам, че намина тук.
За връщането ти на старата работа ти бях прогнозирала в твоя хорар напреди, в крайна сметка човек трябва да избира от две злини по-малката- в случая да стоиш без работа или да работиш за грухчо  :012: Дано този път са ти точни сметките и получаваш навреме заплатите, а и коледни надбавки да имаш- пу, пу!
 O:-)