Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 40676 пъти)

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #165 -: Април 06, 2017, 03:05:55 pm »
Егати мъката чак ми се сменил цвета на очичките от плач  ;D Дека са ми зелените очички че днес съм с други без да забележа  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #166 -: Април 06, 2017, 03:13:38 pm »
Ребека, да не вземеш да застроиш нов "Хаинбоаз", ама  под водата ?  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #167 -: Април 06, 2017, 03:20:39 pm »
А, не, моето подводно гробище няма да се казва Хаинбоаз, нито "Малката русалка" или пък" На цаца и бира при Посейдончу". Аквапарк- "Последен пристан" или" Райският залив"  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #168 -: Април 06, 2017, 03:30:01 pm »
"Бекина лагуна" предлагам :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #169 -: Април 06, 2017, 04:57:09 pm »
Вечните нудистки полета  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #170 -: Април 06, 2017, 04:58:03 pm »
Вечните нудистки полета  :012:

Къща с добре заграден двор, за да няма преминаващи воайори наоколо  ;D :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Rebeka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #171 -: Април 06, 2017, 05:03:35 pm »
Ами нали е гробище ,какви съседи, и пирати дори да има- те ще са призраци.. Надутите платна на бригантината Мария Селесте ще порят призрачният сумрак на вечният океан  ;D

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #172 -: Април 06, 2017, 05:49:29 pm »
Сатурн спря в градуса на Слънцето ми и в квадрат с него и на 25 август ще тръгне директен в градуса на Нептун У5.
И квоооо.... ще премислям докъде съм стигнала и дали вървя по правилния път на живота си, дали 5домните концепции са правилно усвоени и дали не са остарели... Как ми се иска да имах лъвска луна, вместо овнешка!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #173 -: Април 06, 2017, 05:54:45 pm »
YaYa, ти си изпълнила плана – имаш едно детенце. Какво чак толкова те притеснява по петодомните теми, любовта ли?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #174 -: Април 06, 2017, 06:20:34 pm »
Да, Лили, любовта :) нещата там са хем раздвижени, хам в ужасен застой. 18-годишна връзка, полявила се при първия възврат на нодалната ос, сега следва втори, Сатурн върху У5 и в същото време Уран върху К7 и Луна :) За него всичко е наред, нищо не се е променило - така говори, така се и държи, а аз сякаш усещам дъха на промяната във врата си. Знам ли... може би напрежението идва от съвпада на Уран с Луната, а празнотата е от квадрата на Сатурн към Слънцето. Закото при първия съвпад на Сатурн с У5 всичко беше цветя и рози. Раздвижването дойде след това. Пък съвпадът е в мутабелни знаци... объркана съм.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #175 -: Април 06, 2017, 06:32:48 pm »
Ти изначално имаш Луна в Ашвини – от трите овнешки Луни /по тропикал/ това е най–динамичната и вироглава Луна. И сега транзитът на Уран допълнително я ръчка да търси по–интензивни емоционални изживявания, заредени с повече динамика. А седмодомните Луни наистина трудно понасят застойни отношения – там, където емоцията е преминала в замръзнало състояние. Гледано по сидерал, имаш Венера и Луна в един знак, в 7 дом. Това те прави атрактивна за противоположния пол, а вероятно изглеждаш доста харизматична личност в очите на околните, това предполага и накшатра Читра на Асцендента. Не бих казала, че с този хороскоп трайно би останала без мъж.

Гледано по западната система, Луна в Овен в съчетание в Венера в Телец в 7 дом създават предпоставки за малко противоречиви потребности и желания при теб. Луната иска екшън, динамика, а Венера се задоволява със сигурни и стабилни отношения. Стъпка към решаване на проблема е да осъзнаем първо собствените си мотиви, какво ни движи. Много рядко хората го признават. Но когато става въпрос за отношения, е желателно човек да бъде максимално честен със себе си, за да изясни дали проблемът е наистина в партньора или той самият е генератор за напрежение.

Животът си е твой и никой не може да ти каже как да го изживееш. Ако смяташ, че този човек те потиска, ограничава развитието ти или те държи под похлупак, тогава вземи съответното решение. Но ако нямаш такова усещане, може би си струва да се направи някакъв компромис. Транзитен Уран върху натална Луна изостря сетивата, кара ни да преминаваме от една крайност към друга.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #176 -: Април 06, 2017, 06:45:03 pm »
Ти изначално имаш Луна в Ашвини – от трите овнешки Луни /по тропикал/ това е най–динамичната и вироглава Луна. И сега транзитът на Уран допълнително я ръчка да търси по–интензивни емоционални изживявания, заредени с повече динамика. А седмодомните Луни наистина трудно понасят застойни отношения – там, където емоцията е преминала в замръзнало състояние. Гледано по сидерал, имаш Венера и Луна в един знак, в 7 дом. Това те прави атрактивна за противоположния пол, а вероятно изглеждаш доста харизматична личност в очите на околните, това предполага и накшатра Читра на Асцендента. Не бих казала, че с този хороскоп трайно би останала без мъж.

Гледано по западната система, Луна в Овен в съчетание в Венера в Телец в 7 дом създават предпоставки за малко противоречиви потребности и желания при теб. Луната иска екшън, динамика, а Венера се задоволява със сигурни и стабилни отношения. Стъпка към решаване на проблема е да осъзнаем първо собствените си мотиви, какво ни движи. Много рядко хората го признават. Но когато става въпрос за отношения, е желателно човек да бъде максимално честен със себе си, за да изясни дали проблемът е наистина в партньора или той самият е генератор за напрежение.

Животът си е твой и никой не може да ти каже как да го изживееш. Ако смяташ, че този човек те потиска, ограничава развитието ти или те държи под похлупак, тогава вземи съответното решение. Но ако нямаш такова усещане, може би си струва да се направи някакъв компромис. Транзитен Уран върху натална Луна изостря сетивата, кара ни да преминаваме от една крайност към друга.

Има доста вярно в написаното от теб, да не кажа всичко :)  Но на практика проектирам Луната чрез потребностите на Венера, а Венера в Телец хареса ли нещо, си го харесва трайно :) Неговата Луна е върху моята Венера. Негов Сатурн върху мое Слънце. Държи ме, не ме ограничава никак, но поради обективни причини не можем да сме заедно... Не оставам без мъжко внимание, дори на улицата да съм в дънки и без грим, пак ме забелязват, а не съм първа красавица, просто съм... прилична. Но сега карам трудни аспекти от външни планети към лични и усещам промените, баз дъ знам накъде ще раздвижат пластовете.
И да, Луната ми изтрещява в момента адски много. Уча се на търпение. Знам, че Уран на К7 ще раздвижи партньорството, бившият ми съпруг се разведе при такава :) но въпросната връзка не ми е връзка в смисъл на партньорство, за да я прекрати. Затова съм в чуденка...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #177 -: Април 06, 2017, 10:50:05 pm »
Yaya, ти имаш по натал Слънце-Сатурн, сега тр. Сатурн затваря тау-то в следващи домове. Искаш да задържаш статуквото, не пускаш сигурното, изграденото, постигнатото, а пък Уран ти е куинконкс Сатурн, за Луната месец август( ама, по-бърза си от мен, бе  :012:)- перспективата ще дойде,  при опозицията Слънце-Сатурн месец юни, защото някой друг вместо теб ще вземе решението. Не си в позиция ти да инициираш такова, просто следвай правилата на играта. Дано това ретроградие на Венера да те подсетило за натална същата. Ти си работохолик, предполагам, че тази квадратура ще я ползваш, за да увеличиш ресурси, професионални позиции, иначе само изказваш мнение по 5-ти.  Тр. Сатурн сега ще ти тества близкото обкръжение и какво се случва в главата ти, колко рационално и практично ще си плануваш задачите, колко си ефективна в уменията си, колко и какви пари можеш да вадиш с това, с  което си . Хваната си в капана  на  идеали,  каузи, които дали наистина са твои ( Сатурн Дева/Слънце Риби 11/5) -това ще прави Сатурн, очаквай и да бъдеш обвинена за действия на група, на други, за които ти не си виновна. Щом искаш да усвояваш концепции, тогава нека да са в посока към онова, което наистина искаш и привличаш в живота си- Сатурн е спрял в края на 2-ри и на К3 . Квадратурата му към 5-ти дом те подсеща, че може да има конфликт между разпределение на време, финанси, за веселба, романтика, деца и материалната сигурност.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #178 -: Април 06, 2017, 11:38:30 pm »
Сатурн стационарен в 27 * Стрелец (мунданно  4 *Стрелец)- като за последно изпитание за Подвижния кръст.
Тези дни забелязали ли сте нещо по-особено по аналогиите на Сатурн в ежедневния си ритъм, някакъв тип стагнация, ирационален страх, паника ?  :)

Тръшна ме настинка на легло - при мен застиването е много близо до Слънцето. Баткото беше на екскурзия, трябваше да го чакам на един паркинг, автобусите закъсняха с близо час и усещах как ме пронизва студения вятър. Подготвена бях и с шапка и с качулка, после у дома топих краката в гореща вода и т.н. - взех мерки незабавно, като се прибрахме, но явно е било неизбежно. Още през нощта се будех многократно с болки в гърлото и ушите, на сутринта директно на лекар. При мен истинското лечение е да се завия през глава за ден-два и пълен покой, течности и нищо друго. И така се оправям светкавично. И този път проработи.

На подсъзнателно ниво бях на предела на силите си - от недоспиване - мечтаех си нещо да стане и няколко дни да мога да се наспя, но без грам умисъл да се разболявам. Е, Вселената чува сигналите ни и реагира както може или по най-добрият начин :) Благодарна съм, че успях да си почина :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12703
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #179 -: Април 06, 2017, 11:56:27 pm »
Алена, при теб нещо такова се е получило" всяко зло , за добро". :08:
Ти имаше тригон между Слънце и Юпитер, това винаги влияе добре на жизнеността на натива.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“