Автор Тема: Сатурнова криза за подвижният кръст  (Прочетена 35635 пъти)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #60 -: Септември 29, 2015, 10:30:08 am »
Веско, Сатурн управлява 7д. Козирог, и е в Козирог, но в 6д. Но освен Сатурн, в 7д имат "сила" Марс -екзалтация и Луната по триплицитет защото картата е нощна. Сатурн е есенциално силен, но акциденцията....

Happy58

  • Гост
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #61 -: Септември 29, 2015, 01:32:53 pm »
Не се сещам за по-дисциплиниран човек от баща ми. Слънце в Стрелец. И организиран.
Строг, но справедлив може би най му подхождаше. С невероятните дух и оптимизъм, характерни за Стрелеца. Нищо от синонимите на лигльо не му беше присъщо, още по-малко да се оплаква от късмета си, който изобщо не беше късмет, всъщност, а яко бачкане до откат.

С АС в Стрелец, понесох огромна загуба, ма не щото съм го заслужила, нежели той пък го бил заслужил.
Първият ингрес на Сатурн в Стрелец донесе диагнозата, вторият си го прибра.
Той не ми беше просто баща, беше приятел, най-добрият ми приятел.

Вероятно е въпрос на синастрия, но и останалите Стрелци, дето познавам, при това стелиумни не са мрънкалници, нито готовани.
Поредният частен случай, предполагам.
Всеки с мъката си.
Все си мислех, че съм кардинална, то се оказа, че съм подвижна...

п.п. оставете тия празни приказки за даването/взимането от Сатурн. Само се молете да не ви е силен в картата

Съболезнования, аброад ... няма думи за успокояване на тази болка, но подкрепата от приятели е много помагаща. Пожелавам ти я!

Happy58

  • Гост
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #62 -: Септември 29, 2015, 01:37:07 pm »
..........................., това лято си отидоха сестра ми, и баща ми.
Времето сякаш спря. Но трябва някак да се научим да живеем без любимите хора.

Съболезнования, Таис - много болка е това ... и баща, и сестра ... пожелавам ти сила и любов

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #63 -: Септември 29, 2015, 10:05:12 pm »
Моите съболезнования на всички, които са имали тежки загуби. Надявам се скоро да се почувствате по-добре.

Имам спомени от някаква статистическа статия, че по-скоро транзити на Юпитер и Уран водят до смърт, а не на Сатурн. Но пък в нептуновите владения може би има логика да се проявява така.

Предстои му мунданна квадратура с Нептун в Риби. Дали няма да има нови вируси?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #64 -: Септември 30, 2015, 12:08:59 am »
Хм, това беше в друга тема, темата за Плутон и как е дошло тук - идея си нямам  ::) :o :017:

Ще го зачистя от тук и ще се опитам пак там да го поместя :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #65 -: Септември 30, 2015, 09:08:24 am »
  Дали няма да има нови вируси?

те вече ни заляха във вид на бежанска вълна ;)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #66 -: Септември 30, 2015, 10:23:39 am »
Квадратурата на сатурн в стрелец и нептун в риби за мен е възможно да даде отражение в религиозните среди. Напоследък католическата църква направи доста реформи, немислими дори допреди няколко години.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #67 -: Октомври 04, 2015, 11:40:25 pm »
Квадратът на Сатурн към Слънцето е почти точен. Уран също направи точен съвпад с Луната.

Освен, че съм неспокойна, не мога да спя, скарах се с майка и съм потисната без никаква причина днес имах и една случка.

Прибирам се към вкъщи и минавам край малък квартален магазин, за да взема минерална вода. Там избягвам да ходя, защото е на човек, който не харесвах - все е подпийнал, сънен, неугледен, нечистоплътен и депресиран. Беше заключил вратата на магазина. Отстрани има звънец за тези "специални" случаи. Звъня аз и си мисля колко е мързелив, как сигурно спи и няма да отвори и в този момент погледа ми попада на некролога, залепен отстрани до вратата. На снимката имаше младо момче, почти едно към едно със собственика. Зачетох се - момчето е било на 24 години, загинало при инцидент през 2009 г. Синът на собственика.

Почувствах се като най-дребната и зла душица на планетата. Дадох си сметка колко прибързано раздавам тежки присъди.

Ей това е сатурново проявление - дори в перфектно работеща машина ти да откриеш мъъъъничко изкривено болтче и да го сочиш с пръст, да обясняваш в подробности и да анализираш колко бъгава е цялата машина. Ти я виждаш, че работи перфектно, даваш си сметка, че и с това болтче си е ок. ОБАЧЕ тъпото болтче в твоите очи изглежда като Айфеловата кула, която всеки момент ще се разпадне. И не можеш да си обясниш защо толкова малки дефекти или по-точно несъвършенства - било то в хората, било в система, организация или предмет, ти действат така обсесивно, че искаш веднага да се поправят и променят.

Същото е и с хората. Веднага държа да дефинирам на кой къде му е проблема. Защо? Нямам представа! Аз и със себе си с болнава самокритичност правя същото - анализирам кое, как и защо куца и налагам контрол. Ползи - никакви. Освен че вместо да си се наслаждавам на свободното си време аз се смачквам с размисли.
« Последна редакция: Октомври 04, 2015, 11:45:06 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #68 -: Октомври 04, 2015, 11:55:30 pm »
Трябва прошка-виж там на кой

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #69 -: Октомври 04, 2015, 11:56:42 pm »
Виждам, ама не мога.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #70 -: Октомври 04, 2015, 11:58:16 pm »
Виждам, ама не мога.

Знам
Но не спирай да опитваш, току виж някой ден...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #71 -: Октомври 05, 2015, 08:40:48 am »
Виждам, ама не мога.

Може би, когато плутон направи квадратура с луната ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13611
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #72 -: Октомври 05, 2015, 11:35:35 am »
Може би, когато плутон направи квадратура с луната ::)
Аз го минах този квадрат, че нали Луната ми в овен е на близо 8гр., изпокарах се тогава с всички жени в семейството, без да съм си просила скандалите, а сега чакам да се повтори квадрата на Плуто с Юпитера ми и после да квадратира Венера  ( аспекта на бохемския живот)  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #73 -: Октомври 05, 2015, 12:22:33 pm »
Ами зависи от осъзнатостта на индивида - как ще използва енергиите на транзита, аз казвам, че това е шанс, ако от майката (луната) идват проблемите.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Сатурнова криза за подвижният кръст
« Отговор #74 -: Октомври 05, 2015, 01:53:35 pm »
Квадратът на Сатурн към Слънцето е почти точен. Уран също направи точен съвпад с Луната.

Освен, че съм неспокойна, не мога да спя, скарах се с майка и съм потисната без никаква причина днес имах и една случка.

Прибирам се към вкъщи и минавам край малък квартален магазин, за да взема минерална вода. Там избягвам да ходя, защото е на човек, който не харесвах - все е подпийнал, сънен, неугледен, нечистоплътен и депресиран. Беше заключил вратата на магазина. Отстрани има звънец за тези "специални" случаи. Звъня аз и си мисля колко е мързелив, как сигурно спи и няма да отвори и в този момент погледа ми попада на некролога, залепен отстрани до вратата. На снимката имаше младо момче, почти едно към едно със собственика. Зачетох се - момчето е било на 24 години, загинало при инцидент през 2009 г. Синът на собственика.

Почувствах се като най-дребната и зла душица на планетата. Дадох си сметка колко прибързано раздавам тежки присъди.

Ей това е сатурново проявление - дори в перфектно работеща машина ти да откриеш мъъъъничко изкривено болтче и да го сочиш с пръст, да обясняваш в подробности и да анализираш колко бъгава е цялата машина. Ти я виждаш, че работи перфектно, даваш си сметка, че и с това болтче си е ок. ОБАЧЕ тъпото болтче в твоите очи изглежда като Айфеловата кула, която всеки момент ще се разпадне. И не можеш да си обясниш защо толкова малки дефекти или по-точно несъвършенства - било то в хората, било в система, организация или предмет, ти действат така обсесивно, че искаш веднага да се поправят и променят.

Същото е и с хората. Веднага държа да дефинирам на кой къде му е проблема. Защо? Нямам представа! Аз и със себе си с болнава самокритичност правя същото - анализирам кое, как и защо куца и налагам контрол. Ползи - никакви. Освен че вместо да си се наслаждавам на свободното си време аз се смачквам с размисли.

Все едно чета себе си. Много познато чувство, но то явно е от силното Сатурново влияние. Понякога имам чувството, че главата ми ще се пръсне от анализи и мисли, които са ненужни.