Автор Тема: Новолуние 13 окт. 2015г.  (Прочетена 23314 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #30 -: Октомври 13, 2015, 05:43:27 pm »
Не само са отхвърлени всичките ми насрещни претенции, а са приели и негова претенция с изтекла погасителна давност. Ако не беше това, щях да си мисля, че може просто да съм нямала късмет и не са ползвали връзки/подкуп.

Сатурновите хора играят много мръсно и с удари под кръста, такъв да не ти е неприятел, за пореден път се убеждавам колко са хитри, двулични и подмолни.
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 05:45:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #31 -: Октомври 13, 2015, 05:54:45 pm »
Аз днес бях на едно обществено събитие , където се моткаха и някакви тукашни промита звИзди. :012: Иначе ми звъннаха и за едно интервю . Не е по моята специланост работата, но е нещо което бих правила временно като компромисен вариант, мястото ми харесваше отстрани. Не знам как е отвътре.

А вчера точно случка по уран опозиция слънце, както мунданния аспект( при мен по оста 4 дом 10 дом). Ядосах се в една институция. Отидох с честност и най-добри намерения, а се оказах в ролята на едва ли не "подсъдим". За това , че бях честна моье да си  навлека допълнително проблеми ,  та дори и  финансов шамар да отнеса от тях. Нещо , което доста ме изненада. Цялата плеяда на  чиновничка беше абсурдна, опасна комбинация от избиване на комплекси и лошо настроение.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #32 -: Октомври 13, 2015, 05:59:47 pm »
Не само са отхвърлени всичките ми насрещни претенции, а са приели и негова претенция с изтекла погасителна давност. Ако не беше това, щях да си мисля, че може просто да съм нямала късмет и не са ползвали връзки/подкуп.

Сатурновите хора играят много мръсно и с удари под кръста, такъв да не ти е неприятел, за пореден път се убеждавам колко са хитри, двулични и подмолни.

Няма да им се даваш, те само чакат да се откажеш и пак да стане на тяхната. Дори и заради принципа, че такива лекета трябва да си го получат си заслужава човек да се бори. Изненадай ги другия път и иди също на заседанието. В случая по-добрият вариант е човек да е на място.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #33 -: Октомври 13, 2015, 06:03:53 pm »
Кураж и сили, Лили. Права е Флора да ти казва да отидеш. Трябва да ги погледнеш право в мръсните им очички, за да разберат, че не могат да си правят каквото си пожелаят и че няма да става на тяхното всеки път.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #34 -: Октомври 13, 2015, 06:14:45 pm »
Лили, успех.  :58:
Не се отказвай.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #35 -: Октомври 13, 2015, 06:23:51 pm »
Лили, вероятно са платили. В България това е ежедневие. Не се отказвай, потърси адвокат, който има опит с такива дела.
И също да е с препоръки от твой познат, който е ползвал услугите му.
Кураж и успех ти пожелавам!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #36 -: Октомври 13, 2015, 06:27:17 pm »
Стелиумната Везна беше с препоръки, но е доста млада, 40-годишна, няма особен опит в такива дела. А насреща имаме опитен адвокат от старото поколение, връзкар. Дори некадърните юристки от бившата ми служба бяха казали, че имам шанс да спечеля, а тази провали всичко. Пък ми разправяше, че било ни в кърпа вързано.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #37 -: Октомври 13, 2015, 06:30:51 pm »
Лили, от сестра ми знам, че при по-сложни дела трябва опит в тази област. Потърси някой който е с опит и няма загубени дела.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #38 -: Октомври 13, 2015, 07:20:03 pm »
При мен проблемът беше кой от всичките познати адвокати да избера. Но наистина не познавам някой с опит в такива дела, затова се доверих на тази. Изглежда, че в България правосъдието е за хора с пари, няма значение кой е прав и кой е крив /а и не само тук - в бившия Съюз също/. Ама специално на тоя просто не мога да проумея как за всичките злини още не му се е спуснала някоя балтия на главата. Забелязах, че долните хора са и големи късметлии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #39 -: Октомври 13, 2015, 07:24:02 pm »
И това са хора с триетажна луксозна къща в престижен район, тристаен апартамент в центъра, две коли и пари... Толкова са бедни, горките... Затова съдът е приел, че имат право на 1/3 от моето старо квартално жилище, изплащано от първия съпруг на майка ми. Не мога да разбера към него това семейство помияри какво отношение имат?

Tе такива, затова имат - защото са такива ...



Стелиумната Везна беше с препоръки, но е доста млада, 40-годишна, няма особен опит в такива дела. А насреща имаме опитен адвокат от старото поколение, връзкар. Дори некадърните юристки от бившата ми служба бяха казали, че имам шанс да спечеля, а тази провали всичко. Пък ми разправяше, че било ни в кърпа вързано.

Възможно е да са я купили ... колко му е ....
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #40 -: Октомври 13, 2015, 07:33:24 pm »
Живеем в абсурдна държава с абсурдно правосъдие - тук богатият има да взема от бедния.

И какъв театър са изиграли пред адвоката - били ми много обидени, след като от тях бях принуждавана и заплашвана доброволно да се откажа от това, което ми се полага по закон, в тяхна полза. При това в полза на някаква пикла, дошла заедно с майка си на всичко готово /придобито и създадено в брака с друга жена/. Да живее проституцията.

Толкова са нагли и меркантилни тия тримата, че просто нямам думи. Не очаквах да няма никаква вселенска справедливост в случаите с такава измет. Не съм тръгвала срещу тях - те стартираха процеса, след като не се поддадох на тяхното изнудване и манипулации.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #41 -: Октомври 13, 2015, 07:43:27 pm »
Лили, не се отказвай, обжалвай и преследвай целта си докрай  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #42 -: Октомври 13, 2015, 07:48:12 pm »
Толкова са нагли и меркантилни тия тримата, че просто нямам думи. Не очаквах да няма никаква вселенска справедливост в случаите с такава измет. Не съм тръгвала срещу тях - те стартираха процеса, след като не се поддадох на тяхното изнудване и манипулации.
Лили майка ти ако е имала законен брак с този негодник действително има право на част от нейната собсвеност, след като е починала и не го е завещала приживе на теб. Но и завещанията се оспорват, затова е трябвало да ти го прехвърли като покупко-продажба, но сигурно не е предполагала, че един ден този ще ти създава проблеми.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #43 -: Октомври 13, 2015, 07:55:40 pm »
Чрез дарение беше прехвърлила, той сега го оспорва. Същият адвокат, който сега го обслужва, тогава ни беше семеен адвокат, познат е на първия мъж на майка ми. И май я беше посъветвал да прехвърли чрез дарение, за да се плати минимален данък и нотариална такса /като на роднина по пряка линия/, там се цепеше стотинката на две и впоследствие съпругът й ми натякваше за огромната нотариална такса в размер на цели 140 лв., която тогава беше заплатил.

Имотът е от първия й брак, но това вероятно няма значение. Срокът за оспорване на дарението е изтекъл по закон, но съдът е приел претенцията му. И това много ме усъмнява и ме кара да си мисля, че са били използвани връзки или някой е подкупен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Новолуние 13 окт. 2015г.
« Отговор #44 -: Октомври 13, 2015, 08:15:23 pm »
Преди време по същия начин имахме проблеми с една наследствена къща. Дялът на роднините е бил платен (те били пожелали тогава така) и в нотариалния акт пише, че няма да имат претенции, описана е и сумата и всичко е легитимно. Но половин век по-късно решават, че си искат дяла и заведоха дело. А съдът реши, че плащането си имало давност и в крайна сметка спечелиха, и сега имат 1/3 от къщата.

Или пък, както наскоро - в наследствената къща на единия ми родител... Преди години дядо е дал на съседа доброволно да ползва задния двор, без заплащане, но с обещание да не засажда нищо трайно. Да ама дядо го няма вече 10г. и отивайки да видим къщата установяваме, че стените са пропукани и паркета на целия първи етаж е изгнил и пропаднал - като стъпиш и не знаеш къде ще отидеш. И разбираме, че съседа точно в двора, който му е даден е насадил малка гора от големи дървета, които редовно полива. Отделно вдигнал и сушина, която се оттича в стената на нашата къща. Някакъв ужас просто! И вместо да наведе глава и да замълчи почна да се наперва. Платихме, извикахме комисия, която пък каза, че имало някакъв нов устройствен план от преди няколко години и сега този заден двор принадлежи на съседа, но не и на нас, въпреки скицата и всички останали документи...

Накрая май става - направи добро да изядеш ла*но! Справедливост може и да има, но все по-рядко май се случва да е в рамките на един човешки живот...

Лили, силно ти желая късмет! Вярвам, че ще успееш!
PS. Не съм адвокат, но след като апартаментът е придобит преди 2 брак и ти си пряк наследник, онзи кво се бърка :017:?
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 08:18:53 pm от romantica »